Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 wrzesień 2015 - 19:26

Dramat!!!  Na kamieniach na wysokości Karowej też część zasypali( może ma to związek z budową bulwarów tzn.spacerniaka...) co nie zmienia faktu że też zmieni się to miejsce bezpowrotnie..... a taka tam miejscówka była.....ech


Użytkownik grzesiekre edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 19:27


#1522 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 01 wrzesień 2015 - 19:41

Pisarz - wydaje się, że to jakieś działania archeologów którzy wykorzystują niski stan wody. Koparki może podkopują dno licząc na nieco głębsze znaleziska. Przydałaby się duża woda co by rozgoniła towarzystwo i naprawiła poczynione zmiany.

 

http://tvnwarszawa.t...uje,177618.html



#1523 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 wrzesień 2015 - 20:02

Pisarz - wydaje się, że to jakieś działania archeologów którzy wykorzystują niski stan wody. Koparki może podkopują dno licząc na nieco głębsze znaleziska. Przydałaby się duża woda co by rozgoniła towarzystwo i naprawiła poczynione zmiany.

Nie zasypywali by przelewu . Koparki i spychacze pracują nawet tam gdzie nie ma archeologów. Jedna koparka pracuje przed wyspą , czyli całkowicie poza obszarem poszukiwań.

 

Dramat!!!  Na kamieniach na wysokości Karowej też część zasypali( może ma to związek z budową bulwarów tzn.spacerniaka...) co nie zmienia faktu że też zmieni się to miejsce bezpowrotnie..... a taka tam miejscówka była.....ech

Takie miejsca jak ta rafa , powinny być pod specjalnym nadzorem przyrodników. To jest niepowtarzalny i przepiękny wytwór natury . Pewnie gdy go już zasypie piach i zamuli wiślany szlam , okaże się że to była bezsensowna inwestycja  Wtedy ktoś wpadnie na pomysł wybudowania sztucznej rafy , tak jak teraz budują na Wiśle sztuczne wyspy.Całkowity brak logiki i wyobraźni w tych poczynaniach , jest porażający :angry: :( .



#1524 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 01 wrzesień 2015 - 20:12

No to połowione. Uwielbiałem to miejsce, czułem się tam trochę jak na jakiejś górskiej rzece typu San czy Dunajec. Ciekawe jak to wyjdzie, może do końca jej nie zepsują.

#1525 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2015 - 20:15

Do końca nie. Ostatnie przelewy ocaleją, ale do nich dostęp brodząc jest tylko podczas takiej niżówki. Przy stanach średnich i niskich, grane były zawsze pierwsze, zasypywane właśnie mety.

Zobaczymy jak się to ułoży. 



#1526 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 01 wrzesień 2015 - 20:40

Dramat!!!  Na kamieniach na wysokości Karowej też część zasypali( może ma to związek z budową bulwarów tzn.spacerniaka...) co nie zmienia faktu że też zmieni się to miejsce bezpowrotnie..... a taka tam miejscówka była.....ech

 

 

Nie zasypali tylko wybierają wystające wyspy z kamieni w celu pogłębienia.  Masz rację ma to związek z budową drugiego etapu Bulwarów. Docelowo tam również ma być infrastruktura umożliwiająca cumowanie jednostek pływających. To co w planach miało być zrobione z barki dzięki niskiej wodzie uda się zrobić z brzegu. Oszczędność pieniędzy i czasu :)


Użytkownik Mr.Happy edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 20:40


#1527 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 wrzesień 2015 - 20:47

No to połowione. Uwielbiałem to miejsce, czułem się tam trochę jak na jakiejś górskiej rzece typu San czy Dunajec. Ciekawe jak to wyjdzie, może do końca jej nie zepsują.

 

Do końca nie. Ostatnie przelewy ocaleją, ale do nich dostęp brodząc jest tylko podczas takiej niżówki. Przy stanach średnich i niskich, grane były zawsze pierwsze, zasypywane właśnie mety.

Zobaczymy jak się to ułoży. 

Jeśli przekopią brzeg , żeby odciąć wyspę od lądu  i tamtędy pójdzie nurt , który trafi na zasypany pierwszy przelew , to ........ :(

Też lubiłem to miejsce . Włóczęga po rafach , ma niepowtarzalny urok . Ryby też lubiły to miejsce i to te malutkie , jak i te największe.O rafach jakie znamy możemy zapomnieć . A że lepsze , to największy wróg dobrego , ja czarno yo widzę. Przez tyle lat życia wiele razy widziałem , jak ludzie ingerowali w piękne i rybne wędkarskie miejscówki , ani razu nie wyszło to na dobre.Po niektórych miejscach na warszawskiej Wiśle , zostały tylko wspomnienia . Zresztą Darek , też zna takie miejsca.



#1528 OFFLINE   Cobaltus

Cobaltus

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWarszawa mokotów
  • Imię:Jarek

Napisano 01 wrzesień 2015 - 21:02

szybkie pytanie: (no może nie takie szybkie gdyż wymaga wyjaśnienia..)

 

Gdzie na lewobrzeżną wisłę warto się wybrać rano (naprawde rano tj 4 max 5 AM)? Mieszkam na mokotowie natomiast prawko..... zabrano mi w świetle nowych przepisów (nadmieniam iż ponad 1 mln km na karku przejechanych i nawet obcierki z mojej winy nigdy..nie nie chcę się zagłębiać w przyczyny bo mnie sam fakt wystarczająco wqr..ia..dodam że nie miało to żadnego zwiazku z alko a z prędkoscią i jej kilkukrotnym przkroczeniem // znak 20km bo roboty drogowe które się jeszcze nie rozpoczeły a ja 87 na liczniku... ehh nevermind// , natomiast egzamin teoretyczny będę zdawał 3-eci raz.. , ponad 3600 pytań włącznie z takimi jak jaki wymiar ma tablica rejestracyjna czy co trzeba zjeść przed długą podróżą/ do wyboru mięso kartofle i chyba owoce/albo z jaką częstotliwością miga kierunkowskaz :blink: ,...więc PARANOJA) ..//edyta podczas czytania treści przed publikacją: jednak stwierdziłem że muszę sytuacje przedstawić żeby mnie tu ktoś nieświadomie nie zaszufladkował..

 

pytam pod kątem wypadu w stylu : zamawiam taxi i jadę na wisłę, konczę wędkować i wracam tą samą metodą... interesuje mnie "moja"  strona rzeki albo coś w rozsądnym zasięgu taksometru... (nie uśmiecha mi się wydać 200 pln na wycieczkę w tą i spowrotem na miejscówki które znam po stronie prawobrzeżnej)

 

gwoli ścisłości jestem z mokotowa więc może jakieś zawady? albo coś w tym temacie? prosiłbym o podpowiedzi (jeśli masz obawy o "paczaczy" tematu i innych mięsiarzy to proszę o PW), będę wdzięczny..

 

a może ktos si?ę wybiera i ma miejsce? chętnie bedę partycypował w kosztach paliwa plus 4pak się znajdzie oraz narcystycznie stwierdzając: całkiem miłe towarzystwo :P


  • pioo i sajdol1 lubią to

#1529 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 01 wrzesień 2015 - 21:29

Jeśli przekopią brzeg , żeby odciąć wyspę od lądu  i tamtędy pójdzie nurt , który trafi na zasypany pierwszy przelew , to ........ :(

Też lubiłem to miejsce . Włóczęga po rafach , ma niepowtarzalny urok . Ryby też lubiły to miejsce i to te malutkie , jak i te największe.O rafach jakie znamy możemy zapomnieć . A że lepsze , to największy wróg dobrego , ja czarno yo widzę. Przez tyle lat życia wiele razy widziałem , jak ludzie ingerowali w piękne i rybne wędkarskie miejscówki , ani razu nie wyszło to na dobre.Po niektórych miejscach na warszawskiej Wiśle , zostały tylko wspomnienia . Zresztą Darek , też zna takie miejsca.

Żeby tak się stało Piotrku musieli by najpierw zlikwidować tamę poprzeczną tuż za mostem Gdańskim oraz chyba przed mostem.  A co do kombinacji z wyspą, nie wiem o co z nią chodzi. Jutro się dowiem :P . Wiem jedno i dam sobie rękę uciąć, że za wszystkim stoją Ci posrani ekolodzy/ornitolodzy. Kosztem jakiegoś  jednego ptaszka i kilku kaczek zniszczą tarliska ryb. Przerabiane to było już wiele razy. -_- Oczywiście jeżeli rafa zostanie zniszczona, bo jeżeli skończy się tylko na odcięciu jej od brzegu to raczej ryby na tym nie ucierpią. 

Pierwsza wysoka woda i tak to zasypie :P .


Użytkownik Mr.Happy edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 21:37


#1530 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 wrzesień 2015 - 21:46

Żeby tak się stało Piotrku musieli by najpierw zlikwidować tamę poprzeczną tuż za mostem Gdańskim oraz chyba przed mostem.  A co do kombinacji z wyspą, nie wiem o co z nią chodzi. Jutro się dowiem :P . Wiem jedno i dam sobie rękę uciąć, że za wszystkim stoją Ci posrani ekolodzy/ornitolodzy. Kosztem jakiegoś  jednego ptaszka i kilku kaczek zniszczą tarliska ryb. Przerabiane to było już wiele razy. -_- Oczywiście jeżeli rafa zostanie zniszczona, bo jeżeli skończy się tylko na odcięciu jej od brzegu to raczej ryby na tym nie ucierpią. 

Pierwsza wysoka woda i tak to zasypie :P .

Maciek , już przy średnim stanie wody nurt szedł wzdłuż wyspy . Projekt jest taki żeby to poszerzyć i pogłębić, w celu całkowitego odcięcia wyspy od brzegu. Po zasypaniu pierwszego przelewu to miejsce gdzie złowiłeś swoje PB klenia , to zastoisko bez nurtu :( .



#1531 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4630 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2015 - 21:48

Pisarz - wydaje się, że to jakieś działania archeologów którzy wykorzystują niski stan wody. Koparki może podkopują dno licząc na nieco głębsze znaleziska. Przydałaby się duża woda co by rozgoniła towarzystwo i naprawiła poczynione zmiany.

 

http://tvnwarszawa.t...uje,177618.html

Podobno jest tam ukryty diamentowy pociąg z Dyzmą za sterami lokomotywy :ph34r:



#1532 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 01 wrzesień 2015 - 21:52

Maciek , już przy średnim stanie wody nurt szedł wzdłuż wyspy . Projekt jest taki żeby to poszerzyć i pogłębić, w celu całkowitego odcięcia wyspy od brzegu. Po zasypaniu pierwszego przelewu to miejsce gdzie złowiłeś swoje PB klenia , to zastoisko bez nurtu :( .

 

To w końcu oni odcinają tą wyspę od brzegu czy zasypują rafę bo się pogubiłem Piotrek :P



#1533 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 wrzesień 2015 - 22:03

Pierwszy przelew za wyspą jest całkowicie zasypany , za przelewem martwa , stojąca woda . Druga ekipa pracuje , przed wyspą i ci pewnie pogłębiają pomiędzy wyspą a brzegiem



#1534 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 01 wrzesień 2015 - 22:05

Teraz wszystko jasne. Ten przelew za wyspą jest zasypany na 99% tymczasowo, na czas pracy tam. Przywrócą stan poprzedni na koniec :)


Użytkownik Mr.Happy edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 22:05


#1535 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 wrzesień 2015 - 22:52

Teraz wszystko jasne. Ten przelew za wyspą jest zasypany na 99% tymczasowo, na czas pracy tam. Przywrócą stan poprzedni na koniec :)

obyś miał rację :) .

http://przegladprask...spa-dla-ptakow/



#1536 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 02 wrzesień 2015 - 08:28

Obawiam się, że już po rafie, jaką znaliśmy. Ale chciałbym się mylić. Rano widziałem początek prac.
Wpadłem wczoraj na chwilkę przed zmrokiem.

W zastoisku pełnym szlamu pływała jakaś duża ryba, mam nadzieję, że w nocy znalazła wyjście.

Za jakimiś młodymi wędkarzami na rafę weszła staż. Mnie sobie odpuścili, bo jakby to powiedzieć, droga była bardziej niedostępna :D

Na pewno cierpi pisarz, bo nie ma już części jego ulubionych miejsc, wkrótce znikną pozostałe. Jak wszystko przekopią i wyrównają, to zostaną doły wypełnione piachem i szlamem. Będziemy modlić się o mocną zimę i wysoką wodę, by cały ten szlam zabrała.
Również się martwie, że wejście na dalsze odcinki zostanie utrudnione. Pamiętamy, że teraz mamy 40cm. Po pogłębieniu przybrzeżnej części będzie trudno.
Może poradzi sobie Dawid, bo ma szczególne spodniobuty. Sam się zastanawiałem, którędy wejdę przy wyższej o metr wodzie i z przykrością patrzę, jak moje potencjalne wejścia znikają.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1537 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 wrzesień 2015 - 09:32

Obawiam się, że już po rafie, jaką znaliśmy. Ale chciałbym się mylić. Rano widziałem początek prac.


W zastoisku pełnym szlamu pływała jakaś duża ryba, mam nadzieję, że w nocy znalazła wyjście.



Na pewno cierpi pisarz, bo nie ma już części jego ulubionych miejsc, wkrótce znikną pozostałe. Jak wszystko przekopią i wyrównają, to zostaną doły wypełnione piachem

Oj cierpi :( .Wczoraj po zasypaniu pierwszego przelewu , poszedłem w swoje ulubione miejsce , zobaczyć jakie nastąpiły zmiany. To co zobaczyłem , to czarna rozpacz. Woda opadła o jakieś 40cm , boczne wlewy przestały istnieć, z nurtu górskiego potoku pozostał powolny uciąg wody, piaszczysta przykosa ............... :angry:      Dramat w jednym akcie.

Dziś rano zadzwonił do mnie kumpel , który wybrał się na rafy . Zszedł nad wodę i............... :o , był przekonany że pomylił zejście , nie poznał tego miejsca.


Użytkownik pisarz edytował ten post 02 wrzesień 2015 - 09:35


#1538 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 wrzesień 2015 - 11:32

Teraz, to już chyba nawet nie zejdzie nad wodę w tym miejscu. Brzeg jest ogrodzony i obstawiony przez Policję i SM.

 

Andrzej


Użytkownik Durzy edytował ten post 02 wrzesień 2015 - 11:33


#1539 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 02 wrzesień 2015 - 11:37

Żarty sobie chyba robią, jakim prawem zabraniają ludziom dojścia nad brzeg rzeki !?


  • Ziom lubi to

#1540 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 02 wrzesień 2015 - 11:46

Zapytani pewnie odpowiedzą, że ze względów bezpieczeństwa (mogły zostać odkopane niewypały itd.).

No cóż. Chcą mieć święty spokój. Ale spokojnie, będziemy przechodzić z wyspy. Nie wszystko zagrodzone :)

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych