Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2478 odpowiedzi w tym temacie

#2221 OFFLINE   Vader

Vader

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 30 czerwiec 2020 - 17:13

[quote name="@Brig" post="2779007" timestamp="1593532829"]Masz racje. Klasyczny błąd. Rutyna. Pewność siebie i sprzętu.
Ta przygoda dużo mnie nauczyła. Wyciągnąłem wnioski i stosuje je także podczas wędkowania z łodzi.
Co do moich osobistych parametrów: 194 cm, 96 kg. I wszystko wiadomo. Fotel już obniżyłem.[/quote]

Super proporcje, jednak jesteś wysoki to też miało duży wpływ ja 176 na 105
Jest mi trochę łatwiej, skupiona masa

z pływakami bym się jednak wstrzymał, dasz radę bez nich tylko nie można popełniać błędów
Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz
Dobre są kamizelki pneumatyczne bardzo wygodne w użytkowaniu, tylko nie z Julii
tylko jak będziesz kupował, to sprawdź czy jest nabój gazowy bo znam przypadki, że ktoś w sklepie go kradnie, a właściciel nieświadomy myśli że ma w pełni sprawną kamizelkę

Pozdrawiam[/quote]

Kamizelkę pneumatyczną mam. Teraz ją zawsze zakładam a nie trzymam na kajaku

#2222 OFFLINE   Piotrekdk

Piotrekdk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Piotr

Napisano 30 czerwiec 2020 - 18:39

No ja bym kamizelkę pneumatyczną odradzał z dwóch powodów.
Po pierwsze, taka kamizelka bardzo przeszkadza w wciągnięciu się na kajak po wywrotce.
Po drugie, zaliczając wywrotkę nie panujesz nad sprzętem który masz na kajaku, łatwo w coś się zaplątać, zahaczyć o kotwicę z przynęty i przedziurawić kamizelkę.
Ja używam kamizelki od NRS , specjalna dla kajakarzy, nie ogranicza ruchów ma praktyczne kieszenie w których można coś schować a przede wszystkim uchwyt na nóż.
Nie daje co prawda takiej swobody ruchów jak pneumatyczne, ale zawsze i w każdej sytuacji zadziała, a bezpieczeństwo chyba dla wszystkich jest najważniejsze.

#2223 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 30 czerwiec 2020 - 19:21

Dwa lata pływania od zakupu bez żadnej wywrotki. Czułem się pewnie. Mój N. Frontier daje dużo możliwości tuningowania, usprawniania. Wymyśliłem, że podniosę sobie wysokość fotela, bo i będzie wygodniej i większe pudełko włożę pod fotel.
Kotwiczę się na Odrze. Linka od kotwicy dodatkowo przesunięta specjalnym patentem na dziób. Ryby biorą, słońce świeci, idylla.
Poleciałem w bok w głupi sposób, wkładając okonia do siatki.
I tu się zaczyna przygoda. Ja w bok, kajak w bok, wiosło gdzieś tam i szok termiczny. Ciuchy mokre, ciągną w dół.
Milion myśli: wędki, sprzęt i trzeba się podnieść.
U mnie był problem, bo nie mogłem postawić kajaka. Lina od kotwicy trzymała. Po chwili brak sił, nerwy.
W końcu ogarniam temat i tu - brak noża przy pasku żeby ją przeciąć.
Podpływają do mnie ludzie na łodzi i pomagają. Ogarniam się, ale duże straty i nie potrzebne emocje.
Dlatego podpatrzyłem, że są takie wyjmowane pływaki- stabilizatory, które można użyć podczas postoju.
Nawet na Ali są do kupienia.
Dlatego było moje zapytanie czy ktoś to ma, używa. Jak to się sprawuje. Nie chce tez przesadzać z innowacjami bo to tylko kajak

Ja pływałem początkowo bez kamizelki ale przeczuwałem, że to się źle skończy więc sobie kupiłem. W pierwszy może drugi dzień po tym, wylądowałem w Odrze. Stałem na kajaku, w pewnej chwili poczułem, że lecę, nie wiem jak to się stało i nic nie mogłem zrobić. W wodzie, a może jeszcze w locie, bo myśli przechodzą błyskawicznie, zastanawiałem się czy nabój odpali. Odpalił może po 3 sek. Faktycznie wejście do kajaka z kamizelką jest trudne.

 

Teraz wożę kamizelkę bez samowyzwalacza, bo wolę sam zdecydować o odpaleniu i w zasadzie nawet jej nie zakładam - mam praktycznie niewywrotny kajak, a kamizelka trochę przeszkadza. Najczęściej zakładam ją kiedy chcę się kimnąć (chociaż wtedy pewnie przydała by się z nabojem). Oczywiście pływanie bez założonej kamizelki jest niezbyt rozsądne.



#2224 OFFLINE   Vader

Vader

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 30 czerwiec 2020 - 19:28

Ja obecnie zakładam kamizelkę pneumatyczną na tzw. wajchę. Na szczęście nie musiałem jej jeszcze odpalać.
A jak z tymi kamizelkami z kieszeniami, nie pneumatycznymi. Wygodne są. Nie krępują tułowia podczas wiosłowania, siedzenia, wędkowania. Co polecacie konkretnie. Myślałem żeby taka sobie sprawić. Miałbym pierdoły osobiste przy ciele.

#2225 OFFLINE   Vader

Vader

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 30 czerwiec 2020 - 19:33

Myśle tez o zakupie na sezon jesienno- zimowy kombinezonu pływającego. Ktoś z Was miał kiedyś wywrotkę z takim ubiorem.
Jak tak to jak było z wejściem na kajak.

#2226 OFFLINE   Piotrekdk

Piotrekdk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Piotr

Napisano 30 czerwiec 2020 - 22:24


Ja obecnie zakładam kamizelkę pneumatyczną na tzw. wajchę. Na szczęście nie musiałem jej jeszcze odpalać.
A jak z tymi kamizelkami z kieszeniami, nie pneumatycznymi. Wygodne są. Nie krępują tułowia podczas wiosłowania, siedzenia, wędkowania. Co polecacie konkretnie. Myślałem żeby taka sobie sprawić. Miałbym pierdoły osobiste przy ciele.


Są kamizelki specjalnie przeznaczone dla kajakarzy, spokojnie można w nich wiosłować i łapać ryby.



Myśle tez o zakupie na sezon jesienno- zimowy kombinezonu pływającego. Ktoś z Was miał kiedyś wywrotkę z takim ubiorem.
Jak tak to jak było z wejściem na kajak.

Na zimę polecam suchy kombinezon.

#2227 OFFLINE   Maro78

Maro78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Imię:Marek

Napisano 20 lipiec 2020 - 20:17

W końcu został dokonany zakup kajaka. Wybór między Jaxonem, Feelfree 11.5 i 3Waters.

Wybór padł na ostatniego Big fish 120.

Argumenty za i przeciw w odniesieniu do pozostałych.

Big fish 120 cięższy jak mały czołg dla konkurencji, mniej zwrotny.

Wykonanie wydaje się lepsze masywniejsze. sama karoseria przyciąga uwagę solidnie wykonanej.

Stabiloność dla mnie jedno z kryterium decydujących. Jest o wiele stabilniejszy od lura i jeszcze bardziej od Jaxona. Stawałem na nim o wiele pewniej niż na lurze. Pływałem wolniej ale i tak myślę, że nie kupiłem kajaka do wyścigów.

Z drugiej strony po kilku wyprawach na rybki, w sumie trochę godzin wyszło, około 30-stu. Stwierdziłem,że nie ma potrzeby wstawać. Fotel wygodny. Bólu pleców nie odczuwałem. Fotel regulowany w 3 pozycjach. Moim zdaniem absolutnie wystarczy. Prosty w budowie. Wyprawiałem się nim na bardzo duże akweny. Czasami po odpływałem po 200-300 metrów od brzegu, a raczej znosiła mnie duża fala. Fajnie bujało jak stałem bokiem do fali ale nic poza tym. Nie wykąpałem się i mam nadzieję, że nigdy nie bedzie to miało miejsca. Wiosła szklane od Feelfree, 250 cm. Miejsca na kajaku sporo. Z przodu i za fotelem idzie upchać naprawdę trochę gratów. Miejsca dla operatora kajaka naprawdę sporo. Boczne miejsca w burtach na wędkarskie gadżety albo inne sprawy. Półka z przodu na przynęty wyciągana na ewentualną instalację sonaru albo pedałów. Gdzieś widziałem system pedałów do Big fisha. Sprzedawca też twierdził, że są. 

Dalszy opis wstawię jak będę miał chwilę. Jakieś zdjęcia może filmy też.

Pozdrawiam


  • Guzu lubi to

#2228 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 21 lipiec 2020 - 21:01

Użytkuje ktoś może z was kajak od savage gear ?

#2229 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 21 lipiec 2020 - 21:08

Nie kombinuj kup normalny
byle jaki tylko nie gumowy
wiesz co się robi z gumy 😁

Użytkownik @Brig edytował ten post 21 lipiec 2020 - 21:10


#2230 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 21 lipiec 2020 - 21:25

Al3 to była by jedynie alternatywą do łodzi. Na małe rzeczki i małe bajorka bo głównie lowienie jest na lodzi.
A nie specjalnie widzi mi się montować relingi

#2231 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 22 lipiec 2020 - 08:08

Zawsze mozesz kupic skladany z 2 polowek i do bagaznika, mam i mi sie swietnie to spisuje.

#2232 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 22 lipiec 2020 - 09:12

Podaj nazwę modelu:)

#2233 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 22 lipiec 2020 - 09:47

Al3 to była by jedynie alternatywą do łodzi. Na małe rzeczki i małe bajorka bo głównie lowienie jest na lodzi.
A nie specjalnie widzi mi się montować relingi

🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨🔨

A to lepiej wydać 2 900 na gumiaka?

Nie jestem zwolennikiem wkładania czegoś mokrego do samochodu
do powierzchni przykleja się piasek, trawa, ziemia i potem nieładnie pachnie
relingi na dach kosztują 300 zł i mamy problem z głowy, do tego się przywietrzy wysuszy 😂

Użytkownik @Brig edytował ten post 22 lipiec 2020 - 09:50


#2234 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 22 lipiec 2020 - 10:07

Point 65 - Tequila GTX Solo ale maja tez inne skladane modele z pedalami tez :) Czasami kilka tyg lezy u mnie w bagazniku jak czesto bardzo plywam. Nie trzeba nigdzie go chowac itp. Jestes nad woda wyciagasz i po 3 min plywasz. Nie dbasz o kamienie galezie itp jak np w gumiaku. Mam tez ponton to tu juz bardziej uwazam.

#2235 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 lipiec 2020 - 10:20

Point 65 - Tequila GTX Solo ale maja tez inne skladane modele z pedalami tez :) Czasami kilka tyg lezy u mnie w bagazniku jak czesto bardzo plywam. Nie trzeba nigdzie go chowac itp. Jestes nad woda wyciagasz i po 3 min plywasz. Nie dbasz o kamienie galezie itp jak np w gumiaku. Mam tez ponton to tu juz bardziej uwazam.

 

Ciekawe czy gdzies tego Kingfishera z napedem noznym mozna obejrzec w Warszawie lub okolicach ?

Jest jakis dystrybutor na PL ?

 

https://eu.point65.c...ucts/kingfisher


Użytkownik Guzu edytował ten post 22 lipiec 2020 - 10:24


#2236 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 22 lipiec 2020 - 13:25

Nie ma, bo jest praktycznie niesprzedawalny
Poza Michałem, nie spotkałem jeszcze nikogo kto by na nim pływał

#2237 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 22 lipiec 2020 - 15:55

Al3 to była by jedynie alternatywą do łodzi. Na małe rzeczki i małe bajorka bo głównie lowienie jest na lodzi.
A nie specjalnie widzi mi się montować relingi

Sprawdź Eling kardinal, jeśli chcesz dmuchany. Ja nie zamienił bym go na żaden plastikowy - ale rzecz gustu. savage gear nie widziałem więc się nie będę wypowiadał.



#2238 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 23 lipiec 2020 - 17:26

Użytkuje ktoś może z was kajak od savage gear ?


🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵
Jako gumowy jest, aż za gumowy 😁
za wysoko ławeczka i oparcie elastyczne
dramat

#2239 OFFLINE   *WŁÓCZYKIJ*

*WŁÓCZYKIJ*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 24 lipiec 2020 - 10:18

Może ktoś sie spotkał z takim kajakiem scorpio shark 320.

#2240 OFFLINE   plywakprzelajowy

plywakprzelajowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 24 lipiec 2020 - 10:53

Ellingów i tym podobnych pełno w ofertach nowych produktów zainteresowanie nikłe, co potwierdzają braki na stanach i niemożliwość przetestowania... na rynku wtórnym, jeśli się pojawią ogłoszenia wiszą bardzo długo. Co nie powinno dziwić. Jeśli ktoś akceptuje gumę to fajna alternatywa dla szerokiego pontonu o dużych oporach. Ale bez sensu dyskutować o rzeczach oczywistych i gustach, do rzeczy...

 

Myślę, że kajak to świetna opcja, tańszy laminatowy lub niezniszczalny i nie wymagający konserwacji polietylen.

Wymieniane są cały czas produkty > 5000 pln.. rozumiem, że dla niektórych duże logo ma znaczenie, ale skupiając się na właściwościach i dobrych proporcjach cena/jakość czemu nie wziąść pod uwagę łatwo dostępnych i o dużym wyborze, produktów z Decathlon:

www.decathlon.pl/C-2588612-kajaki/N-601161-typ-produktu~kajaki-sztywne-turystyczne

modele sztywne podobno mają dołączyć do oferty wypożyczalni:

https://rent.decathl...?page=1&q=kajak

 

lub krajowego Roteko:

www.roteko.pl

 

za 2600 pln jest kajak z akcesoriami do pływania:

https://www.sklep.ka...html#/kolor-red

 

Chyba, że komuś bardzo zależy na nożnym napędzie... ale nie widziałem zbyt wielu wpisów na ten temat. Poza tym jak się zachowuje taki napęd w szuwarach i na płyciznach ?


Użytkownik plywakprzelajowy edytował ten post 24 lipiec 2020 - 10:56

  • kkonrad lubi to