Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kalendarz bran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bodzios51

bodzios51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 01 maj 2007 - 16:39

Drodzy Koledzy,chce zapytac choc nie wiem kogo ,kto i na podstawie czego opracowuje kalendarze bran ? Czy to bajkopisarz,czy moze jasnowidz? W kazdym razie sa to totalne brednie,ktore tylko zajmuja miejsce na lamach naszej wedkarskiej prasy.Zdrowym na umysle wedkarzom nie polecam uwadze tej rubryki.Sa elektroniczne wskazniki intensywnosci zerowania ryb,ktore bazuja na cisnieniu oraz na fazach ksiezyca i jest to odczyt biezacy i nie wiem,jak to mozna przewidziec miesiac naprzod ??? :angry: Dziekuje za uwage ,pozdrawiam .

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 maj 2007 - 16:46

znam takie ustrojstwo, ktore sie nazywa angler edge ... albo podobnie :unsure: straszny chlam ;)

#3 OFFLINE   bodzios51

bodzios51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 01 maj 2007 - 21:27

Dzieki Pitt,ja tez wiem o co chodzi ale chcialbym wiedziec kto z wedkarzy robi idiotow i jeszcze za to bierze kase :lol:

#4 OFFLINE   bodzios51

bodzios51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 15 luty 2008 - 15:25

Witaj Pitt.Troche czasu juz minelo i chcialbym wrocic do tematu.Chodzi o angler,s edge plus.Czy moglbys mnie poinformowac o zrodle tej oceny,poniewaz powaznie o tym mysle.Pozdrawiam bodzios. :unsure:

#5 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 luty 2008 - 22:16

Hej.
Dla mnie nie istnieje żaden kalendarz brań, bo i tak najczęściej
nie mam czasu jak w Owym piszą, że będą super brania. A tak na
marginesie to nikt nie robi wędkarzy w balona, chyba, że oni sami się robią czytając takie bzdety i co gorsza traktując je jak wyrocznię.
Pozdro Jachu

#6 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 15 luty 2008 - 23:25

Ja również nie wierze w takie coś. Jedni piszą że pełnia to najgorsza pora na ryby a ja w pełnie juz nie raz sobie powędkowałem nieźle.

Jeśli ktoś chce to mu taki kalendarzyk opracuje może w jakiś dzień trafie że sie sparwdzi bo to jak dla mnie nabijanie ludzi w butelke innego stwierdzenia nie widze

#7 OFFLINE   bodzios51

bodzios51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 15 luty 2008 - 23:47

Czesc Jachu.To jest odpowiedz sensowna i logiczna.Swego czasu w czasopismie wedkarstwo moje hobby byla wzmianka nt ustrojstwa o nazwie angler,s edge.Przyznam,ze mnie to zainteresowalo i na tejze stronie pytalem Kolegow czy znaja to urzadzenie i co o nim sadza.Pitt twierdzi,ze to chlam.Jestem jednak bardziej dociekliwy i zaczerpnalem opinii na ten temat mojego kolegi rowniez wedkarza mieszkajacego w Stanach.Stwierdzil,ze jezeli ustawisz go jak nalezy ,bedziesz dysponowal czasem ,lowisko mial w poblizu i profesjonalnie wezmiesz sie do roboty,to prawdopodobienstwo powodzenia jest bardzo duze.Jestem na etapie oczekiwania na przesylke.Poniewaz dla mnie sezon rozpoczyna sie 1 maja dopiero wowczas bede mial swoje zdanie na jego temat.Dzieki Jachu,pozdro bodzios.

#8 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 luty 2008 - 05:31

Witam

Kalendarzyk w moim odczuciu nie jest wyrocznią. Jedni uwierzą, inni stwierdzą - LIPA. Jedyny sensowny wymierny system oceny brań opiera się na spadku lub wzroście ciśnienia. Sprawdza mi się prawie zawsze w przypadku białorybu: ciśnienie spada, spada gwałtownie - intensywne brania. Bardzo wysokie ciśnienie - zero brań. Stabilne ciśnienie przez wiele dni na średnim poziomie - brania dobre. Huśtawka pogodowa, wzrosty i spadki - słabe brania. Na ogół przy dobrych braniach białorybu, słabe brania zębaczy. Są to moje subiektywne obserwacje.

Pozdrawiam

#9 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 16 luty 2008 - 10:03

Z kalendarzem brań jest jak z wróżką :D nie zaszkodzi i nie pomoże :D

#10 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 luty 2008 - 10:05

no coż dla mnie ten kalendarzyk jest, ale rownie dobrze mogłoby go nie być. I tak zawsze jade na ryby wtedy kiedy mam na to ochotę, albo mam czas, a nie wtedy gdy kalendarzyk mowi ze dzisiaj będą brały same okazy :mellow:

#11 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 16 luty 2008 - 10:08

Z kalendarzem brań jest jak z wróżką :D nie zaszkodzi i nie pomoże :D


tylko trochę ulży Twoiemu portfelowi :lol: a poważnie, na ryby się chodzi wtedy gdy ma się czas

#12 OFFLINE   bodzios51

bodzios51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 16 luty 2008 - 10:18

Lady D,wlasnie przyrzadzik zwany angler,s to nic innego jak wszystko ,o czym piszesz w jednym.Na podstawie tych informacji,ktore zbiera sam,prognozuje stan aktywnosci zerowania ryb.Pozyjemy,zobaczymy pozdro bodzios. :unsure:

#13 OFFLINE   bodzios51

bodzios51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 16 luty 2008 - 10:24

Mifek ,podzielam zarowno Twoje jak i Pabloma zdanie ale chec posiadania mnie pokonala.Pozdrawiam Bodzios.

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 luty 2008 - 17:26

Stwierdzil,ze jezeli ustawisz go jak nalezy ,bedziesz dysponowal czasem ,lowisko mial w poblizu i profesjonalnie wezmiesz sie do roboty,to prawdopodobienstwo powodzenia jest bardzo duze..

Zawału ze śmiechu prawie dostałęm - myślę że jak będziesz miał dobrą wodę, będziesz na niej częśto łowił i z zaparciem, używając dobrego sprzętu to i bez badziewnika połowisz :mellow: :mellow: elektronicznego pierdzielnika już wtedy nie potrzeba a sukces jest tylko kwestią czasu :D

#15 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 16 luty 2008 - 17:56

[quote]
Stwierdzil,ze jezeli ustawisz go jak nalezy ,bedziesz dysponowal czasem ,lowisko mial w poblizu i profesjonalnie wezmiesz sie do roboty,to prawdopodobienstwo powodzenia jest bardzo duze..
[/quote]
Zawału ze śmiechu prawie dostałęm - myślę że jak będziesz miał dobrą wodę, będziesz na niej częśto łowił i z zaparciem, używając dobrego sprzętu to i bez badziewnika połowisz :mellow: :mellow: elektronicznego pierdzielnika już wtedy nie potrzeba a sukces jest tylko kwestią czasu :D
[/quote]
A jeszcze, jakby Koledzy przeczytali tekst w WP p. Bartona i dzieki Jego radom wrócili do natury, to sukces murowany. I nie dotyczy to tylko łowców białej ryby, ale nas spinningistów też. :D

#16 OFFLINE   bodzios51

bodzios51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 16 luty 2008 - 21:06

I Tobie Standerusie oddaje poklony ale cozem Ci uczynil ,zes omalo nie podupadl na zdrowiu.Fajne i edukujace sa nasze pogaduchy a zapytac nie zaszkodzi,tymbardziej ekspertow.W moich okolicach wod zasobnych oczywiscie w rybki jest sporo.Prawda tez jest,ze wszyscy wedkujemy wtedy ,kiedy mamy na to czas i ochote.Bywa jednak,ze wybieramy sie polowic w czasie zupelnie absurdalnym a wiem to po sobie.Wtedy wchodzi w rachube nasza wedkarska ciagota i chec obcowania z natura ,co zdecydowanie eliminuje ewentualne niepowodzenia.I tak trzymac,jednak odrobina dobrego przeczucia tez podtrzymuje na duchu.Pozdro Bodzios.

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 luty 2008 - 00:32

Skoro dochodzimy do tego że praca, dom i inne obowiązki nas wypuszczają sporadycznie to po kiego nam elektrowrózka?? żeby mówiła Dobre brania w środę i czwartek, ale tylko do pół godziny przed Twoim końcem pracy... <_<

#18 OFFLINE   bodzios51

bodzios51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 17 luty 2008 - 11:43

Szlachetny Standerusie,akurat ja jestem emerytem i sila rzeczy dysponuje wolnym czasem.Wracajac do sedna,ten pierdzielnik reklamuje nasza wedkarska prasa co sie zowie 'wedkarstwo nasze hobby nr22/2006 Problem jednak w tym,ze niejeden z nas poszedlby na latwizne ale to troche kosztuje i na naszym rynku sprzedawcy nie wiedza z czym to sie je.Zdradz nam zatem szczerze arkana Twego negatywnego stosunku do tego pierdzielnika,skoro tak naprawde pocichu niejeden z nas chcialby to miec.Pozdrawiam Bodzios.

#19 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 17 luty 2008 - 13:23

Oj Bodzi Bodzio po co Ci to ustrojstwo jak i tak metrówy ciągasz na swoim jeziorku najbardziej bym polecał stały miernik ciśnienia na serduchu jak taki 1,3 Ci walnie na tego trola :mellow: :lol:

#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 luty 2008 - 19:07

akurat ja jestem emerytem i sila rzeczy dysponuje wolnym czasem..

Ach też bym tak chciał!! jak byłem mały to jak się mnie pytali kim chciałbym zostać to mówiłem że emerytem:d
Kurczę, z t aką ilością wolnego czasu można siłę zdziałać, a jak pisaliście niezłą wodę masz pod nosem :D Powodzenia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych