Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2478 odpowiedzi w tym temacie

#1941 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 31 maj 2019 - 18:28

@Gadda Uprzedzając Twoje pytanie

Jeszcze nie dzwoniłem do kolegi @Włóczykij
Czekam , aż Wisła opadnie bo teraz jak popłynie to wyląduje w Gdańsku 😂

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 31 maj 2019 - 18:29


#1942 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 31 maj 2019 - 19:49

A ja myślałem że tylko ci od civiców nie lubią golfiarzy🤔
Panowie oszczędźcie nam ta dziecinadę , bo nawet ci od samperów nie ujadają tyle na tych od foxów.

@Tapirro, jesteś z okolicy Szczecina?

#1943 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 31 maj 2019 - 20:01

A ja myślałem że tylko ci od civiców nie lubią golfiarzy
Panowie oszczędźcie nam ta dziecinadę , bo nawet ci od samperów nie ujadają tyle na tych od foxów.

@Tapirro, jesteś z okolicy Szczecina?

Nie, jestem z okolic Wrocławia. Sentymentalnie jestem związany z wyspą Wolin.

Nie chcę brać udziału w dziecinadzie. Mam kajaki dmuchane i jakieś doświadczenie z nimi. Uważam, że są fajne i chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami, z osobami, które szukają czegoś dla siebie. To jest wątek o kajakach i dla tego na niego trafiłem i chciałem dać coś od siebie. To jest dziecinada?  Jeśli ktoś inaczej interpretuje moje wypowiedzi to :doh:



#1944 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 31 maj 2019 - 20:13

Tapirro , to nie było do Ciebie :), ten Temat  jest jak knajpa w Meksyku, tylko dla prawdziwych facetów. Poza tym uważam ,że dyskutujemy merytorycznie...


Użytkownik Blackstarpro edytował ten post 31 maj 2019 - 20:16

  • @Brig lubi to

#1945 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 01 czerwiec 2019 - 09:32

:lol: Zapoznałem się z wątkiem trochę dogłębniej i widzę tu bezsensowną, małą wojenkę.

Ta wojenka nie jest taka bezsensowna, jeśli ktoś ma w tym interes, ja tu widzę agresywne lokowanie swego produktu poprzez negowanie wszystkiego innego co się nie nazywa hobie  a szkoda bo wiele osób ma fajne pomysły i rozwiązania a przez takie działanie ten wątek znacznie traci.


  • Włóczykij lubi to

#1946 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 01 czerwiec 2019 - 09:52

Ta wojenka nie jest taka bezsensowna, jeśli ktoś ma w tym interes, ja tu widzę agresywne lokowanie swego produktu poprzez negowanie wszystkiego innego co się nie nazywa hobie a szkoda bo wiele osób ma fajne pomysły i rozwiązania a przez takie działanie ten wątek znacznie traci.

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Interes , na sprzedaży kajaków wędkarskich w Polsce ?
nie bądź śmieszny
Interes w tym , żeby nie wciskać ludziom ciemnoty , a i tak co rusz jakiś artysta będzie z parówki robił szynkę

Dobre wiosłowe wędkarskie kajaki dostępne w Polsce to Jackson , Hobie ,Old Town Predator , Native , stajnia FeelFree a z napedem nożnym tylko Hobie
Według mnie 😎

Na tym kończę bo widzę , że zabijam w tym wątku Polską myśl techniczną drut,deska ,kubeł to niesamowiy środek pływający polecam

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 01 czerwiec 2019 - 10:32

  • urasenty lubi to

#1947 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2019 - 10:52

@Gadda Uprzedzając Twoje pytanie

Jeszcze nie dzwoniłem do kolegi @Włóczykij
Czekam , aż Wisła opadnie bo teraz jak popłynie to wyląduje w Gdańsku 😂


Ty zupełnie nic nie wiesz o pływaniu kajakiem pod prąd...
  • Rexxx lubi to

#1948 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 01 czerwiec 2019 - 17:47

Ty zupełnie nic nie wiesz o pływaniu kajakiem pod prąd...


Co trzeba wiedzieć o pływaniu kajakiem pod prąd? Żeby unikać głównego nurtu i pływać przy brzegu jeśli tam jest mniejszy, czy szukać miejsc zasłoniętych, wyspami...

#1949 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2019 - 21:02

W momencie kiedy rzeka jest w korycie, zazwyczaj najlepiej pływa się w sąsiedztwie najsilniejszego nurtu, tam gdzie woda tworzy liczne cofki z głębszą wodą. Pływa się bardzo blisko brzegu. Na Wiśle w rejonie Warszawy przy niskich stanach największe prędkości pod prąd osiągałem wzdłuż kamiennych opasek. Na wyższej wodzie równie dobrze jest pływać cofkami tworzącymi się za ostrogami, ale w szerokim kajaku przejście przez ostrogę z silnym nurtem może być wyzwaniem. W każdym razie za ostrogą też są dwie drogi, jedna przy brzegu gdzie jest zazwyczaj rynna z głębszą wodą ciągnącą pod prąd, a druga blisko "warkocza" ale po stronie brzegu. Nieźle się pływa w miejscach ze sporą ilością drzew w nurcie, ale tylko pod warunkiem że jest się ekspertem w manewrowaniu i nurt nie jest za silny. W wędkarskim kajaku drzewa bym omijał szerokim łukiem. Jak ktoś dobrze "czyta wodę" można się chować za przykosami na środku rzeki i przeskakiwać od jednej do drugiej.
Paradoksalnie największym utrudnieniem w pływaniu pod prąd są wędkarze których zazwyczaj trzeba omijać szerokim łukiem w silnym nurcie. Z grunciarzami jest w miarę spoko jak się uprzedzi że żeby nie płynąć im po koszykach, przepłynie się pod żyłką przy brzegu.
No i wędki wypadałoby położyć wzdłuż kajaka, bo pływając metr od brzegu, co chwila mamy gałęzie nad głową.
Na powodziowej wodzie jest bajka, bo pod prąd płynie się w lesie czy co tam było na brzegu, woda tam zazwyczaj stoi, a z nurtem wraca się ekspresem, ale to też opcja dla doświadczonych kajakarzy bo dobicie do brzegu z silnego nurtu może być niebezpieczne, tu warto umieć manewr zwany w kajakarstwie górskim "wejściem do cofki"

W ogóle bardzo polecam wszystkim zajaranym kajakarstwem, zrobienie sobie kursu kajakowego. Takie kursy organizują kluby z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i chyba z Poznania. Ja robiłem taki kurs w WAKK Habazie w Warszawie i to były dla mnie najlepiej wydane pieniądze ostatnich lat.

#1950 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2019 - 21:13

Ach, no i wszystkie wędkarskie kajaki z napędem, będą do takiego pływania beznadziejne niestety, bo często się przepływa tuż nad kamieniami, konarami i piaszczystymi mieliznami. Tutaj wiosło, co do którego to my decydujemy w którym miejscu trafi do wody, jest bezkonkurencyjne.

#1951 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 01 czerwiec 2019 - 22:48

Przy silnym nurcie opływającym główkę, można wysiąść  i przeciągnąć kajak na lince, te parę metrów, odpychając kajak od siebie  wiosłem. Bez obciążenia idzie bardzo lekko i można rozprostować kości. Niestety, jak główka obsadzona to dup..



#1952 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 02 czerwiec 2019 - 06:51


W ogóle bardzo polecam wszystkim zajaranym kajakarstwem, zrobienie sobie kursu kajakowego. Takie kursy organizują kluby z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i chyba z Poznania. Ja robiłem taki kurs w WAKK Habazie w Warszawie i to były dla mnie najlepiej wydane pieniądze ostatnich lat.
Cenne rady Włóczykij, pływam po Narwi, którą znam na swoim odcinku jak własną kieszeń, w nurcie ciężko się pływa więc pod prąd kombinuję jak mogę, chociaż przy Wiśle widzę, że to mały Pikuś, nie sądziłem, że na niej da się wogóle pływać pod prąd, szczególnie na odcinkach typu od Zawad do Siekierek, tam to już woda docina równo. Orientujesz się ile taki kurs kosztuje?

#1953 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2019 - 07:16

Kurs w Habaziach to ok 1200zł i trwa ok 2 miesięcy, finał jest na wodzie górskiej, zajęcia co tydzień przez 2 miesiące.

#1954 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 02 czerwiec 2019 - 08:06

Nie tak źle cenowo dla pasjonatów spływów kajakowych jak znalazł. Napewno część tych umiejętności się przełoży na pływanie wędkarskim kajakiem, tylko ciekawe jak duża...

#1955 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 02 czerwiec 2019 - 16:59

Wojtek Zwycięzca Szczupak Cup 2019 w kategorii kajak (oraz 2 miejsce w open ) odebrał dziś swoją nagrodę , puchar i kajak hobie compass
Gratulujemy c5c2684e5acd3c0534256800816f760e.jpgff9ac967d3bf8caff2273da83ab077d3.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#1956 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2019 - 17:03

Ładnie, gratulacje :)


  • @Brig lubi to

#1957 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 02 czerwiec 2019 - 17:55

Kto gra grubo, wygrać musi...

#1958 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 09:12

Ktoś tu napisał, że mój kajak to nie kajak. Przecież widać, że to jest kajak. Specjalnie w niedzielę zrobiłem kilka fotek, żeby Kolegom pokazać.

Załączone pliki



#1959 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 15:59

Ale to jest RIB czy nie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1960 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 16:06

no jak kajak jak wąski ponton to jest :D Nawet siodełko ma od pontonu :) 


  • Dano. lubi to