Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4571 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 październik 2014 - 11:21

Ja wole zolty lepiej go widac. Zielona dosyc szybko plowieje i robi sie jasniejsza. Zolra wydaje sie trzymac kolor dluzej.

#562 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 październik 2014 - 11:29

Obojętne, przy dobrym wzroku. Używam ostatnio jaskrawych, żółtych też.  Mam, przynajmniej złudzenie, dokładniejszej informacji o tym, co dzieje się z przynętą.

Nie mniej, na sandaczach jest to już cecha pożądana, o ile linkę traktujemy jako sygnalizator brania.



#563 OFFLINE   Paczosek

Paczosek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWieś

Napisano 16 październik 2014 - 12:42

A co z rybami? Widza to inaczej ? Nie widza jej (żółtej) bo zielona to bardziej do koloru wody otoczenia a żółta to taka żarówka
  • piter v lubi to

#564 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 16 październik 2014 - 12:53

A co z rybami? Widza to inaczej ? Nie widza jej (żółtej) bo zielona to bardziej do koloru wody otoczenia a żółta to taka żarówka

Są tacy,którzy uważają,że wysoki połysk powłoki kołowrotka odstrasza ryby,więc żółta pletka to gwarancja braku brań ;) .



#565 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 październik 2014 - 12:53

zanim ktos z nas sie zamieni w rybe to wszelkie dywagacje na ten temat sa tylko dywagacjami. Ja glownie lowie okonie i szczupaki (no bo w irlandii w sume nic innego nie wystepuje) i nie widze by im przeszkadzaly kolory plecionnek jak cos to juz predzej stalka - ostatnio uzywam takiej bardzo grubej 45lbs (ale na oko jest z 2x grubsza od foxowej 30lbs) i okonie nia sa rzadkoscia jak tylko zejde z przyneta powiedzmy ponizej 10cm.



#566 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 16 październik 2014 - 15:44

Żółta, biała, niebieska, zielona - rybie bez różnicy

#567 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 październik 2014 - 15:46

To tez tylko dywagacja zanim ktos zostanie ryba :)

#568 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 październik 2014 - 22:04

no i tylko potwierdzilas wszystkie poprzednie spostrzezenia ;)

Ps co do jakosci przelotek uzywam tylko relatywnie tanich wedek (mam chyba jedna wedke za powyzej 100 euro a i tak jej niemal nie uzywam wiekszosc w zakresie 30-90 euro) do tego czesto przynajmniej 1 przelotka w kiju jest wymieniona z powodow losowych na towar rownie losowy (byle co tej samej wielkosci co w wedkarskim mieli pod lada nawet nie wiem czy nowe) i nidgy nie mialem problemow ze strenem/zylkami. Nie wedkuje w ciezkich warunkach glownie dosyc czysta torfowa woda bez zatopionych drzew etc...

 

Z chińskimi przelotkami bywa różnie. Czasami jest to wyrób przyzwoity, a nawet bardzo dobry, a czasami piłują tak, że aż żal słuchać. Oczywiście najważniejsza jest szczytowa.



#569 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 17:05

Więc właśnie, opinia może być subiektywna i wtedy zaczynają się często przepychanki {jeśli  adwersarzom brakuje empatii}. Dlatego staram się zamieszczać tylko same pomiary. dziś kawałek Mikado inazuma x-plode 0,18 mm -18,35 kg. ciutke grubsza niż power strike 30lb a pomiar na ok 0,5 m kawałku wykazał 12 kg dwa razy i raz 14 kg. urywała się ok 2 cm od bezwęzłowej agrafki. W miare miękkie 150 m za 60 zł

PS. przy  poprzednich testach zawsze podawałem najmniejszą uzyskana wartość,no  bo co jest warta maksymalna? A na dodatek

KAMIL JEST WIELKI

 

Bardzo zaciekawił mnie ten post. Kupiłem plecionkę Power Strike 50 lb pod kątem wyjazdu do Norwegii. Sprawdziłem wytrzymałość i pękała w okolicy 12-13 kg, nigdy na węźle.

Z tego wynika, że lepiej zaopatrzyć się w 30 lb, bo jest mocniejsza???

;)



#570 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 11 styczeń 2015 - 18:31

Dzień dobry ja polecam plecionkę Dragon HM8X 


Użytkownik konrado edytował ten post 13 styczeń 2015 - 17:44


#571 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 18:36

A coś w rodzaju: "dzień dobry" to gdzie? :angry:


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 11 styczeń 2015 - 18:36


#572 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 01:36

Bardzo zaciekawił mnie ten post. Kupiłem plecionkę Power Strike 50 lb pod kątem wyjazdu do Norwegii. Sprawdziłem wytrzymałość i pękała w okolicy 12-13 kg, nigdy na węźle.
Z tego wynika, że lepiej zaopatrzyć się w 30 lb, bo jest mocniejsza???
;)

Witam, ktoś już pisał o tym, że grubsze pletki nie zawsze wytrzymują więcej niż cieńsze, mam nadzieję wszystkie moje jeszcze raz sprawdzić co im się zmieniło po sezonie. Generalnie temat grubości i wytrzymałości nie jest łatwy. Mam wrażenie że jest to produkt mocno niestabilny nawet nowy i uznanych producentów.

#573 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 07:58

Ale 50 lb okolo 12-13 kg?? Dobrze, że sprawdziłem tą plecionkę, bo mam możliwość jeszcze zaopatrzyć się w 30 lb przed wyjazdem.

#574 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 08:47

tutaj mozna dowiedziec sie wiecej niz z czytania fusow http://www.paulusjus...etestingbuy.htm strona linkowana wielokrotnie :)


  • francisco scaramanga i Tomek88 lubią to

#575 OFFLINE   sirbula

sirbula

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaNamysłów

Napisano 12 styczeń 2015 - 20:35

Siema wszystkim

 

Od dwóch sezonów łowię rybki na tej plecionce DYNEEMA MICRO TEX jak dla mnie rewelacja cena do jakości brak jakich kolwiek splątań czy tak zwanych ''bród'' teraz zamawiałem koledze dwa rozmiary i testował ja od początku grudnia do końca na sandaczach i szczupakach i powiedział,   cytuje ''BELLA" :D


Użytkownik sirbula edytował ten post 12 styczeń 2015 - 20:36


#576 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 20:53

Siema wszystkim

 

Od dwóch sezonów łowię rybki na tej plecionce DYNEEMA MICRO TEX jak dla mnie rewelacja cena do jakości brak jakich kolwiek splątań czy tak zwanych ''bród'' teraz zamawiałem koledze dwa rozmiary i testował ja od początku grudnia do końca na sandaczach i szczupakach i powiedział,   cytuje ''BELLA" :D

Witaj.

Przywitaj się w stosownym wątku na forum.

Brody i splątania w niezbyt dużej mierze zależą od samej plecionki. Ważniejszy jest sam kołowrotek(między innymi jakość nawoju) lub nawyki w trakcie łowienia np.szarpanie z zaczepem za pomocą wędki i kołowrotka przez co plecionka się wrzyna pod zwoje iw  następnym rzucie mamy piękne gniazdo :)



#577 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:48

tutaj mozna dowiedziec sie wiecej niz z czytania fusow http://www.paulusjus...etestingbuy.htm strona linkowana wielokrotnie :)

 

Świetna stronka, serdeczne dzięki.

Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie tych kolumn bo coś mi nie gra.

Z góry dzięki.



#578 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 styczeń 2015 - 17:28

Witam,

 

Czy któryś z kolegów mi doradzi i podpowie. Potrzebuję dobrą, cichą i miękką plecionkę na Wisłę (Mazowsze ).

Wybór (tańsza) DUEL HARDCORE X8 czy Dragon HM8x Forte (droższa)



#579 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 13 styczeń 2015 - 17:43

Witam. Ja używam Dragona HM8x Forte 0,16 plecionka jest bardzo cicha i gładka nie jest przegrubiona co jest ważne. Lub może tańszą plecionkę Power pro też bardzo fajna.


Użytkownik konrado edytował ten post 13 styczeń 2015 - 17:45


#580 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 13 styczeń 2015 - 18:14

Ja używam P-line, męczyłem ją trochę i muszę przyznać, że za taką cenę nie szukam niczego innego. Cieńsza niz Power Pro i trzyma wytrzymałość. A jestem nad wodą częściej pewnie niż nie jeden z tego forum. Badziewna plecionka po 2-3 tygodniach była do niczego  :unsure:. Nie mogę tylko zrozumieć, dlaczego wędkarze u nas łykają cyferki na opakowaniach  :blink:. Linka 10 lb. na węźle to już mocna linka. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych