Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4408 odpowiedzi w tym temacie

#3481 OFFLINE   Menek

Menek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:M

Napisano 22 grudzień 2021 - 22:25

Mnie zainteresowała ta XPlasma w rozmiarze 0.2 w tej chwili od półtora roku używam PP 8 slik  0,19 i złego słowa nie mogę powiedzieć nic się nie strzępi, plącze nawet kolor trzyma a lekko nie ma  bo łowię w stolicy gdzie cuda w wodzie można spotkać.  


Użytkownik Menek edytował ten post 22 grudzień 2021 - 22:34


#3482 OFFLINE   Figura_007

Figura_007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 31 grudzień 2021 - 20:19

Panowie, szukam czegoś do przynęt 40-70g i 10-30g. Zastanawiam się czy Siglon 4X w rozmiarze PE 3 i 2 będzie w porządku do takich gramatur czy może jednak kupić po prostu PP w rozmiarach 0.23 i 0.15.
  • scOOtt lubi to

#3483 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 31 grudzień 2021 - 21:13

Panowie, szukam czegoś do przynęt 40-70g i 10-30g. Zastanawiam się czy Siglon 4X w rozmiarze PE 3 i 2 będzie w porządku do takich gramatur czy może jednak kupić po prostu PP w rozmiarach 0.23 i 0.15.


PE 2,5 i PE 1,7
  • kostom63 lubi to

#3484 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 01 styczeń 2022 - 10:09

Plecionka "morska" vs "słodkowodna". Może gdzieś już o tym było, to będę zobowiązany za linki do tematu.

Czy ta "morska" to chwyt marketingowy, czy faktycznie różni się składem chemicznym?



#3485 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 styczeń 2022 - 12:33

Ten sunline to najgorsze gówno jakie używałem. Mikado ninotho jest o niebo lepsze, nie polecam. Dwie szpule w różnych rozmiarach strzępiły się jak sznurek. Sprzedający śmiał twierdzić,że źle eksploatowana ( dwa wypady na bolenie) lub wina sprzętu ( ślizgała się po torzite i rolce Stelli 18). Dwie szpule poszły do śmieci...

Nie wiem w sumie jak to skomentować ale używam Sunline Siglon x8 od dwóch sezonów (łowie codziennie w Wiśle) i złego słowa na tą plecionkę nie mogę powiedzieć, mocna, śliska, cienka i po sezonie użytkowania wygląda dalej bdb 


  • kostom63 lubi to

#3486 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 01 styczeń 2022 - 15:30

U mnie sunline również od dwóch lat na różnych wedkach, różne średnice i jestem mega zadowolony!
  • kostom63 lubi to

#3487 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 styczeń 2022 - 16:21

Ten sunline to najgorsze gówno jakie używałem. Mikado ninotho jest o niebo lepsze, nie polecam. Dwie szpule w różnych rozmiarach strzępiły się jak sznurek. Sprzedający śmiał twierdzić,że źle eksploatowana ( dwa wypady na bolenie) lub wina sprzętu ( ślizgała się po torzite i rolce Stelli 18). Dwie szpule poszły do śmieci...

 

Ja też używałem Sunline Siglona x8, X-Plasme X8 i Sunline Siglona ADV i też jestem zadowolony, złego słowa nie mogę powiedzieć, Sunline Siglon i Sunline Siglon ADV mięciutka, X-Plasma w porównaniu do tych dwóch sztywniejsza


Użytkownik Voiteh edytował ten post 01 styczeń 2022 - 16:35

  • doktorek i kostom63 lubią to

#3488 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 styczeń 2022 - 23:02

To widocznie trafiłem fejka 😉. Tak nie powinna wyglądać plecionka po kilkunastu godzinach eksploatacji

Załączony plik  PSX_20220101_225945.jpg   385,27 KB   31 Ilość pobrań

Załączony plik  PSX_20220101_225920.jpg   209,15 KB   30 Ilość pobrań

#3489 ONLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 02 styczeń 2022 - 00:47

Patryk, dla pewności, przyjrzyj się z porządnie i z bliska przelotkom, zwłaszcza szczytowej, czy przypadkiem nie masz gdzieś pęknięcia i nie zadziera Ci linki. Jeśli z ringami jest ok, to masz jakąś podróbkę, bo u mnie tez latają Siglony X4 i 8 i Plasma i są to naprawdę solidne produkty. 


  • homax i md30 lubią to

#3490 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 02 styczeń 2022 - 00:51

U mnie nie wyglądała tak źle jak u Patu, ale mechaciła się strasznie, kolor znikł po trzech wypadach na względnie czyste jezioro i mocno się rozwarstwiała. Mowa o zwykłym Siglonie 8x. Natomiast z X Plasmy jestem bardzo zadowolony

Użytkownik maykel edytował ten post 02 styczeń 2022 - 00:52


#3491 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 styczeń 2022 - 06:21

Raczej nie, na innych linkach nic się nie działo. Dodam że cieńsza ( zakupiłem dwie szpule) , też się rozwarstwiała ale nie tak ja ta ze zdjęcia. Tu miałem wrażenie że rzucam sznurem muchowym.

#3492 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 02 styczeń 2022 - 08:52

Mam nawiniętą na wszystkich kołowrotkach i multikach Siglon x4 i X8. Zero problemów, świetna plecionka.

#3493 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2022 - 14:40

Mam siglona adv i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jeśli mamy przykład podróbki jaki przedstawił kolega powyżej to byłoby to rozsądne wytłumaczenie. Tandetnego produktu nikt podrabiać by nie chciał.

#3494 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 styczeń 2022 - 15:13

To widocznie trafiłem fejka 😉. Tak nie powinna wyglądać plecionka po kilkunastu godzinach eksploatacji

attachicon.gif PSX_20220101_225945.jpg

attachicon.gif PSX_20220101_225920.jpg

Patryk, jaki to rozmiar i kolor? Jakiś dziwny ten splot. Tu jest PE 1.2 4x i 8x. Złego słowa nie powiem. 

Załączony plik  sig1.jpg   17,72 KB   26 Ilość pobrań



#3495 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 02 styczeń 2022 - 17:05

Używałem, używam kilku szpulek x8 i x4 i tylko jedna 8 pe 0.3 zielona trochę się mechaciła. Pozostałe orange i żadnych problemów .

#3496 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 styczeń 2022 - 05:09

8x zielona. Widocznie trafiłem na gorszy wypust.

#3497 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2299 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 styczeń 2022 - 17:04

U mnie Sunline Singlone x8 PE 1,2 pomarańczowy , kupiony jakieś 3-4 lata wstecz co najmniej u Mefiego,  założony na Vańka 4000 przypiętego do 14 lb TX-a i używany do średnio ciężkiego jigowania na wodzie stojącej , działa nadal bez zarzutu . Wstępna utrata koloru szybka , później już stabilnie i przewidywalnie . Obrócony na szpuli po dwóch chyba mało intensywnych sezonach na dużej zaporówce . Do dzisiaj działa,  bo w zeszłym już roku byłem tam z dziesięć razy raptem . Goooglając teraz nazwę zauważyłem dużo ofert z alli... , może to jest problem ? Trafiamy na towar podobny , chyba że są to te same fabryki .



#3498 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 styczeń 2022 - 17:53

Bartku, brałem u "sprawdzonego i ogólnie znanego sprzedawcy". Nie będę cytował, ale tekst typu źle użytkowanie,zły kołowrotek czy przelotki był już poniżej pasa- żenada. Podejrzewam, że gorsza partia lub jakiś leżak. Tak czy siak,ja omijam szerokim łukiem ( mowa o zielonej 1.2PE )

#3499 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 04 styczeń 2022 - 19:35

U mnie Sunline Singlone x8 PE 1,2 pomarańczowy , kupiony jakieś 3-4 lata wstecz co najmniej u Mefiego,  założony na Vańka 4000 przypiętego do 14 lb TX-a i używany do średnio ciężkiego jigowania na wodzie stojącej , działa nadal bez zarzutu . Wstępna utrata koloru szybka , później już stabilnie i przewidywalnie . Obrócony na szpuli po dwóch chyba mało intensywnych sezonach na dużej zaporówce . Do dzisiaj działa,  bo w zeszłym już roku byłem tam z dziesięć razy raptem . Goooglając teraz nazwę zauważyłem dużo ofert z alli... , może to jest problem ? Trafiamy na towar podobny , chyba że są to te same fabryki .

Aż nie chce mi się wierzyć w taką trwałość plecionek, o jakich piszesz.... po dwóch latach obrócona na szpuli :huh: ?!

Ja plecionkę po 2/3 sezonu obracam na szpuli, a po sezonie wyrzucam. I to bez względu na markę. Co prawda nie używam Sunline, ani wielu innych polecanych tutaj, a po prostu te które leżą pod ręką w sklepie-Daiwa J-Braidx8, Shimano Kairiki, Power Pro.

Faktem jest, że najczęściej łowię jigami 20-40g, czasem nawet 50g, czyli linka nie ma lekko, jak i reszta sprzętu. Cienkie linki na brzany 0,08-0,10 mm też pracują przy kamienistym dnie, czasem z sumem się zmagają, ciężki żywot, długo nie wytrzymują.



#3500 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 04 styczeń 2022 - 21:05

A ja z kolei czasem się zastanawiam jak producenci zarabiają na plecionkach bo jedna starcza minimum na 2-3 lata. Bez obracania.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych