Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4404 odpowiedzi w tym temacie

#3501 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 styczeń 2022 - 21:36

Na szpuli w fotelu wystarczy i na dekadę😁. To jak z audi z Niemiec, zależy od przebiegu i eksploatacji...
  • Szymon82 lubi to

#3502 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 styczeń 2022 - 21:54

Aż nie chce mi się wierzyć w taką trwałość plecionek, o jakich piszesz.... po dwóch latach obrócona na szpuli :huh: ?!

Ja plecionkę po 2/3 sezonu obracam na szpuli, a po sezonie wyrzucam. I to bez względu na markę. Co prawda nie używam Sunline, ani wielu innych polecanych tutaj, a po prostu te które leżą pod ręką w sklepie-Daiwa J-Braidx8, Shimano Kairiki, Power Pro.

Faktem jest, że najczęściej łowię jigami 20-40g, czasem nawet 50g, czyli linka nie ma lekko, jak i reszta sprzętu. Cienkie linki na brzany 0,08-0,10 mm też pracują przy kamienistym dnie, czasem z sumem się zmagają, ciężki żywot, długo nie wytrzymują.

Sunline Singlon użytkowany okazjonalnie i stosunkowo rzadko , więc nie rozumiem zdziwienia . Duel za to intensywnie i wystarcza na dwa sezony , choć końcówka na styk . Gramatury to 5-7 do 10 gram z gumami 7-12 cm najczęściej , więc ciężko nie ma . Woda stojąca , płytka i czysta . Wabiki o ciężarze podawanym są dla mnie czystą abstrakcją,  ponieważ nie posiadam sprzętu mogącego je obsługiwać . I potrzeby stosowania na moich wodach . Cytowany Sunline Singlon obsłużył przez ten czas mniej wyjazdów niż jeden sezon łowienia na lekko . Nie jestem związany z jakimkolwiek dystrybutorem omawianej obecnie w wątku plecionki jakby co . A wolę zdecydowanie Duela . Co do cienkich linek 0,08-0,10 mm się nie wypowiadam , bo mentalnie jestem w klasyfikacji PE . 


  • Krzysiek Rogalski, Rebus i Pescador de caña lubią to

#3503 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 04 styczeń 2022 - 23:13

Moje plecionki dodaje do koszyka, później trzy lata czekam i płacę blikiem. Są bezawaryjne

#3504 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 04 styczeń 2022 - 23:39

U mnie jedyne plecionki na kłowrotkach , które przeżyły sezon to egi metal i duel przy czym egi wytrzymało jakiś sezon i dwa miesiące . Rekordzistą za to jest duel którego właśnie kilka dni temu po dwóch sezonach przerzuciłem na drugą stronę . Oczywiście w pełni różowo nie jest bo z duela zostało jakieś 80m ale biorąc pod uwagę, że używam go przeczesując krzaki to uważam to za super wynik ;)

#3505 ONLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 05 styczeń 2022 - 00:14

[quote name="malinabar" post="2984127" timestamp="1641312286"]

U mnie Sunline Singlone x8 PE 1,2 pomarańczowy , kupiony jakieś 3-4 lata wstecz co najmniej u Mefiego,
Cześć, wydaje mi się, że razem zachwycaliśmy się pierwszym Sunline'm jeszcze bez Siglon parę lat temu czyli w 2017
Tomek

#3506 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 05 styczeń 2022 - 00:22

Może tak być Tomku . Sunline Super PE 8 Braid to było coś ...



#3507 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 styczeń 2022 - 00:40

Cześć, wydaje mi się, że razem zachwycaliśmy się pierwszym Sunline'm jeszcze bez Siglon parę lat temu czyli w 2017
Tomek

 

O tego Sunline Ci chodziło Tomku:

https://ibait.pl/super-pe-8

?



#3508 ONLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 05 styczeń 2022 - 02:30

Tak

#3509 ONLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 05 styczeń 2022 - 09:15

Moim zdaniem Sunline byl przegrubiony w stosunku do np. YGK.


  • kostom63 lubi to

#3510 ONLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 05 styczeń 2022 - 16:27

Moim zdaniem Sunline byl przegrubiony w stosunku do np. YGK.

Może, nie to że przegrubiony, bo na szpule Shimano weszło tyle, ile podawało Shimano, że ma wejść plus mały zapas. A fakt, że YGK robi jakby najcieńsze plecionki
Tomek
  • strary i homax lubią to

#3511 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 06 styczeń 2022 - 19:55

Sunline Singlon użytkowany okazjonalnie i stosunkowo rzadko , więc nie rozumiem zdziwienia . Duel za to intensywnie i wystarcza na dwa sezony , choć końcówka na styk . Gramatury to 5-7 do 10 gram z gumami 7-12 cm najczęściej , więc ciężko nie ma . Woda stojąca , płytka i czysta . Wabiki o ciężarze podawanym są dla mnie czystą abstrakcją,  ponieważ nie posiadam sprzętu mogącego je obsługiwać . I potrzeby stosowania na moich wodach . Cytowany Sunline Singlon obsłużył przez ten czas mniej wyjazdów niż jeden sezon łowienia na lekko . Nie jestem związany z jakimkolwiek dystrybutorem omawianej obecnie w wątku plecionki jakby co . A wolę zdecydowanie Duela . Co do cienkich linek 0,08-0,10 mm się nie wypowiadam , bo mentalnie jestem w klasyfikacji PE . 

Czy rozmiar w mm czy PE, to nie ma żadnego znaczenia, najczęściej szpule plecionki mają oba oznaczenia.

Żadna plecionka nie wytrzymała u mnie 2 lat, więc jestem zdziwiony ale rozumiem ;) . Pewnie używam byle jakich jakościowo produktów, Sunline Siglona ani Duela nigdy nie używałem, nie miałem dostępu pod ręką. A może kołowrotki (różne-jakieś Daiwa, Shimano TP, czarnuchy) zbyt podłe niszczą żyłkę, podłę przelotki w kijach (np. Dragon Nanoflex, Talon, Mivardi Xcentrix), brudna woda , przyczyn może być wiele. Ale najprawdopodobniej te plecionki do niczego. 

Chyba że zbyt intensywne łowienie, to ewentualnie zastanowię się nad ograniczeniem użytkowania, by oszczędzić plecionkę na 2 lata :lol: . Oczywiście żartuję, częste łowienie i ciężka orka, to demoluje sprzęt, ale jakoś nie mam ochoty oszczędzać plecionek :) .
 



#3512 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 06 styczeń 2022 - 20:57

Hej. W zeszłym sezonie dokonałem małej zmiany z Daiwa J8 Braided, na Sufix. Cena podobna, kolor trzyma dużo dłużej niż J8 i jest bardziej śliska. Ogólnie polecam. Dostępna w PL chyba w FM.

Załączone pliki



#3513 ONLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 06 styczeń 2022 - 22:15

Ale jakie parametry na pudełku im się zmieściły!?! PE 1,5 i 40 lb
Tomek

#3514 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 06 styczeń 2022 - 22:24

Hehe, no teraz zerknąłem, bo zdjęcie poglądowe. Ja używam cieńszych. Chyba 16 Lb. Siglona też używałem właśnie 16 Lb i złego słowa nie powiem.

Użytkownik golsyl1980 edytował ten post 06 styczeń 2022 - 22:25


#3515 ONLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 09 styczeń 2022 - 22:52

Cześć, znowu kupiłem Sunline ADV. Tym razem cztery grubości, ale dla mnie tylko niebieska 0,4 PE. Koledzy właściciele całej reszty pozwolili odciąć trochę na testy dla szerszej społeczności. Próby zerwania jak zwykle na łączniku bezwęzłowym, trzy razy ten sam kawałek.
0,4 PE na pudełku 5 lb, próby zerwania między 2,7 a 3,2 kg
0,5 PE pudełko 6 lb, próby między 2,8 a 3,6 kg
1,0 PE pudełko 12 lb, próby między 6,0 a 6,4 kg
1,2 PE pudełko 16 lb, próby między 6,7 a 7,2 kg
Żeby dopatrzeć się różnicy między 0,4 a 0,5 PE trzeba się wysilić, ale jest. Lepiej to widać między 1,0 a 1,2 PE. Bez względu na grubość i kolor linka jest śliska, trochę sztywna i ścisła, oraz jest tasiemką. 2 próby zerwania nie były idealnie przy łączniku, ale reszta tak. Ja moją używałem cały dzień łowiąc w mrozie. Oczywiście czasem przymarzła bo wodę ciągnie ze sobą jak każda inna żyłka czy plecionka, pewnie w tym miejscu uległa osłabieniu, bo 2 przynęty straciłem zbyt łatwo. Ale praktycznie nie widać zmiany koloru, zmechacenia czy innych oznak szorowania po oblodzonych przelotkach. We czwartek znowu łowiła i świetnie sobie radziła mimo, że pod koniec znowu był mały mróz i słychać było tarcie o przelotki. Widać lekkie odbarwienie, ale bez zmechacenia.
Pozdrawiam Tomek

#3516 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 10 styczeń 2022 - 14:25

Plecionka na norweskie fiordy. 

Mam cztery typy : 

1) Sufix SFX 8 Braid Multicolor 300m za ok.80PLN

2) Cormoran Corastrong 8-Braid 300m za ok.75PLN

3) Dragon Salt Water Invisible. Można kupić 1000m za 199,99PLN.

4) Dragon Magnum 4X. Tą znam, ale tylko w wymiarze 0,08. 300m za 55PLN.

Zakupy w tym wypadku tylko przez internet. Bardzo proszę o Wasze typy.

 

#3517 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 styczeń 2022 - 23:17

Cześć, znowu kupiłem Sunline ADV. Tym razem cztery grubości, ale dla mnie tylko niebieska 0,4 PE. Koledzy właściciele całej reszty pozwolili odciąć trochę na testy dla szerszej społeczności. Próby zerwania jak zwykle na łączniku bezwęzłowym, trzy razy ten sam kawałek.
(...)
Żeby dopatrzeć się różnicy między 0,4 a 0,5 PE trzeba się wysilić, ale jest. Lepiej to widać między 1,0 a 1,2 PE. Bez względu na grubość i kolor linka jest śliska, trochę sztywna i ścisła, oraz jest tasiemką.

 

Tomku, przypomnij mi następnym razem, abym wrzucił Ci do paczki próbkę Power Pro 0,10 albo 0,13. Tak jak ziemia jest wyznacznikiem płaskości dla płaskoziemców, tak Power Pro w tych rozmiarach jest dla mnie wyznacznikiem płaskości dla plecionek :). Nie twierdzę, że ona jest "idealnie okrągła" no ale tasiemka to coś cienkiego i szerokiego, a taka też na pewno nie jest.



#3518 ONLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 11 styczeń 2022 - 00:25

Następnego razu nie będzie ;-)
No chyba, że dojdę do wniosku, iż muszę skorzystać z Twojej promocji. Aczkolwiek mam jakiś zapas na parę lat pewnie. Ripostując, weź sobie jakakolwiek żyłkę albo Power Pro od 0,19 wzwyż jeśli się nic nie zmieniło i zobacz co to znaczy okrągła :-)
Pozdrawiam Tomek
P.S.
0,10 Power Pro to chyba jeszcze gdzieś mam i to Made in USA

Użytkownik kostom63 edytował ten post 11 styczeń 2022 - 00:29

  • homax lubi to

#3519 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 styczeń 2022 - 00:37

Tomek, żyłka wiadomo że jest okrągła, ale Power Pro też nie jest okrągłe tylko takie lekko "kwadratowe".  I podobnie jest z ADV. Z moich obserwacje wszystkie sztywniejsze plecionki z powłoką żywiczną mają efekt hmm. lekkiego przeskakiwania przy wałkowaniu - jakbyś wałkował zapałkę tylko w mniejszej skali. Na miękkich jest on mniej odczuwalny, bo linka się poddaje. Mam tego kilkadziesiąt sztuk w różnych rozmiarach i kolorach. Wierz mi, naprawdę je porównuję. Jak będzie w tym roku GS i się wybierzesz, to udostępnię Ci trochę materiału.  



#3520 ONLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 11 styczeń 2022 - 00:47

Dzięki za zaufanie. Jak będzie i będę to się przypomnę. Moje oczy widzą szerszą z jednej strony i grubszą jak przekręcę o 90 stopni. Dla mnie to tasiemka. Mnie już nie przeszkadza
Tomek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych