Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pływadełko (belly boat)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 27 wrzesień 2020 - 20:41

Manewrować się da bez żadnego problemu. Ostatnio zapomniałem płetwy i byłem zmuszony pływać na samych wiosłach... Ogólnie jakbym miał tylko tak pływać to nie widzę sensu posiadania belly.
  • kkonrad lubi to

#562 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 27 wrzesień 2020 - 22:16

Jestem ciekaw "manewrowości" jednostki :) Przy okazji jak jest z tym na rzekach wielkości np mazowieckiej Wisły? Da się tym jakoś płynąć pod prąd czy utrzymać w miejscu czy tylko spływ?

da się - ale tylko przy słabym nurcie i krótko, bardzo szybko się zmęczysz... w praktyce tylko spływ...


  • Sleepy Jeezy lubi to

#563 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 02 październik 2020 - 14:11

Jaka jest roznica miedzy pływadelkiem SG170 a SG170 v2 oprócz koloru i innymi torbami jest jakas różnica ?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#564 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 02 październik 2020 - 20:39

Czekałem od kwietnia...
Załączony plik  FB_IMG_1601667449877.jpg   88,49 KB   26 Ilość pobrań
  • biker1 i Pescador de caña lubią to

#565 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 październik 2020 - 20:16

Jaka jest roznica miedzy pływadelkiem SG170 a SG170 v2 oprócz koloru i innymi torbami jest jakas różnica ?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 w srodku sa uchwyty do noszenia. (nareszcie jest za co zlapac bb wkladajac do vana ;) i dodane sa (male, ale sa) wzmocnienia do ciagania po ziemii. wiecej w necie nie znalazlem

Czekałem od kwietnia...
attachicon.gif FB_IMG_1601667449877.jpg

i jak tam? plywane bylo? masz porownanie z innymi? z jednej strony wyglada paskudnie a z dugiej wydaje sie miec w kij miejsca. A wyglad rybom zwisa ;)
 



#566 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 03 październik 2020 - 20:38

Wygląd to kwestia gustu, mi się podoba.
Miejsca mnóstwo, już mam założony przetwornik gt40 od Garmina, zamówiłem mocowanie ram do echosondy, dodatkowo planuję mieć dużą torbę za plecami, siedzenie wygodne, miejsca dużo, jest kilka rzepów i uchwytów na graty, więc fajnie wszystko można zorganizować, jest też pantograf do elektryka, ale planuję kiedyś wziąć do tego Float Plus.
Jeśli chodzi o porównanie z keeper iso to niebo a ziemia.

#567 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 październik 2020 - 21:00

chetnie bym kurcze zobaczyl bo serio ilosc miejsca w bb + niski profil (np mozna kolka od gory mocowac - od dolu nie dziala fajnie - jak ziemia nierowna + kilka krowich plackow przejechales mniej sie chce grzebac pod spodem...) obstawiam, ze rece bedzie kiepsko umyc. jaka jest wysokosc glownych komor?



#568 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 03 październik 2020 - 21:12

Powietrze już spuszczone, ale na oko 20-25 cm. Po co kółka w Belly? Przecież to jest do noszenia na plecach, a nie ciągania. Myślę, że ciągać to już lepiej ponton.

Główną-środkową komorę pompuje się do 1 bara, więc jest bardzo twarda.



#569 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 październik 2020 - 21:25

koniec koncow do bb mam nastepujacy zestaw: 3 pudla duze plytkie (standard 35x25 czy ile one tam maja) - 2 z okoniowymi gratami 1 z szczupakowymi. + troche ciezarkow aparat foto etc. + 2 podbieraki (szczupakowy i okoniowy) + kotwica z lancuchem + 2 wedki + moje pletwy waza tone. Czesto mam do wody powiedzmy 100-200m (ale czesto w trawie wysokiej czasami czesc asfaltem) - jak mialem troszke mniej gratow to wkladalem w podbierak "szczupakowy", ale sie obijaly o kolana. + czasami bylo ciezko przejsc w krzakach z bb na plevcach + wedki trzeba w reke i wszystkie pudla z przynetami - nie robilem na twardym podlozu (trawnik/sciernisko tylko) a i tak grubo porysowalem spod.

Postanowilem dodac kola (patrz w watku DIY), ale koniec koncow jak juz wreszcie zrobilem cos wystarczajaco mocnego to bylo upierdliwe w zakladaniu i sciaganiu). Wiec teraz mam w planie kupic kilka m "odbojnika" do pontonow i przykleic od spodu mojego bb - jak sie przetrze to sie nowa warstwe doda.



#570 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 03 październik 2020 - 21:35

Możesz zainwestować w jeszcze większe, wszystko przytwierdzić do pokładu, włącznie z jednoskładami. To jest Flatform Junior, najmniejsze z rodziny Flatform, dla mnie miejsca i tak aż nadto. 


  • biker1 lubi to

#571 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 04 październik 2020 - 07:15

Podbierak szczupakowy i okoniowy, kotwica z łańcuchem. Jak lubisz tyle targać to nic dziwnego, ogranicz wszystko do totalnego minimum i będzie dobrze.
  • zeralda lubi to

#572 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 04 październik 2020 - 07:42

Możesz zainwestować w jeszcze większe, wszystko przytwierdzić do pokładu, włącznie z jednoskładami. To jest Flatform Junior, najmniejsze z rodziny Flatform, dla mnie miejsca i tak aż nadto. 

ciekawy jestem jak będziesz pływał tym na płetwach ? jest dosyć szerokie więc i opór duży ja mam BB Zeck i powiem Ci że jest ciężko dlatego mam zamontowany silniczek 30lb Minnkota bez niego to chyba bym zrezygnował z pływania 



#573 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 04 październik 2020 - 07:59

Miałem wąskie keeper, które się głęboko zanurzało i też się ciężko pływało.

Polecam używanie "," i "." w zdaniach.

#574 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 04 październik 2020 - 09:44

Miałem wąskie keeper, które się głęboko zanurzało i też się ciężko pływało.

Polecam używanie "," i "." w zdaniach.

???



#575 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 październik 2020 - 13:16

Podbierak szczupakowy i okoniowy, kotwica z łańcuchem. Jak lubisz tyle targać to nic dziwnego, ogranicz wszystko do totalnego minimum i będzie dobrze.

Sugerujesz podbieranie okoni szczupakowym podbierakiem i wyplatywanie ich z siatki pol dnia (a juz najgorsze to sa szczupaczki typu 40-60cm - wyjmujesz je z wody niemal natychmiast wiec cala energie zuzywaja na skakanie w siatce i oplatywanie sie linka) czy moze nie podbieranie duzych szczupakow i trzymanie ich na kolanach x minut do wyczepienia + plus ew zdjecia?

Pewnie, ze do 90% ryb nie uzywam podbieraka, ale wlasnie  po te pozostale 10% jezdze na ryby.... Podbierak na okonie zaczalem wozic jak mi najwiekszy jakiego widzialem spierdzielil tuz kolo reki.

 

+ Probowales kiedys lowic z bb w rzece na wodzie 5m+ jak wiatr wieje powiedzmy 30-40kmh w ta sama strone co plynie rzeka? Nie uzywajac 200g pilkerow jako obciazenia? ;) Ps totalne minimum to brak podbierakow, 1 wedka i 1 przyneta - hmm probowales kiedys? ;) Ja wczoraj lowilem w miejscu okolo 3-5m i zanim nie zarzucilem kotwicy mialem problemy zlapac kontakt z dnem ponizej 17g olowiu + kazda zmiana przynety albo wyczepianie gleboko zacietej ryby = ladowalem xx metrow dalej niz chcialem. mozna tak lowic szczupaki na duze przynety, ale okonie to niespecjalnie.



#576 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 październik 2020 - 16:36

Linę do kotwicy można mieć, ale łańcuch? A jak Ci się udaje zaplątać okonia w gumową siatkę? Ja tej sztuki jeszcze nie nabyłem

Ale luz, każdy łowi jak lubi...

Użytkownik zeralda edytował ten post 04 październik 2020 - 16:36

  • Biesan lubi to

#577 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 październik 2020 - 16:39

dziekuje za pozwolenie.



#578 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 04 październik 2020 - 16:50

Skoro są to tak małe okoniki, bo skoro wyciąganie ich z podbieraka zajmuje pół dnia to muszą być małe. Po co Ci podbierak na takie ryby, nawet jak Ci się odepnie to jaka to strata. Chyba że robisz sobie z każdym zdjęcia. Albo kup sobie jeden podbierak średniej wielkości,wejdą szczupaki i okonie te większe które warto podbierać . Jak siądzie metrowy to wejdzie do podbieraka 50/60cm a jak nie to podbierz ręką. Ja mam łódkę 4,5 metra i nie zabieram dwóch podbieraków a co dopiero na belly boata. Kotwicę mam na linie nie na łańcuchu. Pływam i po rzekach i jeziorach. Ja nic Ci nie sugeruję, poprostu doradziłem Ci ograniczyć wszystko do kompletnego minimum gdyż sam dużo wędkuje z kajaka i wiem co to znaczy czasami targać kilogramy, szybko się wyleczyłem z nadmiaru przynęt i innych rzeczy bez których można połowić. Ty sobie sam utrudniasz sprawę kolego, i myślę że lepszej porady nie otrzymasz, chyba że na wózku zaczniesz to wozić ale jak tylko poczujesz że to działa zaczniesz wiecej rzeczy zabierać i koło się zamknie. Połamania życzę, bez odbioru

Użytkownik mepps edytował ten post 04 październik 2020 - 17:06

  • zeralda lubi to

#579 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 październik 2020 - 17:55

Kolego, kolega dobrze radzi, a Ty się niepotrzebnie napinasz. Wyluzuj...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#580 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 08 październik 2020 - 11:45

Koledzy muszę kupić jakieś wodery bo moje zaczynają lać , co polecacie nie za dużą monetę , myślę nad czymś z decathlonu , takie mi chodzą po głowie

https://www.decathlo...00/_/R-p-197172 pod nie jakieś dresy .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych