Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
BLANKI

Blanki Lamiglas

blank lamiglas

  • Please log in to reply
679 replies to this topic

#101 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,594 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 September 2010 - 15:13

International jak sama nazwa wskazuje a bodajże również seria competitor, była zdaje się produkowana mocno na zachód od USA B)

Competitor wyszedł z tego bardzo obronną ręką moim zdaniem, miałem kiedyś kijek na takim blanku i naprawdę dobrze się sprawował - poszedł do ludzi i czasem tego żałuję powiem szczerze.

Internacjonałka nie próbowałem, opinie z drugiej ręki które miałem były umiarkowanie pozytwne że tak powiem tj. wyrób bronił się w swojej klasie cenowej ale tutaj już chyba warto byłoby rozpatrzeć chociażby Batsona jako alternatywe

#102 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,159 posts
  • Lokalizacjamazowieckie

Posted 09 September 2010 - 19:17


pawelG - nie słyszałeś o blankach z Chin, to zobacz


http://www.art-rod.com/International%2033psi%20Graphite.html

#103 OFFLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts

Posted 11 September 2010 - 09:29

A to ciekawe...Tyle razy przeglądałem ofertę Art-rod i jakoś pominąłem te blanki.Cena zachęcająca,ciekawe tylko jak z jakością !?W sumie ludzkie ręce białe ,żółte czy czarne są chyba takie same.Sam obecnie zbroje made in China z firmy Pacific Bay i nie mam obiekcji ze nie ze stanów,a może powinienem?

#104 OFFLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts

Posted 11 September 2010 - 09:33

A może powinienem mieć obiekcje.Trochę poprzednie zdanie nieskładnie mi wyszło. Embarassed

#105 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 15 September 2010 - 18:44

Lami MB 842F

 

Miał ktoś do czynienia z tym cudem? Czy kijek z tego blanku nadaje się do dżerkowania... (SD10S i lżejsze). Kołacze mi się ciągle wizja szkła pod casting (ok. 2m i cw.20-50g). Może zna ktoś jakiś blank ze szkięłka albo kompozytu pod dżerki.
kwiat



#106 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,436 posts

Posted 16 September 2010 - 10:19

Witam,

Ja jakos nie widze szklaka pod jerkowke ale rozne bywaja gusta. Jesli sam cos zbroisz to mozesz sprobowac na jakims Batsonie za smieszne pieniadze( dla mnie takie blanki sa za miekkie ale masz specow od tej metody w Salmo wiec moga doradzic. Jak jerkowka nie wyjdzie to bedzie pod trola :D

Pozdrawiam i powodzenia w wyborze,

Bujo

#107 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 16 September 2010 - 10:32

Bujo
Troll mnie nie rajcuje (grozi alkoholizmem) :D Wiem jakie wędki lubi Pan PP więc nie będę pytał... Właśnie kupiłem dwa blanki Lamiglas CSF 102 12 4pc FIBER GLASS (25$ za sztukę) jak dojadą zobaczymy organoleptycznie co da się z nich wystrugać. Może wyjdzie travel 3pcs pod casta a może nie...
pzdr i dzięki za głos
kwiat

#108 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,436 posts

Posted 16 September 2010 - 12:44

Witam,

Faktycznie okazja :D Nie ma co sie zastanawiac tylko jak przyjda uzbroic i zobaczyc co z tego wyjdzie. Szklak bedzie na pewno dobry do normalnych woblerow czy obrotowek.

Podeslij fotki jak juz beda gotowe.

Bujo

#109 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 17 September 2010 - 13:35

Odkurzam wątek :D .
Dostałem blank lami z G1000, 2 częściowy. Szczytówka jest krzywa. Dobra wiadomość, że skrzywienie jest długie, płynne na całej górnej części i pokrywa się z kręgosłupem. Zła jest taka, że odchylenie na końcu to 13mm!!!. To jest GSH1262MH, więc dosyć mocny długas i po złożeniu całość nie wygląda źle. Natomiast te 13 mm mnie przeraża. Powiedzcie proszę, czy po uzbrojeniu takie skrzywienie może mieć duży wpływ na tłumienie linki?

#110 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 17 September 2010 - 13:38

a gdzie kontrola jakosci produktu ? :wacko:


Guzu

#111 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 17 September 2010 - 13:39

Blank dostałem gratis, w paczce z innymi, które były OK. Podejżewam, że to 2gi sort. Ale pytanie jest jak najbardziej aktualne. Czy można to poprawnie uzbroić?.
  • troutmaniacs likes this

#112 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 17 September 2010 - 13:43

Dzieki za wyjasnienie, duzo zmienia.


Odnosnie uzbrojenia to wypowiedza sie z pewnoscia SPECE B)


Guzu

#113 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,597 posts
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Posted 17 September 2010 - 18:05

Jerkuję Batsonem 7-28 /6,6(może 10-28). Cięższy od grafitowych patyków, rzuca swobodnie sporo ponad górny opisany. Ugina się głębiej ale.. Tylko trochę głębiej przy agresywnym prowadzeniu. Wytrzymuje bardzo dużo, super trzyma rybę ( szczupłego). Do jigów odpada, grafit jest lepszy.

#114 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 17 September 2010 - 19:49

woblerwz@
Dzięki za odzew.
Czy masz SPG785?
Jlu gramowego jerka da się tym bezpiecznie cisnąć?
Nie dżiguję.
pzdr
kwiat

#115 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,597 posts
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Posted 17 September 2010 - 20:04

SPG 785, max moich jerków i swimmbaitóww to ok 55 g.(Dla tego kija)
Wobler 34g ze sporym sterem w średnim nurcie Odry nie stwarzał problemów z prowadzeniem i zacięciem-holem szczupłego 106cm. Szkło w wyższej gramaturze wyrzutu jest super może poza wyczuciem delikatnych sandaczowych puknięć. Jest jeszcze w Batsonie kompozyt z grafitem ale w tym temacie to już ja się nie wypowiem, proś Irka Matuszewskiego lub innych użytkowników (większość pewnie będzie używać w trolu). W mojej ocenie parę browarów wydanych na Batsonowego szklaka warte jest dobrego Johny W. i innych podobnych.Na pewno praca jest inna niż popularnych , lansowanych ex.fast z grafitu, natomiast wartości użytkowe przewyższają dużo innych IM 998756. Jak pisałem poza super czułością.

#116 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Posted 17 September 2010 - 20:31

Ja na swojego lamika (reklamacja ), czekałem ( razem z zbrojeniem ) prawie 0,5 roku :( , ale po tym jak mi go wyszykowali Panowie z Art-Rod'u hmmm...- wielki SZACUN :mellow:
Tak więc lepiej się zastanów, czy warto...
Pozdr

czaro73

#117 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,594 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 18 September 2010 - 16:19

@woblerwz

łowiłem i ja na batsonowego szklaka i był bardzo ok muszę powiedzieć, uratował mi krajowego ładnego okonia że tak powiem :mellow:

ale zwroć uwagę że za niewiele większe pięniądze (~150zł) masz carankbaity z RX7, którym daleko do ekstra-fastów, a cięższe modele (MH & H) są naprawdę bardzo dobrym materiałem na uniwersalny kij do casta (niestety raczej nie pod jerki w podanej gramaturze). Więc pytanie, czy w tej sytuacji nie opłaca się dołożyć parę złociszy na nie właśnie?

#118 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 18 September 2010 - 17:36

Złożyłem dzisiaj roboczo krzywego lamiego (taśma izolacyjna na real seat + tasma malarska do przelotek :mellow: ). Bez wielogodzinnych medytacji, opcja z długim stożkiem, 3 przymiarki, byleby się ładnie giął. Poszedłem porzucać. Przelotki dodały wagi i powstał jeszcze większy zwis. Estetyka, była zła po przyłożeniu oka fatalna. Rzucałem oliwkami od 10 do 50gr. Co mogę powiedzieć to, że rzucało się normalnie, przy tych ciężarkach nie zauważałem tłumienia linki. Jestem natoamiast pewien, że było ciut większe niż gdyby był prosty, bo przesunięcie osi ostatnich przelotek, jest widoczne. Prawdopodobnie takie skrzywienie w lekkim blanku, np. cw 10-14gr, do tego ostatnie przelotki 5-6 + kleniowe nieloty, byłoby mocno odczuwalne.

#119 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 19 September 2010 - 19:33

@friko
Miałem do czynienia z RX7 w muchówkach i spinningach i raczej źle mi się kojarzy (strasznie pałowaty)....
pzdr
kwiat

#120 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,594 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 September 2010 - 11:54

myśle ze nie kwestia materiału ale raczej projektu blanku. Z RX7 projektuje się i blanki typu mag-bas i blanki typu crankbait. Materiał ten sam - ale różnica ogromna B) sam w każdym razie wchodzę w crankbaity batsona na razie, stosunek ceny do jakości trudny do pobicia





Also tagged with one or more of these keywords: blanki, blank, lamiglas