Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stradic FM 2023


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 grudzień 2023 - 16:39

Zaryzykowałem po raz drugi, zamówiłem przez internet FM 2500S...

Powiedzcie mi teraz jak już ktoś wspomniał, że każda firma powinna mieć kontrolę jakości produktu?? Gdzie ta kontrola jakości jest skoro druga sztuka zamówiona przeze mnie pracuje totalnie inaczej od wcześniejszej..
Obecny FM 2500S pracuje bezszelestnie lekko i maślanie.. Czyli totalna odwrotność poprzedniej szt..
  • Siksa, Sławek77 i saitt lubią to

#202 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6274 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 14 grudzień 2023 - 17:12

Hej. Kupiłem taki podstawowy zestaw do serwisowania swoich młynków. Byłbym wdzięczny za podpowiedzenie jakie smary i oliwki kupić. Mam smar Penna i jakąś oliwkę ale słyszałem, że smary Shimano są dużo lepsze.

#203 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 14 grudzień 2023 - 18:32

Shimano ma różne smary, o różnej gęstości i trzeba wiedzieć co do czego. Nie wszedlem w ten temat głebiej. Jak ma być jeden to Ardent. Polecany tu wielokrotnie, również przez serwisantów

Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 14 grudzień 2023 - 18:33

  • Biesan lubi to

#204 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 grudzień 2023 - 18:40

Ardent jest dość lepki i jak ma być jeden ... Hmmm ... Niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy.

#205 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6274 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 14 grudzień 2023 - 19:11

Shimano ma różne smary, o różnej gęstości i trzeba wiedzieć co do czego. Nie wszedlem w ten temat głebiej. Jak ma być jeden to Ardent. Polecany tu wielokrotnie, również przez serwisantów


Właśnie dlatego pytam, do przekładni jest chyba DG-1

#206 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2274 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 14 grudzień 2023 - 22:24

Stronę wstecz wpisy były nie na temat. A te o smar są na temat Stradica FM?

W dziale napraw jest kilkadziesiąt tematów o smarach a Shimano mają nawet swój oddzielny.

#207 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3981 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 14 grudzień 2023 - 23:07

Zaryzykowałem po raz drugi, zamówiłem przez internet FM 2500S...

Powiedzcie mi teraz jak już ktoś wspomniał, że każda firma powinna mieć kontrolę jakości produktu?? Gdzie ta kontrola jakości jest skoro druga sztuka zamówiona przeze mnie pracuje totalnie inaczej od wcześniejszej..
Obecny FM 2500S pracuje bezszelestnie lekko i maślanie.. Czyli totalna odwrotność poprzedniej szt..


Pewnie w Shimano chłopaki poczytali Jerkbaita i się poprawiło.
Albo dostałeś już ''rozchodzony '' po czyimś zwrocie.

Użytkownik cyprys19 edytował ten post 14 grudzień 2023 - 23:44


#208 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6274 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 grudzień 2023 - 00:22

Stronę wstecz wpisy były nie na temat. A te o smar są na temat Stradica FM?

W dziale napraw jest kilkadziesiąt tematów o smarach a Shimano mają nawet swój oddzielny.


Przemysławie, stronę wstecz to zdaje się pielęgnowaliście starą tradycję serwiantów obrzucając się gównem. Wiem, że masz na tyle gruntowną wiedzę w temacie, żeby na moje pytanie zwięźle odpisać, ale nie bo znalazł się następny do czepnięcia. Można zacząć formować brunatne kulki :D W kontekście ostatniej Waszej przepychanki akurat Ty nie powinieneś mnie upominać, bo wygląda to cokolwiek zastanawiająco. Miałem w tym roku oddać młynki do Rafała i mieć temat z głowy. Wchodzę na jego profil fb, a tam oficjalna informacja, że właśnie kończy obrzucać się gównem z innym serwisantem :D Ludzie, gdyby którykolwoek z Was choćby UDAWAŁ pod publikę, że jest normalny, to wykosił by konkurencję chwila moment.

PS. Dostałem dwie odpowiedzi na priv, w tym jedną ofertę oddania za darmo. Dziękuję.

#209 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2274 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 grudzień 2023 - 07:22

Przemysławie, stronę wstecz to zdaje się pielęgnowaliście starą tradycję serwiantów obrzucając się gównem. Wiem, że masz na tyle gruntowną wiedzę w temacie, żeby na moje pytanie zwięźle odpisać, ale nie bo znalazł się następny do czepnięcia. Można zacząć formować brunatne kulki :D W kontekście ostatniej Waszej przepychanki akurat Ty nie powinieneś mnie upominać, bo wygląda to cokolwiek zastanawiająco. Miałem w tym roku oddać młynki do Rafała i mieć temat z głowy. Wchodzę na jego profil fb, a tam oficjalna informacja, że właśnie kończy obrzucać się gównem z innym serwisantem :D Ludzie, gdyby którykolwoek z Was choćby UDAWAŁ pod publikę, że jest normalny, to wykosił by konkurencję chwila moment.

PS. Dostałem dwie odpowiedzi na priv, w tym jedną ofertę oddania za darmo. Dziękuję.

Błagam nie mieszaj mnie w wygłupy tamtych osób :-) i o jakim wykaszaniu piszesz?
To że dwóch obrzuci się w necie wyzwiskami lub nie to cała reszta działa sobie i się z tego śmieje :-)
Więcej zajęło Ci napisanie tego posta niż odpalenie szukajki.
Tworzysz przynety tak? Więc wiesz że gdybym ja zadał pytanie odnośnie przynęt to odpowiedź nie jest jednoznaczna.
Przykład. Jaki ster do woblera? = Jaki smar do kołowrotka?
Jeżeli nie mam informacji jaki to młynek i co chcesz uzyskać to głosu nie zabieram. A jak ktoś lubi wróżyć z fusów to jego sprawa.
W dziale majsterkowanie jest wszystko opisane.
  • Sławek77, guciolucky i cyprys19 lubią to

#210 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 15 grudzień 2023 - 11:21

Przemysławie, stronę wstecz to zdaje się pielęgnowaliście starą tradycję serwiantów obrzucając się gównem. Wiem, że masz na tyle gruntowną wiedzę w temacie, żeby na moje pytanie zwięźle odpisać, ale nie bo znalazł się następny do czepnięcia. Można zacząć formować brunatne kulki :D W kontekście ostatniej Waszej przepychanki akurat Ty nie powinieneś mnie upominać, bo wygląda to cokolwiek zastanawiająco. Miałem w tym roku oddać młynki do Rafała i mieć temat z głowy. Wchodzę na jego profil fb, a tam oficjalna informacja, że właśnie kończy obrzucać się gównem z innym serwisantem :D Ludzie, gdyby którykolwoek z Was choćby UDAWAŁ pod publikę, że jest normalny, to wykosił by konkurencję chwila moment.

PS. Dostałem dwie odpowiedzi na priv, w tym jedną ofertę oddania za darmo. Dziękuję.

Mogłeś Piotrze zadać pytanie o smary do Shimano Stradic FM2023. A jeszcze lepiej ze wskazaniem konkretnej jego wielkości, bo z tego też wynikają pewne różnice. Niewielkie, ale jednak. Byłoby w temacie, nikt by się nie miał prawa przyczepić. :D  Najzabawniejsze jest to, że od tych samych osób w wątku Sławka o hydroelektrowni na Kwisie i wiatrakach w niemieckim lesie dowiesz się wszystkiego na temat: elektrowni węglowych, atomu, fotowoltaiki, pomp ciepła, ropy, gazu. To tylko dwa, jedne z wielu przykładów, gdzie nie przeszkadza odejście od tematu. Różnice zdań będą zawsze. Nawet w wątku "Odeszli" znajdziesz skrajne. Było na Jerku kilku znających się na kołowrotkach. Było. Pewnie różne powody, że przestali się dzielić wiedzą, ale niektórzy ewidentnie z powodu obrzucenia gównem przez innych. 

 

Zaryzykowałem po raz drugi, zamówiłem przez internet FM 2500S...

Powiedzcie mi teraz jak już ktoś wspomniał, że każda firma powinna mieć kontrolę jakości produktu?? Gdzie ta kontrola jakości jest skoro druga sztuka zamówiona przeze mnie pracuje totalnie inaczej od wcześniejszej..
Obecny FM 2500S pracuje bezszelestnie lekko i maślanie.. Czyli totalna odwrotność poprzedniej szt..

Gratulacje Mateuszu. Oby długo służył. No i uszy i palce sprawne. ;)


  • MATIG lubi to

#211 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 grudzień 2023 - 11:44

Pewnie w Shimano chłopaki poczytali Jerkbaita i się poprawiło.
Albo dostałeś już ''rozchodzony '' po czyimś zwrocie.

 

Zapewne rozchodzony jak piszesz, dostał w piz*e nad wodą przez 13 dni a 14 poszedł do pudełka na sklep  :rolleyes:. Przy następnej wersji też tak zrobię zamówię 5 sztuk, i przez 13 dni będę wszystkimi łowił intensywnie, żeby potem zwrócić, aby przyszli nabywcy nie mieli problemów. 


  • Flls lubi to

#212 OFFLINE   tomek11

tomek11

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 styczeń 2024 - 08:13

Witam serdecznie,
 
Mam pytanie odnoście nowego STRADICA FM - kupiłem model C3000 zauważyłem że dźwięk hamulca(podczas wybierania linki) raz słychać ciszej raz głośniej a w przypadku FL którego mam od 2019 jest to jednostajne....czy to normalne jest tak w każdym modelu?? czy to przez zastosowanie tych filcowych podkładek? ewidentnie słychać różnice...nawet nie trzeba się przysłuchiwać;)


#213 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 16 styczeń 2024 - 12:49

 

Witam serdecznie,
 
Mam pytanie odnoście nowego STRADICA FM - kupiłem model C3000 zauważyłem że dźwięk hamulca(podczas wybierania linki) raz słychać ciszej raz głośniej a w przypadku FL którego mam od 2019 jest to jednostajne....czy to normalne jest tak w każdym modelu?? czy to przez zastosowanie tych filcowych podkładek? ewidentnie słychać różnice...nawet nie trzeba się przysłuchiwać ;)

 

Podkładki mogą mieć wpływ na nierównomierność pracy hamulca. Z powodu ich złego ułożenia lub niedosmarowania, ale nie na dźwięk terkotki. Terkotka to zupełnie niezależny od tego mechanizm. Identyczny w FM i FL i działa niezależnie od mocy przykręcenia hamulca. Jeśli oba elementy terkotki mają dostatecznie duży luz, bo w takim rozwiązaniu mieć go muszą, to wszystko powinno działać jednakowo, tak z przykręconą nakrętką hamulca, jak i po jej zdemontowaniu. Jak masz FL-a to porównaj oba i zobacz co w FM jest nie tak. 



#214 OFFLINE   zorroo85

zorroo85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 29 styczeń 2024 - 17:51

Pytanie czy szpule z FL pasują do FM - ktoś już testował ?



#215 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 29 styczeń 2024 - 17:57

C3000 FL do 2500S FM pasuje.


  • kineret lubi to

#216 OFFLINE   zorroo85

zorroo85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 29 styczeń 2024 - 18:11

C3000 FL do 2500S FM pasuje.

Przekładałeś pokręto od hamulca ?



#217 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 29 styczeń 2024 - 18:15

Tak pasuje od wersji FM.

Są prawie takie same, tylko wygląd z góry jest inny.


Użytkownik Marcin70 edytował ten post 29 styczeń 2024 - 18:25

  • zorroo85 lubi to

#218 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisano 31 styczeń 2024 - 19:55

Warto zmienić FL na FM?

#219 OFFLINE   Polspin

Polspin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 31 styczeń 2024 - 20:31

Nie warto, jedyny plus to większe koło przekładni, po za tym słaba jakość łożysk, szumiących już na samym początku, fl moim zdaniem bym bardzo udanym modelem.



#220 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 31 styczeń 2024 - 21:06

Znajomy był w wędkarskim i pyta sprzedającego co tak strasznie szumi? On mówi, że na magazynie ma zapakowane Stradici FM, stąd ten szum.


  • Polspin, przemo_w i Dziad Wodny lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych