Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#1041 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 czerwiec 2015 - 10:59

Moim zdaniem ciężko tam oblowić cokolwiek bez wchodzenia do wody. W słoneczny dzień wchodze tam normalnie bez spodniobutów ;) Miejscówki wygladaja mega, super napływów jest kilka, tylko jak na złość siadają tylko bolenie, nie mam szczęścia do kleni i jazi.

Może zmień woblera , na kleniowy :D .

Dawid Ty nie narzekaj , klenie i jaśki siadają tam średniaki . Skoro łowisz tam konkretne bolki , to ja się piszę na naukę u Ciebie :) .Niech mi na złość siadają te bolenie :D .



#1042 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 29 czerwiec 2015 - 17:55

...podobno łowią.....Da się tam w ogóle łowić bez włażenia do wody czy nie ma takiej opcji?

Marcin nie myśl, że jak tam pojedziesz to będziesz miał eldorado w porównaniu z Twoimi miejscówkami. Niestety ta rafa lata świetności też już ma za sobą. Klenie były tam nie małe ale w zeszłym sezonie nic tam konkretnego nie złowiłem. Przy tym stanie wody to w woderach większość ogarniesz. 

Od strony brzegu jest niewygodnie, masa drzew i nawisów. 


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1043 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 29 czerwiec 2015 - 19:34

Marcin na rafach jest w miarę bezpiecznie ,tam przeważnie twarde żwirowe dno, co innego wiślany piach.

Dziękuję za gratulacje , ale tak jak piszesz "obecnym stanie rzecz". Szczupak to była ryba przypadkowa ,bo huknął w boleniowego woblera :( .

 

Piotrze, na Wiśle w tych okolicach takie szczupaki na boleniowe woblery zdarzają się coraz częściej, także ryba nie do końca przypadkowa. Chyba zębate wypełniają częściowo lukę po rapiszonach i "walą" w ekspresowo prowadzone woby. Tylko dlczego nie chcą brać, jak się na nie zastawiam? :P    


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1044 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 29 czerwiec 2015 - 20:09

Mój port który odwiedzam koło "siekiery" ma wode do kolan:( Kiepsko to wygląda i nie rokuje na lepsze. Udało się wydłubać 3 Okonie wzdłuż kamienistej opaski + przytrzymanie na małego wobka jakiejś większej rybki. Generalnie na wodzie cisza. Ktoś z kolegów wędkował z łódki koło piaskarni przy Siekierkowskim? Bo stała łódeczka.



#1045 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 30 czerwiec 2015 - 08:29

Moim zdaniem ciężko tam oblowić cokolwiek bez wchodzenia do wody. W słoneczny dzień wchodze tam normalnie bez spodniobutów ;) Miejscówki wygladaja mega, super napływów jest kilka, tylko jak na złość siadają tylko bolenie, nie mam szczęścia do kleni i jazi.


Wróciłem tam dziś po prawie 2 sezonach i.. dramat.Przez 4h ani śladu bolka, pojedyncze splawy kleni.. a miejscówki nadal budzą wyobraźnię :(

#1046 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 30 czerwiec 2015 - 20:41

Dzisiaj po pracy 2,5h nad Wisłą... tym razem nie udało się nic upolować...zaliczone jedno wyjście do woblera i to by było na tyle... Kilka ataków Bolka, 2 razy pokazał się już taki powyżej forumowego minimum. Wrócę po niego jeszcze w tym tygodniu a nóż widelec ;)



#1047 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 01 lipiec 2015 - 08:57

Wczoraj ja też 2,5h (bez przepustki :ph34r:) po lewej, na odcinku od plaży do kolektora, który zaniemógł :lol: . Wyholowane dwie ryby, mały kleń 30+ i bolek ok. 55. Obydwie rybki na tego samego woblerka "kleniowo-jaziowego" killerka rafowego (długość ok. 3,5cm - z możliwością poprowadzenia od smużenia do ok. 50 cm:) Obydwie na dużym uciągu, wobler prowadzony pod prąd, wyjście do niego, klenik z za kamienia, bolek, hmm nie wiem skąd do niego wyszedł, ale obstawiam spowolnienie graniczące z nurtem.


  • Pisarz.......ewski Piotr i sajdol1 lubią to

#1048 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6284 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2015 - 09:30

Powiedzcie mi, Koledzy, jak na Warszawskim odcinku wygląda temat "pogłowia" szczupaka i okonia bo coś niewiele się przewija w dyskusji- królują boli i kluchy. Jeździłem regularnie kilka lat temu ale odkąd odcywilizowano praski brzeg to szkoda sprzętu, plecionki i przynęt, na tą bidę- może coś się ruszyło odkąd Hanka krzaki wykarczowała.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1049 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 01 lipiec 2015 - 09:31

Piotrek była chyba rozmowa w tym wątku o Szczupaku na warszawskim odcinku.


Użytkownik luk_80 edytował ten post 01 lipiec 2015 - 09:37


#1050 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 10:01

Powiedzcie mi, Koledzy, jak na Warszawskim odcinku wygląda temat "pogłowia" szczupaka i okonia bo coś niewiele się przewija w dyskusji- królują boli i kluchy. Jeździłem regularnie kilka lat temu ale odkąd odcywilizowano praski brzeg to szkoda sprzętu, plecionki i przynęt, na tą bidę- może coś się ruszyło odkąd Hanka krzaki wykarczowała.

Słabiutko jest ze Szczupakiem, ale czasami coś komuś pod wymiar się uwiesi...:(

#1051 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6284 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2015 - 10:12

Kurna, 4 latka temu jak jeździłem na praskie główki to takie 60-70 cm zębate siadały dosyć regularnie, okoń też bez problemu walił zarówno między główkami jak i w nurcie, nie mówiąc już o zamkniętej główce przy p.praskim... very szkoda :mellow:


  • mlt71 lubi to

#1052 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 01 lipiec 2015 - 10:24

jesli chodzi o okonie to są , ale nie duże ilości , równomiernie co do ilości kleni czy jazi w wiśle



#1053 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 01 lipiec 2015 - 12:08

A czy któryś z kolegów wczoraj męczył sandały przy wlocie do piaskowni przy Siekierkowskim?? Około godz. 18-19??



#1054 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 01 lipiec 2015 - 12:17

"jesli chodzi o okonie to są , ale nie duże ilości , równomiernie co do ilości kleni czy jazi w wiśle"

 

Z moich obserwacji wynika że nawet ciut więcej. Często przy okazji "kleniowania" zdarza mi się łowić okonie, a jeśli mam być szczery to nawet częściej niż ryby na które się nastawiam. Wiadomo że kabany to nie są, ale takie z przedziału 20-30cm można połowić. Szczególnie wieczorem przy kamieniach wdać jak ganiają za drobnicą.


Użytkownik FanAtyk edytował ten post 01 lipiec 2015 - 12:17


#1055 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 12:26

[quote name="FanAtyk" post="1704300" timestamp="1435749426"]
"jesli chodzi o okonie to są , ale nie duże ilości , równomiernie co do ilości kleni czy jazi w wiśle"
Też mi się kilka okonków udało złapać przy główce na pomarańczową rapalkę, ale szału nie było...

Użytkownik jasiek17047 edytował ten post 01 lipiec 2015 - 12:27


#1056 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6284 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2015 - 12:35

Za parę dni się kojtnę w takim razie za pasiakiem tylko musze jakieś bziki zrobić. Dziękować za naświetlenie zagadnienia.



#1057 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 02 lipiec 2015 - 09:26

"jesli chodzi o okonie to są , ale nie duże ilości , równomiernie co do ilości kleni czy jazi w wiśle"

 

Z moich obserwacji wynika że nawet ciut więcej. Często przy okazji "kleniowania" zdarza mi się łowić okonie, a jeśli mam być szczery to nawet częściej niż ryby na które się nastawiam. Wiadomo że kabany to nie są, ale takie z przedziału 20-30cm można połowić. Szczególnie wieczorem przy kamieniach wdać jak ganiają za drobnicą.

Przemek gdzie Ty łowisz te 30staki? Mi przy kleniowaniu to raz na ruski rok się koń powiesi, taki do 15cm max :)

Coś ktoś ostatnio? U mnie marnie ostatnio. Widać, że ryby są w łowisku ale ze skuszeniem jest już większy problem.  :unsure:


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 02 lipiec 2015 - 09:32


#1058 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 02 lipiec 2015 - 11:10

Bartek, a czy Ty wczoraj nie "bawiłeś" czasem po lewej w okolicy kolektora, rozpracowując klenie ? Jakieś wyniki ?


Użytkownik Skorio edytował ten post 02 lipiec 2015 - 11:10


#1059 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 02 lipiec 2015 - 11:37

Hej

 

Byłem dziś w "topolach".

 

Nawet dotknięcia!!!!  Przebiczowałem rzetelnie  cały odcinek na który się wybrałem,   z woblerów nie użyłem tylko smużaków, na agrafce wisiały różne kolory i kształty od typowych kleniówek po widły, różne typy prowadzenia, szybciej, wolniej, powoli, z przytrzymaniem w nurcie, ze zmianami tępa, pod powierzchnią, maksymalnie przy dnie, później w ruch poszły obroty, efzetty czyste, z chwostem, czerwone, czarne( jak na rulecie :) ) też prezentowane na różne sposoby i ....nic!!! Nul, zero!!! A ryby się pokazywały!! Widać było spławy,  to tu to tam pokazywał się bolo, na nurcie widziałem duże zassanie z powierzchni.....

 

Zdaje się że wkraczamy w najgorszy czas, po pierwsze niżówka( która ma oczywiście też swoje zalety....) a po wtóre to mnogość pokarmu! Dużo kiełży, wszelkiego rodzaju much i pająków, pokazały się chrabąszcze,różne gzy i bączki, zaczynają wychodzić ważki , pojawił się wylęg uklei jest tego trochę. Chyba ryby oćpały się wszystkiego i mają w nosie sztuczne wabiki.....

 

 

P.S. Kto machał na główkach po drugiej stronie, hę? :)

 

Pozdrawiam



#1060 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4631 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2015 - 11:50

Wczoraj z wieczora dwa ładne bolki poniżej gdańszczaka i załatwiłem telefon :( jak odzyskam foty to wrzucę. Gdzie te "topole"?
  • Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr, sajdol1 i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych