Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2478 odpowiedzi w tym temacie

#2241 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 24 lipiec 2020 - 12:45

Ellingów i tym podobnych pełno w ofertach nowych produktów zainteresowanie nikłe, co potwierdzają braki na stanach i niemożliwość przetestowania... na rynku wtórnym, jeśli się pojawią ogłoszenia wiszą bardzo długo. Co nie powinno dziwić. Jeśli ktoś akceptuje gumę to fajna alternatywa dla szerokiego pontonu o dużych oporach. Ale bez sensu dyskutować o rzeczach oczywistych i gustach, do rzeczy...

 

Myślę, że kajak to świetna opcja, tańszy laminatowy lub niezniszczalny i nie wymagający konserwacji polietylen.

Ciekawe co by się stało, gdyby ludzie w odpowiedzi na potrzeby innych, pozwolili im dokonać wyboru zgodnego z preferencjami tych innych, zamiast wciskać tym innym do głów, że powinni dokonać wyboru wg. jedynej słusznej koncepcji. Pewnie środki masowego przekazu w Polsce straciły by 80% tematów, którymi teraz się zajmują, a ten wątek też wyglądał by inaczej. Zycie w tym kraju i wątku stało by się nudne, a w życiu wielu osób zagościła by pustka. Mam wrażenie, że ludziom w głowie się nie mieści, że ktoś może chcieć czegoś innego niż oni. Jedna religia wyrzyna drugą albo tych którzy żadnej nie chcą, kibole z jednego klubu naparzają się z kibolami z drugiego, a w tym wątku, ktoś kto chce mieć dmuchany kajak (który do wędkowania jest kapitalny), od razu jest "prostowany", że stanowczo powinien mieć jednak plastikowy. ŻENUJĄCE!

 

Elling nie jest alternatywą dla szerokiego pontonu, tylko dla kajaka sztywnego i odwrotnie - to są dwa smukłe sprzęty, które można napędzać jednym wiosłem, wpływać w wąskie miejsca i świetnie transportować na dachu samochodu. To są ich główne cechy na wodzie. 

Alternatywą dla szerokiego pontonu jest łódka - to są dwa sprzęty zapewniające dużo miejsca. Możliwość spuszczenia powietrza i zwinięcia do bagażnika jest dodatkową opcją.

 

Jeśli ktoś chce kajak, czyli takie coś jak pisałem wyżej,  ale wchodzący do bagażnika, to alternatywą jest dmuchany. To samo dotyczy łódki.

 

Nie dziwota co się wyrabia w tym kraju, skoro nawet przy wyborze kajaka dmuchanego są takie jaja. Płakać się chce.



#2242 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 24 lipiec 2020 - 12:59

@pływakprzełajowy
Uuu ła
to dopiero poszła komercja, z grubej rury połączona z brakiem elementarnej wiedzy 😂😂😂
Ps Myślę, że zanim się coś o czymś napisze, to powinno się, choć trochę na tym znać 😮

Użytkownik @Brig edytował ten post 24 lipiec 2020 - 13:09


#2243 OFFLINE   plywakprzelajowy

plywakprzelajowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 24 lipiec 2020 - 13:23

Nie potrzebnie poruszałem temat dmuchańców... i faktycznie niechcący pominąłem kajaki dmuchane. Głównym założeniem wpisu była alternatywa dla kajaków sztywnych, w niższych cenach... dla mnie zwyczajnie normalnych bo i po co przepłacać.

Podałem kilka przykładów i zapytałem..

Oczywiście dystrybutorzy będą bronić swojego. Mi na szczęście bez różnicy co się sprzeda, bo nie utrzymuje się z kajaków.

Po wpisach też widać, że bez ciśnienia szukam rozwiązania dla przemieszczania się po rzekach. Zatem założenia możemy mieć nie do końca zbieżne, ale podobne.

 

Poczekajmy na opinie od innych co do "tańszych" marek. W pyskówkach i udowadnianiach, kto ma rację nie zamierzam uczestniczyć. Wolę poświęcić czas na coś przyjemniejszego. Zatem nie nakręcajmy wpisów filozoficznych, tylko techniczne. W tej chwili wątek liczy 113 stron i jak obserwuję min 30-40 % o ile nie więcej to bezużyteczne merytorycznie treści, podkręcone emocjami.

 

najlepszego :)


Użytkownik plywakprzelajowy edytował ten post 24 lipiec 2020 - 13:31


#2244 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 24 lipiec 2020 - 17:05

W tej chwili wątek liczy 113 stron i jak obserwuję min 30-40 % o ile nie więcej to bezużyteczne merytorycznie treści, podkręcone emocjami.

najlepszego :)

🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵

To właśnie zaśmieciłeś go następną bezużytecznie merytorycznie treścią

Po pierwsze wątek jest o kajakach wędkarskich, a linki które zamieściłeś dotyczą kajaków turystycznych,a to bardzo duża różnica

Po drugie, w raz z ceną wzrasta jakość i funkcjonalność, ale jak ktoś lubi kiełbasę z Biedronki po 5 zł za kilogram
To życzę smacznego i dużo zdrowia 😁

zamiast obserwować więcej czytaj, będziesz miał większy zasób wiedzy
Kajak wędkarski to nie prom kosmiczny

Użytkownik @Brig edytował ten post 24 lipiec 2020 - 17:07


#2245 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 24 lipiec 2020 - 19:45

Nie potrzebnie poruszałem temat dmuchańców... i faktycznie niechcący pominąłem kajaki dmuchane. Głównym założeniem wpisu była alternatywa dla kajaków sztywnych, w niższych cenach... dla mnie zwyczajnie normalnych bo i po co przepłacać.

Podałem kilka przykładów i zapytałem..

Oczywiście dystrybutorzy będą bronić swojego. Mi na szczęście bez różnicy co się sprzeda, bo nie utrzymuje się z kajaków.

Po wpisach też widać, że bez ciśnienia szukam rozwiązania dla przemieszczania się po rzekach. Zatem założenia możemy mieć nie do końca zbieżne, ale podobne.

 

Poczekajmy na opinie od innych co do "tańszych" marek. W pyskówkach i udowadnianiach, kto ma rację nie zamierzam uczestniczyć. Wolę poświęcić czas na coś przyjemniejszego. Zatem nie nakręcajmy wpisów filozoficznych, tylko techniczne. W tej chwili wątek liczy 113 stron i jak obserwuję min 30-40 % o ile nie więcej to bezużyteczne merytorycznie treści, podkręcone emocjami.

 

najlepszego :)

Spoko.

 

Jeśli chodzi o kajaki dmuchane, to trochę na nich pływałem - 2 różne. W mojej ocenie nie posiadają takich wad, które powodowały by chęć przesiadki na sztywny. Wręcz przeciwnie.

Kajak dmuchany z dekatlonu można przystosować do komfortowego wędkowania (miałem) i nawet się w nim zakochać ;) Rzecz gustu i osobistych preferencji - jak ze wszystkim.


 


  • Adam K. lubi to

#2246 OFFLINE   plywakprzelajowy

plywakprzelajowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 24 lipiec 2020 - 22:54

Ja również dobrze wspominam Itiwit 1-2 :) ale do przemieszczania na większe odległości lub chociaż z mikrym silnikiem spalinowym nie za bardzo go widzę. Na pewno jest bardzo stabilny z racji szerokości w środku... do łowienia dla osób bez kompleksów powinien wystarczyć :) Cena jest zachęcająca.

Mignął mi jeszcze dziś gdzieś w sieci rozkładany kajak polietylenowy, ale już nie potrafie odszukać po całym dniu. Jest podobny z modułów:

www.waterkayaking.com/bluefin-hard-shell-foldable-kayak/

 

Na ali wystawia się chiński producent łodzi z rotomoldingu:

https://linhuiplasti....1f5d571fPktDqH

do wyboru do koloru. Sorba chyba posiada część ich oferty.


Użytkownik plywakprzelajowy edytował ten post 24 lipiec 2020 - 23:08


#2247 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 24 lipiec 2020 - 23:28

Powiedz jak ze stabilnością tego z decathlonu?
Ja będę rozwala i tak dmuchany bo mieszkam.na wyspach łatwiej mi się z nim poruszać.
Ale to dopiero na jesieni. Ale coś powoli rozglądam się

#2248 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 25 lipiec 2020 - 05:09

Ja również dobrze wspominam Itiwit 1-2 :) ale do przemieszczania na większe odległości lub chociaż z mikrym silnikiem spalinowym nie za bardzo go widzę. Na pewno jest bardzo stabilny z racji szerokości w środku... do łowienia dla osób bez kompleksów powinien wystarczyć :) Cena jest zachęcająca.
Mignął mi jeszcze dziś gdzieś w sieci rozkładany kajak polietylenowy, ale już nie potrafie odszukać po całym dniu. Jest podobny z modułów:
www.waterkayaking.com/bluefin-hard-shell-foldable-kayak/

Na ali wystawia się chiński producent łodzi z rotomoldingu:
https://linhuiplasti....1f5d571fPktDqH
do wyboru do koloru. Sorba chyba posiada część ich oferty.

🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵

Piszesz o zaśmiecaniu wątku, a z kajaków przeszedłeś już do Łodzi, może zaraz wstawisz rower i sokowirówkę z Ali 😂😂😂

weź Ochłoń,polecasz za 2600 jakieś jakiś dwuosobowy syf, bez fotela w którym zaraz będzie mokra pupa, gdy za 4000 tyś
można kupić szeroki z wygodnym fotelem prawdziwy wędkarski kajak,
posiadający OLBRZYMIE LOGO którym bez Kompleksów będziesz mógł pływać gdziekolwiek

utwórz sobie wątek, kajaki turystyczne z których można łowić ryby i tam wstawiaj ten wszystki badziew

Użytkownik @Brig edytował ten post 25 lipiec 2020 - 05:30


#2249 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 25 lipiec 2020 - 06:13

Mało tego
Poza olbrzymim logo, będzie też fabrycznie nowy z gwarancją i jego katologowa cena to 6300, ale rabat mogą zapewnić ci tylko ludzie zarabiający w Polsce ze sprzedaży kajaków 😂😂😂😂

Użytkownik @Brig edytował ten post 25 lipiec 2020 - 06:56


#2250 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 25 lipiec 2020 - 11:33

Dziwne trochę podejście do tematu, skoro to temat "kajak wedkarski" to rownie dobrze w temacie z łodziami ludzie nie powinni pytać o łódki turystyczne. A powiedzmy sobie szczerze ile % ludzi w Polsce lowi typowo stricte na łodziach "wedkarskich" ? Gdzie jest typowy fotel wedkarski ? A nie jakaś ławka?

Jeden kupi tanią lodke za 3-4tys i będzie z niej lowil bo na taką go stać A inny za 20k i więcej. Tak samo z kajakiem, jeden kupi hobiego z pedalami i wszystkimi bajerami bo ma kasę. A inny kupi budżetowy dmuchany z decathlonu.

#2251 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 25 lipiec 2020 - 13:00

Dziwne trochę podejście do tematu, skoro to temat "kajak wedkarski" to rownie dobrze w temacie z łodziami ludzie nie powinni pytać o łódki turystyczne. A powiedzmy sobie szczerze ile % ludzi w Polsce lowi typowo stricte na łodziach "wedkarskich" ? Gdzie jest typowy fotel wedkarski ? A nie jakaś ławka?

Jeden kupi tanią lodke za 3-4tys i będzie z niej lowil bo na taką go stać A inny za 20k i więcej. Tak samo z kajakiem, jeden kupi hobiego z pedalami i wszystkimi bajerami bo ma kasę. A inny kupi budżetowy dmuchany z decathlonu.

🛵🛵😎🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵🛵

nie pisz głupot i nie zaśmiecaj wątku, bo potem nie można się dokopać do istotnych tematów , czytaj ze zrozumieniem
kajaka hobie nie kupisz za 4000 zł, ale jest wiele innych produktów równie dobrych i firmowych, niekoniecznie najtańszych z Chin i z Decathlonu
poza tym nie bądź leniwy i nie pytaj o tematy wielokrotnie tu wałkowane, wystarczy cofnąć się parę stron wstecz

#2252 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 25 lipiec 2020 - 13:20

Dziwne trochę podejście do tematu, skoro to temat "kajak wedkarski" to rownie dobrze w temacie z łodziami ludzie nie powinni pytać o łódki turystyczne. A powiedzmy sobie szczerze ile % ludzi w Polsce lowi typowo stricte na łodziach "wedkarskich" ? Gdzie jest typowy fotel wedkarski ? A nie jakaś ławka?

Jeden kupi tanią lodke za 3-4tys i będzie z niej lowil bo na taką go stać A inny za 20k i więcej. Tak samo z kajakiem, jeden kupi hobiego z pedalami i wszystkimi bajerami bo ma kasę. A inny kupi budżetowy dmuchany z decathlonu.

 

W sumie to z osobówki można zrobić dostawczaka https://youtu.be/kRwwgWawB-o?t=32

 

Generalnie coś, co jest do wszystkiego, to...

 

Wiele osób próbowało na forum udowodnić, że się da z g...a ukręcić bat. Tylko że z czasem ginęli w czeluściach forum. A profesjonalny sprzęt nadal ma się w jak najlepszej kondycji.

 

Edit. Siłą tego forum jest propagowanie markowego sprzętu. I tego się trzymajmy. :)


Użytkownik HaDe edytował ten post 25 lipiec 2020 - 13:22

  • Guzu i @Brig lubią to

#2253 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 25 lipiec 2020 - 19:13

Powiedz jak ze stabilnością tego z decathlonu?
Ja będę rozwala i tak dmuchany bo mieszkam.na wyspach łatwiej mi się z nim poruszać.
Ale to dopiero na jesieni. Ale coś powoli rozglądam się

Miałem Colorado, teraz mam Ellinga. Colorado mniej stabilny. Raz z niego wypadłem na stojąco ale jeszcze nie miałem wprawy i może musiałem raz wypaść, że by więcej  tego nie zrobić. Innych nie używałem więc nie porównam. Na pewno do wędkowania na stojąco wymaga wstawienia odcinka pokładu ze sklejki - prosta sprawa. Do sklejki można zamocować krzesełko wędkarskie. Nie wiem jakie są teraz ceny ale warto rozważyć Ellinga zamiast dekatlonu. Ja pływałem na Colorado, bo już go miałem. Jest nawet wersja wędkarska ale chyba niedostępna w Polsce. https://www.inflatab...olorado-review/

Istotne są te ponaszywane różne ucha. Wersja goła jest mniej funkcjonalna. Do mocowań na ich silnik można prosto zmocować pawęż  na normalny silnik elektryczny.


Użytkownik Tapirro edytował ten post 25 lipiec 2020 - 19:21


#2254 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 25 lipiec 2020 - 19:34

Nie ma prawdziwych i nieprawdziwych kajaków wędkarskich. Każdy kajak przystosowany do wędkowania będzie prawdziwym kajakiem wędkarskim.

Wędkarstwo to hobby więc jaki profesjonalny sprzęt? Każdy kajak przystosowany do wędkowania albo przez właściciela albo producenta będzie dobry, jeśli właścicielowi będzie się z niego w miarę komfortowo wędkowało. A poza tym nie oszukujmy się, komfort wędkowania nawet z najbardziej wypasionego kajaka, będzie dużo mniejszy niż z przyzwoitej łódki a może nawet pontonu. Zyskujemy mobilność i tracimy miejsce oraz stabilność (nie dotyczy Ellinga). Stabilność to bezpieczeństwo, a podobno bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc coś tu jest nie tak.

 

Myślałem, że siłą tego forum jest wymiana doświadczeń ale człowiek uczy się całe życie.

 

Teraz to będzie dym :)


Użytkownik Tapirro edytował ten post 25 lipiec 2020 - 19:44

  • Adam K. i Maciej1979 lubią to

#2255 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 lipiec 2020 - 21:04

Aby dym był bardziej gęsty - Old Town Rogue River 154 SS.

Prawie kajak. Mobilny,stabilny i oczywiście pojemny.  :P



#2256 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 26 lipiec 2020 - 01:25


nie pisz głupot i nie zaśmiecaj wątku, bo potem nie można się dokopać do istotnych tematów , czytaj ze zrozumieniem
kajaka hobie nie kupisz za 4000 zł, ale jest wiele innych produktów równie dobrych i firmowych, niekoniecznie najtańszych z Chin i z Decathlonu
poza tym nie bądź leniwy i nie pytaj o tematy wielokrotnie tu wałkowane, wystarczy cofnąć się parę stron wstecz


Powiedz mi gdzie napisałem o kupnie hobiego za 4k?? Bo To chyba ty masz problem czytania ze zrozumieniem.

To że ktoś użytkuje kajak dmuchany za 1000-2000 zł z decathlonu i jest z tego kajaka zadowolony to jest jego sprawa i nic nam do tego.
Ale ty negujesz porównując do kiełbasy z biedronki. Na każdy towar jest dany klient i tyle, czy to kiełbasa czy dmuchany kajak z decathlonu.

Ja zapytałem o kajak od SG do osób które użytkuja i z nimi chciałem porozmawiać A nie uzyskać odpowiedź od osoby która tego nie używa. Więc zastanów się kto zasmieca temat.

#2257 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 26 lipiec 2020 - 05:43

No to odpowiedziałem jako użytkownik, a raczej tester, bo używać, nigdy bym go nie chciał
Poza tym, jeżeli ktoś posiada troszkę elementarnej wiedzy to wystarczy,że spojrzy na dany produkt

Ps rzeczywiście w jednej kwestii masz rację, dyskutując z wami, zaśmiecam ten temat

Użytkownik @Brig edytował ten post 26 lipiec 2020 - 05:51


#2258 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 lipiec 2020 - 09:24

Aby dym był bardziej gęsty - Old Town Rogue River 154 SS.
Prawie kajak. Mobilny,stabilny i oczywiście pojemny. :P


Lowisz z takiej jednostki ?
Jeśli tak, to na jakich wodach ?
Podzielisz się wrażeniami ?

#2259 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 lipiec 2020 - 14:15

Lowisz z takiej jednostki ?
Jeśli tak, to na jakich wodach ?
Podzielisz się wrażeniami ?

Ponad dwa tygodnie spędziłem w tej skorupie. Wyprawa typowo "ornitologiczna". Na łodzi po dwie osoby plus bagaż ok 120 kg.

Rzeka nizinna Cisa.(od cofki na zalewie Cisa po przedmieścia miasteczka Tokaj).Napęd:silniki od 2 do 4 KM.Wiosła lub pagaje.

Jednostka bardzo stabilna,łatwa w manewrowaniu.Nie chlapie nawet przy przejściu przez sporą czołową falę.Przy bocznej buja.

Silniczek 4 KM pozwala na sprawne poruszanie (pod prąd rzeki).Spalanie dużo niższe,niż przy pontonie (identyczne obciążenie). 

Do celów wędkarskich warto jednak zamontować obrotowe siedziska. Fabryczne ??? - Tylko na krótkie wypady.

 

Dwie osoby bez wysiłku ładują łódkę na bagażnik osobówki. Jak ktoś silny,lub sprytny to i sam sobie poradzi z załadunkiem.


  • Guzu i Adam K. lubią to

#2260 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 lipiec 2020 - 14:32

Ponad dwa tygodnie spędziłem w tej skorupie. Wyprawa typowo "ornitologiczna". Na łodzi po dwie osoby plus bagaż ok 120 kg.
Rzeka nizinna Cisa.(od cofki na zalewie Cisa po przedmieścia miasteczka Tokaj).Napęd:silniki od 2 do 4 KM.Wiosła lub pagaje.
Jednostka bardzo stabilna,łatwa w manewrowaniu.Nie chlapie nawet przy przejściu przez sporą czołową falę.Przy bocznej buja.
Silniczek 4 KM pozwala na sprawne poruszanie (pod prąd rzeki).Spalanie dużo niższe,niż przy pontonie (identyczne obciążenie).
Do celów wędkarskich warto jednak zamontować obrotowe siedziska. Fabryczne ??? - Tylko na krótkie wypady.

Dwie osoby bez wysiłku ładują łódkę na bagażnik osobówki. Jak ktoś silny,lub sprytny to i sam sobie poradzi z załadunkiem.


Dziekuje za odpowiedzi