Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brzany 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 listopad 2022 - 21:50

Mocno w górę rzeki rzucasz?


Na 11, max. 10.
  • Sławek77 lubi to

#182 OFFLINE   JurekJurek

JurekJurek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 26 listopad 2022 - 23:17

Dzięki za podpowiedzi

#183 OFFLINE   JurekJurek

JurekJurek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 27 listopad 2022 - 12:28

Ja do czeburaszka i tant używam haków Ownera S59 i miałem dwa razy spady a haki były pogięte. Zamówię te główki Dragoa.

#184 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 24 grudzień 2022 - 10:49

Bardzo dziękuję!

 

Co do opisywanych ryb, to oczywiście ciesze się, że Warta robi się tak rybną i różnorodną rzeką. Z ostatnich wypadów tak jak pisałem jestem zadowolony (choć jesiotr nie dał mi szans). Też żeby nie było mam tego świadomość, że zarówno owa tołpyga, jak i troć oraz jesiotr, to jednak czyste przyłowy. Pomimo braku brzan, to wspomniane ryby działają na mnie strasznie motywująco. Takie sytuacje nakręcają mnie tylko jeszcze bardziej, żeby walczyć do samego końca o te upragnioną "zimową" brzane :). Będę nad wodą najczęściej jak tylko będę mógł. Cały czas jestem dobrej myśli w polowaniu na grube, "zimne" brzany. Może rzeka okaże się dla mnie raz jeszcze łaskawa na koniec tego roku. Chociaż zdaje sobie sprawę z tego, iż nie można być zbytnio pazernym ;).

Ale dalej będę się starał przez ten ostatni miesiąc, bo doskonale wiem, że o kolejną brzane przyjdzie mi się uganiać dopiero za ponad pół roku...

 

Czekałem na tą zimową brzanę, co prawda masz jeszcze kilka dni do końca sezonu i życzę Tobie abyś ją złowił, prezent gwiazdkowy dostaniesz dzisiaj.

Wybierz sobie 10 woblerów z linku https://wedkujzdorad...na-c-12_15.html i się odezwij. Gratuluję sezonu i trochę zazdroszczę ;) .

 

 



#185 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 grudzień 2022 - 00:07

Czekałem na tą zimową brzanę, 

Ja zimowych się nie doczekam. Ale trafiłem latem piękne stadko dużych brzan i próbowałem je rozpracować. To była jedna z lepszych wędkarskich sytuacji, które mi się przytrafiły! Miłego oglądania w ten zimowo-świąteczny czas


  • minkof, malinabar i Aries lubią to

#186 ONLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 grudzień 2022 - 01:54

Czekałem na tą zimową brzanę, co prawda masz jeszcze kilka dni do końca sezonu i życzę Tobie abyś ją złowił, prezent gwiazdkowy dostaniesz dzisiaj.
Wybierz sobie 10 woblerów z linku https://wedkujzdorad...na-c-12_15.html i się odezwij. Gratuluję sezonu i trochę zazdroszczę ;) .

Kurde... Nie wiem co powiedzieć...
W każdym razie - bardzo dziękuję!

Co do grudniowych brzan, to nadal nie odpuszczam i co parę dni pojawiam się nad rzeką. Dłuższa przerwę miałem tylko tydzień temu, kiedy rzeką płynęły kry i siłą rzeczy łapać nie szło. Mam zamiar zaraz po świętach jeszcze odwiedzić moją miejscówkę i trochę się nad Wartą nadwyrężyć ;)

Ogólnie, to wiem że na owy sezon narzekać nie mogę, ale brakuje mi przysłowiowej kropki nad i, którym to byłaby ta właśnie "zimna" brzana. Choć nawet jeżeli się nie uda, to i tak kiedy pomyślę o tych wszystkich, tegorocznych, wyjętych brzanach, od razu na mojej twarzy pojawia się uśmiech oraz zadowolenie :).
Jak do tej pory w sezonie 2022 udało mi się wyjąć brzany:
1x 90+
12x 80+
9x 70+
8x 60+
i 16 mniejszych.

Dla mnie osobiście jest to kosmiczny wynik. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze rok temu nie mogłem dać rady brzanom 70+.

Użytkownik Lukasieka edytował ten post 25 grudzień 2022 - 01:55


#187 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 grudzień 2022 - 09:08

1x 90+
12x 80+
9x 70+
8x 60+
i 16 mniejszych.

Szczerze, to większe wrażenie robi na mnie te 12 osiemdziesiątek niż jedna dziewiećdziesiątka! Kapitalna robota! Tutaj w dziale "opowiadań" jeden z kolegów napisał, że złowił 50 kleni 50 cm w jeden rok! Ty jesteś w jego lidze. Kto wie, może zrobisz podobny "czelędż"? Połamania! 



#188 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 25 grudzień 2022 - 11:19

Spróbuj Łukasz z jednego wobka ubrać w single
Są nawet takie nieduże podkuwane karpiowe z oczkiem
Skoro wytrzymują 20kg karpia to kto wie może i brzanom dadzą radę

 

Tylku tutaj latwo "zabic" prace woblekra. Zwalszcza jak jest maly, smukly i lekki. Skutecznosc zaciec tez moze poleciec w dol. Przynajmniej tak mi podpowiada moje doswiadczenie na rzekach pstragowo-lososiowych. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 25 grudzień 2022 - 11:20


#189 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 grudzień 2022 - 13:17

Dlatego napisałem żeby spróbował
Ja zbroiłem tak na próbę (łowisko gdzie wymogiem jest 1 bezzadziorowy hak) I po dodaniu śruciny na brzuch przy moich wobkach działało jak trzeba, przynajmniej jeśli chodzi o pracę
Co do skuteczności zacięć przy brzanach to nie wiem
  • Luckyguliver lubi to

#190 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 25 grudzień 2022 - 13:46

Dlatego napisałem żeby spróbował
Ja zbroiłem tak na próbę (łowisko gdzie wymogiem jest 1 bezzadziorowy hak) I po dodaniu śruciny na brzuch przy moich wobkach działało jak trzeba, przynajmniej jeśli chodzi o pracę
Co do skuteczności zacięć przy brzanach to nie wiem

A gdzie i jakie rybki w ten sposob lowisz? Ta srucina to jest mocowana na kawaleczku zylki?


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 25 grudzień 2022 - 13:46


#191 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 grudzień 2022 - 14:30

Mocuję kawałek żyłki lub plećki na oczku brzusznej kotwicy i tam zaciskam śruciny w zależności ile mi potrzeba w danej chwili
Zbroję tak często w 1 kotwę na brzany (dużo mniej ziela mi zbiera), przy okazji doławiam czasem jakieś klenie i z zacięciami problemu nie mam
Ja nie mam w łowisku brzan które by mi dewastowały kotwiczki więc akurat tu haków nie sprawdzałem
Haki pojedyncze założyłem na łowisku "pstrągowym" jak szukałem sandaczy ale tam brzan nie ma więc nie wiem jak z zacięciami
Ale inne ryby wpinały się dobrze

Załączone pliki



#192 ONLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 luty 2023 - 17:36

Co prawda do sezonu brzanowego jeszcze sporo czasu, ale chciałem raz jeszcze podziękować Panom: Robertowi i Darkowi z firmy Dorado za prezent :).

Brzany będą miały w czym wybierać ;).

Załączony plik  IMG_4956.JPG   67,36 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_4957.jpg   99,91 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_4947.JPG   51,95 KB   15 Ilość pobrań

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych