Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4571 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 14 luty 2014 - 20:04

stała się miekka czyli też rozciągliwa ? czy była sztywna a tylko "spuchla" i dlatego nie gra na przelotkach ?



#482 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 luty 2014 - 09:13

Paprykarz: czyli wg ciebie plecionka kosztujaca 125 pln/135m bedaca opisana 0.14mm (pewnie jak zylka .16-.18 minimum a kto wie czy nie blizej do .20) trzymajaca 4kg (z deklarowanych prawie 11) jest ok bo mozna sobie ustawic hamulec w kolowrotku? Czlowiek kupujac produkt bedacy opisany (bo inaczej to miogly by sie nazywac "okoniowa", "szczupakowa" i "sumowa" bez podanych parametrow bo i tak sa z palca wyssane tutaj zreszta bodaj owner i jaxon juz stawiaja pierwsze kroki opisujac linki wg "wagi ryb jakie mozna na nie wyciagnac") spodziewa sie, ze choc troche bedzie on zblizony do zapewnien na pudelku. mz szczytem przegiecia byl whisplash 0.06, ktory jesli dobrze pamietam (mialem do z 7-8 lat temu?) wchodzil na shimano 2500 w ilosci odpowiadajacej zylce 0.3 ! a oczywiscie o opisanych bodaj 10kg wytrzymalosci nie bylo mowy...

W przypadku opisywanego tournamenta ja osobiscie wzialbym dobra zylke 0.2 (np strofta).

Oczywiscie, ze sie da wyciagnac nawet duza/mocna rybe na slabej lince (puki nie ma zaczepow etc), ale o nie o to chodzi.

Ps moze trafilem na lipnego tournamenta, ale duzo osob na niego narzekalo.

PS2. mialem w rekach spiderwire czerwonego (stealth?) opisanego identycznie jak stren i wygladajacego ideantycznie (nawet szpulka ta sama) i byl sporo slabszy przy opisanych 14lbs od identycznego strena.

 

PS3. przypomina mi sie jak robilem reklamacje plecionki "penn international braid 38kg" w pobliskim wedkarskim - linka wytrzymywala +- 13kg i kolesia argument brzmial: po co ci mocniejsza linka niz 13kg? zaplataj ja sobie dookola dloni i sprobuj zerwac. co ciekawe pure fishing jak im napisalem maila odpisalo, ze jak "nie jestem zadowolony z produktu to prosze go oddac do miejsca gdzie zostal zakupiony" ;) ani slowa komentarza co do realnej wytrzymalosci..

Gooral; pisałem w tym wątku o badaniu wytrzymałości jakie przeprowadziłem na różnych plecionkach. Wszyscy którzy sprawdzają wytrzymałość plecionki wykorzystują krótkie 1-2 m odcinki. Rozumiem, że plecionki nie są tanie ale to nie powód żeby na takiej podstawie wyrażać negatywne opinie o jakimkolwiek produkcie. Ja zrobiłem to trochę inaczej, wydłużałem badany odcinek plecionki od 2 m do 8 m i okazało się, że wraz ze wzrostem długości badanego odcinka wzrastała jego wytrzymałość nawet dwukrotnie. Wprawdzie nigdy plecionka nie osiągnęła deklarowanej wytrzymałości ( może gdybym zaczął badać 20 m odcinek to tak by się stało ?) ale nie ma to dla mnie znaczenia. Dla mnie liczy się czy plecionka się nie plącze, czy ładnie schodzi ze szpuli kołowrotka, że daje możliwość osiągania sporych odległości. Z wytrzymałością zawsze sobie poradzę w sposób wyżej opisany szczególnie jeżeli mam świadomość że plecionka ma np. 70% deklarowanej wytrzymałości. 

Jest to moja opinia co do wymagań jakie stawiam plecionce, wcale nie musisz jej akceptować i ja to szanuję. Tym niemniej jednak dla mnie Tournament Daiwy to dobra plecionka a nawet bardzo dobra - powtarzam dla mnie. Dla ciebie to może być ostatni shit.

Forum ma to do siebie że wyrażamy swoje opinie. Twoja jest taka - moja jest inna. Nie mam zamiaru polemizować a jedynie przekazać swoje odczucie i doświadczenia odnośnie jakiegoś produktu.



#483 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 15 luty 2014 - 21:50

Więc właśnie, opinia może być subiektywna i wtedy zaczynają się często przepychanki {jeśli  adwersarzom brakuje empatii}. Dlatego staram się zamieszczać tylko same pomiary. dziś kawałek Mikado inazuma x-plode 0,18 mm -18,35 kg. ciutke grubsza niż power strike 30lb a pomiar na ok 0,5 m kawałku wykazał 12 kg dwa razy i raz 14 kg. urywała się ok 2 cm od bezwęzłowej agrafki. W miare miękkie 150 m za 60 zł

PS. przy  poprzednich testach zawsze podawałem najmniejszą uzyskana wartość,no  bo co jest warta maksymalna? A na dodatek

KAMIL JEST WIELKI


Użytkownik kostom63 edytował ten post 15 luty 2014 - 21:56


#484 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 16 luty 2014 - 11:40

stała się miekka czyli też rozciągliwa ? czy była sztywna a tylko "spuchla" i dlatego nie gra na przelotkach ?

Wiesz używam tylko 14.5 i 17,5  lbs to z natury nie mogą być sztywne i bez preparatu aż tak nie grala jak np Duel czy Power a sama w sobie nie jest rozciągliwa taka jest moja opinia



#485 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 16 luty 2014 - 12:01

Planuję "ubrać" zestaw w przyzwoitą i mocną plecionkę o wytrzymałości 50 lb,będzie współpracować z Shimano Beastmaster AX Multi Silurus i kręciołęm Shimano wielkości 5000-6000,stawiam na Power Pro lub Power Strike,która z nich będzie mieć lepsze parametry i czy ktoś testował te plecionki o podobnych parametrach?



#486 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 luty 2014 - 18:41

z plecionek w podobnej wytrzymalosci ostatnio troszke przeskoczylem. zykle testuje na odcinku 1-2m (Paprykarz mowie, ze na dluzszych odcinkach plecionki sa mocniejsze jak jutro nie bedzie lalo to sprawdze bo mi ogyzki po kilkadziesiat metrow).

penn international niebieski  25kg - wytrzymal 12.

crivit z lidla 24kg                              wytrzymal 13

sure catch 18 kg                              wytrzymal 8

daiwa shinobi 50lbs                                          14kg

daiwa tournament 65lbs?                                 16kg

corastrong 25kg                                                12

daiwa tournament 8 50lbs                                  10kg

daiwa samurai 70 lbs                                         16kg

penn international 38kg                                     15kg

stren sonic 100lbs                                              20 kg

mistral 38kg                                                        14kg.

 

zdarzylo mi sie 1 raz, ze penn international 38kg strzelil mi na rybie po probie zbyt forsownego holu (penn slammer 260 + wedka 2.4m abu 80-120g).

stren 100lbs jak sznur od prania. najciensza z "50lbs" to daiwa shinobi.

sprawdzalem tez stara (w sklepie byla zakurzona i byla na niej naklejka nowosc 2011 czy cos..) rapalle titanium 50lbs i wytrzymala ponizej 10 kg...



#487 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2014 - 18:53

Jaki węzeł wiążesz ?



#488 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 luty 2014 - 18:54

zawsze palomar po obu stronach.

 

edit: probowalem tez "przeplatanki" znaczy nadziewasz plecionke na ogle i przekuwasz sie nie przez plecionke wielokrotnie ze sie niejako zaciska na sobie bez wezla - nie zauwazylem roznicy.


Użytkownik gooral edytował ten post 16 luty 2014 - 18:55


#489 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 16 luty 2014 - 22:29

Palomara nie używam, zdecydowanie spada wytrzymałość większości linek jakie miałem.

#490 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 luty 2014 - 22:32

Mam troche lacznikiw bezwezlowych nuestety nie pamietam mocy mize jutro po pracy pokombinuje. Dzis mi sie nawet pontonu z auta nie chcialo wyjmowac...

#491 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 16 luty 2014 - 23:09

Palomara nie używam, zdecydowanie spada wytrzymałość większości linek jakie miałem.

A jaki węzeł stosujesz???



#492 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 16 luty 2014 - 23:20

A do Power Pro i Power Strike dorzucę jeszcze Tuf Line,kiedyś nią łowiłem i była całkiem fajna,ale była cieńsza,ciekawe jak z grubszymi?

Na razie skłaniam się ku Power Strike- ma opinię "pancernej" plecionki,choć niezbyt finezyjnej :) .


Użytkownik CM Punk edytował ten post 16 luty 2014 - 23:20


#493 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2014 - 12:19

A jaki węzeł stosujesz???

Stosuję taki http://www.netknots....s/trilene-knot/ tylko na koniec przeciągam linkę przez trzecie oczko, tak jak tutaj http://www.netknots.com/fishing_knots/improved-clinch-knot/ . Bardzo ważne jest żeby wiązać na mokro, równomiernie i wolno ciągnąć za oba końce linki. Ten węzeł sprawdza mi się najlepiej w większości linek.



#494 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2014 - 12:22

Stosuję taki http://www.netknots....s/trilene-knot/ tylko na koniec przeciągam linkę przez trzecie oczko, tak jak tutaj http://www.netknots.com/fishing_knots/improved-clinch-knot/ . Bardzo ważne jest żeby wiązać na mokro, równomiernie i wolno ciągnąć za oba końce linki. Ten węzeł sprawdza mi się najlepiej w większości linek.

Mój podstawowy wezeł spiningowy. Prosty i mocny. Od lat go stosuję.



#495 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 17 luty 2014 - 17:17

Sprawdzał ktoś już w boju Duela? mam zamiar nabyć tylko nie wiem który model wybrać. A co do średnicy to jak nisko można zejść na bolki i szczupaki( takie do 90cm max). Chcę jak najcieńsza aby podczas wiatru nie zwiewało za mocno.



#496 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2014 - 17:26

Sprawdzałem X4 i było tak sobie.. Ja bym poniżej 2,0 nie schodził. A jak zaczepowo to wyżej.



#497 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 luty 2014 - 20:07

Stosuję taki http://www.netknots....s/trilene-knot/ tylko na koniec przeciągam linkę przez trzecie oczko, tak jak tutaj http://www.netknots.com/fishing_knots/improved-clinch-knot/ . Bardzo ważne jest żeby wiązać na mokro, równomiernie i wolno ciągnąć za oba końce linki. Ten węzeł sprawdza mi się najlepiej w większości linek.

hmm mam inne doswiadczenia uzywam go tylko do zylek (przy czym czesto robie tylko 1 oczko przez kretlik - plecionki mi sie zdazalo, ze sie rozwiazywaly az sobie znowu kilka razy sprawdze wlasnie dla tego zaczalem uzywac palomara po przejsiu na plecionki.



#498 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2014 - 01:53

Mnie nie zdarzyło się by się rozwiązał. Któregoś wieczoru siedziałem i rwałem linki sprawdzając wytrzymałość na różnych węzłach i kombinacja tych dwóch, które pokazałem sprawdziła mi się najlepiej. Żeby nie było, że kogoś namawiam :)

#499 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2014 - 01:56

Sprawdzał ktoś już w boju Duela? mam zamiar nabyć tylko nie wiem który model wybrać. A co do średnicy to jak nisko można zejść na bolki i szczupaki( takie do 90cm max). Chcę jak najcieńsza aby podczas wiatru nie zwiewało za mocno.


30 lb duel X8 ( chyba #2,0 ), sprawdzając większość znanych mi węzłów nie wytrzymał więcej niż 6 kg na testowanym odcinku 1,5 m

#500 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 18 luty 2014 - 08:57

Stosuję taki http://www.netknots....s/trilene-knot/ tylko na koniec przeciągam linkę przez trzecie oczko, tak jak tutaj http://www.netknots.com/fishing_knots/improved-clinch-knot/ . Bardzo ważne jest żeby wiązać na mokro, równomiernie i wolno ciągnąć za oba końce linki. Ten węzeł sprawdza mi się najlepiej w większości linek.

Również podobnie wiążę :) Ale czy aż tak zmienia się wartość wytrzymałości plecionki, to raczej nie zauważyłem :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych