Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 25 lipiec 2016 - 17:39

Niestety nie znajde tam interesujacych informacji bo mieszkam za granica i musze wybierac to co tu jest dostepne.
Ps watek o octa braid przeczytalem i w zasadzie mam podobne zdanie co godski.

Moje pytanie o różowego Sufixa zostaje nadal aktualne.

A jakie jest twoje zdanie?kolega Godski odkrył istnienie tej plecionki.JERKBAJT kopalnia wiedzy.
  • Alexspin lubi to

#1082 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 28 lipiec 2016 - 21:08

Czy Ktos uzywal ?. Jaka jest ?.

Dziekuje, Leslaw.

 

DSC02771_zpsfwxxktx3.jpg

 

 

Bardzo fajny i rzeczowy test plecionki:

polecam obejrzeć każdemu i potem się zastanowić czy jednak nie dodać tych 15-20zł do czegoś lepszego.

 

 

Niedawno wróciłem z wyjazdu na północ norwegi podczas którego miałem sposobność używać tej plecionki w wersji multicolor 0,35mm.

Plecionka nawinięta na Okume Soltera podczepioną pod wędkę Savage gear 70lb, plecionka mimo obcowania z niezłą solanką nie straciła szybko koloru, jak pada w tym teście, nie postrzępiła się też o kamienie wśród których łowiłem.

 

Co do mocy to mimo kilkukrotnego siłowania się z zaczepami ( bez żadnej taryfy ulgowej ) to żadnej przynęty nie straciłem, mimo że w identycznych warunkach koledzy potracili swoje przynęty.

Co do mocy to skonfrontowałem zestaw z dorszami ok 10+ i Halibutem 120cm waga sporo ponad 20 kg i plecionka zdała egzamin :)


  • didi i Sebalos lubią to

#1083 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 lipiec 2016 - 05:41

Piotrze, nic dziwnego, przy tej grubości linki mógłbyś wyholować K-278 Komsomolec... ;)


  • Piotrek Milupa i asafa lubią to

#1084 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 29 lipiec 2016 - 06:12

no patrz :blink:  a pisali że badziew ;) , ja mam 0,10 i 0,16 i złego słowa o niej na razie  nie powiem


  • Piotrek Milupa lubi to

#1085 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:24

Witam , ja właśnie zakupiłem Daiwę 20 i 16 w kolorze limonki - na razie co mogę powiedzieć to średnica bardzo mnie zaskoczyła plećki dużo cieńsze niż u konkurencji... dam znać po kilku łowieniach co się z nią dzieje.

ZIKU


  • Piotrek Milupa i Kamil Z. lubią to

#1086 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 lipiec 2016 - 08:19

Na innym Forum ukazała się opinia o Magnum 4X. Ciekawa, ale DRAGON nie chwali się, że to "made in Japan", więc pewnie "made in MŻR". Trzeba podchodzić do niej z dystansem.



#1087 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 29 lipiec 2016 - 09:50

Piotrze, nic dziwnego, przy tej grubości linki mógłbyś wyholować K-278 Komsomolec... ;)

 

 

Niekoniecznie na to się nastawiałem ale pewnie bym chwilę poholował ;)


  • Sebalos, nick i Alexspin lubią to

#1088 OFFLINE   Pansum

Pansum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 29 lipiec 2016 - 13:44

ja jakoś do dragona nie jestem przekonany, próbowałem dać mu szasne, nadaremne. Chyba nie chcę testować znów.


Użytkownik Pansum edytował ten post 29 lipiec 2016 - 13:46


#1089 OFFLINE   Pansum

Pansum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 29 lipiec 2016 - 13:54

Witam , ja właśnie zakupiłem Daiwę 20 i 16 w kolorze limonki - na razie co mogę powiedzieć to średnica bardzo mnie zaskoczyła plećki dużo cieńsze niż u konkurencji... dam znać po kilku łowieniach co się z nią dzieje.

ZIKU

8 splotową? Cienkie może i tak ale problematyczna, mnie się skręcała, ojcu tak samo.



#1090 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 29 lipiec 2016 - 15:09

Rolki czyste i nasmarowane? :)

#1091 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 01:05

Ostatnio przesłał mi kolega sprzedający testowy kawałek plecionki Pee Wee WX4 PE 0,8 o nominalnej wytrzymałości 4,5 kg a wytrzymała 5 kg 😮 jest naprawdę cienka , od WX8 zdecydowanie mniej śliska , gładka i miękka, ale moim zdaniem naprawdę godna polecenia. Te WX8 które już używam zdecydowanie lepiej trzymają parametry niż tournament daiwy czy avani See Bass

#1092 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 sierpień 2016 - 12:52

Ostatnio przesłał mi kolega sprzedający testowy kawałek plecionki Pee Wee WX4 PE 0,8 o nominalnej wytrzymałości 4,5 kg a wytrzymała 5 kg jest naprawdę cienka , od WX8 zdecydowanie mniej śliska , gładka i miękka, ale moim zdaniem naprawdę godna polecenia. Te WX8 które już używam zdecydowanie lepiej trzymają parametry niż tournament daiwy czy avani See Bass

Tak się podpytam. Te 5 kg było liniowo czy na węźle-jeśli tak to jakim?



#1093 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 22:58

Jak zwykle agrafka bezwęzłowa
  • tomi101 i Tomas81 lubią to

#1094 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 sierpień 2016 - 21:18

Jak zwykle agrafka bezwęzłowa

Podziękował :)  Czyli też wiązanie jak u mnie ;)



#1095 OFFLINE   Dim3n

Dim3n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDęblin
  • Imię:Damian

Napisano 08 sierpień 2016 - 21:23

Używam Mikado Octa Braid 0.14 szybko schodzi kolor. Szybko się sciera na kamieniach,Trochę żałuję że kupiłem 300m teraz myślę że wybrał bym 0.18

#1096 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 00:07

W wątku sprzedaży padła prośba o porównanie Pee Wee do Varivasa . Pee Wee WX4 0,8 PE jest zdecydowanie grubsza i sztywniejsza niż Avani See Bass 1,0 PE, nie ma tak śliskiej powierzchni, ale jest zdecydowanie bardziej okrągła, czego nie można powiedzieć o Pee Wee WX8 0,8 PE, która z kolei jest cieńsza , gładsza, bardziej śliska i mniej tasiemkowa niż wspomniany Varivas
Tomek

#1097 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 09 sierpień 2016 - 08:13

Niestety nie znajde tam interesujacych informacji bo mieszkam za granica i musze wybierac to co tu jest dostepne.
Ps watek o octa braid przeczytalem i w zasadzie mam podobne zdanie co godski.

Moje pytanie o różowego Sufixa zostaje nadal aktualne.

Różowego Sufixa Super 8 i jego cieńszą wersję czyli Nano Braid,używam od 2 sezonów...i mam takie spostrzeżenia:

- miękkością ''bije'' wszystkie linki jakich do tej pory używałem (Daiwa,Berkley,PP,Stren,Tuf-Line),jest dosłownie ''lejąca'' się jak nitka do szycia ;) .

- wyraźnie cieńsza od konkurencji w tych samych papierkowych parametrach,lekko tasiemkowata przy malutkich średnicach,splot gęsty i ciasny.

- kolor oczywiście ''schodzi'',ale dosyć wolno i po 1 miesiącu użytkowania jest o 1-1,5 tonu jaśniejszy i tak zostaje po długim (sezonowym ) użytkowaniu.

- wytrzymałość na zadowalającym poziomie w granicach 90% tego co ma zadeklarowane,nie ''strzela'' gdzie popadnie,zawsze puszcza na węźle.

- sam kolor dość wygodny w ''obserwowaniu'' chociaż nie aż tak jak ''oczojebne'' żółte czy zielone kolory,ale na plus to,że wyraźnie mniej ''przeszkadza'' rybom w dobieraniu się do przynęty.

- na koniec dość średnio nadaje się na mocno kamieniste miejscówki,jeśli łowimy bez dość długiego przyponu strzałowego (FC lub Nylon)

 

Linek tych używam,używałem zarówno na stałoszpulowcach i multipikatorach...przy stałej szpuli jej miękkość przy dość dużym wietrze może być troszkę problematyczna,lubią się robić mikro pętelki (wrażliwość na skręcanie),które owocują ucinaniem nie rozwiązywalnych węzłów...przy multipikatorze jest dużo lepiej i nawet jeśli zrobimy dość grube ''gniazdo'' z rozplątaniem nie ma problemów.


Użytkownik Paavo edytował ten post 09 sierpień 2016 - 08:15

  • Jack__Daniels lubi to

#1098 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 sierpień 2016 - 17:29

Byłem wczoraj na Narwi. Na kołowrotku nawinięta Power Pro 0,16. Trzy zaczepienia za podwodną roślinność i trzy strzały plecionki. Kolega łowił na żyłkę 0,26 - 0,28 i bez problemu przynęty uwalniał.


Użytkownik leszczynski.bp edytował ten post 16 sierpień 2016 - 17:29


#1099 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 16 sierpień 2016 - 17:48

Byłem wczoraj na Narwi. Na kołowrotku nawinięta Power Pro 0,16. Trzy zaczepienia za podwodną roślinność i trzy strzały plecionki. Kolega łowił na żyłkę 0,26 - 0,28 i bez problemu przynęty uwalniał.

Może jakąś starą zleżałą kupiłeś, mam pp tyle że 8 slick hi-vis yellow i raz jedyny kiedy strzeliła to na węźle i z mojej winy a zdarzyło mi się na niej wyrwać trzcinę z korzeniami z dna stawu.



#1100 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 sierpień 2016 - 17:55

Może jakąś starą zleżałą kupiłeś, mam pp tyle że 8 slick hi-vis yellow i raz jedyny kiedy strzeliła to na węźle i z mojej winy a zdarzyło mi się na niej wyrwać trzcinę z korzeniami z dna stawu.

Nie mam pojęcia. Plecionka kupiona jakieś 2 miesiące temu w sklepie. Nawinięta jest na Zaubera. Nie wiem dlaczego ale wydawała mi się dziwnie skręcona. Po pierwszym strzale odciąłem chyba ze 20m ,ale nic to nie dało. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    ktm777