Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
BLANKI

Blanki Lamiglas

blank lamiglas

  • Please log in to reply
679 replies to this topic

#121 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 02 October 2010 - 15:25

Poszukując informacji o wybrzuszonych blankach natrafiłem na tę dyskusję.

http://rodbuilding.o...2,343251,page=1

Rozmowa o krzywych blankach, firmach produkujących blanki, budowie prostych kijów i o roli kręgosłupa. Przyznam, że wpadłem w niezłą konfuzję po przeczytaniu tego :wacko: . Zachęcam do przebrnięcia przez ten watek.

EDIT:

i jeszcze jeden na dobicie :D :
http://rodbuilding.o...4299#msg-344299

#122 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,500 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 02 October 2010 - 17:05

Kiedyś o swoim CertyfiedPro tak pisałem:

Lamiglaska kupiłem, w ramach tzw. Złotej Rybki, promocji ze sklepu RO.
Jak pisałem na forum, w początkowym okresie, czułem się oszukany, wręcz nabity w butelkę. Co z tego, że miałem upust rzędu 33%, jak kij był wyraźnie krzywy :angry: !
Pierwszy wypad nad rzekę i, w trakcie testów, pierwszy ok. 1,5 kg. szczupak, na obrotówkę Effzet 3 :huh: .
Kijek pięknie się gnie, nie gubi ryby. Zero luzów na żyłce.
I tak już u mnie został.

Dodam. Został na dłuuuugo :mellow:

#123 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 02 October 2010 - 17:57

@Popper :D , jasne że w spinie czy tradycyjnym castingu nie ma to wielkiego znaczenia, co sprawdziłem ostatnio organoleptycznie, jak napisałem w poście powyżej. Zgadza się, że w tym przypadku raczej nie ma to większego znaczenia. Natomiast ostatnio fascynuję się kijami UL gdzie warto stosować jak najmniejsze przelotki. Do tego dochodzą długie kije castingowe (też na lekko) zbrojone spiralnie przy użyciu małych przelotek (4-6) + (najczęściej) jedna większa (7-10) jako wejściowa (system mocno promowany w USA). W tym kontekście posiadanie zwisu, lub nie, przy gotowym kiju ma jakieś przełożenie na odległości. Nie mówiąc o odczuciach estetycznych. W tym kontekście wypowiedzi Toma Kirkmana takie jak te (cytowane z przytoczonych powyżej linków):

“I prefer a blank that has a slight overall bow or curve from butt to tip, so that when guides are added it ends up being straight. This is becoming less important, however, with the advent of lighter and lighter guides.”

„Wolę, kiedy blank ma delikatny łuk czy krzywą od dolnika do szytówki, tak że kiedy dodane są przelotki, kij (mój przyp.) staje się prosty. Aczkolwiek, staje się to coraz mniej znaczące z chwilą pojawienia się coraz lżejszych przelotek.”

“Gary Loomis has always been a proponent of building on the straightest axis.”

“Gary Loomis zawsze był zwolennikiem idei budowania kijów( mój przyp.) na najprostszej osi.”

budzą we mnie konsternację (najdelikatniej mówiąc), burzą spokój mojego umysłu :D .



#124 OFFLINE   bosman

bosman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 posts
  • Lokalizacjapoznan,irlandia

Posted 18 October 2010 - 12:26

lamiglas certified pro 2.70m 10-20lb

 

witam pytanie odnosnie tego wlasnie blanku lamiglasa,zna ktos charakterystyke tego kijka?akcja podobno exfast ,interesuje mnie tez zapas mocy.dzieki i pozdrawiam.



#125 OFFLINE   bosman

bosman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 posts
  • Lokalizacjapoznan,irlandia

Posted 18 October 2010 - 12:44

moze ktos ma wedke na takim blanku?pozdrawiam.

#126 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,607 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 October 2010 - 20:39

Jeśli dobrze kojarzę piszesz o legendarnym Magnum Taperze 8'9 B) Szybki kij, z zapasem mocy, w sam raz na późnojesienną rzekę na przykład.

#127 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,500 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 19 October 2010 - 20:52

No nie wiem. Nie wiem jak to określić.
Miałem kijek X89MTS fabrycznie zbrojony.
Akurat w tym modelu, ciągle mi czegoś brakowało, w przeciwieństwie do również fabrycznego, lżejszego X86MTS.
Może dobry rodbuilder..... :D

#128 OFFLINE   bosman

bosman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 posts
  • Lokalizacjapoznan,irlandia

Posted 20 October 2010 - 13:57

wlasnie ,blank ten doradzono mi w artrod,ale poczytalem i zastanawiam sie nad cd blue rapid 275cm i 10-20lb :wacko: kijek bedzie robiony w pracowni,juz sam nie wiem...szukam dosc mocnego kijka z zapasem mocy,glownie pod gumy,czasem wobki,lowie labraksy czyli bassy morskie w ie.juz mam metlik co brac :wacko:

#129 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,607 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 October 2010 - 14:59

Myślę że należałoby zacząć od dokładnego zdefiniowania do czego jest ci potrzebna wędka i po co. Dodatkowo, warto byłoby uzupełnić informację o to, jakimi wędkami łowiłeś do tej pory, co ci sie w nich podobało a co nie - i czego oczekujesz po kiju custom.

Jeżeli kij ma być dedykowany pod sea bassa, to mamy na jerkbaicie równiez wytrawnych łowców tych ryb, mam na myśli przede wszystki TPE, który również na pewno kompetentnie może się wypowiedzieć nt kijów dobrze spisujących się przy tego typu wędkowaniu. Mi osobiście wydaje się ze wspomniany model lamiglasa do tego typu zastosowania moze byc odrobinę za krótki i odrobinę za mocny, ale... lepiej niech wypowiedzą się ci co łowią sea bassy

#130 OFFLINE   bosman

bosman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 posts
  • Lokalizacjapoznan,irlandia

Posted 20 October 2010 - 16:21

lowilem i nadal lowie na daiwa powermesch,daiwa shogun i shimano speed master,ciezary wyrzutu okolo 10-40 gr wszystkie kijki.szukam szybkiego kijka z zapasem mocy ,czasem musze zaciac rybe z duzej odleglosci.pisalem juz z tomkiem Tpe,wiem ze ma blue rapida 10-35 gr z xrods.mi polecono w pracowni tego lamiego :wacko: przezucilem sporo kijkow ale fabrycznych to pierwszy ktory bedzie z pracowni.dlatego szukam podpowiedzi na fachowym forum.

#131 OFFLINE   bosman

bosman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 posts
  • Lokalizacjapoznan,irlandia

Posted 20 October 2010 - 16:33

czego oczekuje od kijka custom?hmm...trudne pytanie,ale glownie funkcjonalnosci i zapasu mocy w blanku bo z fabrycznymi wyrobami bywa roznie...musze czasem zatrzymac rybe bo lowie w trudnym lowisku,skalista rafa w wodzie.przynety to 70%gumy,20%wobki i 10%wahadla.ciezary przynet przy gumach 7gr do 25gr plus guma.mam nadzieje ze jasniej sie okreslilem :D

#132 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 posts

Posted 20 October 2010 - 16:33

.

#133 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,500 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 20 October 2010 - 17:03

No, jeśli chodzi o wagę to stanę w obronie. X89MTS jest akurat bardzo bardzo. Wręcz zaskakiwał małą masą. Nie wiem ile ważył. Nie pamiętam ale wrażenie lekkości pozostało :D

#134 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 posts

Posted 20 October 2010 - 17:58

.

#135 OFFLINE   bosman

bosman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 posts
  • Lokalizacjapoznan,irlandia

Posted 20 October 2010 - 19:04

a jaka jest roznica w udarowosci tych blankow?tu kijki dostaja czasem w kosc,nie chce powiedziec przez to ze wale kijem po kamieniach :D po prostu ni :D e chce po byle stuknieciu o cos kijkiem miec nagle travela

#136 OFFLINE   bosman

bosman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 posts
  • Lokalizacjapoznan,irlandia

Posted 20 October 2010 - 19:06

czyli bardziej cd?hmm..
musze sie zastanowic,nie chce sie rozczarowac.moze nie mialbym takiego dylematu gdybym mogl osobiscie pomacac blank <_<

#137 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 20 October 2010 - 19:11

Posiadam Lamiglasa XSH1142MT. Mocny kijaszek. Super do łowienia na gumki i większe wobki...Mam go od niedawna, ale moje pierwsze wrażenia są naprawdę pozytywne. Gumka+ 15-20g główka dobrze sobie radzi w opadzie. Czuły blank, moc w dolniku, szczyt w sam raz-nie za sztywny. Łowiłem gumkami w przedziale od 5-25g...najprzyjemniej 10-20g. Doskonałe właściwości rzutowe.Mi będzie służył do łowienia na Wiśle bolenia oraz sandał,szczupaka. Warty zastanowienia. Pozdrawiam

#138 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 posts

Posted 20 October 2010 - 19:13

.

#139 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,500 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 20 October 2010 - 19:47

Tak przy okazji. Ni widzę już X89MTS-a w ofercie gotowców. Ostał się jedynie MTC. To daje (mi zawsze) nieco do myślenia.

A wagę samych blanków można przecież porównać na podstawie wartości katalogowych :D

#140 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 21 October 2010 - 05:14

Garowy dobrze CI radzi.
Cd-ka możesz zbroić w ciemno.Urazowość- jak wymaścisz na skałach kijem to tylko plastikowy kij od szczotki jest w stanie 'wytrzymać.





Also tagged with one or more of these keywords: blanki, blank, lamiglas