Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 27 czerwiec 2015 - 19:11

To nie widok z lamanej. To prawa strona. Gutek na lewej jest znacznie gorzej....dramat....

#1022 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 27 czerwiec 2015 - 19:26

Byłem dziś 14-18 na rafie za Grota . Poległem w pełnym tego słowa znaczeniu , przez 4h zero kontaktu z rybą :( .Z kontaktu wzrokowego , to raz wywalił bolek na środku rzeki.Woda zdecydowanie za niska , mało potencjalnych miejsc żerowania klenia.Bardzo dużo pozostałości po pracującym kolektorze , na każde podwodnej przeszkodzie pozawieszane szmaty :angry: .Jedna wielka porażka.

Widziałem dwóch wędkarzy na opasce , po drugiej stronie rzeki. Jeśli to był ktoś z forum , to mam prośbę ;) . Niech ukoi  moje zbolałe serce i urażoną ambicję i niech napisze, że też nic nie złowił :D .

 

A tak naprawdę , to najgorszemu wrogowi nie życzę takich łowów , bo to strasznie boli :( .Cztery godziny moczenia d...  w Wiśle bez kontaktu z rybą :angry: .

Załączone pliki



#1023 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 28 czerwiec 2015 - 00:28

Byłem dziś 14-18 na rafie za Grota .....

 

...ehh @pisarzu nie martw się, tak to już z tą naszą Kochaną Rzeką jest, ale spokojnie Królowa oddaje i nagradza...niepokoją mnie niestety te widoki, nie znam co prawda tych rejonów jakoś szczególnie, ale sporo się o nich nasłuchałem i widziałem zdjęcia pięknych ryb z tych kamieni z normalnych czasów....


  • Pisarz.......ewski Piotr i mekDa lubią to

#1024 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 28 czerwiec 2015 - 09:55

...ehh @pisarzu nie martw się, tak to już z tą naszą Kochaną Rzeką jest, ale spokojnie Królowa oddaje i nagradza...niepokoją mnie niestety te widoki, nie znam co prawda tych rejonów jakoś szczególnie, ale sporo się o nich nasłuchałem i widziałem zdjęcia pięknych ryb z tych kamieni z normalnych czasów....

Te normalne czasy były jeszcze 2 lata temu ;) Tylko wtedy jeszcze szambo nie płynęło.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1025 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 czerwiec 2015 - 10:04

Powiedzialbym, ze nawet troche wczesniej.Kiedy wyspa nie została jeszcze oczyszczona z drzewek.Nurt rzezbil piekne rynienki.Skarby z Potopu Szwedzkiego były bezpieczne i ryby chetniej gryzly.
Teraz pozostają wspomnienia.
Pamietam, że mialem tam dobrego klamota, ale dalem d.. :/

Mimo wszystko powodzenia Wam życzę Panowie.
Mariano
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1026 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 czerwiec 2015 - 10:34

Brałem udział w zbieraniu i zabezpieczaniu Skarbów z Potopu Szwedzkiego.  Pamiętam jak dziwnie się czułem stojąc na środku Wisły w wodzie po kostki :o


  • Mariano Mariano i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#1027 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2015 - 11:41

Brałem udział w zbieraniu i zabezpieczaniu Skarbów z Potopu Szwedzkiego.  Pamiętam jak dziwnie się czułem stojąc na środku Wisły w wodzie po kostki :o

To ja tam wtedy łowiłem zanim pojawili się dziwni ludzie , a później helikopter!!! Już kilka dni wcześniej wałęsałem się po rafach i zastanawiałem skąd tu tyle dziwnych i pięknych przedmiotów . Pamiętam że nawet zrobiłem zdjęcia i wysłałem do @Dagona , z pytaniem co o tym myśli. Boba wybuchła za parę dni i okazało się że łowiłem wśród zabytków :D . Wisła jest pełna niespodzianek :)

 

Maniek to nie te rafy , Ty tego klamota miałeś za Gdańskim , a ja tym razem byłem z drugiej strony rzeki za Grota.

Ja w zeszłym roku w tym samym miejscu miałem sumka i tak jak Ty też dałem d... :D


Użytkownik pisarz edytował ten post 28 czerwiec 2015 - 11:53


#1028 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 28 czerwiec 2015 - 12:26

Wczoraj robiłem spływ z ND Maz do Wyszogrodu w poszukiwaniu sumowych miejscowek,3/4 drogi silnik w górze. Tragedia

#1029 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 28 czerwiec 2015 - 15:31

Fakt jest słabo i to bardzo choć do rekordu notowań z 2012 roku dużo brakuje. Dziś jest 113cm a wtedy było 58cm (wodowskaz Warszawa port praski). Ryba schodzi we wszelkie możliwe dołki i trzyma się środkowych partii i głównej rynny. Choć jak patrzę na zdjęcia 'pisarza' to zastanawiam się którędy idzie tam rynna? Rzadko tam łowie.



#1030 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 czerwiec 2015 - 15:36

To ja tam wtedy łowiłem zanim pojawili się dziwni ludzie , a później helikopter!!! Już kilka dni wcześniej wałęsałem się po rafach i zastanawiałem skąd tu tyle dziwnych i pięknych przedmiotów . Pamiętam że nawet zrobiłem zdjęcia i wysłałem do @Dagona , z pytaniem co o tym myśli. Boba wybuchła za parę dni i okazało się że łowiłem wśród zabytków :D . Wisła jest pełna niespodzianek :)

 

Maniek to nie te rafy , Ty tego klamota miałeś za Gdańskim , a ja tym razem byłem z drugiej strony rzeki za Grota.

Ja w zeszłym roku w tym samym miejscu miałem sumka i tak jak Ty też dałem d... :D

Kurde,faktycznie Piotr.To inne rafy,choć też znajome :)

Również mocno pozmieniane.

Wspomnień czar zasłonił mi oczy ;)

 

Ciężko będzie tam teraz pogrillować.Taka dobra meta była B)


Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 28 czerwiec 2015 - 15:37

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1031 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 czerwiec 2015 - 19:59

To ja tam wtedy łowiłem zanim pojawili się dziwni ludzie , a później helikopter!!! Już kilka dni wcześniej wałęsałem się po rafach i zastanawiałem skąd tu tyle dziwnych i pięknych przedmiotów .

Od razu tam dziwni ludzie ;)  Części fontanny i inne marmury były tak ciężkie że transport śmigłowcem był najlepszą jeśli nie jedyna opcją.

 

Nie udało się ukryć przed kamerą :ph34r:


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1032 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 28 czerwiec 2015 - 20:10

Śmigałem dzisiaj po rafie poniżej Gdańskiego, po prawej stronie Wisełki. Kompletnie nie moge sie tam wstrzelić w łowienie klenio/jazi, z boleniami nie ma wiekszego problemu zawsze siądzie jakis dobry klamot a klenia czy jazia nie moge ustrzelić choćby małego. Łowicie je tam? 



#1033 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 28 czerwiec 2015 - 22:27

...podobno łowią.....Da się tam w ogóle łowić bez włażenia do wody czy nie ma takiej opcji?



#1034 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2015 - 22:47

...podobno łowią.....Da się tam w ogóle łowić bez włażenia do wody czy nie ma takiej opcji?

Da się łowić , tyle że wiele dobrych miejsc jest niedostępnych.Kilka lat temu pojechaliśmy na rafy z @Dagonem, ja w spodniobutach on w kaloszach.Darek w tych kaloszach dawał radę , nawet nieźle połowił . Jednak jak wchodziłem dalej w  Wisłę , to widziałem w jego oczach smutek i złość . Niedługo po tym kupił spodniobuty :D .

Chyba @Skorio tam łowi bez wchodzenia do wody i ma fajne efekty :) .


Użytkownik pisarz edytował ten post 28 czerwiec 2015 - 22:51

  • Skorio lubi to

#1035 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2015 - 23:31

Wczoraj robiłem spływ z ND Maz do Wyszogrodu w poszukiwaniu sumowych miejscowek,3/4 drogi silnik w górze. Tragedia

Po wczorajszej klęsce w Warszawie , dziś wybrałem się do ND Maz .Potwierdzam piach ,piach i jeszcze raz piach . A i komary tyle samo co piachu :angry:

 

 Ryba schodzi we wszelkie możliwe dołki i trzyma się środkowych partii i głównej rynny. Choć jak patrzę na zdjęcia 'pisarza' to zastanawiam się którędy idzie tam rynna?

Zdjęcia środka rzeki w NDM. Gdzie tam jest główna rynna , to nawet ryby nie wiedzą. :D

Udało mi się złowić szczupaka 65cm i bolka 63cm , obie ryby z małej przykosy :)

Załączone pliki


Użytkownik pisarz edytował ten post 28 czerwiec 2015 - 23:44


#1036 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 28 czerwiec 2015 - 23:56

Da się łowić , tyle że wiele dobrych miejsc jest niedostępnych....

 

Domyślam się że spodniobuty dają dodatkowy bonus w postaci dotarcia do najlepszych miejsc, jeśli jednak chodzi o mnie to chyba się nie skuszę na brodzenie w Wiśle...zostawię swoje gumowe gatki do wykorzystania we Wkrze, Orzycu i Bzurze....czuję się pewniej jak widzę dno...

 

Po wczorajszej klęsce w Warszawie , dziś wybrałem się do ND Maz .Potwierdzam piach ,piach i jeszcze raz piach . A i komary tyle samo co piachu :angry:

 

Zdjęcia środka rzeki w NDM. Gdzie tam jest główna rynna , to nawet ryby nie wiedzą. :D

Udało mi się złowić szczupaka 65cm i bolka 63cm , obie ryby z małej przykosy :)

 

....przy obecnym stanie rzeczy, dwie ryby 60+ na jednej Wiślanej wyprawie to jest bardzo dobry wynik, także wypada pogratulować B)


Użytkownik malcz edytował ten post 28 czerwiec 2015 - 23:57

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1037 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 czerwiec 2015 - 00:10

Domyślam się że spodniobuty dają dodatkowy bonus w postaci dotarcia do najlepszych miejsc, jeśli jednak chodzi o mnie to chyba się nie skuszę na brodzenie w Wiśle...zostawię swoje gumowe gatki do wykorzystania we Wkrze, Orzycu i Bzurze....czuję się pewniej jak widzę dno...

 

 

....przy obecnym stanie rzeczy, dwie ryby 60+ na jednej Wiślanej wyprawie to jest bardzo dobry wynik, także wypada pogratulować B)

Marcin na rafach jest w miarę bezpiecznie ,tam przeważnie twarde żwirowe dno, co innego wiślany piach.

Dziękuję za gratulacje , ale tak jak piszesz "obecnym stanie rzecz". Szczupak to była ryba przypadkowa ,bo huknął w boleniowego woblera :( .



#1038 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 07:47

Wczoraj w okolicach Siekierkowskiego udało mi się trafić Szczupłego 67 cm, za trzecim razem trafił w wachadło. To pierwszy w tym sezonie normalnych rozmiarów, ale cieszy.

#1039 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 29 czerwiec 2015 - 08:17

Da się łowić , tyle że wiele dobrych miejsc jest niedostępnych.Kilka lat temu pojechaliśmy na rafy z @Dagonem, ja w spodniobutach on w kaloszach.Darek w tych kaloszach dawał radę , nawet nieźle połowił . Jednak jak wchodziłem dalej w  Wisłę , to widziałem w jego oczach smutek i złość . Niedługo po tym kupił spodniobuty :D .

Chyba @Skorio tam łowi bez wchodzenia do wody i ma fajne efekty :) .

Tak, na dobrą sprawę, to z "kaloszowego" brzegu mam "obcykane" 3-4 miejscówki na tej rafie. A na tych miejscówkach możliwość sprawdzenia kilku fajnych napływów. W czasie ostatniego wypadu przed kontuzją przechodziłem w kaloszach na wyspę, a z wyspy mnożna rzucać na główny nurt, tam też jest kilka fajnych napływów.



#1040 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 29 czerwiec 2015 - 10:28

Moim zdaniem ciężko tam oblowić cokolwiek bez wchodzenia do wody. W słoneczny dzień wchodze tam normalnie bez spodniobutów ;) Miejscówki wygladaja mega, super napływów jest kilka, tylko jak na złość siadają tylko bolenie, nie mam szczęścia do kleni i jazi.


Użytkownik DAWIDspinn edytował ten post 29 czerwiec 2015 - 10:28





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych