Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Smarowanie kołowrotka

kołowrotek serwis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1020 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   lukaszch

lukaszch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 04 luty 2013 - 13:54

To napiszę tak, nasmarowałem swoją "Starą" i nagle przestała szumieć, zgrzytać ,i wrzeszczeć :lol: :lol: W końcu spokój.

POLECAM !! :P

NO to teraz ustawi się kolejka po zamówienia ;)



#282 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 luty 2013 - 14:23

To napiszę tak, nasmarowałem swoją "Starą" i nagle przestała szumieć, zgrzytać ,i wrzeszczeć :lol: :lol: W końcu spokój.

POLECAM !! :P

Bym wiedział, to sam bym kilogram przytulił ;)



#283 OFFLINE   michau25

michau25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Michał

Napisano 04 luty 2013 - 16:01

Dotarł i do mnie  :D na oko i dotyk fajny na dniach użyję to zobaczymy co więcej.



#284 OFFLINE   RobbyG

RobbyG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 04 luty 2013 - 16:11

Panowie naszedł czas podzielenia się opiniami na temat tego smaru jak według was wypada ? czy smarujecie tylko kolowrotki spinningowe ? czy też do cięższych zadań ? proszę o opinie !

Hej,

Jak pisałem wcześniej dobry jest. Dałem też do przerzutek [Shimano - taka wschodząca firemka w dziedzinie części rowerowych, chyba będziecie wiedzieć :D ] i dobrze się na nich trzyma.

 

Pozdro

Robert



#285 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 04 luty 2013 - 17:28

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:18


#286 OFFLINE   Plastik

Plastik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 05 luty 2013 - 22:42

Ja również chętnie bym się podłączył do kolejnego zamówienia. :)



#287 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2013 - 23:00

jestem ciekawy jak mazidło sprawuję się na przekładniach bardziej obciąrzonych ?

 

 Też się zastanawiam. Teoretycznie smar do przekładni wolnoobrotowych musi sie różnić od smaru do łożysk wysokoobrotowych.

Ja nasmarowałem 2 młynki i szału nie ma. Ale na mrozie nie testowałem.


  • lukaszch lubi to

#288 OFFLINE   lukaszch

lukaszch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 06 luty 2013 - 06:19

Właśnie godski o to mi chodziło głównie będę smarowal saltigi game , jak dla mnie ma za delikatna konsystencje . Wydaje mi się że lepiej sprawdził by się SMAR ciut gestszy , ale może się nie znam ten podobno ma super absorbcje.

#289 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 06 luty 2013 - 10:33

W listopadzie 2012 smarowałem nim Exista hyper custom 3000, miałem kilka razy na sandaczach i tydzień na trociach. Żadnych niepokojących akcji nie stwierdziłem, ale tak na prawdę coś więcej będzie można powiedzieć po całym sezonie. Jeśli chodzi o zastosowanie do bardzo ekstremalnych obciążeń trzeba by zapytać eksperta Przemysława @MCPOLSKA.



#290 OFFLINE   RobbyG

RobbyG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 06 luty 2013 - 11:37

W listopadzie 2012 smarowałem nim Exista hyper custom 3000, miałem kilka razy na sandaczach i tydzień na trociach. Żadnych niepokojących akcji nie stwierdziłem, ale tak na prawdę coś więcej będzie można powiedzieć po całym sezonie. Jeśli chodzi o zastosowanie do bardzo ekstremalnych obciążeń trzeba by zapytać eksperta Przemysława @MCPOLSKA.

Chodzi Wam tylko i wyłącznie o wolnoobrotowe przekładnie w kołowrotkach różnej maści, czy też ogólnie. Jeżeli to drugie to, jak pisałem wcześniej, wysmarowałem przerzutki. Smar pomimo ciężkich warunków trzyma się dobrze (trochę śniegu z solą dostał). Ciężko napisać o wpływie na zużycie materiału, bo specyfika i środowisko pracy "trochę" inne (bezpośrednio piach, sól, woda). Ciężko ocenić, należałoby wykonać test z nowymi maszynkami posmarowanymi "zwykłym smarem"  :)  i tym cudem. Ocena po sezonie używania. Hmm, jest ktoś chętny ? ;)

 

Pozdro

Robert



#291 OFFLINE   lukaszch

lukaszch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 06 luty 2013 - 12:43

Chodzi Wam tylko i wyłącznie o wolnoobrotowe przekładnie w kołowrotkach różnej maści, czy też ogólnie. Jeżeli to drugie to, jak pisałem wcześniej, wysmarowałem przerzutki. Smar pomimo ciężkich warunków trzyma się dobrze (trochę śniegu z solą dostał). Ciężko napisać o wpływie na zużycie materiału, bo specyfika i środowisko pracy "trochę" inne (bezpośrednio piach, sól, woda). Ciężko ocenić, należałoby wykonać test z nowymi maszynkami posmarowanymi "zwykłym smarem"  :)  i tym cudem. Ocena po sezonie używania. Hmm, jest ktoś chętny ? ;)

 

Pozdro

Robert

Chodziło o przekładnie w kołowrotkach poddawanych większym odciążeniom typu trociowanie , kołowrotki morskie sumowe itp. może ktoś pokusił się posmarować jakiś kołowrotek surfcastingowy lub karpiowy ??/



#292 OFFLINE   DaMeK

DaMeK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 06 luty 2013 - 13:32

Ja przesmarowałem swoja korbę trociową i powiem że szału nie ma, kołowrotek chodzi wyraźnie lżej ale za to trochę bardziej czuć przekładnie, byc może wynika to z zużycia  samego kręciołka bo lekko nie ma, maczanie w solance i sliny nurt w Królowej robi swoje. Na razie powróciłem do starego smarowidła http://e-drwal.com/i...uemart&Itemid=3,  ponieważ bardziej wycisza przekładnie, jest po prostu bardziej lepki, lepiej trzyma się metalowych części przekładni, ale za to kołowrotek chodzi troszkę ciężej. 

 

Specyfikacja tego smaru http://www.stihl.pl/....1020..1021.pdf


Użytkownik DaMeK edytował ten post 06 luty 2013 - 13:33


#293 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2013 - 16:52

Ja przy przekładniach zostanę przy Shimano Drag Grease który jest gęstszy i wyraźniej lepki.


Użytkownik godski edytował ten post 06 luty 2013 - 16:52


#294 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 06 luty 2013 - 18:00

Ja przesmarowałem swoja korbę trociową i powiem że szału nie ma, kołowrotek chodzi wyraźnie lżej ale za to trochę bardziej czuć przekładnie...

 

Ja przy przekładniach zostanę przy Shimano Drag Grease który jest gęstszy i wyraźniej lepki.

Nie od dziś wiadomo, że maszynki Shimano swą "maślaną" pracę zawdzięczają nie tylko prawidłowo wykonanym przekładniom, lecz także dzięki obecności teflonu (PTFE) w stosowanym smarze. Wstarczy wymienić smar by się o tym natychmiast przekonać. Powrót do oryginalnego (lub podobnego) smaru natychmiast nas w tym przekonaniu utwierdzi!


Użytkownik RBTS edytował ten post 06 luty 2013 - 18:01


#295 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2013 - 18:42

U mnie w Emblemie też wyraźniej czuć przekładnię. Wymienię smar na przekładni/pinionie i sprawdzę jak będzie.

 

Ktoś dawał kiedyś linka do tego smaru Shimano Drag Grease w kilku lepkościach. Do maszynek pracujących pod różnym obciążeniem. Bo jedni chcą leciutko -  a a wtedy najlepiej olejkiem :D A dla drugich może być ciężej.

Jak ktoś ma link do tego sklepu z Shimano Drag Grease to poproszę. Mam ten smar , ale tylko w lepkości 2 lub 3. Taki tylko mają w Tacklewarehouse.



#296 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 06 luty 2013 - 19:37

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:16


#297 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 luty 2013 - 19:42

Testowałem w/w smarmax dzięki uprzejmości kolegów z forum i powiem tak: żadnego szału nie ma,młynek TP 2500 FA pracuje tak samo jak pracował na poczciwym Cormoranie,może troszkę ciszej i nic po za tym. Myślę,że oryginalny smar Shimano byłby najlepszym wyborem. Zapewne Shimano zamawia go w jakimś koncernie typu Shell,Texaco itp. problem tylko w,którym i jaki ? ;)

Witek czyli psu na budę ;) .



#298 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 06 luty 2013 - 19:45

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:16


#299 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2013 - 20:03

Smar jest w porządku. Tylko nie do wszystkich elementów w koowrotkach. W karcie tego smaru jest napisane, że polecany łożysk zamkniętych wolno-, średnio i szybkoobrotowych.

 

Wiadom, że jak ktoś nasmaruję nim napęd to nic się złego nie stanie. Wręcz przeciwnie. 

Tylko, że do napędów/przekładni są lepsze smary.



#300 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 06 luty 2013 - 20:57

Testowałem w/w smarmax dzięki uprzejmości kolegów z forum i powiem tak: żadnego szału nie ma,młynek TP 2500 FA pracuje tak samo jak pracował na poczciwym Cormoranie,może troszkę ciszej i nic po za tym. Myślę,że oryginalny smar Shimano byłby najlepszym wyborem. Zapewne Shimano zamawia go w jakimś koncernie typu Shell,Texaco itp. problem tylko w,którym i jaki ? ;)

 

 

Witek czyli psu na budę ;) .

 

:lol:  

Panowie a czego się spodziewaliście? Że z 10-cio letniego kołowrotka zrobi się nowy? :D Smar miał mieć możliwie najlepsze właściwości do stosowania w niskich temperaturach i wg mnie spełnił swoją rolę idealnie. 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, serwis