Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
654 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 04 marzec 2022 - 21:53

Stella jeszcze w miarę 3 tys ale z existem przesadzili


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Night_Walker lubi to

#182 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 05 marzec 2022 - 12:01

Reasumując, jeśli korzystasz z jednego tylko kołowrotka to Stella jest jednym z najlepszych wyborów jeśli specjalizujesz się w konkretnych technikach to Stella może ale nie musi być twoją gwiazdą...czasem zwyczajnie waga kołowrotka ma duże znaczenie i działa to w obie strony czasem wytrzymałość obudowy itd...


Większą uniwersalność będzie miał TP. Wydaje mi się że Stella to bardzo specjalistyczny kołowrotek dla specjalistów

#183 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 marzec 2022 - 18:38

W jakim sensie? A niby dlaczego? Jest to tak samo uniwersalny kołowrotek jak Nasci, Ultegra, Stradic czy wspomniany Twin Power, występuje w podobnej odmianie wersji, do różnych zastosowań.
Chyba mylisz pewne pojęcia, bo nie o uniwersalność tu chodzi. Przypuszczam, że masz na myśli fakt, że użycie Stelii do pewnych metod, np. gruntówki ze spławikiem byłoby przerostem formy nad teścią (co oczywiste), ale to nie mniejsza uniwersalność. Zresztą bez sensu dyskusja, kto kupuje Stellę to wie po co i do czego, a nie żeby po zakupieć rozkminiać do czego by to można zapiąć.

A co tam w temacie Stelli 22, bo dotąd wiele ciekawego się nie dowiedziałem?

Bo mam taką konkretne już sprawę, czy małe rozmiary (1000/c2000) nie będą biły kabłąkiem po paluchach jak się ma ciut większe łapki?

#184 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 marzec 2022 - 20:18

Nie istnieje dla mnie coś takiego jak przerost formy nad treścią jeśli chodzi o ryby i wędkarstwo, używam stelli do wędki podlodowej a do łowienia boleni z belly używam vanquisha bo jest dużo lepszym rozwiązaniem...

Jak pisałem wcześniej, jeśli korzystasz z jednego kołowrotka to Stella jest świetnym wyborem ale jeśli specjalizujesz się w specyficznej metodzie łowienia może się okazać, że inne kołowrotki będę sprawdzać się lepiej np vanquish, kiedy potrzebujesz kołowrotka lekkiego o mocnej przekładni a nie zależy ci na mocnej obudowie bo np. łowiąc na belly nie masz jak jej uszkodzić, pozycja wymaga trzymania wędki dość wysoko, przed sobą na wyciągniętych rękach... Łowiąc zimą spinem, ryby spokojnego żeru, na bardzo lekkie zestawy też wolę lżejszy kołowrotek niż stellę ale gdybym mógł sobie pozwolić na jeden tylko kołowrotek a łowił również z brzegu na kamienistych opaskach, małych dzikich rzekach itd to kupiłbym właśnie stellę bo jest bardziej uniwersalna niż np vanquish a jakościowo lepsza niż TP itd...

Nie rozważam uniwersalności w poszczególnych klasach kołowrotków bo rozmawiamy stricte o nowej stelli i o tym komu warto czy nie warto ją kupić. Sam jestem na tyle poprawny, że mam sporo kołowrotków, część z nich dobieram do konkretnych rozwiązań sprzętowych, część do wymagań łowiska a jeszcze inne stanowią zwykłą kolekcję...

Co można teraz napisać o nowej stelli, poza tym, że jest? Wiarygodne, rzetelnie i bez wróżenia z fusów to dokładnie nic nie można...

#185 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 16 marzec 2022 - 17:33



#186 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 marzec 2022 - 08:20

ojojoj... jest o niebo lepiej, a nawet tak dobrze, że lepiej już być nie może. I tak co 3,4 lata ten sam bełkot...

Shimano już gubi się w zeznaniach. Po okresie wolnej oscylacji (tak ze 20 lat temu) i ciasnego nawoju, przyszedł czas cross wrap, czyli układania krzyżowego, eliminującego zakleszczanie się linki, a teraz okazuje się, że to ten poprawiany eliminował bo teraz wraca (czy w chwale, to się okaże). Wolna oscylacja jest przyjemnym uczuciem wizualnym, przynajmniej jak dla mnie. Funkcjonalnie też nie miałem problemów (podobnie jak z szybszą, z nawojem krzyżowym). to jakie rewolucyjne nowości obstawiacie następne: zawiasy kabłąka od wewnątrz rotora, port do smarowania, wałek posuwu na dole czy może przełącznik wstecznych obrotów? Nużące już to i wcale nie śmieszne. Ale ważne, że pewnie w istocie kręci fajnie i da się tym przyjemnie łowić, paskudna też nie jest. To trzeba będzie chyba płynąc z tym prądem...
  • Guzu, malinabar i woblery L.E. lubią to

#187 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 marzec 2022 - 08:36

ojojoj... jest o niebo lepiej, a nawet tak dobrze, że lepiej już być nie może. I tak co 3,4 lata ten sam bełkot...

Shimano już gubi się w zeznaniach. Po okresie wolnej oscylacji (tak ze 20 lat temu) i ciasnego nawoju, przyszedł czas cross wrap, czyli układania krzyżowego, eliminującego zakleszczanie się linki, a teraz okazuje się, że to ten poprawiany eliminował bo teraz wraca (czy w chwale, to się okaże). Wolna oscylacja jest przyjemnym uczuciem wizualnym, przynajmniej jak dla mnie. Funkcjonalnie też nie miałem problemów (podobnie jak z szybszą, z nawojem krzyżowym). to jakie rewolucyjne nowości obstawiacie następne: zawiasy kabłąka od wewnątrz rotora, port do smarowania, wałek posuwu na dole czy może przełącznik wstecznych obrotów? Nużące już to i wcale nie śmieszne. Ale ważne, że pewnie w istocie kręci fajnie i da się tym przyjemnie łowić, paskudna też nie jest. To trzeba będzie chyba płynąc z tym prądem...

 

Bardzo celnie.

Jesli by teraz poszli w kierunku mono body czy innych rozwiazan Daiwy - wizerunkowo leza.

Daiwa to rozwija od kilkunastu lat. Oni mieli swoje.

Teraz coraz bardziej widac, ze kreca sie w kolko. Jak rotor... pytanie kiedy rewizja zalozen. Moze potrzebny bedzie nowy czlowiek na czele Shimano Fishing ? ktos z jerka ?



#188 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 17 marzec 2022 - 08:52

Z drugiej strony nie rozumiem pędu szczurów i poprawiania czegoś co było doskonałe.Był wałek na dole przenieśli na górę , zaraz zrobią w poprzek jak w multikach(ciekawe jak by to wyglądało:D:D). Wolna oscylacja była nawet w niższych modelach teraz nagle łaaał. Tak czy inaczej jak kiedyś pisałem dotarli do szklanego sufitu. Ogólnie może i bym poszedł w exista(bardziej mi się podoba) ale ten nieszczęsny serwis i kombinowanie daiwy jak utrudnić samemu serwisowanie.To odpycha. W obecnej chwili zatrzymałem się w roku 2014 i na te chwilę to mój komfort wewnętrzny:D


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 17 marzec 2022 - 08:55


#189 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 marzec 2022 - 08:53

Z drugiej strony nie rozumiem pędu szczurów i poprawiania czegoś co było doskonałe.Był wałek na dole przenieśli na górę , zaraz zrobią w poprzek jak w multikach. Wolna oscylacja była nawet w niższych modelach teraz nagle łaaał. Tak czy inaczej jak kiedyś pisałem dotarli do szklanego sufitu. Ogólnie może i bym poszedł w exista(bardziej mi się podoba) ale jest ten nieszczęsny serwis i kombinowanie daiwy jak utrudnić samemu serwisowanie odpycha. W obecnej chwili zatrzymałem się w roku 2014 i na te chwilę to mój komfort wewnętrzny:D


Też tak to widzę. Z tym że u mnie 2018
  • Jozi lubi to

#190 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1032 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 17 marzec 2022 - 09:16

A propos wolnej oscylacji.. Mi w Milenium 4000, przy przynętach stawiających mały opór, np jerki 20-40g, kiedy w sumie zwija się luz linki... splątania się zdarzały i to nie rzadko. Dlatego do tego typu łowienia wolałem inne kołowrotki. Za to przy zwijaniu ciągłym, np. na rzekach wolna oscylacja nie przeszkadza..

Sądzę że teraz będzie podobnie. Chyba że ta "płetewka" przy rolce zadziała jakoś na plus...


  • kostom63 i andrew16 lubią to

#191 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 marzec 2022 - 11:05

Jak pisałem, nie miałem specjalnych problemów ani z jednym, ani z drugim rozwiązaniem, w Stelli nawój zawsze był ok. Natomiast nie podejmę się oceniać, jak to wpływa na długość rzutów. Chyba na tyle mało, że ja nie zauważyłem specjalnej różnicy.

A co do "rewolucyjnych" rozwiązań: wędkarze lubią nowinki, a firmy wychodzą im naprzeciw. Teraz wszysko naxywa się infinity, już nie pomnę tych głupawych nazw rozwiązań i systemów.

Zgadzam się, że nie ma co poprawiać tego, co dobrze działa. Lepsze wrogiem dobrego. Ale konsumentom najlepsze produkty się po paru latach znudzą.

Czasem klient też wymusza niekorzystne zmiany, pstrz port do smarowania czy blokada obrotów. W 13 Stelli SW stopka była równoległa do osi, jak w karpiowych. Działało dobrze. Ale w 2015 firma zrezygmowała z tego bo podobno wędkarze skarżyli się, że głupio wygląda. Omg

Użytkownik smokwelski edytował ten post 17 marzec 2022 - 11:09

  • kostom63 lubi to

#192 OFFLINE   byku121

byku121

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2022 - 17:00

Już mogli wrócić do przełącznika blokady wstecznej. Nic tak nie wkurza jak składanie do pokrowca.


  • Guzu i Andru77 lubią to

#193 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 marzec 2022 - 17:26

Już mogli wrócić do przełącznika blokady wstecznej. Nic tak nie wkurza jak składanie do pokrowca.


Tak. Przywrócenie przełącznika to byłby dla mnie argument do wymiany 18 na 22
  • andrew16 lubi to

#194 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 marzec 2022 - 17:57

Czasem klient też wymusza niekorzystne zmiany, pstrz port do smarowania czy blokada obrotów.


Czemu uważasz port do smarowania jako niekorzystny "ficzer" ?

#195 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 marzec 2022 - 18:24

Niekorzystne było z tego zrezygnowanie. Dla mnie to była bomba, ja wolałbym nawet zeby przywrocili port niż przełącznik blokady. A to że to klienci wymusili rezygnację (no w tym wypadku chyba nieświadomie) znaczy, że serwis miał dość napraw z powodu wypłukania smaru przez laną tam nadmiarową rzadką oliwkę. Porcik do smarowania rolki już oceniam średnio (np. Stella 10), nigdy nie udało mi się w ten sposob dobrze zaaplikować smaru.

#196 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 17 marzec 2022 - 18:30

Stella zbliżyła się do Vańka FB - sama kręci :)



#197 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 17 marzec 2022 - 22:21

Aż strach pomyśleć jak będzie kręcił Vaniek FC, brak oporów może wywołać masowy zanik mięśni...



#198 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 17 marzec 2022 - 22:25

Hahaha

Dobre

Jedyne co mnie zaciekawiło to z w/w filmiku temat z tą chowająca się szpula przy udezeniu z góry

Dalej nie rozkminiam jak to jest zrobione

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 17 marzec 2022 - 22:26


#199 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 marzec 2022 - 22:49

Zwróć uwagę że najpierw szpulę ustawił max wysuniętą do góry bo przy dolnym położeniu nie zadziała " zrywacz" czy jak tam się to coś nazywa. Raczej w dolnym położeniu to szkód i tak nie narobi. Sprężynka i dwuelementowe kółko od posuwu?
Zobacz jak działa sprzęgiełko w np wkrętarce :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 17 marzec 2022 - 23:06


#200 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 18 marzec 2022 - 08:59


1.16 min. 4 kółka nie 3 jak np w 18stce i sprężynka pod kółkiem na wałku worm. To kółko na wormie nie jest osadzone na kwadracie jak w 18stce.
Ono się po prostu przesunie na wormie i później wróci w swoje położenie?

Użytkownik przemo_w edytował ten post 18 marzec 2022 - 09:06

  • Guzu i golsyl lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych