Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dolnik w dłuższym caście i jego funkcje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 05 grudzień 2022 - 19:29

Dla mnie długość dolnika jest podyktowana starodawną regułą że ciężkie narzędzie jest używane oburącz ;)

Analogicznie lekka wędka sandaczowa to mały motek, który też ma krótki trzonek ;)

A taki ciężki cast, który swoje waży + ciężka przynęta i mocny wymach wymaga dwóch rąk bo to po prostu wygodne. I taką wędką jest analogiczna siekiera.
Ja używam długi cast z pełnym długim dolnikiem i długim forgripem dla wygody.

Użytkownik DP Fishing edytował ten post 05 grudzień 2022 - 19:38


#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 grudzień 2022 - 19:34

Ja mam dłoń 8 :)
Przymierzyłem się do 16 i do 17 z Zillionem 1500. Chyba bym wolał 17. Strasznie niskie te low profile i na mniejszym uchwycie jakoś słabo mi się palce układają... Zdecydowanie wolę Ryogę, a nawet Millionerkę.
  • Rheinangler lubi to

#23 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 grudzień 2022 - 20:24

Ja mam dłoń 8 :)
Przymierzyłem się do 16 i do 17 z Zillionem 1500. Chyba bym wolał 17. Strasznie niskie te low profile i na mniejszym uchwycie jakoś słabo mi się palce układają... Zdecydowanie wolę Ryogę, a nawet Millionerkę.

To mamy podobne dlonie Krzysiek bo jak sprawdzilem na ostatnio kupionych rekawiczkach bylo 9 wiec bardzo blisko :)​ wezme 17-tke. 



#24 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 grudzień 2022 - 20:30

Bardzo dziekuje Wam Koledzy za kazda uwage i spostrzezenie. Mam zupelna jasnosc, ze nie ma idealnego rozwiazania a nawet jesli jest jakies optimum to nie musi trafic w moj subiektywny zespol zaleznosci i upodoban  :lol:

Jak zwykle, majac dzieki Wam jakies wyobrazenie, ktore musze podpierac bardzo skromnym doswiadczeniem, zdecyduje sie na wersje "0" i potem w miare przybywania doswiadczenia bede ja modyfikowal.

 

JESZCZE RAZ DZIEKUJE WSZYSTKIM !!!!



#25 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 06 grudzień 2022 - 17:14

A potem stwierdzisz że inny multik będzie bardziej do danego kija pasował i cały misterny plan w pizdu.... Bo wiadomo, kolor musi się zgadzać albo firma, albo bo nikt jeszcze takiego we wsi nie ma. Albo bo chcesz.... Eh toś wdepnoł Brachu, prawie jak ja przy podbieraniu ostatniego pasiastego... Pz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych