Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wędkarskie podróże promem i samolotem - 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 20 styczeń 2022 - 17:04

Między lotniskiem a baza czekają mnie dwa promy (w tym jeden prywatny) i 400 km. Ekipa liczy 4 osoby, praktycznie każdy mieszka gdzie indziej.

Dla mnie za dużo kombinowania, jak to policze to bardziej opłaca mi się popracować i dołożyć do tej różnicy w cenie.

#22 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 20 styczeń 2022 - 18:37

Nie ma konieczności zabrania dużej ilości prowiantu, przez tydzień na "szwedzinie" nie zbankrutujesz, trochę wędlin możesz zabrać, Fakt , ze szkłem kicha.


Gorzej, że aku nie weźmiesz. 50/50 że przejdzie jak sprytnie spakujesz. Chyba, że ktoś ma sposób na to to niech opisze.

#23 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 20 styczeń 2022 - 19:55

Ja tu widzę dobry pomysł na business, zapewnić klientom wszystko to czego potrzebują, tak żeby tylko wsiedli do samolotu i cieszyli się z wędkowania.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 21 styczeń 2022 - 06:59


#24 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2022 - 19:57

Zgłaszam się na testera. Testerowi jeszcze dopłacają  ;)  :P  :D


  • MarCinFin lubi to

#25 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 20 styczeń 2022 - 20:05

Sam chętnie bym pomógł w testach

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • BOB lubi to

#26 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 20 styczeń 2022 - 20:07

Zgłaszam się na testera. Testerowi jeszcze dopłacają ;) :D

To dwóch obiektywnych testerów już potencjalny organizator wyjazdów ma

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • BOB lubi to

#27 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 20 styczeń 2022 - 21:08

O ile nie zmieni przed sezonem. Szwecje tez inflacja dopadla.
Omicron szaleje, inflacja szaleje i jak tu zyc panie.....

Zapomniałeś dodać grudniowych rachunków za prąd 😀 ,ja na szczescie mam fast pris ,ale znam wielu co zapłacić musi po 20 tysięcy koron

Użytkownik budzik edytował ten post 20 styczeń 2022 - 21:09


#28 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2022 - 22:25

Kiedyś miałem zamiar szpeje na wyprawę dla 4 osób europaletą wysłac .Nie było chętnych niestety.



#29 OFFLINE   Mateusz95s

Mateusz95s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 styczeń 2022 - 08:27

Chłopaki na tirach też mogą pomóc, tylko trzeba mieć zaufanych ludzi. Jeśli ktoś chciałby paletę za dobra cenę do Ystad to mogę coś ogarnąć. Moj znajomy jeździ czasem i wraca zazwyczaj na pusto.
  • MarCinFin lubi to

#30 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 21 styczeń 2022 - 08:59

Ja tu widzę dobry pomysł na business, zapewnić klientom wszystko to czego potrzebują, tak żeby tylko wsiedli do samolotu i cieszyli się z wędkowania.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

I takowe firmy juz istnieją  :P 
W portfelu lżej, ale dostaniesz co potrzebujesz. No prawie, bo Szwecja to mniej liberalny kraj niż Holandia  :lol:



#31 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 21 styczeń 2022 - 12:04

Kiedyś miałem zamiar szpeje na wyprawę dla 4 osób europaletą wysłac .Nie było chętnych niestety.


Ja już dawno to zrobiłem, wysłałem kurierem w kilku pakach po 30kg :). Absolutnie wszystko - wędki, przynęty, silnik spalinowy 4KM, elektryk, dwa akumulatory do tego elektryka, echo, ciuchy i buty na wszystkie pory roku :). Kołowrotki tylko ze mną latają... Mam swój pokój z szafą wypchaną po dekiel i wszystko stało się prostsze :). Koszt samolotu plus wynajem samochodu (poniżej 100pln/doba) był trzy lata temu porównywalny do wyprawy promem, teraz pewnie będzie znacznie taniej. No i wstajesz o godzinie 4.00-5.00, wylot z Wawy, przesiadka na Arlandzie, godzinka lotu i już i 10 godzin później łowisz :). Jeszcze po drodze jest czas, żeby w ICA zrobić zakupy spożywcze...

#32 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2022 - 12:39

Paczka 20-30 kg wysłana kurierem to nie jest duży koszt.

 

 

Ja już dawno to zrobiłem, wysłałem kurierem w kilku pakach po 30kg :). Absolutnie wszystko - wędki, przynęty, silnik spalinowy 4KM, elektryk, dwa akumulatory do tego elektryka, echo, ciuchy i buty na wszystkie pory roku :). Kołowrotki tylko ze mną latają... Mam swój pokój z szafą wypchaną po dekiel i wszystko stało się prostsze :). Koszt samolotu plus wynajem samochodu (poniżej 100pln/doba) był trzy lata temu porównywalny do wyprawy promem, teraz pewnie będzie znacznie taniej. No i wstajesz o godzinie 4.00-5.00, wylot z Wawy, przesiadka na Arlandzie, godzinka lotu i już i 10 godzin później łowisz :). Jeszcze po drodze jest czas, żeby w ICA zrobić zakupy spożywcze...

Czyli jednak opcja sprawdzona i da się.


  • juranty, Rodu i MarCinFin lubią to

#33 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:32

Czyli jednak opcja sprawdzona i da się.

Ja jedzie się z własną łodzią i silnikami nie da się, chyba że na to też masz dobrą radę.


  • Sailfish lubi to

#34 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:43

Ja jedzie się z własną łodzią i silnikami nie da się, chyba że na to też masz dobrą radę.

Możesz wynająć łódź na miejscu, adekwatną do możliwości finansowych lub oczekiwań.  Często gospodarze czy własciciele domków posiadają łodzie klasy naszych rodzimych Roman z silnikami 4 konie. Jeśli oczekiwania jednak są wyższe, to możesz równiez wynająć w pełni wyposażoną łódź wędkarską z podstawieniem na wskazane jezioro i masz wtedy aluminiową łajbę znanego producenta, markowy silnik przyzwoitej mocy, dziobówkę z funkcją kotwicy czy tez nowoczesną echosondę z bocznym sonarem. 
Wybór w dzisiejszych czasach nie jest wcale taki mały. Możesz wynając łodź z przwodnikiem, ze sprzętem wędkarskim lub bez, z przewodnikiem szwedzkim lub polskim. Słyszałem tez o jednym Czechu. 
Wolny wybór i jak pisałem to możliwości finansowe i oczekiwania decydują z czego możesz skorzystać.
Nie każdy ma kasę, żeby latać na wypasione wyjazdy i znam wiele osób, które jeżdżą z pontonami, namiotami i spędzają swoją wędkarską przygodę w dziczy, kapitalnie przy tym się resetując. Wracają szczęśliwi, wymęczeni fizycznie ale ultra zreaksowani psychicznie.
A inni lecą samolotem, ktoś ich odbiera z lotniska, zawozi do domku zaczepiając o sklep po drodze. Na miejscu czeka niezła łódka i przez tydzień na tej łódce tacy goście są  mega zrelaskowani, bo to przewodnik pływa, szuka itd. To przewodnik odpowiada za łódkę, czym zdejmuje z głowy owych urlopowiczów całkiem sporo.
Gdzieś widziałem ofertę do Nepalu już na full opcji, że za Ciebie wędkami machają i oddają jak zatną rybę I pewnie też mają klientów, bo i na takie coś sie znajdą chętni.
Ot wybory, którymi kierują oczekiwania, możliwości, potrzeby i chęci.



#35 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2022 - 21:32

To jeszcze brakuje nurka ktory doczepia ryby. I hasło: 1000euro i zapewniam w 100% jedną metrówkę z wypadu, tylko powoli trzeba zwijać.
  • bogdan333 lubi to

#36 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 21 styczeń 2022 - 21:43

to już najlepiiej wynająć kogoś kto pojedzie na ryby za ciebie.....


  • hi tower lubi to

#37 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 21 styczeń 2022 - 21:46

Panowie podałem jakie sa możliwości które znam.  
I znam ludzi, którzy korzystają z takich możliwości i są bardzo zadowoleni. Nie każdy ma taką misję na wędkowanie jak my. Dla wielu, to tylko odskocznia od codziennego zapierdzielania w korpo. Jadą, wyłączają telefon, ich umiejętności sa jakie są. Ale się cieszą i resetują styrany beret. Byc może nawet niektórzy dzięki temu uniknęli stanów zawałowych czy coś w ten deseń. To o to chodzi chyba prawda? Jechać i wędkować w taki sposób, aby było przyjemnie. Temu, który płaci i wybiera. Bo to on płaci i wybiera.



#38 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 21 styczeń 2022 - 22:11

Kto co lubi i czego oczekuje

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Dano. lubi to

#39 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 21 styczeń 2022 - 22:15

Ja jedzie się z własną łodzią i silnikami nie da się, chyba że na to też masz dobrą radę.


To nie jest tak, że promy przestały pływać albo most nad Sundem nie funkcjonuje :). Zaczęła się dyskusja na temat cen promów, które zrobiły się mało atrakcyjne i tyle. Latanie chyba teraz będzie tańsze, chociaż i wcześniej, jak odpowiednio wcześniej kupiło się bilety, koszty były porównywalne. Oczywiście zależy czy masz możliwość trzymania tam gratów, gdzie jedziesz etc... Dla kogoś z północno-zachodniej Polski i łowiącego w południowej Szwecji, chyba niezłą opcją będzie teraz podróż przez Danię, Szczecin-Malmo to poniżej 1000 kilometrów...
  • Dano. lubi to

#40 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 21 styczeń 2022 - 23:07

Chciałoby się zjeść ciastko i mieć ciastko

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka