Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiany, zmiany - idzie ku lepszemu (?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
201 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   bies

bies

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaKwidzyn

Napisano 05 kwiecień 2013 - 18:43

Za 4 lata znowu wybory ;o)



#182 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 kwiecień 2013 - 12:04

Ale jak to, takie mądre głowy i nie rozbiły banku przy pierwszym podejściu?

To nie może być prawda.

Nie mogę uwierzyć, ze shorty, pawelek, robson i reszta dzielnej brygady nie są delegatami, nie zmieniają PZW bedąc w ZO. To nie może być prawda.

A nawet, jeśli jest, to cisną się pytania - Jak to się stało? Znowu spisek masoński? Trotyl? Sztuczna mgła?



#183 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 12:34

Widzę, że Kuba mnie wywołał do tabilicy, niestety nie odpowiem na nurtujące Cie od dłuższego czasu pytania bo w zyciu tak mi sie ułozylo ze w całej akcji nie miałem jak brać udziału.Mam tylko nadzieje, że Danielowi i ekipie udało się coś osiągnąć.

#184 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 12:58

Kuba i co chcesz usłyszeć, że miałeś rację? Że nie jesteś niedojdą? Czy coś w tym stylu?

Jakbyś napisał bez ironii i sarkazmu to może chciałoby mi się bardziej rozpisać, a tak ...

Nudzi mnie Twój defetyzm i nie bardzo mi się chce z Tobą rozmawiać na tematy zahaczające o PZW. 

 

W skrócie - w kilku kołach nastąpiły zmiany, nawet wśród forumowiczów są delegaci i będą wychodzić z propozycjami zmian na zjeździe okręgowym.

Czy to wystarczy? Nie wiem. Niestety chętnych do akcji było bardzo mało i tych nowych delegatów nie ma tylu ilu byśmy sobie życzyli. Potwierdziło się to co pisałem na początku - to nie tyle PZW jest betonem co po prostu nie ma chętnych do działania. Jakby nie było trochę do tego się przyczyniłeś.

... ale tylko trochę, bo tak naprawdę wielu ludziom się nie chciało i jedynie szukali powodu żeby usprawieldiwić swoją bierność.

 

A propos zmian - coraz więcej okręgów wprowadza widełki, zaprzestaje komercyjnych odłowów. Powoli , powoli ...

Według mnie jest progres i postęp, a to najważniejsze. Kierunek jest dobry.



#185 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 kwiecień 2013 - 15:30

 Jakby nie było trochę do tego się przyczyniłeś.

... ale tylko trochę, bo tak naprawdę wielu ludziom się nie chciało i jedynie szukali powodu żeby usprawieldiwić swoją bierność.

Dobrze, że znalazłeś winnego i nie plan był z dupy tylko standerus zepsuł ;)

Jednym słowem siusiak bombki strzelił, nobla nie będzie?

Byłem pewien, ze skoro zebrały się same oświecone debeściaki, to jakiś spektakularny koniec z tego będzie.

Tym bardziej ze deklaracje i prężenie muskułów odchodziło tu naprawdę przednie. Odnosiłem wrażenie że receptę na wszystko Panowie jednak macie, przynajmniej w każdym temacie wiedzieliście lepiej...

Trener zajebisty, kapitanów ze 4, światłe przywództwo i taktyka z najwyższej ligi, tylko nie było komu wybiec na boisko?

Ale spoko, grunt że są zmiany, idzie do przodu. Z 5-10 lat i moze zacznie być normalnie.

 

A co chciałbym usłyszeć? Pewnie lekkie spuszczenie z tonu i nie skakanie dalej do oczu, ale ja mam zawsze oczekiwania ponad miarę, oderwane od obserwowanej rzeczywistości  :rolleyes:



#186 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 06 kwiecień 2013 - 16:41

Kurcze Kuba ponieważ też pisałem sceptycznie więc biorę i na siebie część winy za niepowodzenie. Ale jak czytam jakiś postęp jest i ktoś został delegatem... Jakoś tak mi się przypomniało ja czytam o delegatach i zjazdach takie powiedzonko z mrocznych czasów PRL, które oczywiście prezes PZW doskonale pamięta - jaki był szczyt socjalistycznej chirurgii: członek wysunięty z ramienia na czoło...



#187 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 kwiecień 2013 - 16:43

I również przez Ciebie się nie udało ;)



#188 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 17:36

Kuba a tak z drugiej strony czemu ktoś ma się Tobie tłumaczyć czy zdawać jakiś raport? Byłeś jakimś organizatorem tej akcji i teraz bedziesz nas rozliczał? Nie kumam Twojego podejścia trochę.

#189 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:00

Oj Panie Shorty.

Wasze zachowanie wcześniej daje mi podstawy, by o to zapytać, z grzeczności staram się omijać złośliwości i tylko grzecznie "?" stawiam.

Wcześniej jakoś kumałeś i głos zabierałeś, jak w kilku można sobie było polinczować. 

Kilku kolegów bardzo tu muskuł prężyło, w dość, hmmm, odważny sposób sobie poczynając.

Stąd pytanie, moi drodzy - wyszło coś z tych Waszych deklaracji i dobrych pomysłów, czy jak zwykle w gębie silni a jak przyszło co do czego to wyszła kupa?

Miały jakiekolwiek podstawy połajanki, które mi tu serwowaliście, macie się czym wykazać?

Czy tak sobie popisaliście, bo była okazja popodgryzać?

Kilku z Was wyjechało z co najmniej dziwnymi tekstami w stosunku do mnie, stąd chciałbym się dowiedzieć, jak się spisaliście i dali radę.

Chyba nie wymagam wiele?



#190 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:55

Ale kim Ty w tej sprawie jestes żeby kto kolwiek z czegoś musiał Ci sie tłumaczyć czy spowiadac? Od samego początku w tym temacie byłeś "na siłę" i tym Sobie zasłużyłes żeby ludzie sie prężyli czy byli negatywnie nastawieni do Twojej osoby lub jak to nazwałes zaczeli Cie linczowac. Nie chciałeś pomoc w zaden sposob, krytykowales a teraz oczekujesz, że ktoś się zacznie przed Toba kajac? Nikt nie musi Ci sie z niczego tłumaczyć.
Pozdrawiam i kończę to bez sensowne bicie piany.

#191 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:26

Shorty

Kim w tej sprawie jestem? Zwykłym kolesiem, na którego paru no name'ów sobie powsiadało i poużywało, bo ośmieliłem się mieć odmienne zdanie od wzajemnego "wazelina party". O dziwo, fakt że odchodziło ono na forum publicznym, przez co każdy ma prawo zabrać głos jakoś kolegom umknął. Nawet jeśli albo nie są w stanie tekstu pisanego przeczytać ze zrozumieniem, albo nie chcą i wolą sobie swoje dopisać, żeby im się łatwiej historia układała.

Jeszcze rozumiałbym, ze byliście tak pewni i dzielni, bo mieliście się czym wykazać, jednak coraz bardziej wygląda na to, że była to gadka ludzi nie mających nawet bladego pojęcia i kontaktu z tematem, w którym usiłują innych jebać i pouczać. Jednym słowem - nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem. "Na siłę", by zaistnieć i przy okazji dokopać.

Ale - masz rację

U nas nikt się za nic kajać nie musi. To jest bardzo nie cool, szczególnie w grupie "urodzonych zwycięzców". 

Ale, skoro uważasz, ze Wasze zachowanie było cool i sam sobie zasłużyłem, chyba nie ma rzeczywiście co gadać. Tylko powinszować dobrego samopoczucia.

 

Z resztą, nie ma co się spinać

Chyba odpowiedzi na swoje pytania dostałem ;)



#192 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 23:33

Kuba "grzecznie"?

 

Twoje wypowiedzi są przesiąknięte jadem i złośliwością.

 

A co do rezultatów szumu jaki próbowałem zrobić to chciałoby się znacznie większych, ale i tak nie jest źle. Na konkrety trzeba jeszcze trochę poczekać...

(niektóre mogę zdradzić Ci prywatnie)



#193 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 kwiecień 2013 - 23:40

Daniel

Jadem - bez egzaltacji...

Złośliwością, pewnie tak, raczej sarkazmem. 

Ja naprawdę, nie mam z Tobą problemu, bardziej drażni mnie klimat "przy okazji" ;) I naprawe, kibicuję każdej akcji, z której moze coś dobrego dla wód wyniknąć. [...] mnie zachowanie niektórych kolegów, ale to związku z Toba nie ma.

Ja to naprawdę rozumiem, ze czeka się na to czasem i kilka sezonów. Jak pisałem - miałem możliwość przyglądać się temu. 

 

Słownictwo !  W końcu punt ostrzeżenia zarobisz Kuba


Użytkownik Friko edytował ten post 09 kwiecień 2013 - 09:59


#194 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 23:49

Wiem, że nie do mnie pijesz, ale uważam że przekraczasz granicę smaku swoim sarkazmem i wyzłośliwianiem się.

Ani nie jest to śmieszne, ani nic nie wnosi. Jedyny cel jaki widzę, to że chcesz się kilku osobom odgryźć ... 



#195 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 kwiecień 2013 - 23:57

Może i tak jest. Czasem jak [...] trzyma ciężko z boku ocenić na chłodno.



#196 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 07 kwiecień 2013 - 00:10

A to przeze mnie masz tego [...] ? Wymieniłeś mnie pierwszego czyli musialem Ci zajść za skórę. A gdzieś pisałeś, że jesteś wyluzowany jak mało kto.
P.S. To ja jako no name mogę być tylko zaszczycony, że zapamiętał mnie tak ważny gość jak Kuba Standera. :)

 

Słownictwo !


Użytkownik Friko edytował ten post 09 kwiecień 2013 - 10:01


#197 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 kwiecień 2013 - 10:20

Niekoniecznie 

Wystarczy wątek przeczytać, co niestety kilka dni temu ponownie zrobiłem, by sobie ciśnienie podnieść.

 

Jest to niewątpliwy powód do zaszczytu. I samozadowolenia. 

Wolałbym co prawda zapamiętać z jakiejś pozytywnej akcji, na przykład obecności na akcji, a nie z wyszczekania, w tym przypadku na słabych podstawach, ale widać nie można mieć wszystkiego :D

Szkoda, że jak trzeba było robić coś więcej niż poklawiszować, to niewielu z forum miało na to czas... Kilka godzin raz na 4 lata przerasta możliwości.



#198 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 19:52

Daniel, dla rozluźnienia, ale wiąże się z Twoim ulubionym Okręgiem.

Właśnie zaczęli rozpowszechniać szczura, o tym, jak to mają już pełną wylęgarnię ikry szczupaka.

Lód na jeziorach, rybacy zwolnieni. Cudowne rozmnożenie jakieś :unsure:



#199 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 21:56

Daniel, dla rozluźnienia, ale wiąże się z Twoim ulubionym Okręgiem.

Właśnie zaczęli rozpowszechniać szczura, o tym, jak to mają już pełną wylęgarnię ikry szczupaka.

Lód na jeziorach, rybacy zwolnieni. Cudowne rozmnożenie jakieś :unsure:

 

Mariusz chyba o innym okręgu myślisz (nawet wiem o którym) :)



#200 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 08 maj 2013 - 10:10

Odświeżę trochę temat i przy okazji zaproszę.

Trochę to w temacie tego co udało się zrobić i co próbuje się robić. Dlatego nie będę zakładał nowego wątku.

Wiem, że może trochę późno, bo na pewno większość ma już popłacone na ten rok składki, ale wszystkich z Krakowa i okolic zachęcam do zapoznania się w tym roku z kołem z Niepołomic. Jest masa ludzi, którzy należą gdzieś do koła, bo gdzieś tam trzeba należeć, płacą okręg i na tym ich styczność z kołem się kończy. Zerknijcie czasem na naszą stronę http://www.wedkarstw...olomice.cba.pl/  albo na https://www.facebook...stwoNiepolomice . Jeżeli będzie Wam odpowiadało to, co u nas próbuje się zdziałać, żeby to nasze wędkarstwo mniej kojarzyło się z gumofilcem, może przeniesiecie się w roku kolejnym do nas? Nie jest to żadna filozofia. Trzeba tylko pamiętać o odebraniu swojej kartoteki z macierzystego koła. Oczywiście jeżeli ktoś nie chce, to nie trzeba płacić naszych wód. Już samo przeniesienie się do nas, będzie z Waszej strony sporą pomocą. Chodzi o swego rodzaju „wymianę substancji”, w kierunku większej ilości członków koła nie patrzących tylko na to kiedy, ile i dlaczego tak mało handlowego karpia wpuścili. Bez popierania w jakikolwiek sposób tych co chcą cokolwiek zrobić, nie ma co liczyć na to, że coś w lepszą stronę pójdzie.

No dobrze, ale co u nas się dzieje?

Generalnie staram się promować wędkarstwo oparte na bardzo, ale to bardzo daleko idącym umiarze w tym co możemy z wody wziąć. Celowo nie piszę o całkowitym C&R, bo sam nie jestem zdania, że jak ktoś w zgodzie z regulaminem zabierze na kolację jakąś rybę czy dwie w roku, to należy mu się wyrok. Byle naprawdę niewiele i byle nie okazy (obojętne jakiego gatunku).  Oficjalnie współpracujemy z jednym z gimnazjów z naszej okolicy. W ramach promocji wędkarstwa organizujemy i będziemy organizować co nieco dla innych szkół (konkursy, zawody… właśnie dobiegł końca konkurs dla podstawówek, gdzie trzy klasy z naszego terenu m.in. pojadą na atrakcyjną wycieczkę w góry http://www.wedkarstw...id=151&Itemid=1 ). Jeżeli macie małe dzieci, to może będziecie zainteresowani tym, że też dla dzieci członków koła coś fajnego będzie organizowane. Np. jakieś pokazy, konkursy czy wyjazdy w okresie ferii czy wakacji. Jerkbait.pl z wiadomych względów skupia raczej towarzystwo spinningowe, ale myślę, że i spinningista coś znajdzie u nas dla siebie. Zwłaszcza, że sam od jakiegoś czasu coraz więcej czasu poświęcam spinningowi ;) No i oczywiście moja perełka, czyli jedno z łowisk koła na zasadach NO KILL – temat rzeka. Wasze (spinningistów) wsparcie było by szczególnie cenne we wdrożeniu swego rodzaju planu, jak chodzi o drapieżniki. Niestety jak chodzi o drapieża to na  przylaskowej 6 to jest nie ciekawie. Trochę szczupłego niedobitka i trochę ciekawego okonia. Na tzw. Balatonie dramat. Jak chodzi o nołkilową 5 to temat inny, ale jak mówią niektórzy – „bo to dziwny stawek jest” :). Dlatego trzeba się postarać, żeby zarybienia wymiary i limity drapieża wyglądały inaczej niż do tej pory, a do tego potrzebne jest poparcie. Bez tego niektórzy co najwyżej będą mogli powiedzieć – ja wiedziałem, że się nie uda, nic z tego nie będzie.  Przy okazji. Na naszej stronie po prawej stronie jest sonda ws. Nokila – kliknijcie.

Jeszcze raz zapraszam. W razie czego chętnie pomogę, albo coś wyjaśnię.