Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pływadełko (belly boat)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 08 październik 2020 - 16:24

wygladaja ok ale opis nie powala. osobiscie mam wrazenie, ze na bb spodniobuty szybko mowia papa. Nie pamietam kiedy kupilem moje greysy - wydaje mi sie, ze nei wiecej jak rok temu (no gora 2) i juz mam spodnie mokre jak posiedze w wodzie ponad 5h.



#582 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 październik 2020 - 17:33

Koledzy muszę kupić jakieś wodery bo moje zaczynają lać , co polecacie nie za dużą monetę , myślę nad czymś z decathlonu , takie mi chodzą po głowie
https://www.decathlo...00/_/R-p-197172 pod nie jakieś dresy .

Mam takie. Używam tylko latem. Dół gumowany, góra "oddychająca". Lekkie, wygodne. Po dwóch sezonach brak śladów zużycia. Jak zimniej to mam spodniobuty neopranowe 3 mm.
Wcześniej miałem neopranowe 4 mm, zaczeły puszczać na zgięciach przy kolanach po 5 latach. Bez problemu to zaklejałem. Po sezonie nie wysyszyłem dostatecznie i zapleśniały.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • manonegra13 lubi to

#583 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 08 październik 2020 - 19:26

Mam takie. Używam tylko latem. Dół gumowany, góra "oddychająca". Lekkie, wygodne. Po dwóch sezonach brak śladów zużycia. Jak zimniej to mam spodniobuty neopranowe 3 mm.
Wcześniej miałem neopranowe 4 mm, zaczeły puszczać na zgięciach przy kolanach po 5 latach. Bez problemu to zaklejałem. Po sezonie nie wysyszyłem dostatecznie i zapleśniały.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Oglądałem je i są chyba pancerne , zastanawiam się czy nie będzie się pocić noga w nich bo cerata, na chłodniejsze dni myślałem zaopatrzyć się w spodnie neopranowe 3mm dla nurków i zakładać jako pierwsza warstwa i na to te spodniobuty.



#584 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 październik 2020 - 20:22

Większość tej ceraty jest pod wodą , ja w nich łowię gdy są upały.
Neopran pod nie gdy jest zimno to słaby pomysł. Lepiej neopranowe spodniobuty a pod nie polary i bielizna oddychająca aby skóra była sucha.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • manonegra13 lubi to

#585 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 08 październik 2020 - 21:06

Oglądałem je i są chyba pancerne , zastanawiam się czy nie będzie się pocić noga w nich bo cerata, na chłodniejsze dni myślałem zaopatrzyć się w spodnie neopranowe 3mm dla nurków i zakładać jako pierwsza warstwa i na to te spodniobuty.


Na zimna wodę używam neoprenow 4mm od DAMa a w cieplejsze dni mam takie gumowe wodery do pasa od prosa.

Użytkownik Nales edytował ten post 08 październik 2020 - 21:08

  • manonegra13 lubi to

#586 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 18 październik 2020 - 13:16

Dzisiaj pływałem i przy okazji zrobiłem zdjęcia swojego bolidu :)58f17743c85ef1a8da0b874bcff52fe7.jpg259de24397282617599e5b3daa01c584.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

#587 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 21 październik 2020 - 19:24

Cześć. Co zakładacie na stopy? Ja skarpety cienkie, na to drugie, na to wkładki chemiczne ogrzewające narciarskie i skarpety narciarskie. A i tak stopy mi marzną :/. Wkładki dosyć szybko przestają grzać ( brak tlenu???). Używał ktoś wkładki na USB? :)

#588 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 22 październik 2020 - 07:39

Hej, jeśli chodzi o stopy to przy obecnych temperaturach u mnie tylko skarpeta do brodzenia, skarpeta od śpiochów i buty nurkowe. W ostatni weekend 8 h na wodzie i nawet przez chwilę nie było mi chłodno.

Myślę, że to kwestia bardzo indywidualna, każdy z nas ma inny poziom tolerancji termicznej, przy Twoim zestawie to bym chyba się ugotował  ;)

Możliwe, że zakładasz za dużo warstw tzn. trochę masz ciasno i przez to jest gorsza izolacja.

Kwestia pocenia się stóp też jest ważna, ja mam z tym problem ale skarpety, których używam genialnie mi dopasowały pod tym względem. Bardzo dobrze odprowadzają wilgoć. Polecam  Vision Subzero  

https://www.hurch.pl...arpety-subzero/

 

Później, tzn. koniec listopada, grudzień dokładam jeszcze cienką pierwszą warstwę ale tu nic nie polecę bo sam jeszcze szukam. 

 


  • intoxication lubi to

#589 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 22 październik 2020 - 07:54

Jest watek o ubraniach na bb na podforum ubraniowym. Ja osobiscie elektrycznych ogrzewaczy bym sie nie odwazyl - zrobi sie zqarcie i moze ci byc za cieplo bardzo szybko :)

#590 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 21 listopad 2020 - 07:13

Cześć. Mam pytanko o ogrzewacze. Używam obecnie chemiczne do butów. Jednak wymagają dostępu tlenu który szybko się kończy. Czy znacie jakieś sposoby na to? Tabletki uwalniające tlen? Jakiś inny rodzaj ogrzewaczy? W zasadzie zimne stopy sa największym ograniczeniem. W ostatecznosci mogę zrobić przerwę, zdjąć neopreny i zapewnić nowa porcje tlenu. Pozdrawiam

#591 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 listopad 2020 - 11:57

Ja staram sie podejsc do problemu od innej strony (staram bo zeszla pozna jesienia bylem poza domem , na poczatku roku mialem gosci a pozniej nas zamkneli a i teraz wedkowac jeszcze przez conajmniej tydzien nie moge). Po mojemu stopy marzna miedzy innymi z powodu wilgoci. Zaczalem uzywac skarpet welnianych (czasami np.coolmaxowych pod welne). A stopy zasypuje tona talku by wchlanial wilgoc.
  • intoxication lubi to

#592 OFFLINE   romaro_rr

romaro_rr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaDiepholz- Niemcy
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ringwelski

Napisano 22 listopad 2020 - 10:56

Dzisiaj pływałem i przy okazji zrobiłem zdjęcia swojego bolidu :)58f17743c85ef1a8da0b874bcff52fe7.jpg259de24397282617599e5b3daa01c584.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Bardzo fajny zestawik. Jaki to motor 30lb ? i co to za echo?



#593 OFFLINE   romaro_rr

romaro_rr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaDiepholz- Niemcy
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ringwelski

Napisano 22 listopad 2020 - 11:03

Cześć. Co zakładacie na stopy? Ja skarpety cienkie, na to drugie, na to wkładki chemiczne ogrzewające narciarskie i skarpety narciarskie. A i tak stopy mi marzną :/. Wkładki dosyć szybko przestają grzać ( brak tlenu???). Używał ktoś wkładki na USB? :)

Ja od lat używam MUND Tesla i od niedawna Everest i Makalu które uważam za świetne.



#594 OFFLINE   romaro_rr

romaro_rr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaDiepholz- Niemcy
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ringwelski

Napisano 22 listopad 2020 - 11:17

Panowie zamierzam się do mojego SG HR170 wrzucić elektryka i mam pytanie , a mianowicie czy ktoś z was juz zbrojił swojego i jaki pawęż zastosował bo te dostępne u nas jakoś nie bardzo pasują do szpicu jaki występuje w SG 170.Czy silnik  Haswing Osapian30lb wystarczy do powiedzmy 8 godzinnego wolnego trola w morzu, i najlepiej jakie aku polecacie zastosować. 

Chodził mi po głowie jeszcze taki silnik : 

https://allegro.pl/o...9ab8b1bd1d899d5

 

ale według mnie cena z dupy za to sterowanie, jak by jeszcze było kierunkowe na boki to bym się może zdecydował.

Jakieś sugestie i pomysły mile widziane.



#595 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 22 listopad 2020 - 11:55

Koles w irlandii qidzialem zamocowal elektryka do poprzeczki z przodu. Wszystko robil customowe z nierdzewki. Nie widzialem na zywo.

#596 OFFLINE   romaro_rr

romaro_rr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaDiepholz- Niemcy
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ringwelski

Napisano 24 listopad 2020 - 15:29

Panowie zamierzam się do mojego SG HR170 wrzucić elektryka i mam pytanie , a mianowicie czy ktoś z was juz zbrojił swojego i jaki pawęż zastosował bo te dostępne u nas jakoś nie bardzo pasują do szpicu jaki występuje w SG 170.Czy silnik  Haswing Osapian30lb wystarczy do powiedzmy 8 godzinnego wolnego trola w morzu, i najlepiej jakie aku polecacie zastosować. 

Chodził mi po głowie jeszcze taki silnik : 

https://allegro.pl/o...9ab8b1bd1d899d5

 

ale według mnie cena z dupy za to sterowanie, jak by jeszcze było kierunkowe na boki to bym się może zdecydował.

Jakieś sugestie i pomysły mile widziane.

To nikt się więcej  nie wypowie w temacie ? Nie robiliście modyfikacji swoich SG 170 :-)

Dobra może ktoś wie co to za pawęż na tym filmie od 6:50 min



#597 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 listopad 2020 - 15:42

Az dziw, ze jeszcze nikt nie sapie, ze za ciezkie baterie albo cos tam innego ;p .
A tak serio chcialbym zobaczyc jak wyglada plywanie na takim elektryku bez wyciagania nog z wody.

#598 OFFLINE   romaro_rr

romaro_rr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaDiepholz- Niemcy
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ringwelski

Napisano 24 listopad 2020 - 15:52

Az dziw, ze jeszcze nikt nie sapie, ze za ciezkie baterie albo cos tam innego ;p .
A tak serio chcialbym zobaczyc jak wyglada plywanie na takim elektryku bez wyciagania nog z wody.

Widziałem gościa na żywo na tym Flatform i siedział bokiem gdzie nogi miał na belly, sunoł aż miło :-)

do mojego SG 170 wydaje mi sie ze wystarczy 30lb, ale im więcej czytam tym bardziej kusi mnie silniczek z maximizerem jak Osapian 36 Max lub 40 Max, ponoć duża oszczędność prądu a na tym mi zależy.



#599 OFFLINE   romaro_rr

romaro_rr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaDiepholz- Niemcy
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ringwelski

Napisano 24 listopad 2020 - 18:36

To nikt się więcej  nie wypowie w temacie ? Nie robiliście modyfikacji swoich SG 170 :-)

Dobra może ktoś wie co to za pawęż na tym filmie od 6:50 min

 

Dobra znalazłem juz sam, ale cenowo ich chyba poje....! za taki kawałek pospawanego metalu :-)

https://bellyboottun...tze-bellyboote/



#600 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 listopad 2020 - 20:43

Bardzo fajny zestawik. Jaki to motor 30lb ? i co to za echo?


Gratuluję pojazdu.

Jak oceniasz pływanie do przodu / chlapanie / manewrowość ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych