Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12517 odpowiedzi w tym temacie

#5961 OFFLINE   spinox

spinox

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 52 postów
  • Lokalizacjamultikonto użytkownika @bumech
  • Imię:Arek

Napisano 14 czerwiec 2018 - 07:36

wyiera się ktoś z kolegów w week w okolice mostu Śląsko-Dąbrowskiego lub KS "Spójnia"?



#5962 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2018 - 09:22

Zarybienie kleniem tak jak pisałem o 12. Mnie niestety raczej nie będzie. Praca.

#5963 OFFLINE   spinox

spinox

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 52 postów
  • Lokalizacjamultikonto użytkownika @bumech
  • Imię:Arek

Napisano 15 czerwiec 2018 - 20:50

był ktoś dziś na naszej Wiśle? jaki  stan wody?



#5964 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2018 - 22:57

Kto był na zarybieniu kleniem? Jak poszło? Dużo rybek?

#5965 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2018 - 23:06

Próbowałem być. Myślałem że odbędzie się to w tym samym miejscu co ostatnie zarybianie sumem. Byłem ok. 12:30 nie spotkałem nikogo...

#5966 OFFLINE   spinox

spinox

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 52 postów
  • Lokalizacjamultikonto użytkownika @bumech
  • Imię:Arek

Napisano 16 czerwiec 2018 - 06:32

Próbowałem być. Myślałem że odbędzie się to w tym samym miejscu co ostatnie zarybianie sumem. Byłem ok. 12:30 nie spotkałem nikogo...

to dobrze  że  zatrzymało  m,nie  sprawy poza Wawą bo też się  wybierałem



#5967 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2018 - 12:22

O 12.30 mogło już nikogo nie być. Tu czas ma znaczenie. Szczególnie w takich temperaturach.

#5968 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 16 czerwiec 2018 - 15:56

O 12.30 mogło już nikogo nie być. Tu czas ma znaczenie. Szczególnie w takich temperaturach.

Ja byłem. Stawiło się nas czterech, wszyscy z koła 62 Potok. Z tego co zrozumiałem tego dnia było generalnie zarybianie kleniem w OM, również w innych miejscach. Na Warszawę dostaliśmy 10 worków. Wszystkie zostały załadowane do jednego auta i ruszyły do wypuszczenia w różnych miejscach. Pomogłem przy pierwszej miejscówce, gdzie poszły 3 worki i musiałem wracać do pracy. Zdjęcia były cykane, pewnie się pojawią.
  • harp, Darek P i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#5969 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 17 czerwiec 2018 - 10:40

Wczoraj wieczorem wybrałem się  nad podwarszawską Wisłę . Nad wodą byłem około 19, przez godzinę złowiłem klenia ok.40 cm i okonka 20+. Tak kilka minut po 20 trafiłem jakąś lokomotywę - coś dużego zassało małego, 2,5 cm wobka, wyciągnęło kilkanaście metrów żyłki, po czym luz, ściągam zestaw, wobka brak. Czyżby Pan Wąsaty trafił się na kleniowy zestaw i przetarł żyłkę? Na to wygląda. Szkoda, bo póki co to najładniejsza ryba sezonu, ale tym zestawem w tym miejscu (zatopione drzewa w pobliżu) nie do wyjęcia.

Około 20.30 dołącza do mnie brat i przenosimy się na inną miejscówkę. U mnie bez kontaktu, ale braciak ok.22 wyjmuje (z moją skromną pomocą przy podebraniu) bolenia 77 cm - zdjęcie w wątku z boleniami. Ryba trochę podmęczona długim holem, ale po krótkiej reanimacji wróciła w bardzo dobrej kondycji do wody.

Po takim wypadzie wraca wiara w Królową.


  • Mariano Mariano i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#5970 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 17 czerwiec 2018 - 11:41

Postanowiłem zrobić powtórkę z minionej niedzieli. Wszystko jak tydzien temu. Nad wodą o 3.30. Zestaw przynęt odświeżony o fajne rekodzieło... Do 7.30 jeden atak pod samymi nogami. Lepiej było się dobrze wyspać, choć spotkanie z borsukiem bezcenne...

#5971 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 17 czerwiec 2018 - 11:58

@DAWIDspinn , na mieście mówią że to sumek z trola, dlatego poprosiłem o kilka słów odnośnie połowu. Szkoda, że nie rozwiałeś moich wątpliwości.


  • Patryk022 lubi to

#5972 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 17 czerwiec 2018 - 12:07

Napisałem Ci priva.

Ja zaraz uderzam na kamienie, porzucac za bolkiem, i popatrzę za miejscówkami brzanowymi, jeszcze w tym roku nie brodzilem 😊

#5973 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2018 - 12:13

Widzę że tajne przez poufne.

#5974 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 17 czerwiec 2018 - 12:14

Nie tajne jak go zlowilem po prostu nie chce zdradzać gdzie go złowiłem. Ryba oczywiście z trola i nie z wód okręgu Mazowieckiego. Od wielu lat łowię na trola sumy to żadna tajemnica :)
  • Pisarz.......ewski Piotr i sajdol1 lubią to

#5975 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2018 - 12:15

To co robi zdjęcie suma w wątku Warszawskiej Wisły?

#5976 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 17 czerwiec 2018 - 12:20

Bo moze to jeden z popularniejszych watkow? I sie tutaj Dawid udziela.

#5977 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 17 czerwiec 2018 - 12:20

Zdjęcie było w sumach 2018 a kolega prosił o więcej fotek to wrzuciłem portrecik. Mogę się nie udzielać jak nie pasuje.
  • Pisarz.......ewski Piotr, sajdol1 i Patryk022 lubią to

#5978 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 czerwiec 2018 - 12:37

Postanowiłem zrobić powtórkę z minionej niedzieli. Wszystko jak tydzien temu. Nad wodą o 3.30. Zestaw przynęt odświeżony o fajne rekodzieło... Do 7.30 jeden atak pod samymi nogami. Lepiej było się dobrze wyspać, choć spotkanie z borsukiem bezcenne...

Zobaczyć borsuka piękna sprawa. :)

W zeszłym tygodniu byłem nad Wisłą w okolicach elektrociepłowni. W pewnym momencie usłyszałem dziwne zwierzęce dźwięki dochodzące z zakrzaczonego Brzegu. Ponieważ w tych okolicach często widywałem lisy , pomyślałem że to one robią taki hałas. Za krótką chwilę usłyszałem coś za swoimi plecami , odwróciłem się i zobaczyłem dwa zwierzaki przypominające lisy ale nie rude.Zwierzaki oczywiście zaraz uciekły i nie zdąrzyłem im się dokładnie przyjrzeć . Jednak po krótkiej chwili pojawiły się nad samym brzegiem Wisły i dość długo łaziły po kamieniach . Wszystko działo się w odległości około 50-100m i pozwoliło mi na dokładne przyjrzenie się .

Po powrocie do domu pogrzebałem w necie i jestem pewny że widziałem szakale złociste.aaa.jpg

https://turystyka.wp...08736318310529a


  • coma lubi to

#5979 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 17 czerwiec 2018 - 13:30

Zdjęcie było w sumach 2018 a kolega prosił o więcej fotek to wrzuciłem portrecik. Mogę się nie udzielać jak nie pasuje.

Mi tam pasuje, im więcej informacji tym lepiej dla mnie. Znam dość dużo wędkarzy w Warszawie, chodzą różne słuchy, a nie we wszystko wierzę, ale jak słyszę Z KILKU ŹRÓDEŁ,od ludzi z którymi się dobrze znam, że pewien przewodnik wędkarski (z którym się kolegujesz) mówi że pie...li ten zakaz i nawet się z tym nie kryje, to jestem wyczulony. Tym bardziej, że wrzuciłeś "suchą" fotę a moje pytanie olałeś, dodatkowo napisałeś wcześniej, że z łódki będziesz łowił, raz popłynąłeś i bach...siedzi sumisko. Nie wątpię w Twoje umiejętności wędkarskie, ale sam widzisz, te kilka informacji się zebrało i stworzyło pewien obraz. Nie odpiszę na priv., bo tu już odpowiedziałem i to Ci musi wystarczyć. Jeżeli  w wątku sumy napisałeś kilka słów o połowie, to przepraszam, nie ma tematu. Śledzę jedynie kilka wątków na forum.

Pozdrawiam.

 

ps. widzisz odczytałem priva a nie spojrzałem na posta pod moim i  napisałem swojego.

Tak właśnie słyszałem i zdziwiło mnie co ta ryba robi w tym wątku. Już wszystko jasne. Wybacz.


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 17 czerwiec 2018 - 13:35


#5980 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 17 czerwiec 2018 - 13:49

Super że się wyjaśniło ;) i Cię uspokoiłem ;) a tymczasem zaraz wchodzę na rafe ;)