Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyłowy 2023


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2023 - 07:48

Korol to nie zazdrość. To chęć pokazania prawdy, która jest odmienna od przekazanej. Jak sam napisałes ,,wspólna wyprawa wspólny sukces". Są widocznie osoby, które wiedzą jak było i starają się delikatnie sprowadzić na ziemię. Można oczywiście sprostować wszystko od razu no ale chyba sam po przeczytaniu pierwszej i kolejnych wersji opowieści widzisz, że to nie do końca się klei. I nie o zazdrość tu chodzi.

#42 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 17 kwiecień 2023 - 09:38

Myślę, że sprawa została wyjaśniona, więc nie ma już potrzeby jej dalej ciągnąć i roztrząsać.



#43 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 17 kwiecień 2023 - 09:39

Tomku, nigdy, nie bierz do ręki nie swoją wędkę i zawsze sam sobie podbieraj podobnej wielkości rybę. Żeby komuś się wszystko kleiło.  :)

Łowisz piękne ryby, w dodatku często w dość niekonwencjonalny sposób, A że komuś z tego powodu anus ściska, to już jego problem. Gratulacje. Taka ryba wyholowana starą klejonką (zapewne taką bardziej pstrągową) to niebywały sukces. 



#44 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 17 kwiecień 2023 - 10:27

Pozwolę sobie na jeszcze jeden komentarz.

Branie tego karpia to całkowity fart. Nikt się na niego nie nastawiał, bo temat nazywałby się inaczej, a zestaw byłby mocniejszy.
Rekordem też nie będzie, znajdą się muchowe większe.

To co jest tutaj najciekawsze, przynajmniej dla mnie to umiejętności i opanowanie Tomka, które pozwoliły na wyholowanie Miśka.
Wielki szacun, większość takich brań kończy się zerwaniem zestawu. To nie jest pstrąg czy boleń, gdzie trudniejsze jest zachęcenie ryby do brania. To wielki karp na zestawie pod mała białą rybę.
Wziął koledze, Tomek go wyholował. Umówili się na anonimowość. Dla mnie to nic nie zmienia, bo samo branie to i tak przypadek.



Jest jeszcze jedna sprawa.
Przeglądając różne wątki często tu widzę różne złośliwości, uszczypliwości.
Gratuluję, fajna ryba, ale czy na pewno z Polski? Aaa z zagranicy, to się nie liczy. Tam łatwiej. A masz może zdjęcie na miarce? No wiesz, tak dla pewności?
Żeby było zabawniej, osoby krytykujące zwykle same nic nie wnoszą, poza krytyką.

Mnie samego to akurat bawi, ale parę osób się wkurzyło i przestało pisać. Ich ciekawe relacje mogę podziwiać już tylko na fb, szkoda.

 

PS
Pamiętam co się działo, jak kiedyś opisałem dwa dni łowienia łososi na Bałtyku i haniebny akt użycia przewieszki. Istny skandal.



Co do samych przyłowów, trafiłem świnkę ok 50cm.


Użytkownik korol edytował ten post 17 kwiecień 2023 - 10:27


#45 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 17 kwiecień 2023 - 10:36

Pewnie wahadłówką za grzbiet co?



#46 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 kwiecień 2023 - 16:38

Pewnie wahadłówką za grzbiet co?


I w dodatku na tarlisku ;-)

#47 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 17 kwiecień 2023 - 16:39

Ja również nie wrzucam zdjęć złowionych ryb bo nie mam siły walczyć z buractwem. Wczoraj piękny szczupak złowiony i chętnie bym się pochwalił, tylko po co i komu mam się tłumaczyć że są państwa gdzie od 16 kwietnia można już łowić szczupaki a na sandacze nie ma wogóle okresu ochronnego. Gratuluję koledze pięknego karpia, i szacunek za umiejętności. Pozdrawiam
  • BOB, korol i md30 lubią to

#48 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 17 kwiecień 2023 - 20:25

A co ma rzetelność opisu połowu ryby w okresie ochronnym z tłumaczeniem się:

że są państwa gdzie od 16 kwietnia można już łowić szczupaki a na sandacze nie ma wogóle okresu ochronnego

 


  • robert0304 lubi to

#49 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3943 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 17 kwiecień 2023 - 20:36

A ja proponuję aby zakazać komentarzy w wątkach z rybami a tylko I wyłącznie Moderator będzie rozstrzygał czy fotka się nadaje do danego tematu. Pozbędziemy się hejtu i niepotrzebnych scysji, a będziemy oglądać tylko piękne ryby!
Pogadać można w Cafe lub innych wątkach, a tu wpisy typu ''co to za kij?'',albo ''gratki '' I tak nic nie wnoszą.

#50 OFFLINE   l.berlinski

l.berlinski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 17 kwiecień 2023 - 20:58

Na koniec brakowało tylko dopisku " złowiony na Zegrzu...". Kwintesencja kłótni na JB.
Ps. Więcej szacunku i luzu drodzy Państwo...

#51 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 kwiecień 2023 - 05:58

Niestety właśnie poprzez "detektywów"wątki z rybami są coraz uboższe, od paru lat sukcesywnie zmniejsza się ilość zdjęć w wątkach. Część użytkowników już się przeniosła na instagram... Szkoda bo jerk to fajne miejsce.
  • Biesan, Okonhel i DominikSy. lubią to

#52 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 18 kwiecień 2023 - 12:26

Wybrałem się na klenie i trafił się taki dziwoląg. Prawdopodobnie jest to Drucieniec wodny. Ten na foto ma +/-20 cm.

Witam.

Też kiedyś go "złowiłem" - myślłem że to zwitek drutu, ale nagle zaczął się dziwnie krzywić i wyginać, normalnie jak w horrorze biggrin.png

Skubany miał gdzieś między 30-40 cm.

Pozdrawiam.



#53 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 18 kwiecień 2023 - 12:51

Wystarczyło napisać w 1 poście jak było i git, a tak niesmak jakiś tam pozostał....bo czy przy kolejnych prezentowanych przez pana Tomka rybach będziemy się zastawiać czyja to ryba? Tego nie wiem :)

Co rzecz jasna nie zmienia faktu że to piękny karp i myślę ze 8/10 holi zakończyło by się niepowodzeniem, więc tutaj duże brawa dla umiejętności.


  • Kwach, strary i Okonhel lubią to

#54 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 18 kwiecień 2023 - 14:31

A ja proponuję aby zakazać komentarzy w wątkach z rybami a tylko I wyłącznie Moderator będzie rozstrzygał czy fotka się nadaje do danego tematu. Pozbędziemy się hejtu i niepotrzebnych scysji, a będziemy oglądać tylko piękne ryby!
Pogadać można w Cafe lub innych wątkach, a tu wpisy typu ''co to za kij?'',albo ''gratki '' I tak nic nie wnoszą.

Po pierwsze to jest forum, sama nazwa określa co tu sie dzieje i może dziać, jak będę chciał pooglądać same fotki ryb to poszukam gdzieś indziej.

 

Po drugie, jeśli zwrócenie uwagi, prośba o jakieś szczegóły czy zapytanie  jest hejtem to chyba jednak jest nadinterpretacja tego słowa.

 

Po trzecie ten portal zawsze promował wysoki stopień moralnego traktowania ryb i wyjaśnienie czy dane zdjecie spełnia te normy jest jak najbardziej na miejscu. Rybami z pod jazów, w okresie ochronnym czy na granicy zgonu chyba można, jeśli ktoś koniecznie musi, chwalić się gdzieś indziej.


  • Okonhel lubi to

#55 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3943 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 18 kwiecień 2023 - 16:22

Zwrócić uwagę, że na 4 strony tematu jest 7 fot.
Odnośnie regulaminowych zdjęć i tak zawsze decydujący głos ma Moderacja.
A teraz wyobraź sobie, że pod każdą fotką 25tys użytkowników składa ''gratki ''.

#56 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 20 maj 2023 - 13:07

Ziemia hemoglobina. Taka sytuacja8aa42e4d6a378c3717c1487d16dfab23.jpg


𒆜𒆜𒆜քɛʀƈɦքʊռӄɛʀʐ 𒆜𒆜𒆜

#57 OFFLINE   Zodiak

Zodiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaEłk
  • Imię:Michał

Napisano 24 maj 2023 - 20:19

Chodziłem za szczupłym. Wyciągnąłem karpia - 13,3kg. Od razu dla jasności napiszę, że podczepiony - nie wiem czy liczyć za przyłów? Nikt nie uwierzy, że złowiłem karpia na Goby Shada 20cm  :lol: Na początku napędził mi niezłego stracha, bo w początkowej fazie bez problemu wyciągnął z 50m plecionki, nie miałem zielonego pojęcia co się dzieje. Ale uświadomiłem sobie, że mogę spróbować narzucić swoje zasady - sprzęt mocarny - kij z CW do 98 i plećka 0.2mm
Karpiszon nie poniósł większego uszczerbku - zaczepił się mnie więcej 1/3 od ogona, za sam grzbiet, więc walczył ostro. Na nasze szczęście (moje i karpia) kotwica bezzadziorowa, wbił się jeden hak. Po dezynfekcji i sesji zdjęciowej wrócił w dobrej kondycji do wody.


  • Artech i Voldemort lubią to

#58 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 26 maj 2023 - 16:25

Załączony plik  IMG_20230526_153210_copy_2604x3468.jpg   42,92 KB   111 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20230526_152502_copy_2604x3468.jpg   46,74 KB   99 Ilość pobrań
Tak z ciekawości chciałem spróbować połowić cierniki, zobaczyć czy można? Widać, że można.

#59 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 27 maj 2023 - 12:12

I to będzie wyzwaniem najbliższych lat,nowy wymiar ultraligt 😉
  • Night_Walker i PawelewaP lubią to

#60 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 27 maj 2023 - 17:22

Nic nowego. Łowiłem je 25lat temu na lekka przeplywanke




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych