Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   Cichy88

Cichy88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 02 lipiec 2015 - 11:52

Bolki na rafach ? Czy gdzieś z wyspy?

#1062 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 02 lipiec 2015 - 11:57

Topole, to stara i długa opaska za ciepłym kanałem w górę....


  • czyzu i spinnerman lubią to

#1063 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 lipiec 2015 - 12:01

Wczoraj z wieczora dwa ładne bolki poniżej gdańszczaka i załatwiłem telefon :( jak odzyskam foty to wrzucę. Gdzie te "topole"?

Adam gratulacje.  :clappinghands:  W tych czasach schodzić z wody z kompletem boleni , to nie jest bułka z masłem , to jest grzanka z kawiorem :).



#1064 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 02 lipiec 2015 - 12:20

Przemek gdzie Ty łowisz te 30staki? Mi przy kleniowaniu to raz na ruski rok się koń powiesi, taki do 15cm max :)

Coś ktoś ostatnio? U mnie marnie ostatnio. Widać, że ryby są w łowisku ale ze skuszeniem jest już większy problem.  :unsure:

Poważnie mówisz?

W zeszłym tygodniu trafiłem 22, 25 i 27cm plus kila niezaciętych brań, wszystkie wyjęte między Gdańskim a Spójnią, ucztowały na drobnicy aż miło. Wiem że to nie super wynik ale jakieś tam okonie jeszcze w tej Wiśle są :)

 

A co do tego że ryby są w łowisku ale nie chcą brać to się absolutnie zgadzam. Przedwczoraj stałem z godzinę w miejscu gdzie głowa tylko kręciła się w kółko, bo z każdej strony jakieś pluski było słychać/widać, kilka razy też coś większego łomotnęło i...

Jeden sandaczyk tak ze 30cm  :D Pomimo iż tydzień wcześniej z tego miejsca wydłubałem przyzwoitego okonia, jazika i miałem kilka niezaciętych brań...



#1065 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 02 lipiec 2015 - 12:22

Bartek, a czy Ty wczoraj nie "bawiłeś" czasem po lewej w okolicy kolektora, rozpracowując klenie ? Jakieś wyniki ?

 

Dokładnie Krzysiu :) Wyniki marne bo na poppery się uwziąłem  B) . Jedno wyjście nie wcięte. Trochę za bolesławem porzucałem w tym miejscu co mi sprzedałeś ale nic się nie działo. 

 

@Grzesiekre świetnie opisał obecną sytuację, którą obserwuję od kilku dni. Ryby są, żerują ale skusić je ciężko. Teraz mają full naturalnego pokarmu.

 

Przemek a masz teorię co to za ryby chodzą na naszych miejscówkach? Im dłużej łowię tym coraz mniej wiem. Ja obstawiam bolki. Część twierdzi, że to klenie inni natomiast , że sandacze. 


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 02 lipiec 2015 - 12:27

  • grzesiekp. lubi to

#1066 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 02 lipiec 2015 - 16:30

Na pewno któreś z tych trzech :D  Dodałbym jeszcze ewentualnie małe sumki, bo tez ich sporo we Wiśle pływa



#1067 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4631 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2015 - 18:29

Wczoraj z wieczora dwa ładne bolki poniżej gdańszczaka i załatwiłem telefon :( jak odzyskam foty to wrzucę. Gdzie te "topole"?

 

Mniejszy zebrał wobka prowadzonego z prądem przy samym brzegu, na wodzie do łydek w szaleńczym zwrocie. Najpiękniejsze branie sezonu :blink: A ten stary klamot pacnął po ciemaku na 11-stkę w opadzie przeznaczoną dla sandała ;) Niestety do 23.45 innych kontaktów z fishami nie zarejestrowałem.

Załączone pliki


Użytkownik spinnerman edytował ten post 02 lipiec 2015 - 22:47


#1068 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 02 lipiec 2015 - 18:53

Mniejsze zebrał wobka prowadzonego z prądem przy samym brzegu, na wodzie do łydek w szaleńczym zwrocie. Najpiękniejsze branie sezonu :blink: A ten stary klamot pacnął po ciemaku na 11-stkę w opadzie przeznaczoną dla sandała ;) Niestety do 23.45 innych kontaktów z fishami nie zarejestrowałem.

 

To może jakiś wieczorno nocny mini zlocik jutro? ;) Może być Gdański jako punkt startu ;)



#1069 OFFLINE   Cichy88

Cichy88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 02 lipiec 2015 - 18:54

Ja bym się chętnie zjawił poznał forumowiczów :)

#1070 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4631 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2015 - 18:59

Ja niestety wyjeżdżam na weekend za sumkiem kameralnie pochodzić po bużańskich rynnach B)



#1071 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 02 lipiec 2015 - 20:31

Dzisiaj po pracy wyskoczylem na 2h. Celem był kleń, efekt to szczupak 60+ i okoń :). Całkiem spoko wypad :)
  • Pisarz.......ewski Piotr i Spawciu lubią to

#1072 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 lipiec 2015 - 21:47

orientuje sie ktoś ile miala cm wisła w warszawie gdy byly to straszne niżówki , nawet ta z filmu co te skarby zbierali ?

 

bo szykuje sie niezła lampa a woda paruje dalej ..



#1073 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 02 lipiec 2015 - 21:52

orientuje sie ktoś ile miala cm wisła w warszawie gdy byly to straszne niżówki , nawet ta z filmu co te skarby zbierali ?

 

bo szykuje sie niezła lampa a woda paruje dalej ..

poniżej 60cm ?



#1074 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2015 - 21:55

Około 70 cm.



#1075 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 02 lipiec 2015 - 22:00

pamiętam 58 cm - mówili, że rekord..

dzisiaj 2h wieczorowo na Czajce i główce obok - widac bolki, sumki i reszte towarzystwa, ale checi do wspolpracy nie bylo... 



#1076 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2015 - 22:05

Możliwe, że taki rekord padł. Wisła spadała jeszcze długo po tym jak wydobyli szwedzkie łupy. Ja pamiętam 70 cm, bo przy okazji odgrzebywania marmurów znaleziono też niewybuch z II WŚ.

Żeby było śmiesznie, na tej bombce stawaliśmy wielokrotnie, ciesząc się z ryb łowionych w rynnie, która się za nią wymywała.

Byłem wtedy nad wodą. Teren otoczono, a ludzi usunięto na bezpieczną odległość "w razie gdyby". Bombka była naprawdę spora; mówili, że niegroźna, ale gdy sobie wspomniałem ile razy po niej łaziłem i tak zrobiło mi się zimno.


  • piotrek245, Wojtek B. i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#1077 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 lipiec 2015 - 22:17

pamiętam 58 cm - mówili, że rekord..

dzisiaj 2h wieczorowo na Czajce i główce obok - widac bolki, sumki i reszte towarzystwa, ale checi do wspolpracy nie bylo... 

 

tez dzis byłem na czajce 16-19 ale gruntowki (sum , leszcz) niestety nic sie nie zadziało na leszczowej pare drgan ale nic konkretnego , troche atakow boleni ale glównie w pobliżu głowki i brzegu ,nic na nurcie



#1078 ONLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1835 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 lipiec 2015 - 22:27

Możliwe, że taki rekord padł. Wisła spadała jeszcze długo po tym jak wydobyli szwedzkie łupy. Ja pamiętam 70 cm, bo przy okazji odgrzebywania marmurów znaleziono też niewybuch z II WŚ.

Żeby było śmiesznie, na tej bombce stawaliśmy wielokrotnie, ciesząc się z ryb łowionych w rynnie, która się za nią wymywała.

Byłem wtedy nad wodą. Teren otoczono, a ludzi usunięto na bezpieczną odległość "w razie gdyby". Bombka była naprawdę spora; mówili, że niegroźna, ale gdy sobie wspomniałem ile razy po niej łaziłem i tak zrobiło mi się zimno.

 

Też byłem tego dnia nad wodą :rolleyes:  Dzień wcześniej złowiony stamtąd ładny sandacz mógł okazać się "bombową rybą" w dosłownym znaczeniu  :doh:


  • piotrek245, Dagon i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#1079 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 lipiec 2015 - 22:52

Ja pamiętam 70 cm, bo przy okazji odgrzebywania marmurów znaleziono też niewybuch z II WŚ.

Żeby było śmiesznie, na tej bombce stawaliśmy wielokrotnie,

. Bombka była naprawdę spora; mówili, że niegroźna, ale gdy sobie wspomniałem ile razy po niej łaziłem i tak zrobiło mi się zimno.

Darek łaziliśmy po jakiejś tam bombce w nieświadomości zagrożenia.Pewnie nie tylko wtedy i pewnie nie tylko po tej. Taka jest Wisła.


Użytkownik pisarz edytował ten post 02 lipiec 2015 - 23:25


#1080 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 03 lipiec 2015 - 06:08

To może jakiś wieczorno nocny mini zlocik jutro? ;) Może być Gdański jako punkt startu ;)

W jakich godzinach bo ja jestem dostępny ale max do 21 :) I też chętnie połowię w towarzystwie...


Użytkownik Qcyk edytował ten post 03 lipiec 2015 - 06:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych