Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4425 odpowiedzi w tym temacie

#3741 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 kwiecień 2022 - 21:57

od kilku sezonów sprawa w pewnym zakresie jest banalnie prosta.....gdy nie wiem, co kupić, wybieram Sunline Siglon x4.....dziś seledynowe PE 0.5 (zeszłoroczny zakup u Psulka) rzucało główkami od 1 do 2,5 grama, zamiennie z dropszotowym ciężarkiem 10 gramowym.....kilka zaczepów dość poważnych, zero strat......z wiatrem leci pod horyzont, hahaaha......no ale i blank musi być odpowiednio gumowy i odpowiednio uzbrojony, zapewne dla niektórych Kolegów wszystko powyżej PE 0.3 to powróz :D

 

w pewnym zakresie, ponieważ to jednak plecionka x4, czasami człowiek kombinuje i szuka tych kilku centymetrów dalej, więc i linki x8.....a może nie ma co kombinować.....chyba zaryzykuję i zejdę jeszcze oczko niżej, PE 0.4 także powinno dać radę.....na zaczepach.....Paweł, da radę? B)

 

Tak trochę tylko wtrącę - nie ważne jaka wędka i uzbrojenie, nie przeskoczysz faktu, że plecionka grubsza więcej waży i generuje większy opór powietrza, jak jesteś zadowolony z zasięgu na 0.5 PE, to super, ale ja tam się nie dziwię, że ktoś zamiast 0.4 PE jak ja używa 0.3 PE bo na wietrze 0.4 PE już mi szarpie szczytówką mocniej, niż bym chciał i balon za bardzo wyhamowuje przynętę w trakcie rzutu. Czy różnice są warte mniejszej wytrzymałości? To już każdy sam ocenia.

A co do rwania - strat nie mam tylko wtedy, gdy mam haki, które się prostują w starciu z kamulcami, ale nikt niestety nie robi haków o "wytrzymałości 2kg", żebym mógł sobie do zestawu dopasować, we Wrocławiu w złym miejscu możesz rwać 1.0 PE co 2. rzut :/


Użytkownik Andżej edytował ten post 09 kwiecień 2022 - 22:01

  • cristovo lubi to

#3742 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 13 kwiecień 2022 - 18:53

Nie mogę znaleźć przez wyszukiwarkę. Czy ktoś z Forumowiczów używa Rapala Rapinova X??? Są w jednym ze sklepów w przecenie i zastanawiam się jak one mają się np do sunline... Proszę o jakiekolwiek opinie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#3743 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 886 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 13 kwiecień 2022 - 22:27

kupiłem początkującemu koledze 0.3 i szczerze mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła :) na codzień używam varivasa więc wiadomo, że plecionka za 35zł nie będzie aż tak dobra jak varivas, ale serio za tą ceną sprawiała dobre wrażenie. Łowiłem nią tylko raz także nie wypowiem się jak jest z żywotnością :)



#3744 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 14 kwiecień 2022 - 06:00

kupiłem początkującemu koledze 0.3 i szczerze mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła :) na codzień używam varivasa więc wiadomo, że plecionka za 35zł nie będzie aż tak dobra jak varivas, ale serio za tą ceną sprawiała dobre wrażenie. Łowiłem nią tylko raz także nie wypowiem się jak jest z żywotnością :)

Jak wrażenie odnośnie grubości? Bo po opisach to te ich lb chyba nijak mają się do PE

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#3745 OFFLINE   czacha79

czacha79

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 16 kwiecień 2022 - 11:46

Używałem do tej pory plecionki x4 YGK 0.4 Upgrade i bylem calkiem zadowolony - czula, cienka, ale dosc glosna.

Po calym roku lowienia juz malo jej zostalo, wiec z braku dostepnosci kupilem pomaranczowego Siglona 0.4 .. no i rozczarowanie. Cichsza, ale i latwiej o uszkodzenie, znacznie mniej czula przy braniach.

Pomeczylem sie miesiac i kupilem Varivas Light Game 0.3 - juz wiem ze nie ma powrotu do innych rozwiazan. Nawet na sucho czuc ze to inny level plecionki. Tak, cena jest 2x wyzsza niz YGK i 3x wyzsza niz Siglon ale uwazam ze warto.

Lowie lekko na glowki 0.6-2g i przynety od 1cm do 5cm, glownie oknie ale zdarzaja sie szczupacze przylowy.

#3746 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 16 kwiecień 2022 - 12:16

Panowie w tym roku chciał bym pierwszy raz spróbować klenie/jazie na plecionke, zawsze była żyłka max 0,18.
Poradźcie proszę jakiej grubości plećke wybrać,I jakiej firmy??

#3747 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 kwiecień 2022 - 15:03

@czacha97 Tylko warto by było porównać jabłka do jabłek. Między 0,4 a 0,3 jest duża róznica w grubości (proporcjonalnie, nie bezwzględnie), co już samo w sobie wpływa na ogólny komfort pracy z przynętą. To jedno. Druga rzecz, to przy tej samej grubości nie ma plecionek lepszych i goszych jeżeli chodzi o czucie przynęty. Wszystkie linki pe mają rozciągliwość do 3% i nie ma tu drastycznych różnic. Marka nie ma znaczenia. Oczywiście można płacić 220-250 a nawet 600 PLN za szpulkę linki, która może i jest trochę lepsza i poczuć komfort psychiczny. Pod warunkiem, że nie zdarzy się sytuacja pod tytułem: zerwałem całą szpulę na dwóch wyjazdach. Bo tak też bywa.

@Bury knives pasował ci będzie rozmiar PE 0.8, jak chcesz bardzo lekko to PE 0.6

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • HaDe, Tom Rob i S.N. lubią to

#3748 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 kwiecień 2022 - 16:06

@Bury knives ja łowię klenie na plecionkę i używam 0.6 do tego przypon z żyłki Cralusso Brutal tak jak poradził mi @guciolucky  :)


  • Bury knives, guciolucky i bartosz311287 lubią to

#3749 OFFLINE   czacha79

czacha79

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 16 kwiecień 2022 - 16:48

@czacha97 Tylko warto by było porównać jabłka do jabłek. Między 0,4 a 0,3 jest duża róznica w grubości (proporcjonalnie, nie bezwzględnie), co już samo w sobie wpływa na ogólny komfort pracy z przynętą. To jedno.


Na moje oko Varivas 0.3 jest grubszy od Siglona 0.4

Druga rzecz, to przy tej samej grubości nie ma plecionek lepszych i goszych jeżeli chodzi o czucie przynęty. Wszystkie linki pe mają rozciągliwość do 3% i nie ma tu drastycznych różnic. Marka nie ma znaczenia.


No nie zgodzę się. Skoro plecionki mają inną strukturę, inną sztywność, inaczej brzmią na przelotkach to również inaczej przenoszą informacje.

Łowię elektrycznymi kijkami i takie rzeczy czuć w dolniku.

Użytkownik czacha79 edytował ten post 16 kwiecień 2022 - 16:48


#3750 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 kwiecień 2022 - 17:55

Ok, rozumiem. Może mi po prostu słoń nadepną na ucho. Tzn tfu na rękę :)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#3751 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1964 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 kwiecień 2022 - 18:00

Na moje oko Varivas 0.3 jest grubszy od Siglona 0.4


No nie zgodzę się. Skoro plecionki mają inną strukturę, inną sztywność, inaczej brzmią na przelotkach to również inaczej przenoszą informacje.

Łowię elektrycznymi kijkami i takie rzeczy czuć w dolniku.

Tak zapytam z ciekawości. Ile prądu pobierają Twoje elektryczne kije?


  • Rebel64, przemo_w i scOOtt lubią to

#3752 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 16 kwiecień 2022 - 18:06

Jak pływasz z fotowoltaika na lodzi to pobór prądu jest kwestia pomijalna😜

#3753 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4575 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 kwiecień 2022 - 18:14

Na moje oko Varivas 0.3 jest grubszy od Siglona 0.4


No nie zgodzę się. Skoro plecionki mają inną strukturę, inną sztywność, inaczej brzmią na przelotkach to również inaczej przenoszą informacje.

Łowię elektrycznymi kijkami i takie rzeczy czuć w dolniku.


Jakie to kije jeśli można wiedzieć ?
  • popper lubi to

#3754 OFFLINE   czacha79

czacha79

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 16 kwiecień 2022 - 18:37

Tak zapytam z ciekawości. Ile prądu pobierają Twoje elektryczne kije?


A roznie, agregat mam w plecaku - na wypadek jak by nie bralo :D
  • kostom63 i bob74 lubią to

#3755 OFFLINE   czacha79

czacha79

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 16 kwiecień 2022 - 18:41

Jakie to kije jeśli można wiedzieć ?


Obecnie najwiecej lowie Zodiasem 1.5-7g jako ze to najnowszy nabytek. Do tego Konger Fire Wizard 2-7, Expride 3-10, Azura Diablo 0.4-5g

Byc moze zachowuje sie jak typowy audiofil, ktory „slyszy kable” ale nic nie poradze, ze czuje w lapie roznice miedzy Siglonem a Varivasem :D

Ciekawe jak by wypadl slepy test? 😅
  • Night_Walker lubi to

#3756 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 16 kwiecień 2022 - 19:45

kupiłem początkującemu koledze 0.3 i szczerze mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła :) na codzień używam varivasa więc wiadomo, że plecionka za 35zł nie będzie aż tak dobra jak varivas, ale serio za tą ceną sprawiała dobre wrażenie. Łowiłem nią tylko raz także nie wypowiem się jak jest z żywotnością :)

0,3 w stosunku do innych, bardziej znanych, przegrubiona?



#3757 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1378 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 16 kwiecień 2022 - 22:03

O qrwa o czułości plecionki to jeszcze nie słyszałem.

#3758 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 kwiecień 2022 - 22:22

O qrwa o czułości plecionki to jeszcze nie słyszałem.

 

O czuciu przynęty na plecionce, czytaj ze zrozumieniem...


  • strary i czacha79 lubią to

#3759 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 16 kwiecień 2022 - 22:46

Czucie przynęty to zasługa wędki, przy identycznej rozciągliwości linki, czucie przynęty nie jest uzależnione od składu chemicznego włókien czy splotu danej linki. Można się upierać, że linka o mniej regularnej powierzchni, głośniej przemieszcza się po pierścieniach a tym samym nieco zaburza odbiór sygnału z końca sznurka.
  • HaDe lubi to

#3760 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 16 kwiecień 2022 - 23:01

A ja mam wrażenie, że coś jest na rzeczy z tym czuciem przynęty i brań na różnych plecionkach.

Kiedyś nr 1 była FireLine a za nia długo, długo dalej spidery i takie tam. Teraz chińszczyzna potrafiła być głucha jak by na gumce jiga powiesić. Ostatnio łowię sporo na żyłki i tu też jest różnica więc?


  • czacha79 lubi to