Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 19 czerwiec 2015 - 06:50

Maciek dzięki za miłe towarzystwo , fajnie spotkać nad wodą bratnią duszę :highfive: .Mam nadzieję że będziemy kontynuować naszą znajomość.

Ja byłem wcześniej na rybach niż Maciek , a to miało znaczenie. Przyjechałem o 14.oo i pierwsze pół godziny wyglądało optymistycznie. Najpierw klenik 30cm , potem dwa po 25cm i zrobiła się studnia. Tak jak na początku było widać drobnicę i żerujące klenie , po pierwszym deszczyku wszystko znikło.Maciek się zawinął koło 18.oo , ja zostałem do wieczora. Efekt mojego uporu to niewymiarowy jaś i taki sam bolek. Na sam wieczór poszedłem na kolektor z nadzieją na bolka. Pokazywały się dwie sztuki , jeden maluch , a drugi tak około 60cm.Na kolektorze ciężko podrzucić bolkom woblera , nawet prowadzony ekspresem zawadza o kamienie , a po ciemku włazić w tą wodę strach.

Dobra wiadomość, to że wieczorem kolektor Karowa był nie czynny. :)

Jeżeli nie wobler to może DAM effezett( zawsze to taniej :) ) ze srebrnym skrzydłem(koniecznie ze zdartą naklejką, tak żeby błyskało...) w rozmiarze nr2, prowadzona ze średnim(lub wolnym) tempem tuż pod powierzchnią lub jak się da to 10-20cm poniżej. Ja jakoś specjalnie na bolenie się nie nastawiam, ale znakomita większość została schwytana właśnie na ten model obrotówki( i tylko na ten w inne jakoś nie chciały strzelać...)

 

Pozdro


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#942 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 19 czerwiec 2015 - 09:13

Jeżeli nie wobler to może DAM effezett( zawsze to taniej :) ) ze srebrnym skrzydłem(koniecznie ze zdartą naklejką, tak żeby błyskało...) w rozmiarze nr2, prowadzona ze średnim(lub wolnym) tempem tuż pod powierzchnią lub jak się da to 10-20cm poniżej. Ja jakoś specjalnie na bolenie się nie nastawiam, ale znakomita większość została schwytana właśnie na ten model obrotówki( i tylko na ten w inne jakoś nie chciały strzelać...)

 

Pozdro

Ciekawa informacja :) .Niekonwencjonalne przynęty bywają zabójcze.

Effezett to moja ulubiona wiróweczka , w miarę tania i piekielnie skuteczna. Srebrna "1" nieraz przyniosła pięknych okoni na KŻ.

Na kolektorze warkocz jest odsunięty od szczytu o dobru 10m w kierunku napływu.Rzuty trzeba wykonywać na godzinę 10 -11 , na godz.12 zastoisko i wystające kamienie. Myślę że w takich warunkach trudno by było wykazać walory Effezetta i dobrze zaprezentować tą przynętę.



#943 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 19 czerwiec 2015 - 11:28

No ładnie, ja się zastanawiałem wczoraj czemu tylu wędkarzy nad wodą a tu odbywał się dżerkbajtowy mini zlot :)



#944 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 19 czerwiec 2015 - 13:16

No ładnie, ja się zastanawiałem wczoraj czemu tylu wędkarzy nad wodą a tu odbywał się dżerkbajtowy mini zlot :)

O kurde, to już po? Ja myślałem o jutrzejszym wieczorze :rolleyes: .



#945 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 19 czerwiec 2015 - 20:23

Dziś 3h na rafie i na wyspie :) Woda za wyspą, od strony nurtu bardzo fajna, szczególnie przy końcu wyspy, duży wlew z mega uciągiem i piękną wypłukaną rynienką ze spowolnieniami po bokach. Krótko tam byłem, bo mało czasu miałem ale miejsce obiecujące. Wynik to 2 kleniki i 1 kleniczek. Jeszcze między końcem wyspy a brzegiem, na małej przykosce duża klucha pogoniła za woblerkiem ale blisko już byłem i jak mnie zobaczyła to "w nogi" :) ... tylko ten cholerny wiatr. Dopiero jak musiałem już uciekać, ok.17 wyszło słońce, wiatr osłabł i można było dopiero powalczyć, ale brak czasu...ehhhh, szkoda.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#946 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 19 czerwiec 2015 - 22:28

Ten wlew z uciągiem bardzo zdradliwy jest. Trzeba tam uważać. Wczoraj wieczorny sandacz od 22.00 do 0,30, lewa strona -na pusto.

Dziś wieczorem w poszukiwaniu bolków od 20.00 do 21.30. Skusił się jeden +/- 55. Aktywność bardzo krótka,  ok. 15min.


  • Skorio lubi to

#947 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 19 czerwiec 2015 - 22:46

Ja dzisiaj byłem 19:30-21:30 w moich okolicach - rewiry mostu siekierkowskiego. Jeden strzał ze środka rzeki - boleń 66cm. Póki co największy w tym roku, więc uśmiech się pojawił. Drobnica bardzo aktywna, drapieżników nie było widać. Fotka w wątku boleniowym B)

 

Pozdrawiam,

malcz


  • Pisarz.......ewski Piotr, sajdol1 i Skorio lubią to

#948 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 19 czerwiec 2015 - 22:52

Nie kłam Malczu! Nie ma jeszcze fotki ;) Gratulacje panowie za jakiekolwiek ryby. Mnie to nie powiem co strzela. Niedługo chyba zacznę drobnice wyłuskiwać z pod brzegów, żeby w ogóle jakoś połowić ;)



#949 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 czerwiec 2015 - 08:05

Dziś 3h na rafie i na wyspie :) Woda za wyspą, od strony nurtu bardzo fajna, szczególnie przy końcu wyspy, duży wlew z mega uciągiem i piękną wypłukaną rynienką ze spowolnieniami po bokach. Krótko tam byłem, bo mało czasu miałem ale miejsce obiecujące. Wynik to 2 kleniki i 1 kleniczek. Jeszcze między końcem wyspy a brzegiem, na małej przykosce duża klucha pogoniła za woblerkiem ale blisko już byłem i jak mnie zobaczyła to "w nogi" :) ... tylko ten cholerny wiatr. Dopiero jak musiałem już uciekać, ok.17 wyszło słońce, wiatr osłabł i można było dopiero powalczyć, ale brak czasu...ehhhh, szkoda.

Tośmy się minęli , ja byłem na rafach o 18.30 - 20.00 .Miałem cztery brania i żadnej ryby na brzegu :( . Jedno branie było mocne kleniowe, pozostałe to małe jaśki skubały.O godzinie 20.00 spotkałem się z kolegą @spinnerman. Do godziny 23.00 staliśmy po jaja w wodzie , łowiliśmy i gadaliśmy , łowiliśmy i gadaliśmy ........ :) A obie te czynności były przyjemne :)

Ryba też była :) ............................................... :( ale nie u mnie.       Adam miał przyzwoitego bolka , ale po krótkim kontakcie spadł.

Pierwszy raz widziałem się z Adamem , a już po paru minutach spotkania miałem wrażenie , jakbyśmy razem "zjedli beczkę soli". Mam nadzieję ,że jeszcze nie raz się spotkamy i będziemy łowić i gadać ,...........

Adam jeszcze raz dziękuję za woblery i przemiłe towarzystwo :) :) .


Użytkownik pisarz edytował ten post 20 czerwiec 2015 - 08:29

  • spinnerman i Skorio lubią to

#950 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4848 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 czerwiec 2015 - 08:48

Wczoraj byłem. Okolice GK. Jeden bolek ok. 55cm na Creme. Później cisza. Drobnica rzeczywiście aktywna, ale drapieżna przypuszczała tylko pojedyńcze ataki.

#951 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 czerwiec 2015 - 09:10

Coś mnie się wydaje ze na te rafe to i ja musze się wybrać. Ryby są, można spotkać forumowiczów, i podobno jakieś woblery rozdają ;)

Dla mnie bomba!
  • Pisarz.......ewski Piotr i sajdol1 lubią to

#952 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 czerwiec 2015 - 09:57

Coś mnie się wydaje ze na te rafe to i ja musze się wybrać. Ryby są, można spotkać forumowiczów, i podobno jakieś woblery rozdają ;)

Dla mnie bomba!

Grzesiek zapraszam i polecam.

Przyszło 10cm wody , a to dobrze rokuje do łowienia na rafach. Mnie niestety dzisiaj nie będzie , jadę się integrować "Firmowe spotkanie integracyjne" -_-

 

W Rosyjskiej prasie napisali ,że w Moskwie na pl.Czerwonym rozdają samochody.

A potem było sprostowanie , że nie w Moskwie, tylko w Leningradzie . Nie samochody , tylko rowery. Nie rozdają , tylko kradną . :D

 

Woblery Adama jeszcze nie testowane ,  wykonanie perfekcyjne , tyle na razie mogę powiedzieć. :)


  • Mariano Mariano, spinnerman, sajdol1 i 1 inna osoba lubią to

#953 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4631 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2015 - 10:35

Tośmy się minęli , ja byłem na rafach o 18.30 - 20.00 .Miałem cztery brania i żadnej ryby na brzegu :( . Jedno branie było mocne kleniowe, pozostałe to małe jaśki skubały.O godzinie 20.00 spotkałem się z kolegą @spinnerman. Do godziny 23.00 staliśmy po jaja w wodzie , łowiliśmy i gadaliśmy , łowiliśmy i gadaliśmy ........ :) A obie te czynności były przyjemne :)
Ryba też była :) ............................................... :( ale nie u mnie.       Adam miał przyzwoitego bolka , ale po krótkim kontakcie spadł.
Pierwszy raz widziałem się z Adamem , a już po paru minutach spotkania miałem wrażenie , jakbyśmy razem "zjedli beczkę soli". Mam nadzieję ,że jeszcze nie raz się spotkamy i będziemy łowić i gadać ,...........
Adam jeszcze raz dziękuję za woblery i przemiłe towarzystwo :) :) .


Piotrze mi także bardzo miło było poznać i posłuchać opowieści o starych, dobrych wiślanych czasach i rybach. Miejmy nadzieję, że czasy tętniàcej życiem Wisły jeszcze powròcà :) Do zobaczenia na piaszczystej łasze ;)
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#954 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 20 czerwiec 2015 - 10:39

Gdzie jest ta rafa za Gdańskim? B) :ph34r:



#955 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 20 czerwiec 2015 - 10:45

Tam gdzie kamień gęsto się ściele, a w koło biegają dżerkowi przyjaciele ;)


  • Mariano Mariano, spinnerman, Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#956 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 20 czerwiec 2015 - 10:57

Malczu poniżej gdańskiego po praskiej stronie masz wyspę. Idąc w dół rzeki za wyspą jest rafa.

Pisarz, Moich 2 kolegów też biczowało tamte rejony w tych godzinach, byli w śpiochach i też jerkbaitowcy :)

To pewnie was widzieli. Zeszli na pusto. 

Coś niezła ekipa Nam się robi nad warszawską Wisłą. Jak tak dalej pójdzie to faktycznie jakiś zlocik zrobimy :)


  • Skorio i grzesiekp. lubią to

#957 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 czerwiec 2015 - 11:00

😁 ja dzisiaj oglądam występ szwagra syna na Białołęce( w sensie na dniach bialoleki nie w areszcie;) ), teściowa tez jest...;) także tego.

Kto może niech korzysta z warunków .chociaż wiatr może troche przeszkadzać....
  • bony20 lubi to

#958 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 czerwiec 2015 - 11:01

😁 ja dzisiaj oglądam występ szwagra syna na Białołęce( w sensie na dniach bialoleki nie w areszcie;) ), teściowa tez jest...;) także tego.

Kto może niech korzysta z warunków .chociaż wiatr może troche przeszkadzać....

#959 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 czerwiec 2015 - 11:38

 

Pisarz, Moich 2 kolegów też biczowało tamte rejony w tych godzinach, byli w śpiochach i też jerkbaitowcy :)

To pewnie was widzieli. Zeszli na pusto. 

 

Tak widziałem ich . Obławiali wyspę o strony rzeki. Kiedy jeden z nich doszedł do końca wyspy , zszedłem z wody z nadzieją że podejdzie i pogadamy.

Jeden z nich był w białej czapce . Ten to musi być bardzo religijny młody człowiek , za każdym razem gdy na niego patrzyłem , był w pozycji klęczącej :D .Szkoda że nie podeszli :(  było by miło poznać nowych kolegów po kiju :) .

 

Na razie koledzy , jadę się integrować :rolleyes: . Wszystkim dziś łowiącym "Połamania" :)


Użytkownik pisarz edytował ten post 20 czerwiec 2015 - 11:40


#960 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 20 czerwiec 2015 - 18:41

2 godzinna sesja na południowych rewirach Wisły zakończona jedynie 3 Okoniami. Aktywność w wodzie spora. Widać było grasujące Bolki na przykosach. Pozdrawiam Panów którzy rozbili się z namiotem i gruntówkami na jednej z wiślanych wysp:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych