Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Panie, chono tu!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 16:09

Czy jeśli jestem na pontonie gdzieś na rzece to PSR cz SSR z brzegu może mnie kontrolować poprzez nakazanie mi przypłynięcia do brzegu? Dziś jakiś dwóch niemundurowych mnie wołało ale spuściłem ich po rynnie.

#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 07 wrzesień 2012 - 16:11

prawidłowo.panowie jak coś chcieli powinni przypłynąć do ciebie.

#3 OFFLINE   szikakaaa

szikakaaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 18:01

U mnie w okręgu Tarnów, w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką z wykorzystaniem środków pływających widnieje zapis:
pkt. 8 wędkujący z łodzi ma bezwzględny obowiązek poddania się kontroli PSR i SSR, która może wezwac wędkującego do natychmiastowego podpłynięcia do brzegu celem poddania się kontroli.
Ale nie wiem jak jest na innych wodach :D

#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 07 wrzesień 2012 - 18:31

a skąd niby masz wiedzieć z daleka że to PSR.

#5 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 07 wrzesień 2012 - 19:52

Prawidłowo mają ochotę na sprawdzanie niech przypłyną.Nie ma obowiązku spływania da brzegu.Pozdrawiam Paweł.

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 wrzesień 2012 - 19:56

Patrząc poprzez pryzmat standardów postępowania drogówki, nie podpływać, nie wysiadać etc. :mellow:

#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 20:05

A ja bym nawet nie usłyszał, że ktoś mnie woła :unsure: . Trzeba się najpierw przywitać, przedstawić, wylegitymować na odległość umożliwiającą zweryfikowanie na okiliczność kim zaś waść, na podstawie dokumentu i potem możemy wymienić uprzjemości B) . Jak nie pasuje to niech idą w pościg.

#8 OFFLINE   Pittr

Pittr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2012 - 20:26

A idąc dalej tym tropem, czy w sytuacji, kiedy stoję w spodniobutach na środku rzeki (np, na Wiśle 100m od brzegu - WOW! ) to powinienem do nich podejść, jak mnie wołają?

Tak sobie myślę, że powinni poczekać aż zejdę, spłynę do brzegu i wtedy kontrolować, ale mógłbym nie chcieć zejść...

#9 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 wrzesień 2012 - 13:30

taaaaaaa, pewnie, super pomysły ...... ale jakby tu popatrzeć to większość przdmówców (przedpisarzy? ...) w innych wątkach narzeka na kłusoli, brak kontroli itp. ..... skoro strażników jest mało, oj malutko, kłusole się srożą, to chyba nie powinniśmy tym nielicznym życia utrudniać? Chyba, że jak zwykle wychodzimy z założenia, że niech kontrolują innych, a nie mnie, bo ja jestem niewinny .... i to chyba ze 100 metrów widać .... to się nazywa filozofia Kalego :D

#10 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 wrzesień 2012 - 15:27

Odwracając sytuację: ja na brzegu, PSR (SSR) na łodzi. Czy mam wpław do nich zapierniczać?
Kontrolował mnie kiedyś policjant, z łodzi motorowej (posterunek w Nowej Soli). Bez chamstwa i płoszenia ryb ze stanowiska, podpłynął cichutko od strony zapływowej ostrogi (łowiłem na napływie). Po kontroli, z podziękowaniem i uśmiechem całkiem życzliwym, odpłyną w dalszą drogę. Takich tylko bym sobie życzył. Niestety bywa też tak, że szlag trafia na zachowanie Panów z kontroli. Ale, to nie na temat.

#11 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 15:51

Kłusole są najmniejszym problemem z wielu. Nie wiem dlaczego wciąż pokutuje przekonanie o tym jakoby oni byli winni sytuacji obecnej. A właściwie, to wiem dlaczego. Otóż jest to temat zastępczy, ku uciesze tych, którzy winę zawsze mogą zwalić na kłusoli, za swoją nieudolność, niemoc, brak pomysłu. A z brzegu ludzi na pływadłach ciężko kontrolować.

#12 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 08 wrzesień 2012 - 18:35

w moich stronach się to odbywa po ludzku.przybywają panowie nad jezioro 2 z brzegu zasuwa i 2 płynie na łodzi 1 zostaje w samochodzie.kontrolują i nikt do nikogo nie ma pretensji.

#13 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:10

Bjpol, całkowicie się z Tobą zgadzam. Ostatnio zgłaszałem nieprawidłowo łowiącego na policję. Przyjechało dwóch nieumundurowanych a gościu po drugiej stronie rzeki...
Ale spękał, i przypłynął. Gdyby ich olał, to nic by nie mogli zrobić i by odjechali. A tak będę wzywany na świadka. Reasumując - nie mam nic na sumieniu - poddaję się kontroli, coś przeskrobałem - utrudniam. Ja wiem, że to żadna przyjemność fatygować się na drugi brzeg by poddać się kontroli, ale jak ktoś pisał - strażników mało, robotę mają nieprzyjemną, więc po co im jeszcze uprzykrzać życie.

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 wrzesień 2012 - 20:30

Jednak strażnik, podobnie jak policjant, ma swoje obowiązki. Jednym z podstawowych jest rozpoczecie rozmowy od przedstawienia się kto i zacz. Pozwólmy na olanie tego, za chwilę będzie paralizatorem na dzień dobry, bo krzywo patrzysz...
Sorry, ale to ich osrany obowiazek (przedstawić się i okazac papiery jak w cywilu) i nie robią nikomu łaski, jak sa z PSR to jeszcze im za to się płaci.

#15 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 wrzesień 2012 - 20:44

.... i tu się całkowicie zgadzamy, my płacimy składki i kontrola ma być dla nas, a nie przeciw nam :D .... panowie mają być kompetentni, ale grzeczni i przede wszystkim muszą przestrzegać właściwych procedur. Jednak bierzmy też pod uwagę, że czym mnie czasu kontrolujący straci na nas, tym więcej będzie mógł go poświęcić naprawdę potrzebującym :D

#16 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 20:48

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:42


#17 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:01

Grzeczni czy niegrzeczni, niechby nawet byli nieuprzejmi, ale bądźmy poważni. Co to za komedia, aby łazić po brzegu i wołać ludzi na łodzi do wylegitymowania? Żyjemy na Białorusi czy jak? To ma być budowanie-utrwalanie powagi jednostki upoważnionej do kontoroli prawa? No chyba, że odwrotnie. Żenada totalna. Kontrola ma być dla nas, dlatego życzę sobie dwuosobowych jednostek na łodziach, które kontorlują przynajmniej raz dziennie konkretne odcinki wody o nieregularnych porach. Mogą wtedy, wszystkich równo wylegitymować czy na wodzie czy na brzegu.

#18 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:05

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:42


#19 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 08 wrzesień 2012 - 22:11

Raz kazali mi przyjsc (brodzilem) i powiedzialem ze nie ma mowy wiec przyszli ale to byla najgorsza kontrola w moim zyciu juz myslalem ze bede musial sciagac majtki w celu sprawdzenia czy nie mocze nielegalnie robaka w wodzie ....

#20 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 14:52

Dziś znowu do mnie machali, to podpłynąłem obadać czego chcą. To była Policja Wodna ;] Jeden na Quadzie, drugi na Crossie. Ubrani na czarno, bez emblematów itp.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych