Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 czerwiec 2015 - 12:51

 

Kiedyś rozmawiałem z gruntowcem ,że duże-jak śledzie 18-20cm ukleje to z dna łowi-rzeczywiście miał trochę w siatce.Zdaje się ,że bolki też za nimi poszły...

 

 

moze cos w tym prawdy jest bo przy powierzchni to sama sieczka


  • jakubt lubi to

#842 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 12 czerwiec 2015 - 13:55

http://www.wios.wars...dnia-11062.html

 

 

 

Wygląda na to że jesteśmy w oku cyklonu.......

 

Ciekawe tylko czy im się nie przedłuży przypadeczkiem.....



#843 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 12 czerwiec 2015 - 14:16

Europa goni nas do segregowania śmieci, inwestowania w surowce odnawialne, a tymczasem gówna w stolicy lecą prosto do rzeki, nad którą przesiaduje w okresie letnim tysiące ludzi :) Haha, no nie mogę, czasem czuję się jakbym mieszkał w kraju rodem z filmów Barei.


  • Mariano Mariano, spinnerman, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#844 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 12 czerwiec 2015 - 14:29

Ja w takim razie odpuszczam sobie Wisłę na ten moment... Masakra.



#845 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 12 czerwiec 2015 - 16:08

A ja chyba jutro przejadę się w okolice zoo jak się ktoś wybiera to można połączyć siły  :) Szkoda dnia żeby  w domu siedzieć...Nigdy tam nie byłem łatwo tam dojść do brzegu??


Użytkownik Qcyk edytował ten post 12 czerwiec 2015 - 17:23


#846 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 16:52

Dzisiaj pół dnia na Zawadach bardziej rekreacyjnie z żoną, dzieckiem i wędką oczywiście, syfu dużo nie płynęło, ponieważ to początek Warszawy, złapana jedna rapka i pełno nudystów się kręciło na golasa...

Użytkownik jasiek17047 edytował ten post 12 czerwiec 2015 - 16:52


#847 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 czerwiec 2015 - 17:00

pełno nudystów się kręciło na golasa...


Chociaż było na czym oko zawiesić? ;-)

#848 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 czerwiec 2015 - 17:54

napisal ze z zona byl:p

#849 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4631 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2015 - 18:12

napisal ze z zona byl:p


Dlatego miał na kim oko zawiesić ;) W ubiegłym roku o mało z głòwki do wody nie wpadłem jak z krzakòw wylazła stara ropucha w stroju Ewy hehe
  • Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr, marianosum i 3 innych osób lubią to

#850 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 18:49

Panowie dajcie spokój banda cweli z jednej celi, z trudem się powstrzymywałem żeby któremuś w cymbał nie zapalić, córeczka siedzi koło mnie, a oni sobie chodzą w najlepsze... Szkoda gadać....

#851 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 12 czerwiec 2015 - 20:28

A ja chyba jutro przejadę się w okolice zoo jak się ktoś wybiera to można połączyć siły  :) Szkoda dnia żeby  w domu siedzieć...Nigdy tam nie byłem łatwo tam dojść do brzegu??

Masz tam główki przed i za Gdańskim , ale w wolne dni licznie odwiedzane przez spacerowiczów.Za Gdańskim jest wyspa i odnoga Wisły. Któryś z kolegów połowił tam kleni , ale wtedy była wyższa woda . Idąc dalej jest bardzo ciekawy wysoki brzeg , parę ładnych kleni tam swego czasu złowiłem. Miejsce ciekawe z tym że warunki do rzucania fatalne przez nawisy gałęzi. Jeśli masz spodniobuty lub wodery możesz spróbować przejść na wyspę. Od strony rzeki są miejsca odwiedzane przez klenie i bolenie , a i szczupły potrafi tam uderzyć.



#852 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 czerwiec 2015 - 20:55

Nie ma szans żeby się nauczyła - z cały szacunkiem do naszych rybek, ale to jest tylko ukleja, przyzwyczajeń nie zmieni.....

 

 

@Wujek - koniecznie daj znać jutro jak Ci poszło. Zwykły suchy wpis, bez elaboratów - mam nadzieję, że przywrócisz trochę nadziei....tym bardziej, że też w niedalekiej przyszłości planujemy z Bratem się "zwodować" i spłynąć do Gassów...

 

 

 

@Skorio....szczerze? To nie pamiętam kiedy byłem 6h na Wiśle....chyba ze 2-3 lata temu, także podziwiam....z drugiej strony jednak jakbym miał możliwości czasowe - to pewnie i ja bym tyle posiedział, nawet jakby statystycznie miało "wypaść": kleń na 2h....Klenie na opasce już bliżej grota?

 

 

Co do tego, że są tam jazie nie mam żadnych wątpliwości....absolutnie żadnych....tylko to chyba nie o to chodzi, poniżej Północnego jest ciężko wytrzymać a nie ma takiej sraki...a co dopiero tutaj....w takich warunkach po prostu nie da się łowić....

Złowiłem 5 boleni, w tym 2 ładne, ryby w przedziale 60-70+, więc nie było źle. Ryby jakieś są, ale często żerują w dziwnych miejscach. Trafiłem w północny wiatr i ryby dość słabo chodziły, ale miały momenty że się lepiej ruszały. Dwie największe ryby dostarczyły sporo emocji bo jedna wzięła na pełnym wyrzucie woblera. Pokazał się, rzuciłem 2 m przed niego i widocznie po ataku płynął w górę i natknął się na woblera. Druga była wyczekana na odpowiednią porę i w świetnej formie że początkowo myślałem że zapiąłem sporego leszcza w nurcie. Boleń w świetnej formie, na pewno nie głodował. Na zdjęciu ryba dnia.

Załączone pliki



#853 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 12 czerwiec 2015 - 22:10

Czyli są..., nie utopiły się tak jak sądziłem jakiś czas temu :P

 

No cóż....kto umie ten łowi....trzeba przestać narzekać i wziąć się do roboty B)

 

@wujek dzięki za info!

 

Pozdrawiam,

malcz


  • wujek lubi to

#854 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 czerwiec 2015 - 07:57

To jeszcze drugi, bardziej sportowy ale też fajny. Wszystkie ryby złowione na moje woblery :).

pozdrawiam 

Załączone pliki



#855 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 czerwiec 2015 - 15:02

Byłem dzisiaj na kamieniach( i nie tylko patrz foto z prętem...) na których nie byłem z 6 lat....niestety poległem! kiedyś górą można było sobie swobodnie ominąć przeszkody teraz góra zarośnięta a na kamieniach gruba bobrza robota!!! Gdybym miał 2olat ze 20kg mniej hehe, to można by był tam się powyginać między tymi konarami.....Woda ma niesamowity potencjał(udało mi się przejść z 50 m i trafiły się 3 pistolety....) nie dość że super wygląda to jeszcze nitk tamtędy nie chodzi!! One tam są!! Hej, Malcz, te kamienie zawsze były dużo lepsze od "topoli".... ;) . Wrócę tam......A jak by było pływadło to można by je było zaatakować od strony rzeki.....

 

P.S.1. Nie znalazłem tropów dzików! :)

P.S.2. Dużo niżej,  grasowało parę  Bolesławów, jedna ryba,  już naprawdę spora..

Załączone pliki

  • Załączony plik  woda.jpg   76,18 KB   13 Ilość pobrań

  • malcz lubi to

#856 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 13 czerwiec 2015 - 16:32

Dzisiaj miał być grany Most Gdański. Ale w ostatniej chwili postanowiłem pojechać sporo wyżej. Niestety tylko jedno odprowadzenie...ale już wiem, że w tym miejscu siedzi kilka bolków a jeden naprawdę  ładny Tarpon! Ataki regularnie co ok 10min te standardowe atakowały przy brzegu... natomiast Big Bolo pokazał się 2-3 razy w warkoczu...nie było go widać tylko fala, wir, gejzer i katapultowane ukleje. Jutro miałem sobie odpuścić ryby ale chyba jednak skoczę popołudniem :D

 

PS. Malcz on tam jest i czeka!!! Musimy zdwoić siły i dobrać się do niego w tygodniu :D


Użytkownik Qcyk edytował ten post 13 czerwiec 2015 - 17:30

  • malcz lubi to

#857 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 13 czerwiec 2015 - 19:17

Dziś 2 godzinki prawa strona na wysokości Siekierek. Lampa straszna ale muszę przyznać, że po raz pierwszy od dawna coś się w wodzie działo. Co prawda bez ryby ale było jedno ładne branie niestety spięte. Sporo spławów ryb i to konkretnych, kilka wirów. Widać było Bolenie ganiające Ukleje.

 

ps: dla mnie trochę za gorąco jak na takie spacery następnym razem idę tam koło 20tej.

Załączone pliki



#858 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 13 czerwiec 2015 - 19:27

Złowiłem 5 boleni, w tym 2 ładne, ryby w przedziale 60-70+, więc nie było źle. Ryby jakieś są, ale często żerują w dziwnych miejscach.

@wujek gratuluję udanych łowów .Pięknie połowiłeś :clappinghands: .

Czy mógłbyś rozwinąć stwierdzenie "żerują w dziwnych miejscach"? :blush:



#859 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 czerwiec 2015 - 20:08

Dzięki, np. na piaszczystych wypłyceniach gdzie jest 0,5m wody, uderzenia sporadyczne i w różnych miejscach, ryby trudne do namierzenia i złowienia. W pobliżu była ładna przykosa i tam pusto. Inne miejsce to zwary za przelewem, w nurcie zero a pokazywały się przy samym brzegu, jedno uderzenie i długo nic. Bolenie zaczęły unikać typowych miejsc gdzie były kłute i zachowują się niestandardowo, ale to już zauważyłem od dłuższego czasu. W typowych, obleganych miejscach są za to bardzo ostrożne i trzeba trafić w warunki i z przynętą żeby coś wydłubać. Niestety presja i naparzanie wody przez wysyp "boleniarzy" robi swoje.


  • Przemek i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#860 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 czerwiec 2015 - 20:23

@wujek na jakie rozmiary przynet udalo Ci sie skusic takie piekne rybki?
  • Durzy lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych