Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4440 odpowiedzi w tym temacie

#3461 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 19 grudzień 2021 - 14:30

Jaka plecionkę polecacie na okonia grubość 0,04.w budżecie do 100pln

#3462 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 16:52

Panowie jaką wytrzymałość plecionki na okonia wybrać. Na pewno sunline siglon bo takiej używam na sandacze i szczupaki i jestem zadowolony, tylko zastanawiam się między :
6 lb / 2,7kg / PE #0.4 / 0,10mm
8 lb / 3,6kg / PE #0.4 / 0.12mm
10 lb / 4,5kg / PE #0.6 / 0,13mm
Nie łowię na codzień takimi nitkami, jak już łowiłem okonie czy klenie to żyłką. Plecionka będzie używana na zmianę kijami Avid AVS 70MLF2 i 96LM2. Pierwszy z opadu gumki 5-7cm na główkach 5-15gr, drugi woblery 2,5cm-4,5cm, obrotówki 1-2, cykady itd.
Z góry dziękuję za pomoc.

 

mimo wszystko, patrząc na skrajne dane, korzystałbym z dwóch linek.....guma 7 cm i 15 gramów ołowiu to już jednak kaliber większy niż lekki, tu bez problemu można używać plecionki PE 1.0 czy nawet 1.2.....Avidy poradzą sobie z mocniejszą plecionką, a ryzyko urwania przy rzucie zdecydowanie mniejsze, podobnie zaczepy.....im ciężej, tym więcej zaczepów, tak jakoś wychodzi.....rozważ może dwie szpule, na jednej PE 0.6, na drugiej PE 1.0.....albo PE 0.5 i 0.8......Sunline Siglon x4 jak najbardziej się sprawdzi

 

Jaka plecionkę polecacie na okonia grubość 0,04.w budżecie do 100pln

 

jak wyżej, Sunline Siglon x4 w dowolnym umaszczeniu kolorystycznym....co prawda sam używam do takich zastosowań PE 0.5, ale zdaje się nieco cieńsza ma równie dobre opinie


Użytkownik cristovo edytował ten post 19 grudzień 2021 - 16:53

  • Biesan i kostom63 lubią to

#3463 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 16:54

Panowie jaką wytrzymałość plecionki na okonia wybrać. Na pewno sunline siglon bo takiej używam na sandacze i szczupaki i jestem zadowolony, tylko zastanawiam się między :
6 lb / 2,7kg / PE #0.4 / 0,10mm
8 lb / 3,6kg / PE #0.4 / 0.12mm
10 lb / 4,5kg / PE #0.6 / 0,13mm
Nie łowię na codzień takimi nitkami, jak już łowiłem okonie czy klenie to żyłką. Plecionka będzie używana na zmianę kijami Avid AVS 70MLF2 i 96LM2. Pierwszy z opadu gumki 5-7cm na główkach 5-15gr, drugi woblery 2,5cm-4,5cm, obrotówki 1-2, cykady itd.
Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli musi to być Sunline to polecam ADV. Moim zdaniem dużo lepszy. Do główek 15 gr plus guma to PE 0,6 minimum.
  • homax lubi to

#3464 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 16:56

a masz porównanie ADV do Siglona x8 oraz XPlasmy x8?



#3465 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 16:59

Jaka plecionkę polecacie na okonia grubość 0,04.w budżecie do 100pln

Moim zdanie również tym budżecie tylko 4sploty. A tu bym wybrał YGK Upgrade. Ale kolega Psułek miał niedawno promocje i tam była za 110 zł Sunline ADV 8splotową w grubości 0,5 PE którą zdecydowanie polecam
Tomek

#3466 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 17:04

a masz porównanie ADV do Siglona x8 oraz XPlasmy x8?

Jeśli to pytanie do mnie to tak mam osobiste porównanie tych plecionek. Właśnie niedawno kupiłem ADV w różnych rozmiarach i szykuję się do napisania kilku słów. PE 0,4 przeszła test łowienia cały dzień w mrozie.
Tomek
  • homax i cristovo lubią to

#3467 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 17:37

Jeśli to pytanie do mnie to tak mam osobiste porównanie tych plecionek. Właśnie niedawno kupiłem ADV w różnych rozmiarach i szykuję się do napisania kilku słów. PE 0,4 przeszła test łowienia cały dzień w mrozie.
Tomek

 

pytanie oczywiście do Ciebie, tak wynika z chronologii.....będę wdzięczny.....co do Sunline Siglon x8 mam złe doświadczenie, w przypadku XPlasmy takie sobie.....co mnie bardzo zaskoczyło, ponieważ tańszy Siglon x4 jest świetny.....boje się nieco ADV, ale ciekawi mnie ta linka ;)



#3468 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 17:56

Też nie jestem fanem Sunline Siglon x8 szczególnie w cienkich rozmiarach. Pierwszy Sunline PE był super. X-plasma taka sobie. ADV super mi się podoba. Jak piszę sprawozdanie z testu staram się nie mieszać swoich opinii czy odczuć. Ale tutaj sobie pozwoliłem. Również YGK Upgrade x8 to mój faworyt x4 tylko PE 0,2 używam i jestem bardzo zadowolony. Mimo, że pierwsza moja YGK to jakiś G-soul x3 bodajże, porażka totalna
Tomek
  • cristovo lubi to

#3469 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3722 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 grudzień 2021 - 12:26

(...)co do Sunline Siglon x8 mam złe doświadczenie(...)

 

Też nie jestem fanem Sunline Siglon x8 szczególnie w cienkich rozmiarach.(...)
Tomek

Zgadzam się z Waszą opinią co do X8, natomiast polecam X4 - mocna, grubość bardzo zbliżona do deklarowanej w opisie.
 


Użytkownik Alexspin edytował ten post 20 grudzień 2021 - 12:26

  • cristovo lubi to

#3470 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 20 grudzień 2021 - 13:35

pytanie oczywiście do Ciebie, tak wynika z chronologii.....będę wdzięczny.....co do Sunline Siglon x8 mam złe doświadczenie, w przypadku XPlasmy takie sobie.....co mnie bardzo zaskoczyło, ponieważ tańszy Siglon x4 jest świetny.....boje się nieco ADV, ale ciekawi mnie ta linka ;)

Nie ma się co bać :-)
Ok 3.5 miesiąca używam Siglona ADV tyle że 2.5pe.
Do tej pory jedyną linką, która wytrzymywała ostre czochranie po krzaczorach to był 4 splotowy sznurek PowerPro. Nie wiem jak cieńsze ale z tego Siglona Adv 2.5pe jestem mega zadowolony.
Jedyny minus to że musiałem odciąć na początku ok 15 metrów bo było płaskie zgrubienie tak ok 3 cm. Chyba jakaś wada produkcyjna. W PP też tak miałem raz.
  • kostom63 i cristovo lubią to

#3471 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 20 grudzień 2021 - 17:46

Obecnie używam 0.8 PE duel hardcore milky blue. Kupiona od turika pod bolenia a teraz służy do łowienia miejskich sandaczy. Zabezpieczona cx80 ślizga się po torzitach z dowiązanym przyponem fc ok 2m. Ygk upgrade X8 co prawda leży nawinięta/zabezpieczona nieużywana ale mógłbym ją w ciemno polecić.

#3472 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 20 grudzień 2021 - 17:56

uważam jak kolega wyżej, mam zarówno 0.4 i 0.6 siglona i obie są wystarczająco cienkie na okonia. Jeśli nie bawisz się jigami poniżej 1,5g i spodziewasz się przyłowów to możesz śmiało wziąć tę 0.6



#3473 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4823 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 grudzień 2021 - 23:12

@Cristovo - tym masz ręce naznaczone tappingiem i hammer-on - zawsze linka będzie ci się lepić do opuszków. Co do tego która plecionka jest lepsza - Plasma czy ADV to zdania są podzielone - trzeba potestować. Spotkałem się z głosami na plus dla jednej jak i drugiej. Ja osobiście wolę Plasmę. Jedno jest pewne - x4 to niekwestionowany lider w stosunku jakość/cena.

 

Promo gwiazdkowe jeszcze wisi, jakby ktoś chciał skorzystać:

 

http://jerkbait.pl/t...armowa-wysyłka/


Użytkownik psulek edytował ten post 20 grudzień 2021 - 23:13

  • cristovo lubi to

#3474 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisano 20 grudzień 2021 - 23:27

Nie ma się co bać :-)
Ok 3.5 miesiąca używam Siglona ADV tyle że 2.5pe.
Do tej pory jedyną linką, która wytrzymywała ostre czochranie po krzaczorach to był 4 splotowy sznurek PowerPro. Nie wiem jak cieńsze ale z tego Siglona Adv 2.5pe jestem mega zadowolony.
Jedyny minus to że musiałem odciąć na początku ok 15 metrów bo było płaskie zgrubienie tak ok 3 cm. Chyba jakaś wada produkcyjna. W PP też tak miałem raz.

A to nieskromnie powiem "jam Ci to doradził". Cieszę się, że pomoc była przydatna
  • homax i przemo_w lubią to

#3475 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 grudzień 2021 - 08:00

A to nieskromnie powiem "jam Ci to doradził". Cieszę się, że pomoc była przydatna

Dokładnie tak :-)

#3476 OFFLINE   ktm777

ktm777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 grudzień 2021 - 18:23

@Cristovo - tym masz ręce naznaczone tappingiem i hammer-on - zawsze linka będzie ci się lepić do opuszków. Co do tego która plecionka jest lepsza - Plasma czy ADV to zdania są podzielone - trzeba potestować. Spotkałem się z głosami na plus dla jednej jak i drugiej. Ja osobiście wolę Plasmę. Jedno jest pewne - x4 to niekwestionowany lider w stosunku jakość/cena.

 

Promo gwiazdkowe jeszcze wisi, jakby ktoś chciał skorzystać:

 

http://jerkbait.pl/t...armowa-wysyłka/

Link nie bangla



#3477 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4823 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 grudzień 2021 - 00:01

Link nie bangla

Wstawiłem znowu:

 

http://jerkbait.pl/t...armowa-wysyłka/



#3478 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 grudzień 2021 - 19:38

pytanie oczywiście do Ciebie, tak wynika z chronologii.....będę wdzięczny.....co do Sunline Siglon x8 mam złe doświadczenie, w przypadku XPlasmy takie sobie.....co mnie bardzo zaskoczyło, ponieważ tańszy Siglon x4 jest świetny.....boje się nieco ADV, ale ciekawi mnie ta linka ;)

Ten sunline to najgorsze gówno jakie używałem. Mikado ninotho jest o niebo lepsze, nie polecam. Dwie szpule w różnych rozmiarach strzępiły się jak sznurek. Sprzedający śmiał twierdzić,że źle eksploatowana ( dwa wypady na bolenie) lub wina sprzętu ( ślizgała się po torzite i rolce Stelli 18). Dwie szpule poszły do śmieci...

#3479 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2021 - 19:48

Ten sunline to najgorsze gówno jakie używałem. Mikado ninotho jest o niebo lepsze, nie polecam. Dwie szpule w różnych rozmiarach strzępiły się jak sznurek. Sprzedający śmiał twierdzić,że źle eksploatowana ( dwa wypady na bolenie) lub wina sprzętu ( ślizgała się po torzite i rolce Stelli 18). Dwie szpule poszły do śmieci...


Piszesz o Siglonie ADV?

#3480 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 grudzień 2021 - 20:05

8x