Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12650 odpowiedzi w tym temacie

#12641 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 wrzesień 2024 - 18:59

Niestety czarne paskudztwo nadciągnęło nad Wislę. Wyżej podobnie. 



#12642 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 18 wrzesień 2024 - 07:38

Dzisiaj tak około 13 podjechałem zobaczyć bez wedki. Zdjęcie słabej jakości, ale tak 300-400 kormoranów spłoszyłem i usiadły po drugiej stronie. Tak od piaskarni do Grota. Masakra.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Tak się zastanawiam i w świetle ciągłych zanieczyszczeń, to już lepiej, żeby sobie czarne ptaki zjadły.
Ja już się niczego dobrego nie spodziewam.



#12643 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • Imię:piotr

Napisano 18 wrzesień 2024 - 10:18

Dzisiaj tak około 13 podjechałem zobaczyć bez wedki. Zdjęcie słabej jakości, ale tak 300-400 kormoranów spłoszyłem i usiadły po drugiej stronie. Tak od piaskarni do Grota. Masakra.
Ptaszki te lubią sobie psznie podejść..tylko myśliwi są w stanie pomóc...

#12644 OFFLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 wrzesień 2024 - 09:06

Na szczęście jeszcze wszystkiego nie wyjadły, te większe ryby zostały. W poniedziałek miało być ostatnie brodzenie brodzenie w tym roku, z uwagi na nadchodząca fale wezbraniową. Wisła mnie hojnie obdarzyła najpierw kleniem 50cm na horneta 2,5cm przed zachodem słońca, oraz w ostatnim rzucie kiedy już planowałem schodzić siadł kleń 47 na niezawodnego jak zawsze sieka bzyka.

Załączony plik  20240917_074049.jpg   61,95 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  20240917_074019.jpg   49,35 KB   19 Ilość pobrań

Podbudowany poniedziałkowymi wynikami i prognozami wskazującymi że we wtorek jeszcze jest szansa na bezpieczny powrót na brzeg powtórzyłem wieczorne łowienie które dało Jazia 50cm, rybę z której się najbardziej cieszę bo poprawiłem życiówkę w tym gatunku. Tu znowu spisał się bzyczek sieka.

Załączony plik  20240919_093913.jpg   71,16 KB   19 Ilość pobrań



#12645 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 19 wrzesień 2024 - 19:08

Na szczęście jeszcze wszystkiego nie wyjadły, te większe ryby zostały. W poniedziałek miało być ostatnie brodzenie brodzenie w tym roku, z uwagi na nadchodząca fale wezbraniową. Wisła mnie hojnie obdarzyła najpierw kleniem 50cm na horneta 2,5cm przed zachodem słońca, oraz w ostatnim rzucie kiedy już planowałem schodzić siadł kleń 47 na niezawodnego jak zawsze sieka bzyka.

 

Jeśli łowiłeś na rafie Dewaitis , to wprawdzie z daleka byłem świadkiem twojego wędkarskiego sukcesu bo czas się zgadza . :)  


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 19 wrzesień 2024 - 19:20


#12646 OFFLINE   Miko89

Miko89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2024 - 19:39

Ten jaź to książkowy jabol. :)



#12647 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 20 wrzesień 2024 - 08:19

Mi też ten rekordowy jaź wygląda na niewielkiego bolenia. Mogą mylić czerwone płetwy, ale młode osobniki bolenia często tak mają.



#12648 OFFLINE   schepke

schepke

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 wrzesień 2024 - 08:26

Dzisiaj tak około 13 podjechałem zobaczyć bez wedki. Zdjęcie słabej jakości, ale tak 300-400 kormoranów spłoszyłem i usiadły po drugiej stronie. Tak od piaskarni do Grota. Masakra.
Ptaszki te lubią sobie psznie podejść..tylko myśliwi są w stanie pomóc...

To nie takie proste, PZW powinno wystąpić do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z wnioskiem o odstrzał i dogadać się z myśliwymi którzy podjęli by się tej roboty, to teren miejski więc nie jest dzierżawiony przez żadne koło łowieckie.



#12649 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 20 wrzesień 2024 - 10:59

Mi też ten rekordowy jaź wygląda na niewielkiego bolenia. Mogą mylić czerwone płetwy, ale młode osobniki bolenia często tak mają.

Oj "czysty" aspius to nie jest na 100%, zresztą tak samo jak "czysty" jaź - pojawiały się już takie ryby w wątku, niektóre są bardziej boleniowe inne bardziej jaziowe, ale ewidentnie to hybryda.


  • Flame i Miko89 lubią to

#12650 OFFLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 wrzesień 2024 - 18:14

Mi wyglądał na typowego jazia, zdjęcie go trochę zniekształca bo środek ryby jest w zagłębieniu a ramka podbieraka opiera się o kamienie.

#12651 OFFLINE   Miko89

Miko89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2024 - 22:20

Ale on łeb ma mocno boleniowy, pysk jest za duży w stosunku do całej głowy jak na czystego jazia. Można nawet do klenia wyżej porównać, a kleń ma i tak większy pysk od jazia. No i pysk jest skierowany dużo bardziej w górę. Jabol jak nic.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych