Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2478 odpowiedzi w tym temacie

#1961 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 16:23

Dla miłośników kajaków z napędem coś bardziej przystępnego cenowo:

 

https://cambridgekay...al-drive-system


  • SID lubi to

#1962 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 16:47

Fajny

#1963 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 17:50

Jeśli przyjąć, że RIB to jest po prostu hybryda, bez określania jakie mają być poszczególne elementy, to  może jest RIB. Tak samo RIBami są wtedy wszystkie kajaki z napędem nożnym, bo taki  napęd nie jest standardem w kajaku, tak jak i pawęż i na bank jest to hybryda.   Całość ma konstrukcję pontonową i można zwijać do torby.

 

Siodełko jest nie od pontonu tylko normalne uniwersalne od łodzi. Można je zamontować na każdej łodzi, kajaku czy pontonie. Zresztą to moje jest zrobione z płyty podestu rusztowania aluminiowego, stopy do montowania stolików na łodziach, siłownika teleskopowego od krzesła biurowego, tej płyty z pod spodu z wajchą od krzesła biurowego, oraz węży niebieskich od wody, czarnych do nawadniania i karimatki.

 

Uważam, że w kajaku, z uwagi na stosunkowo mały komfort (nie czarujmy się), z powodu ciasnoty, bardzo potrzebna jest możliwość szybkiej i niekłopotliwej zmiany pozycji wędkarza o 360 stopni. Więc albo taki fotel obrotowy albo dodatkowa ławeczka z przodu , żeby szybko przerzucić 4 litery o 180 stopni. U mnie jest jedno i drugie, a ławeczka z przodu pełni rolę stolika, bez którego życie na kajaku również jest trudniejsze. :rockon:

 

 

 

 



#1964 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 18:02

RIB, rigid-inflatable boat. Prościej się tego wyjaśnić nie da. I nie potrzeba do tego dorabiać ideologii
Rib to rib , Kajak to Kajak a ponton to ponton na Litość boską to są proste rzeczy.

#1965 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 18:22

RIB, rigid-inflatable boat. Prościej się tego wyjaśnić nie da. I nie potrzeba do tego dorabiać ideologii
Rib to rib , Kajak to Kajak a ponton to ponton na Litość boską to są proste rzeczy.

Ok. zinterpretowałem to określenie trochę szerzej, po prostu jako lódź hybrydową. Jeśli traktować dosłownie, to na pewno nie jest RIB. Już prędzej plastikowe kajaki by pod RIBa podeszły, bo są sztywne i jakby napompowane. Przynajmniej w procesie produkcji pewnie je  pompują. Ale do końca nie wiem, bo nie byłem w fabryce.

 

Ale przecież to nie ma znaczenia jak się je nazwie, ważne, żeby cechy użytkowe miały takie jak oczekuje klient.

 

Jeśli jednak spieramy się o zakwalifikowanie do odpowiedniej kategorii, to kajaki wymyślili Eskimosi setki czy tysiące lat temu i w sposób jasny i precyzyjny określili czym jest kajak. Właśnie tym co ja mam. RIB może być kajakiem, ponton też, plastikowa wydmuszka też ale na pewno nie łódź napędzana nogami. :)


Użytkownik Tapirro edytował ten post 03 czerwiec 2019 - 18:25


#1966 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 18:34

Dla miłośników kajaków z napędem coś bardziej przystępnego cenowo:

 

https://cambridgekay...al-drive-system

Wygląda fajnie.

Nawet tak sobie liczyłem ile może kosztować taki kajak w najbardziej WYPASIONEJ wersji i wyszło mi:

wydmuszka 1500,-

systemy mocowań, fotel, pojemniki pierdółki pokładowe 2000,-

napęd 2000,-

system sterowania 1500,-

Ceny w PLN

 

I jeszcze to: http://polish.outdoo...omfortable.html

 

całkowity minimalizm za małe pieniądze. Tylko chyba trzeba 20 kupić.


Użytkownik Tapirro edytował ten post 03 czerwiec 2019 - 19:10


#1967 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 19:09


Użytkownik Tapirro edytował ten post 03 czerwiec 2019 - 19:10


#1968 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 19:13

Ok. zinterpretowałem to określenie trochę szerzej, po prostu jako lódź hybrydową. Jeśli traktować dosłownie, to na pewno nie jest RIB. Już prędzej plastikowe kajaki by pod RIBa podeszły, bo są sztywne i jakby napompowane. Przynajmniej w procesie produkcji pewnie je  pompują. Ale do końca nie wiem, bo nie byłem w fabryce.

Tapirro daj już spokój. Co jest niby pompowane ?

Proces produkcji czyli odśrodkowe formowanie  rotacyjne  nie ma nic wspólnego z pompowaniem.

Poważnie Kajak to kajak , Rib to rib a ponton to ponton i już. 

 

 Kajak który podlinkowałeś kosztuje 899 Funtów, najzwyklejszy chinczyk jakich pełno na ali.  Tak okrągło licząc masz  5000 + 700-1000 za transport. w okolicy 6000-7000 jest pare kajaków z napędem na polskim rynku do kupienia 



#1969 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 19:21

Tapirro daj już spokój. Co jest niby pompowane ?

Proces produkcji czyli odśrodkowe formowanie  rotacyjne  nie ma nic wspólnego z pompowaniem.

Poważnie Kajak to kajak , Rib to rib a ponton to ponton i już. 

 

 Kajak który podlinkowałeś kosztuje 899 Funtów, najzwyklejszy chinczyk jakich pełno na ali.  Tak okrągło licząc masz  5000 + 700-1000 za transport. w okolicy 6000-7000 jest pare kajaków z napędem na polskim rynku do kupienia 

Pisałem, że nie byłem w fabryce - może odśrodkowo. Możesz w takim razie podać definicję kajaka?

I pontonu od razu.


Użytkownik Tapirro edytował ten post 03 czerwiec 2019 - 19:23


#1970 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 03 czerwiec 2019 - 20:20

Najzabawniejsze w tym wątku jest to ,że zabierają tu głos i wygłaszają teorie ludzie którzy nie zadoli sobie chodzi minimum trudu żeby gdzieś pojechać i coś sprawdzić

A jesteśmy tak niedaleko , Ale po co wydawać stówkę na drogę lepiej pierniczyć głupoty i wygłaszać mądriści nie poparte żadnymi faktami


Youtubowi specjaliści 😂
Linkują jakiś badziew który nazywa się profesjonalnym kajakiem wędkarskim ,to już jest oszustwo bo to może być profesjonalny , ale nocnik 😂 i zachwycają się ceną , bo cena przecież jest najważniejsza
Nieważne jest trwałość części czy ich dostępność, bądź wykonanie
Nie musi być tani, tani ,tani, tani
Łukasz Daj se spokój
Fajny film leci na Polsacie

Bo wszyscy co kupują drogie kajaki są idiotami , którzy niepotrzebnie wydają swoje pieniądze bo mogliby mieć z Ali za 500 $

Na zawodach wędkarskich w całej Europie dopuszczane są wyłącznie kajaki wędkarskie napędzane siłą mięśni ludzkich , taka jest definicja Kajaka wędkarskiego

Ps. Tu nikt nie oczekuję rzetelnej pomocy tu każdy wietrzy podstęp i promowanie produktu
Ale jak byś im sprzedał chiński Kajak i by się połamały pedały na środku jeziora to by Cię wyzywali od oszustów i kłamczuchów taka Polska przypadłość 😃

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 03 czerwiec 2019 - 20:40

  • Paweł J i Blackstarpro lubią to

#1971 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:50

Najzabawniejsze w tym wątku jest to ,że zabierają tu głos i wygłaszają teorie ludzie którzy nie zadoli sobie chodzi minimum trudu żeby gdzieś pojechać i coś sprawdzić

A jesteśmy tak niedaleko , Ale po co wydawać stówkę na drogę lepiej pierniczyć głupoty i wygłaszać mądriści nie poparte żadnymi faktami


Youtubowi specjaliści
Linkują jakiś badziew który nazywa się profesjonalnym kajakiem wędkarskim ,to już jest oszustwo bo to może być profesjonalny , ale nocnik i zachwycają się ceną , bo cena przecież jest najważniejsza
Nieważne jest trwałość części czy ich dostępność, bądź wykonanie
Nie musi być tani, tani ,tani, tani
Łukasz Daj se spokój
Fajny film leci na Polsacie

Bo wszyscy co kupują drogie kajaki są idiotami , którzy niepotrzebnie wydają swoje pieniądze bo mogliby mieć z Ali za 500 $

Na zawodach wędkarskich w całej Europie dopuszczane są wyłącznie kajaki wędkarskie napędzane siłą mięśni ludzkich , taka jest definicja Kajaka wędkarskiego

Ps. Tu nikt nie oczekuję rzetelnej pomocy tu każdy wietrzy podstęp i promowanie produktu
Ale jak byś im sprzedał chiński Kajak i by się połamały pedały na środku jeziora to by Cię wyzywali od oszustów i kłamczuchów taka Polska przypadłość

Kolega znowu mija się z rzeczywistością.
Właśnie, że byłem i oglądałem. Na początku zeszłego roku byłem na rybomani w Poznaniu. Obejrzałem tam wszystkie kajaki które były wystawione. Również Feel Free i Hobie. Plastikowe kajaki bardzo mi się podobają, te wszystkie przetłoczenia i bajery - naprawdę kiedy oglądam zdjęcia w internecie, to chcę taki mieć. Zwłaszcza Hobie. Naprawdę bardzo mocno zastanawiałem się nad zakupem. Przymierzałem się do niego na targach i rozmawiałem ze sprzedawcą. Przekonywał, żeby sobie dać spokój z innymi markami, bo w końcu i tak wezmę Hobie, a na te inne to będą wyrzucone pieniądze, bo kajaki wędkarski są szerokie, stawiają duże opory i ciężko się w nich wiosłuje i i tak trafię do Hobie. Dało mi to do myślenia i stwierdziłem że nie ma co się na razie napalać tylko trzeba popływać na tym co mam czyli nadmuchiwanym Sevylorze. Okazało się że była to dobra decyzja, bo po jakimś czasie pływania nim, kiedy we Wrocławiu, w sklepie trafiłem na Feel Freei i się do niego przymierzyłem, stwierdziłem że daje mi mniejszy Komfort niż mój kajak nadmuchiwany. Potem trafiłem na Kardinala, kupiłem go i nie wyobrażam sobie przesiadki na nawet najbardziej wypasioną wydmuszkę. Chociaż wydmuszki bardzo mi się podobają, bo są bajeranckie. Kardinal nie ma aż takiego bajeru i lansu ale i tak jest fajny, a Ukraińcy zrobili taki projekt, który trudno będzie pobić. Mam więc jakieś doświadczenia i przemyślenia, którymi chciałem się podzielić, bo widzę, że ludzie mają dylematy przy podjęciu decyzji, a zostałem potraktowany w dziwny sposób i niektórzy próbują w sposób bezsensowny zdyskredytować mój kajak. Trochę to jest śmieszne.

Kajak który podlinkowałem kosztuje chyba 140$ i słowo profesjonalny w odniesieniu w ogóle do kajaka wędkarskiego, dla każdego chyba jest bzdurą i bełkotem marketingowym.

Koledzy Kayak Fishing Poland i Tu nie ma ryb. mylicie pojęcia. Ponton i RIB, to określenia, które mówią o tym z jakich materiałów i w jakiej technologii została wykonana łódka. Natomiast określenie kajak mówi o, rodzaju napędu i pozycji wioślarza. Kompletnie to jakiegoś powodu (chyba świadomie) mieszacie. Kajakiem jest łódka napędzana wiosłem o dwóch piórach z wioślarzem siedzącym twarzą do kierunku jazdy. Koniec i kropka. To z czego jest zrobiony kajak nie ma znaczenia, definiuje go rodzaj napędu.Można sobie dorabiać definicję, że pedałowanie to kajakowanie i się oszukiwać ale to że łódź jest kajakiem wynika nie tylko z kształtu ale też z budowy wiosła. Canoe mimo, że podobne nie jest kajakiem - nie ma podwójnego wiosła.
Gdybyście chcieli brnąć w takie gmatwanie prostej sytuacji, to jeśli ponton i RIB nie może być kajakiem, to PKW którymi są te plastikowe wydmuszki też nie. Bo ponton to ponton, RIB to RIB, PKW to PKW a kajak to kajak i nic więcej - oczywista bzdura.

Użytkownik Tapirro edytował ten post 03 czerwiec 2019 - 22:21

  • Włóczykij lubi to

#1972 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 03 czerwiec 2019 - 23:15

Kolego Tapirro znowu mijasz się rzeczywistością
Do tego masz słabą pamięć 🤔

Na targach w Poznaniu nie rozmawiałeś ze sprzedawcą , rozmawiałeś ze mną 😎

Sprzedawca nie miał zielonego pojęcia o wędkarstwie kajakowym więc poprosił nas o pomoc ( oczywiście nieodpłatną )

Sprawdzić Kajak to znaczy popływać , oglądać można film w kinie
Ty tego nie zrobiłeś, a oceniasz
to tak jak patrzeć na zdjęcie hamburgera i stwierdzić, że jest dobry czy nie
Co znaczy przymierzałem się do niego w sklepie ?
w sklepie to można pomacać i to wszystko

nie masz najmniejszego pojęcia co potrafi robić kajak wędkarski hobie

Piszesz o nim że jest bajerancki i lanserski ,w dalszym ciągu się mylisz
Jesteś w stanie ze swojego pływadła maksymalnie wykrzesać 25% tego co ja robię
na wodzie

(Bełkot )Kajak Hobie jest proprofesjonalnym kajakiem wędkarski w pełnym tego słowa znaczeniu i jak będziesz chciał to ja ci to udowodnię

Jeżeli Twój tak dobrze pływa na wiosłach to dlaczego założyłeś do niego silnik ?

A z tym stwierdzeniem się zgodzę
,, Ukraińcy zrobili taki projekt, który trudno będzie pobić " No niesamowita myśl techniczna 💪

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 00:04


#1973 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 04 czerwiec 2019 - 06:49

[quote name="Kayak Fishing Poland" post="2595770" timestamp="1559600137"]Kolego Tapirro znowu mijasz się

Kolego Kayak Fishing Poland, może z Tobą. Nie znam Cię.

Co się Kolega uczepił tej prędkości? Ma Kolega płetwy, potrafi szybko pływać nogami i myśli Kolega, że to jest taka zaleta która w użytkowaniu dystansuje inne kajaki. To nie prawda. Wydaje się Koledze, że sprzedając sprzęt z górnej półki może Kolega dyskredytować  inne produkty. :wacko:

Proszę o odpowiedź:Czy Kolega ma świadomość, że nawet najbardziej wypasiony model Hobie ma wady?

Czy Kolega zna zaznaczenie słów: kajak, ponton, RIB, PKW i profesjonalny?
Już o tym pisałem, a profesjonalny, w odniesieniu do kajaków których nie produkuje się dla osób zarabiających na rybołóstwie, czyli profesjonalistów, tylko dla amatorsko uprawiających wędkarstwo, jest nadużyciem i bełkotem marketingowym, który w ostatnich czsach jest plagą. Kajaki wędkarskie są sprzętem produkowanym dla amatorów uprawiających hobby i są sprzętem amatorskim, nieprofesjonalnym.

Założyłem silnik, bo pływanie na silniku jest bardziej komfortowe jesienią i wiosną, kiedy jest zimno i nie chcę żeby woda spływała mi z wiosla po rękach i Kapała na głowę. Ponadto na własne potrzeby, uznaję w tym kajaku, napęd elektryczny za napęd podstawowy, tak samo jak kolega w swojej PKW napęd rowerowy. Poza tym co znaczy dobrze? kajaki wędkarskie czym szersze tym gorzej pływają na wiosłach.

A na koniec skrytykował kolega, oczywiście bez powodu, prawdopodobnie nigdy nim nie wpływając, świetnego Kardinala.

Kolego trochę luzu i obiektywizmu. :(


Użytkownik Tapirro edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 07:35


#1974 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 04 czerwiec 2019 - 08:27

Ludzie rozmawiający ze sobą około 20 minut znają się chociaż z widzenia

Przecież ja nie pisałem Teraz nic o prędkości 🤤

Kolego Januszu zamknij na chwilę oczy i pomyśl , poza prędkością jest bardzo dużo innych szczegółów istotnych w wędkarstwie ze środków pływających, ale Ty chyba nie jesteś jeszcze na tym etapie

Ja wcale nie dyskredytuje innych dobrych produktów , ja dyskredytuje słabe produkty

NIGDZIE NIE NAPISAŁEM ŻE TWÓJ PONTON JEST BUBLEM
Chociaż szczerze powiem że jest dla mnie taki nijaki ,ni to ponton ni kajak
Nie daje stabilności pontonu i szybkości kajaka
Nie chciałbym się nad tym rozwodzić , ale czym dłużej się mu przeglądam tym bardziej go nie rozumiem

,,Proszę o odpowiedź:Czy Kolega ma świadomość, że nawet najbardziej wypasiony model Hobie ma wady?"

Tak zdaje sobie z tego sprawę , ma jedną bardzo dużo wadę, cenę 😉
Chyba Janusz ,że ty znasz inne , bardzo proszę napisz

,,Czy Kolega zna zaznaczenie słów: kajak, ponton, RIB, KWK i profesjonalny?"

Janusz bo rozmowa z tobą zaczyna przypominać jakiś bełkot
mój 6 letni syn potrafi rozróżnić te wszystkie rzeczy no może nie wie tylko co to słowo profesjonalne , ale Ty też nie znasz znaczenia tego słowa 😃

Słowo profesjonalny nie odnosi się tylko do kajaków odnosi się do tego co robisz

Januszu kajak może być też dla zawodowców czyli ludzi wypływających nim codziennie na morze łowiących ryby i sprzedających je
To jest ich zawód , utrzymują z tego całe rodziny
Więc jest dla zawodowców, RYBAK TO ZAWÓD

Jest też dla profesjonalistów i amatorów

Poświęcony tobie czas na targach był bezowocny bo nawet nie potrafisz rozróżnić napędu , kajak hobie nie ma napędu rowerowego
Już wiem 😃
dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu bo nie potrafisz skojarzyć prostych faktów masz tak ograniczone pole widzenia i kojarzenia

A co jest świetnego w tym Kardinalu ?
Przecież to wąski ponton , pływaki + sklejkowa pawęż z tym fotelem wygląda tragikomicznie

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 08:50


#1975 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 czerwiec 2019 - 10:25

Pisałem, że nie byłem w fabryce - może odśrodkowo. Możesz w takim razie podać definicję kajaka?

I pontonu od razu.

 

może jeszcze frytki do tego ? Troche logicznego myślenia jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ja też w fabryce nie byłem a jednak wiem :D 



#1976 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 04 czerwiec 2019 - 10:40

Słowo profesjonalny nie odnosi się tylko do kajaków odnosi się do tego co robisz

Januszu kajak może być też dla zawodowców czyli ludzi wypływających nim codziennie na morze łowiących ryby i sprzedających je
To jest ich zawód , utrzymują z tego całe rodziny
Więc jest dla zawodowców, RYBAK TO ZAWÓD

Jest też dla profesjonalistów i amatorów
[/quote]





I powiadasz kolego, że ci RYBACY wypływają po te ryby kajakami polietylenowymi? I pewnie jeszcze z najlepszym na świecie napędem nożnym?

Użytkownik Gadda edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 10:42


#1977 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 czerwiec 2019 - 10:47

@Gadda co ty Discovery nie masz ?

Podpowiem  Hawaje , ''Pacific warriors"

 

 


Użytkownik Tu nie ma ryb. edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 10:48


#1978 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 04 czerwiec 2019 - 13:35

Ile razy można powtarzać, że wycieczek osobistych nie tolerujemy?!
Przenieście się z nimi na priv, a tutaj piszcie o kajakach wędkarskich - z szacunkiem odnosząc się do uczestników dyskusji.
  • maykel lubi to

#1979 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 04 czerwiec 2019 - 14:09

Ile razy można powtarzać, że wycieczek osobistych nie tolerujemy?!
Przenieście się z nimi na priv, a tutaj piszcie o kajakach wędkarskich - z szacunkiem odnosząc się do uczestników dyskusji.

Poczytaj sobie wycieczki osobiste w postach powyżej. Ale dziwnie jakoś ich nie zauważasz...



#1980 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 04 czerwiec 2019 - 14:13

Ludzie rozmawiający ze sobą około 20 minut znają się chociaż z widzenia

Przecież ja nie pisałem Teraz nic o prędkości

Kolego Januszu zamknij na chwilę oczy i pomyśl , poza prędkością jest bardzo dużo innych szczegółów istotnych w wędkarstwie ze środków pływających, ale Ty chyba nie jesteś jeszcze na tym etapie

Ja wcale nie dyskredytuje innych dobrych produktów , ja dyskredytuje słabe produkty

NIGDZIE NIE NAPISAŁEM ŻE TWÓJ PONTON JEST BUBLEM
Chociaż szczerze powiem że jest dla mnie taki nijaki ,ni to ponton ni kajak
Nie daje stabilności pontonu i szybkości kajaka
Nie chciałbym się nad tym rozwodzić , ale czym dłużej się mu przeglądam tym bardziej go nie rozumiem

,,Proszę o odpowiedź:Czy Kolega ma świadomość, że nawet najbardziej wypasiony model Hobie ma wady?"

Tak zdaje sobie z tego sprawę , ma jedną bardzo dużo wadę, cenę
Chyba Janusz ,że ty znasz inne , bardzo proszę napisz

,,Czy Kolega zna zaznaczenie słów: kajak, ponton, RIB, KWK i profesjonalny?"

Janusz bo rozmowa z tobą zaczyna przypominać jakiś bełkot
mój 6 letni syn potrafi rozróżnić te wszystkie rzeczy no może nie wie tylko co to słowo profesjonalne , ale Ty też nie znasz znaczenia tego słowa

Słowo profesjonalny nie odnosi się tylko do kajaków odnosi się do tego co robisz

Januszu kajak może być też dla zawodowców czyli ludzi wypływających nim codziennie na morze łowiących ryby i sprzedających je
To jest ich zawód , utrzymują z tego całe rodziny
Więc jest dla zawodowców, RYBAK TO ZAWÓD

Jest też dla profesjonalistów i amatorów

Poświęcony tobie czas na targach był bezowocny bo nawet nie potrafisz rozróżnić napędu , kajak hobie nie ma napędu rowerowego
Już wiem
dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu bo nie potrafisz skojarzyć prostych faktów masz tak ograniczone pole widzenia i kojarzenia

A co jest świetnego w tym Kardinalu ?
Przecież to wąski ponton , pływaki + sklejkowa pawęż z tym fotelem wygląda tragikomicznie

Wcześniej chciałeś się ścigać ale ok. jeśli mamy rozmawiać merytorycznie, to powiedz co o 75% robisz więcej swoim kajakiem niż ja mogę zrobić?

 

Nie chcę się odnosić do osobistych wycieczek, i nie mam potrzeby wykazywania na jakim etapie jestem. Takie przepychanki dla innych mogą być żenujące. Daj spokój.

Prędkość może być ważna w sytuacji, gdy ktoś się zagalopuje w warunki w które nie powinien wpływać, pewnie też na morzu. Lepiej jednak mieć rozsądek. Natomiast na komfort wędkowania ma niewielki wpływ. Prędkość może się przydać przy konieczności szybkiego przepłynięcia do dalekiej miejscówki ale mój kajak po to jest lekki i mobilny :excl:, żeby go zwodować tam gdzie chcę i zająć się wędkowaniem a nie docieraniem na miejscówkę. Do tego są motorówki i mogę z niego zrobić motokajak :excl: :D ale na razie nie mam takiej potrzeby. No ale sytuacje są różne i preferencje też. Dla tego propozycje wyścigów z punktu widzenia wędkarskiego są dla mnie bez sensu.   Tak czy inaczej dla mnie, ogólnie mówiąc łódka, musi mieć kilka cech żeby była fajna.  Uważam że kajak który mam, ma te cechy; ma też pewne wady - jak wszystko.  O tym w innym odcinku.

 

Czy pływałeś Kardinalem? Piszesz że "Nie daje stabilności pontonu i szybkości kajaka". Nie wiem poco to napisałeś skoro piszesz "Ja wcale nie dyskredytuje innych dobrych produktów , ja dyskredytuje słabe produkty", wcześniej pisałeś coś o teoretyzowaniu - sam to robisz.  Kardinal jest niezwykle stabilny :excl:, i nawet gdyby był wolniejszy, niż inne kajaki, to ma inne takie zalety, które pozwalają o tym zapomnieć.

 

Wygląda na to, że nie rozumiesz Kardinala, bo chyba tego nie chcesz. Patrzysz na to chyba zbyt wąsko i z niechęcią. Świadczy o tym, wbrew rozsądkowi, niechęć do nazwana go kajakiem - którym jest.

 

W moim odczuciu cena Proanglera jest wadą ale nie najistotniejszą. Nie mam  zamiaru wypowiadać się na temat wad, sprzętu którego nie mam i na razie nie chcę mieć.

 

Oczywiście nie chodziło KWK (kopalnia węgla kamiennego jak chciała moja komórka) tylko PKW.

 

O profesjonalności kajaków wędkarskich napisał już Gadda.

 

 

 

Cytat: "Poświęcony tobie czas na targach był bezowocny bo nawet nie potrafisz rozróżnić napędu , kajak hobie nie ma napędu rowerowego
Już wiem
dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu bo nie potrafisz skojarzyć prostych faktów masz tak ograniczone pole widzenia i kojarzenia"

 

:clappinghands:Gratulacje za wnikliwą analizę mojej inteligencji - tylko po co? Jak depczesz po pedałach i przesuwasz się do przodu to jest jak na rowerze. A jaką figurę zakreślasz piętą ma znaczenie drugorzędne, bo co za różnica? Głównie marketingowa.

 

"A co jest świetnego w tym Kardinalu ?" A to już na następnej lekcji. :lol:

 

Jeśli mamy się zrozumieć to jednak mógłbyś odpowiedzieć na pytanie: "Czy Kolega zna zaznaczenie słów: kajak, ponton, RIB, PKW" bez tego będziemy rozmawiać jak ślepy z głuchym.