Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12519 odpowiedzi w tym temacie

#10681 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 18 listopad 2020 - 21:02

Naszła mnie dzisiaj, a w zasadzie jakiś czas temu pewna refleksja. Nie będzie o rybach, a o kulturze nad wodą. Panowie, w czym tkwi problem (celowo nie piszę do Pań, ponieważ ich ten problem nie dotyczy)? W czym tkwi problem, żeby zostawić trochę miejsca łowiącemu koledze, który przyszedł na łowisko wcześniej? Nie piszę nawet o regulaminowym odstępie. Mam na myśli zwykłe dzień dobry czy dobry wieczór, ciche podejście (jeśli w ogóle). Skąd się biorą takie maniery? Oczywiście woda jest wspólna, ale szanujmy się nawzajem. Jeśli ktoś stara się w ciszy zająć miejsce i bezszelestnie je obłowić, to dlaczego wchodzicie na plecy lub 2,3,4 metry obok? Szuracie, świecicie lampami lepiej niż stroboskopy w klubach. Uwierzcie mi. W dziejszych czasach nie trzeba się afiszować, że ma się czołówkę Petzla. Skąd się bierze ta zachłanność i infantylność nad wodą? Nie pojmuję tego. Choć jestem młody, to naście sezonów na Wiśle za mną. Nigdy, nawet za "Kajtka" nie wpadłbym na podobny pomysł. W czym tkwi problem? Zastanówcie się proszę.

P.S celowo piszę w liczbie mnogiej, ponieważ będą to czytali m.in. wspomniani Panowie, forumowicze.

Pełna zgoda... niestety, to jest widoczne nie tylko w wędkarstwie. Brak kultury.

#10682 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 listopad 2020 - 21:09

Pełna zgoda... niestety, to jest widoczne nie tylko w wędkarstwie. Brak kultury.


Na prawdę ręce opadają. Zgadzam się. Nad wodą widoczny jest tylko ułamek chamstwa, które reprezentują w codziennym życiu. A może to całkowita bezmyślność? Ten sezon i rok jest w tym zakresie na prawdę wyjątkowy.

#10683 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4590 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 listopad 2020 - 21:15

Kapitalizm pełno giembo 😉 Płacę czy zapłaciłem to wymagam choćby nie wiem co potem 😂 Owszem takie podejście, że wymagam bo zapłaciłem jest nawet całkiem pożądane w kontekście rzeczy. Natomiast w świecie natury, rybek czy zwierzątek to już nie działa ... Chcesz mieć naturę wokół z wszelkimi jej zaletami to musisz też chcieć naturze pomóc aby tak bylo.

#10684 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 18 listopad 2020 - 21:30

Kapitalizm pełno giembo Płacę czy zapłaciłem to wymagam choćby nie wiem co potem Owszem takie podejście, że wymagam bo zapłaciłem jest nawet całkiem pożądane w kontekście rzeczy. Natomiast w świecie natury, rybek czy zwierzątek to już nie działa ... Chcesz mieć naturę wokół z wszelkimi jej zaletami to musisz też chcieć naturze pomóc aby tak bylo.

Niestety, ale takie obrazki zdarzają się bardzo często nad wodą (brzeg) i na wodzie (połów z łodzi).  :unsure: 



#10685 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 18 listopad 2020 - 21:32

Kapitalizm pełno giembo Płacę czy zapłaciłem to wymagam choćby nie wiem co potem Owszem takie podejście, że wymagam bo zapłaciłem jest nawet całkiem pożądane w kontekście rzeczy. Natomiast w świecie natury, rybek czy zwierzątek to już nie działa ... Chcesz mieć naturę wokół z wszelkimi jej zaletami to musisz też chcieć naturze pomóc aby tak bylo.

Nie bardzo widzę tu chęć bycia z naturą, chce ryby łowić. To modne na fejsie, ista itd.. Nie ważne są przepisy czy choćby dobre zachowanie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#10686 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 18 listopad 2020 - 21:45

W czym tkwi problem? Zastanówcie się proszę.

 

 

Ja jak idę na miejscówkę i widzę ze 100 metrów, że ktoś stoi to odpuszczam. Nie ważne czy łowi czy sobie siedzi. Po prostu tam nie wędkuje. A co mówić o podchodzeniu pod plecy. Chyba, że za zgodą. Upadają obyczaje niestety.


  • Wojtek B. lubi to

#10687 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 18 listopad 2020 - 21:50

Dodam tylko od siebie, że z każdym kolejnym rokiem mam wrażenie, że coraz większe "bydło" mnie otacza (w cudzysłowie, żeby nie obrażać zwierząt bo te akurat są nic nie winne). Być może czym starszy tym bardziej jestem na to wyczulony. To o czym pisze Wojtek.B, w przypadku wędkarstwa to tylko normalna kolej rzeczy życia codziennego takich ludzi. Buractwo i cwaniactwo w tym kraju jest już na skalę niesłychaną. I pewnie wielu się ze mną nie zgodzi, ale uważam, że to cecha narodowa. Polak po prostu tak ma, musi przaśnie "z buta wjechać" w każdej sytuacji, "obszczać teren" itp. Co drugiemu obszczymurkowi wydaje się, że jest samcem alfa. Nie chce mi się przytaczać przykładów ale jest niezliczona ilość. Brak nie tylko elementarnej kultury, ale takiego zwykłego "taktu" jak się zachować w najzwyczajniejszych sytuacjach, tj. umiejętności zastanowienia się i konkluzji jak powinienem się zachować, żeby drugi człowiek uznał mnie za człowieka "na poziomie". Kiedyś denerwowałem się jak @SOB robił swoje wrzutki i przytyki do różnych grup, zachowań. Teraz w 99% się z nim zgadzam i doskonale rozumiem. Ja alienuje się maksymalnie i mam się dobrze :) Współczuję za to wszystkim kolegom, którzy pracują branżach, gdzie jest kontakt z klientem, ja bym nie podołał.

 

Ot przydługie OT, które i tak poleci do kosza zapewne, ale sens dotyczy również zachowań na Warszawską Wisłą :)



#10688 OFFLINE   accbapa

accbapa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWawa - Płock
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:G

Napisano 18 listopad 2020 - 22:21

Ostatnio również miałem taką sytuację chodząc ze spinningiem, jeden wędkarz podszedł zapytać "czy biorą" a potem stanął 5 metrów ode mnie i zaczął rzucać nie robiąc sobie nic z mojej obecności. Gdy grzecznie zapytałem czy zna przepisy i czy wie jaką należy zachować odległość od siebie przy połowie na spinning, wielce wzburzony odparł że wie i zna ale jeszcze nikt nigdy nie zwrócił mu uwagi, bo jak to ujął "przecież to umówny zapis".
Rozumiem, że dla wielu równie umowny jak okres czy wymiar ochronny... Brak słów żeby to trafnie skomentować.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik accbapa edytował ten post 18 listopad 2020 - 22:23

  • Mariano Mariano i jerzy6 lubią to

#10689 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 18 listopad 2020 - 22:48

Jestem zdania, że nie warto grzecznie zwracać uwagi bo to nie trafia do kogoś kto tak postępuje. Więc zwracam uwagę niegrzecznie wtedy zazwyczaj trafia Inna sprawa jeśli ktoś zapyta czy mi nie będzie przeszkadzało jak sobie porzuca obok. Wtedy zazwyczaj łowimy w przyjaznej atmosferze jak starzy znajomi

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#10690 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 18 listopad 2020 - 22:49

Wracając do tematu pontonu ...
W tym roku nabyłem pierwsza jednostkę pływająca i od razu zrobiłem jej miłe gniazdko. Przed zakupem naczytałem się opinii i narzekań użytkowników na temat rozkładania i składania pontonu , więc rozwiązanie było tylko jedno. Polecam każdemu nerwusowi 😂😂😂 sam bez problemu slipuje swoją 330stke :)

Załączone pliki



#10691 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 18 listopad 2020 - 23:23

Ja, jako zapalony kajakarz, nabyłem niedawno kajak dmuchany Itiwit 2, ale jeszcze nie miał debiutu. Raczej będzie na cieplejsze pory roku i pewnie dość sporadycznie. ;-)

#10692 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 listopad 2020 - 08:20

Fajnie jak do takiej przyczepy ma się jeszcze podwórko, wtedy to żaden problem :).


  • Piastun, Wojtek B. i Qcyk lubią to

#10693 OFFLINE   xenon

xenon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2020 - 09:36

matko przyczepa jak na czołg lub ubota ;)

Użytkownik xenon edytował ten post 19 listopad 2020 - 09:37

  • szczupak1 lubi to

#10694 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 19 listopad 2020 - 11:23

Trochę wygląda jak ufo, ale jest praktyczna 😂Stelaż od pontonu można wyjąć , zrzucić klatkę i jest przyczepa transportowa 👍
  • S.N. lubi to

#10695 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 19 listopad 2020 - 12:20

Pomysł świetny dla kogoś kto nie dysponuje garażem- przyczepa dzięki stelażowi i plandece pełni od razu i tą funkcję. Można jeszcze pomyśleć o zagospodarowaniu przestrzeni ładunkowej - pod ponton upchnąć silnik, kotwicę, sprzęt....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • S.N. lubi to

#10696 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 19 listopad 2020 - 14:38

Wrzucic materac i mozna w lato przenocować. Prosba o namiary na firme i cene, moze byc na prive

#10697 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 19 listopad 2020 - 18:52

Zajebista przyczepa.



#10698 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 19 listopad 2020 - 18:54

Sebastian, taką kupiłeś czy ją przerabiałeś?



#10699 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 19 listopad 2020 - 19:11

Dodam tylko od siebie, że z każdym kolejnym rokiem mam wrażenie, że coraz większe "bydło" mnie otacza (w cudzysłowie, żeby nie obrażać zwierząt bo te akurat są nic nie winne). Być może czym starszy tym bardziej jestem na to wyczulony. To o czym pisze Wojtek.B, w przypadku wędkarstwa to tylko normalna kolej rzeczy życia codziennego takich ludzi. Buractwo i cwaniactwo w tym kraju jest już na skalę niesłychaną. I pewnie wielu się ze mną nie zgodzi, ale uważam, że to cecha narodowa. Polak po prostu tak ma, musi przaśnie "z buta wjechać" w każdej sytuacji, "obszczać teren" itp. Co drugiemu obszczymurkowi wydaje się, że jest samcem alfa. Nie chce mi się przytaczać przykładów ale jest niezliczona ilość. Brak nie tylko elementarnej kultury, ale takiego zwykłego "taktu" jak się zachować w najzwyczajniejszych sytuacjach, tj. umiejętności zastanowienia się i konkluzji jak powinienem się zachować, żeby drugi człowiek uznał mnie za człowieka "na poziomie". Kiedyś denerwowałem się jak @SOB robił swoje wrzutki i przytyki do różnych grup, zachowań. Teraz w 99% się z nim zgadzam i doskonale rozumiem. Ja alienuje się maksymalnie i mam się dobrze :) Współczuję za to wszystkim kolegom, którzy pracują branżach, gdzie jest kontakt z klientem, ja bym nie podołał.

 

Ot przydługie OT, które i tak poleci do kosza zapewne, ale sens dotyczy również zachowań na Warszawską Wisłą :)

 Sorry Kolego, ale nie zgadzam się na takie uogólnienia. A jeśli uogólniać to może tak: To nie kosmici, ani Marsjanie, tudzież Pigmeje. Nie są to też Chińczycy. To są nasze dzieci i wnuki, bądź znajomi? Cośmy sobie wyhodowali - tak właśnie - wyhodowali - to mamy. Był czas na zarabianie kasy na to by mieć, ale już brakło czasu na rozmowę - na to by być. 

 

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" Cytat Jana Zamojskiego pasuje jak ulał...



#10700 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 listopad 2020 - 20:14

 Sorry Kolego, ale nie zgadzam się na takie uogólnienia. A jeśli uogólniać to może tak: To nie kosmici, ani Marsjanie, tudzież Pigmeje. Nie są to też Chińczycy. To są nasze dzieci i wnuki, bądź znajomi? Cośmy sobie wyhodowali - tak właśnie - wyhodowali - to mamy. Był czas na zarabianie kasy na to by mieć, ale już brakło czasu na rozmowę - na to by być. 

 

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" Cytat Jana Zamojskiego pasuje jak ulał...

 

Oczywiście, że jest to uogólnienie, ale sens każdy rozumie. Jest dokładnie tak jak napisałeś, choć też uogólniłeś- nie wszystkim, którzy "mają" brakuje dobrego wychowania :)


  • eRKa lubi to