Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 czerwiec 2015 - 20:56

Próbuj Piotrze, próbuj. Dziś wreszcie obdarzyło. 3h na rafach (sięgałem z brzegu) i wynik 5 kontaków z kleniem. 3 wyholowane (ok. 20cm i 2 x 40cm). Co ciekawe 2x40cm z tego samego miejsca (napływ na dwa kamienie - duży uciąg) w odstępie kilku minut. Morda się cieszyła jak u dziecka :)

Domyślam się jak się cieszyłeś bo mi się kiedyś udało w trzech rzutach wyciągnąć 2 bolenie z tego samego miejsca :)



#922 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 czerwiec 2015 - 21:22

Próbuj Piotrze, próbuj. Dziś wreszcie obdarzyło. Byłem po prawej za gdańskim 3h na rafach (sięgałem z brzegu) i wynik, to 5 kontaków z kleniem. 3 ryby wyholowane (klenik 20cm i 2 klenie ok. 40cm). Co ciekawe 2x40cm z tego samego miejsca (napływ na dwa kamienie - duży uciąg) w odstępie kilku minut. Morda się cieszyła jak u dziecka :) Około 18.30 musiałem się zwinąć, a chętnie bym jeszcze porzucał, bo aktywność klenia spora. Jak zaczynałem ok. 15.30 wiało w północnego-zachodu i nic nie skubało. Około 16.30-17 wiatr ucichł i dmuchnęło z południowego-zachodu i się zaczęło łowienie.

Woda ciut za wysoka na tą rafę . Przy stanie 100cm  praktycznie cała rafa jest do obłowienia , te 20 cm więcej to już mały kłopot.Dwa lata temu miałem tam w 3 godziny 26 kleni :) .Cieszy to że połowiłeś , gratuluję :clappinghands: . To dobry prognostyk dla mnie.

Dwa lata temu  widziałem tam dziadka łowiącego na koniki polne . Ciągnął piękne klenie tam gdzie mi nic nie brało . Niestety wszystko szło do reklamówki :( , żal było patrzeć.



#923 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 17 czerwiec 2015 - 22:01

Dzisiaj Bolek sprawił że wieczór nad Wisłą zaliczam do udanych :)

Postanowiłem się wybrać na miejscówkę na której złapałem swojego pierwszego Bolenia na Wiśle nie był to potwór ale jakiś taki sentyment poczułem i zaprowadził mnie w to właśnie miejsce...

Po jednej stronie mała kamienna wysepka a po drugiej łacha piachu pośrodku głębsza rynienka. 2 kontrolne rzuty przy samej wysepce i widzę jak przed woblerem ucieka sporo drobnicy... i już się domyślam że trzeba celować trochę dalej od wyspy. W drugim rzucie w wytypowane miejsce siedzi!

Fajne zdecydowane branie po chwili Bolo ląduje delikatnym ślizgiem na brzegu (Spirytus 9cm zassany w całości). Miarka na szybko pokazuje 68cm...dawałem mu troszkę więcej bo był słusznej postury :) Myślę ok to fotkę trzasnę, no ale trzeba mu szałerek chlapnąć bo troszkę się umorusał...idąc w kierunku wody czułem że nie będzie łatwo bo strasznie energiczny rapiszon. Kiedy znalazł się w wodzie to od razu chciał się ukręcić zdążyłem złapać dziada za ogon ale po chwili dostałem dwa szybkie łopatą i mogłem mu tylko pomachać na pożegnanie :D Myślę szkoda...a po chwili ja głupi przecież kamera włączona... no ale niestety przypomniałem sobie że chwilę przed złotym rzutem wyłączyłem nagrywanie. No trudno się mówi. Najważniejsze, że w doskonałej kondycji wrócił do domu.

 

Pozdrawiam Qcyk!!


Użytkownik Qcyk edytował ten post 18 czerwiec 2015 - 08:13

  • Mariano Mariano, pioo, Pisarz.......ewski Piotr i 4 innych osób lubią to

#924 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 17 czerwiec 2015 - 22:30


.... Myślę ok to fotkę trzasnę, no ale trzeba mu szałerek chlapnąć bo troszkę się umorusał....
 
 
:D Doskonałe:) ale tak jak rozmawialiśmy przez telefon....to jest standardowa akcja....trzeba było tak nie forsować holu to byłby wypompowany, a tak dopiero pokazał na co go stać....a tak już zupełnie poważnie to gratuluję ryby bo na tym odcinku to naprawdę kawał Bolka:)
 
Pozdrawiam,
malcz

  • Qcyk lubi to

#925 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 17 czerwiec 2015 - 22:56

Kiedyś ten stary kolektor , to była moja 100% wieczorna miejscówka . Jak pod Grociakiem nic się nie działo , w auto i pod kolektor. Przez kilka sezonów zawsze coś stamtąd wydłubałem.Jednak  im wyższa woda tym lepsze były tam wyniki

Jutro po południu wbijam się w spodniobuty i popróbuję na rafach za Gdańskim , poszukać klenia. Może z wieczora odwiedzę kolektor , skoro tam bolki grasują :) .

Nieprawda bo moja ;) najlepiej można połowić gdy woda sięga połowy kolektora a warkocz jest konkretnie rwący. Byłem tam dziś na rowerze specjalnie zobaczyć jak to wygląda. Znam dobrze tą miejscówkę ale od zeszłego sezonu jest tam dużo słabiej. Przy takim stanie wszedłbym w spodniobutach i celował w rozmycie. Krzyśkowi pewnie o to chodziło bo teraz ten warkocz mizerny trochę :) @Pisarz jeśli masz ochotę to mogę dołączyć ;)

 

Próbuj Piotrze, próbuj. Dziś wreszcie obdarzyło. Byłem po prawej za gdańskim 3h na rafach (sięgałem z brzegu) i wynik, to 5 kontaków z kleniem. 3 ryby wyholowane (klenik 20cm i 2 klenie ok. 40cm). Co ciekawe 2x40cm z tego samego miejsca (napływ na dwa kamienie - duży uciąg) w odstępie kilku minut. Morda się cieszyła jak u dziecka :) Około 18.30 musiałem się zwinąć, a chętnie bym jeszcze porzucał, bo aktywność klenia spora. Jak zaczynałem ok. 15.30 wiało w północnego-zachodu i nic nie skubało. Około 16.30-17 wiatr ucichł i dmuchnęło z południowego-zachodu i się zaczęło łowienie.

Krzysiek byłem tam w tych godzinach na rowerze na rekonesansie , musieliśmy się minąć.

 

Dzisiaj Bolek sprawił że wieczór nad Wisłą zaliczam do udanych :)

Postanowiłem się wybrać na miejscówkę na której złapałem swojego pierwszego Bolenia na Wiśle nie był to potwór ale jakiś taki sentyment poczułem i zaprowadził mnie w to właśnie miejsce...

Po jednej stronie mała kamienna wysepka a po drugiej łacha piachu pośrodku głębsza rynienka. 2 kontrolne rzuty przy samej wysepce i widzę jak przed woblerem ucieka sporo drobnicy... i już się domyślam że trzeba celować trochę dalej od wyspy. W drugim rzucie w wytypowane miejsce siedzi!

Fajne zdecydowane branie po chwili Bolo ląduje delikatnym ślizgiem na brzegu (Spirytus 9cm zassany w całości). Miarka na szybko pokazuje 68cm...dawałem mu troszkę więcej bo był słusznej postury :) Myślę ok to fotkę trzasnę, no ale trzeba mu szałerek chlapnąć bo troszkę się umorusał...idąc w kierunku wody czułem że nie będzie łatwo bo strasznie energiczny rapiszon. Kiedy znalazł się w wodzie to od razu chciał się ukręcić zdążyłem złapać dziada za ogon ale po chwili dostałem dwa szybki łopatą i mogłem mu tylko pomachać na pożegnanie :D Myślę szkoda...a po chwili ja głupi przecież kamera włączona... no ale niestety przypomniałem sobie że chwilę przed złotym rzutem wyłączyłem nagrywanie. No trudno się mówi. Najważniejsze, że w doskonałej kondycji wrócił do domu.

 

Pozdrawiam Qcyk!!

Nie tylko Tobie się takie akcje zdarzają ;) Rapa już fajna.


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 17 czerwiec 2015 - 22:57


#926 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 17 czerwiec 2015 - 23:05

 
 
 tak już zupełnie poważnie to gratuluję ryby bo na tym odcinku to naprawdę kawał Bolka:)
 
Pozdrawiam,
malcz

 

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się po tym odcinku już nic dobrego... a tu taka niespodzianka :)

 

Nieprawda bo moja ;) najlepiej można połowić gdy woda sięga połowy kolektora a warkocz jest konkretnie rwący. Byłem tam dziś na rowerze specjalnie zobaczyć jak to wygląda. Znam dobrze tą miejscówkę ale od zeszłego sezonu jest tam dużo słabiej. Przy takim stanie wszedłbym w spodniobutach i celował w rozmycie. Krzyśkowi pewnie o to chodziło bo teraz ten warkocz mizerny trochę :) @Pisarz jeśli masz ochotę to mogę dołączyć ;)

 

Krzysiek byłem tam w tych godzinach na rowerze na rekonesansie , musieliśmy się minąć.

 

Nie tylko Tobie się takie akcje zdarzają ;) Rapa już fajna.

Zdaję sobie z tego sprawę :) Fotka ważna ale nie najważniejsza. Najistotniejsze, że Bolo wrócił w świetnej formie bo nie tak dawno miałem akcję że po wypuszczeniu ryby nie miałem pewności czy sobie poradzi...



#927 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 czerwiec 2015 - 08:36

 

@Pisarz jeśli masz ochotę to mogę dołączyć ;)

Będę się szlajał od wyspy do kolektora między 15.oo- 21.oo. Znak rozpoznawczy to :D będę miał wędkę :D .

Jak zobaczysz starszego , siwiejącego pana w spodniobutach i czapce z napisem Konger , to wal jak w dym.

A dokładniej to tak wyglądam.

Załączone pliki



#928 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 18 czerwiec 2015 - 13:06

To widzę, że będzie mini zlot bo też się tam wybieram:). Ja będę w spodniobutach z szarym plecakiem :)

#929 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 13:17

A ja w różowej kamizelce :D



#930 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 18 czerwiec 2015 - 13:42

Trochę gejowo to wyglądać będzie, nie masz jakieś innej? :)
  • Spawciu lubi to

#931 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 czerwiec 2015 - 13:52

A ja pomacham wam z tramwaju nr 28 niczym Krawczyk Karol zza fajery, bo mnie nie będzie ;)


  • Spawciu i maverick lubią to

#932 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 18 czerwiec 2015 - 14:32

Ciekaw jestem Waszego mini-zlotu :) Dajcie znać koniecznie. Jutro rano mam zamiar sprawdzić, czy zostały na rafie jakieś kleniki po Waszych dzisiejszych podchodach :D



#933 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 15:14

Trochę gejowo to wyglądać będzie, nie masz jakieś innej? :)

 

Żółtą



#934 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 18 czerwiec 2015 - 15:58

A ja w różowej kamizelce :D

To jeszcze tylko torebci pod kolor brakuje ;)



#935 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 czerwiec 2015 - 18:19

Powodzenia Panowie.Będę duchowo z Wami.

Więcej na temat mety nie powiem :ph34r:

@pisarz

Ładny bolunio ;)


Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 18 czerwiec 2015 - 18:20


#936 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 18 czerwiec 2015 - 18:31

No i nie udało mi się dojechać :( .Następnym razem się złapiemy.  Piszcie Panowie co się działo. Na wieczorowego lecę. 



#937 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 18 czerwiec 2015 - 20:16

Ja nic nie złowiłem, urwałem natomiast dwie rapale, dwa mierniki i jednego stinga. Za te pieniądze by mi przez 20min w Sogo tańczyła :D. Poznałem natomiast osobiście kolegę @pisarz, cholernie sympatyczny facet i fajnie się gadało podczas deszczu pod drzewem. Wypad dzięki temu na plus, brodzenie po rafie tez ma swój urok.Trzeba częściej się łapać Panowie i razem na ryby chodzić:)
  • Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr, Spawciu i 3 innych osób lubią to

#938 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 czerwiec 2015 - 21:42

 Poznałem natomiast osobiście kolegę @pisarz, cholernie sympatyczny facet i fajnie się gadało podczas deszczu pod drzewem.

Maciek dzięki za miłe towarzystwo , fajnie spotkać nad wodą bratnią duszę :highfive: .Mam nadzieję że będziemy kontynuować naszą znajomość.

Ja byłem wcześniej na rybach niż Maciek , a to miało znaczenie. Przyjechałem o 14.oo i pierwsze pół godziny wyglądało optymistycznie. Najpierw klenik 30cm , potem dwa po 25cm i zrobiła się studnia. Tak jak na początku było widać drobnicę i żerujące klenie , po pierwszym deszczyku wszystko znikło.Maciek się zawinął koło 18.oo , ja zostałem do wieczora. Efekt mojego uporu to niewymiarowy jaś i taki sam bolek. Na sam wieczór poszedłem na kolektor z nadzieją na bolka. Pokazywały się dwie sztuki , jeden maluch , a drugi tak około 60cm.Na kolektorze ciężko podrzucić bolkom woblera , nawet prowadzony ekspresem zawadza o kamienie , a po ciemku włazić w tą wodę strach.

Dobra wiadomość, to że wieczorem kolektor Karowa był nie czynny. :)


Użytkownik pisarz edytował ten post 18 czerwiec 2015 - 21:58

  • Spawciu, Mr.Happy i Skorio lubią to

#939 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 18 czerwiec 2015 - 21:54

Kolektor przy karowej jest już od poniedziałku nieczynny. Ale nie ma chyba co się cieszyć za bardzo bo dam sobie rękę uciąć, że po wiankach znowu zacznie walić:/

#940 OFFLINE   PawełPOP

PawełPOP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 19 czerwiec 2015 - 06:45

Kolektor przy karowej jest już od poniedziałku nieczynny. Ale nie ma chyba co się cieszyć za bardzo bo dam sobie rękę uciąć, że po wiankach znowu zacznie walić:/

 

Za to ostatnie kilka dni uaktywnił się zrzut przy Poniatoszczaku :D

 

Bodaj przedwczoraj wiatr "dął" od północy to i jadąc rowerem po moście moje odczucia estetyczno-smakowo-woniowe zostały mocno nadszarpniete.

A i wędkarzy nagle przybyło tuż poniżej :lol:

 

Porankami spokój...


Użytkownik PawełPOP edytował ten post 19 czerwiec 2015 - 06:46





Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych