Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wędkarskie podróże promem i samolotem - 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2022 - 23:12

Mi się wydaje że niedługo bilety lotnicze zdrożeją i to srogo ....  nie napalałbym się za bardzo na "tanie latanie"  :rolleyes:



#42 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 22 styczeń 2022 - 00:06

Nie pisałem, że latanie jest tanie, tylko w tym momencie wydaje się tańszą, może raczej porównywalną, opcją do promu, na pewno szybszą i wygodniejszą, aczkolwiek wymaga innej organizacji i podejścia do tematu, co na początku może być skomplikowane i trudniejsze do ogarnięcia niż zapakowanie do kombi czy busa kilku osób, sprzętu i żarcia na dwa tygodnie :).

#43 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 22 styczeń 2022 - 20:00

Ale czy wozi ktoś aku w samolocie ? Baterie litowo-jonowe.

#44 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 24 styczeń 2022 - 19:07

Znam jeden przypadek.
Kolega jechal do Mnie na lod, zabral ze soba wexilar-a z baterja. Dozo sie tlomaczyl ale przeszedl. Bylo to jedna bardzo dawno temu. Lepiej zadzwonic i spytac.

#45 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 styczeń 2022 - 09:54

Raczej bez szans.

Ostatnio nawet akumulatorki z latarki mi wydłubali  :unsure:



#46 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2022 - 15:43

Raczej bez szans.

Ostatnio nawet akumulatorki z latarki mi wydłubali  :unsure:

No to chyba ich pogięło dokumentnie! :o



#47 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 styczeń 2022 - 10:19

To tylko ludzie, jest zapis o zakazie przewożenia akumulatorów, to wyjęli   :lol:

Z innych, ciekawych przypadków, miałem kontrolę obecności benzyny w zapalniczce   :)



#48 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 26 styczeń 2022 - 13:49

Ja z dronem latałem z bateriami bez problemu. Są też na nie specjalne pokrowce. 



#49 OFFLINE   Krzysiek_Wroclaw

Krzysiek_Wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P

Napisano 26 styczeń 2022 - 22:29

W większości przypadków linie lotnicze akceptują power-banki i akumulatory litowe o pojemności do 20 000 mA, ale standardowe power- banki mają napięcie 3,7V, czyli to równoważnik pojemności ok 6 Ah dla 12V.
Dodatkowo power- banki, akumulatorki itp trzeba przewozić w bagażu podręcznym.
Jak wyglądają przepisy dla akumulatorów kwasowych (AGM czy żel to też kwas) nie mam pojęcia.

#50 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2022 - 00:24

Z akumulatorem do echosondy na lotnisku Landvetter do samolotu nie wpuścili i to kilka lat temu. Nie ryzykowałbym.



#51 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 27 styczeń 2022 - 12:14

Drodzy koledzy odnośnie latania z akumulatorami są specjalne przepisy wyznaczone przez urząd lotnictwa cywilnego które jeszcze każdy przewoźnik ma prawo sobie zaostrzyć na własnych statkach powietrznych pamietajmy zawsze ostateczne zdanie ma pilot który po otrzymaniu zapytania z kontroli bezpieczeństwa ma prawo powiedzieć ze kogoś z czymś lub po prostu kogoś nie weźmie na pokład . Zawsze najbezpieczniej jest przed wylotem zadzwonić na kontrole bezpieczeństwa na dane lotnisko z pytaniem czy możemy dana rzecz przewieźć i do przewoźnika z którym planujemy lecieć czy dopuszcza on takie rzeczy na terenie swoich statków powietrznych , odnośnie akumlatorów jest cała tabela jakie jak i gdzie można przewozić nie wiem czy jest ogólnodostępna gdzieś w necie nie sprawdzałem ale na każdej kontroli bezpieczeństwa lotniska w Europie powinni mieć taki wykaz .
Bartku odnośnie twojego przykładu z wyrzuceniem „paluszków” chyba ktoś miał przerost formy nad treścią .
Owszem ktoś mógł wyciągnąć takie rzeczy z bagażu gdyż czasami proste rzeczy wrzucone przez nas do bagażu przy złym ułożeniu mogą wywołać u operatora zaniepokojenie ale to wszystko raczej o wyrzucaniu nie ma mowy .

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 27 styczeń 2022 - 12:16


#52 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 styczeń 2022 - 12:52

Jak napisałem, to tylko ludzie. Może trafił się ambitny i niedouczony młodzian. Latarka była w bagażu rejestrowym i dowiedziałem się o kontroli i wyrzuceniu baterii na miejscu. Dobrze, że jeszcze przed wyruszeniem w dzicz   :lol:



#53 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 27 styczeń 2022 - 13:12

Bardzo możliwe ze to ktoś o przerośniętych ambicjach ale jesli to bylo w Polsce to powinieneś to zgłosić gdyż podczas kontroli manualnej bagażu rejestrowanego powinieneś być obecny .
Jeśli bagaż został nadany a nie zostawiony bez opieki to jesli kogoś coś niepokoi jego obowiązkiem jest wezwać osobę do której bagaż należy aby zajrzeć do środka .
Takie są procedury i nikt nie ma prawa wyrzucać twoich rzeczy bez twojej zgody i wiedzy , już prędzej powinieneś zostać wycofany z lotu jesli nie można by się z tobą skontaktować .

#54 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 styczeń 2022 - 13:39

Krzysiek, to było na przesiadce. Ja oddałem bagaż w Wawie, a odebrałem w Punta Arenas po dwóch przesiadkach i kilkudziesięciu godzinach w drodze. W torbie był kwit z Madrytu, że bagaż przeszukano i zabrane zostały baterie.   :ph34r:  

Dobrze, że mi wędek nie zabrali  :P


  • Krzysiu lubi to

#55 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 27 styczeń 2022 - 17:27

A No to co innego wiem ze w Polsce nie wolno i ze nawet transfer podlega takim prawom .

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 27 styczeń 2022 - 17:30


#56 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 styczeń 2022 - 17:32

Akumulator bez szans, wystarczy drucik złączamy styki i pożar gotowy.
Sam prawie kiedyś sobie samochód shajcowalem jak kablak kołowrotka mi spiał styki. Najpierw zobaczyłem unosząca się sądzę w kabinie, coś mi zaczęło nie pasować, zatrzymałem się a na tylnym siedzeniu już się aku palił żywym ogniem.

Użytkownik wujek edytował ten post 27 styczeń 2022 - 17:33


#57 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2022 - 18:51

Akumulator bez szans, wystarczy drucik złączamy styki i pożar gotowy.
Sam prawie kiedyś sobie samochód shajcowalem jak kablak kołowrotka mi spiał styki. Najpierw zobaczyłem unosząca się sądzę w kabinie, coś mi zaczęło nie pasować, zatrzymałem się a na tylnym siedzeniu już się aku palił żywym ogniem.

 

ale numer a co z wędką i z kołowrotkiem się stało ?



#58 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 28 styczeń 2022 - 08:33

Jak jechałem na Teneryfę w grudniu z wędką a nawet dwoma to w Polsce kazali mi zapakować spinning do bagażu niestandardowego i nie pozwolili wnieść jako podręczny. Poprosiłem kajciarza i schował do swojego sprzętu. A jak wracałem to Hiszpanie z uśmiechem na ustach powiedzieli żebym przechodził przez bramkę tylko przepuścił wędkę przez skaner. Dwa światy Pisland i zachód.
Dzięki za odpowiedzi o baterii. Nie ma sensu ryzykować bo my nie mamy jej w oryginalnym opakowaniu.

Wracając do wątku. Łowił ktoś w rejonie Dalarna? Może ma jakieś dobre informacje. J. Silian i okolice.

#59 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 styczeń 2022 - 09:04

ale numer a co z wędką i z kołowrotkiem się stało ?


W nowym TP spalił się kabłąk i tyle, ale gdybym wyjechał na asfalt i tapicerka by się zajęła to pewnie by cały samochód z pontonem i sprzętem poszedł z dymem. Nie dziwię się że nie wpuszczają na pokład z akumulatorami. Z czegoś te ograniczenia wynikają. Kiedyś mocno cmokali na Stellami SW 14000 i 18000 bez linek ale puścili. Gabaryty tych kolowrotkow budzą widać groze 😅
  • Friko i malinabar lubią to

#60 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 28 styczeń 2022 - 20:07

Większość restrykcji typu wędki wystające z bagażu to zwykły wymysł przewoźników żeby zarobić więcej na bagażach nijak ma się do tego kontrola bezpieczeństwa , odnośnie kołowrotka nigdy nie spotkałem się z tym aby z jakichś powodów został usunięty z bagażu odnośnie baterii bagaż podręczny ale jak pisałem wcześniej zgoda danego przewoźnika i przepisy urzędu lotnictwa cywilnego co do baterii powinny być dostępne na zapytanie na każdym lotnisku w Polsce