Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dolnik w dłuższym caście i jego funkcje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 05 grudzień 2022 - 19:29

Dla mnie długość dolnika jest podyktowana starodawną regułą że ciężkie narzędzie jest używane oburącz ;)

Analogicznie lekka wędka sandaczowa to mały motek, który też ma krótki trzonek ;)

A taki ciężki cast, który swoje waży + ciężka przynęta i mocny wymach wymaga dwóch rąk bo to po prostu wygodne. I taką wędką jest analogiczna siekiera.
Ja używam długi cast z pełnym długim dolnikiem i długim forgripem dla wygody.

Użytkownik DP Fishing edytował ten post 05 grudzień 2022 - 19:38


#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6184 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 grudzień 2022 - 19:34

Ja mam dłoń 8 :)
Przymierzyłem się do 16 i do 17 z Zillionem 1500. Chyba bym wolał 17. Strasznie niskie te low profile i na mniejszym uchwycie jakoś słabo mi się palce układają... Zdecydowanie wolę Ryogę, a nawet Millionerkę.
  • Rheinangler lubi to

#23 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 grudzień 2022 - 20:24

Ja mam dłoń 8 :)
Przymierzyłem się do 16 i do 17 z Zillionem 1500. Chyba bym wolał 17. Strasznie niskie te low profile i na mniejszym uchwycie jakoś słabo mi się palce układają... Zdecydowanie wolę Ryogę, a nawet Millionerkę.

To mamy podobne dlonie Krzysiek bo jak sprawdzilem na ostatnio kupionych rekawiczkach bylo 9 wiec bardzo blisko :)​ wezme 17-tke. 



#24 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 grudzień 2022 - 20:30

Bardzo dziekuje Wam Koledzy za kazda uwage i spostrzezenie. Mam zupelna jasnosc, ze nie ma idealnego rozwiazania a nawet jesli jest jakies optimum to nie musi trafic w moj subiektywny zespol zaleznosci i upodoban  :lol:

Jak zwykle, majac dzieki Wam jakies wyobrazenie, ktore musze podpierac bardzo skromnym doswiadczeniem, zdecyduje sie na wersje "0" i potem w miare przybywania doswiadczenia bede ja modyfikowal.

 

JESZCZE RAZ DZIEKUJE WSZYSTKIM !!!!



#25 ONLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 06 grudzień 2022 - 17:14

A potem stwierdzisz że inny multik będzie bardziej do danego kija pasował i cały misterny plan w pizdu.... Bo wiadomo, kolor musi się zgadzać albo firma, albo bo nikt jeszcze takiego we wsi nie ma. Albo bo chcesz.... Eh toś wdepnoł Brachu, prawie jak ja przy podbieraniu ostatniego pasiastego... Pz