Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bracia Rodzen - Terapeutyczne organicze weglowodanow ! Nowy styl zycia !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 sierpień 2023 - 13:47

Servus Wedkarze,


Polecam Kanal Braci Rodzen, gdyz tysiace ludzkich dusz
Ratuja od smierci!


Po 4 miesiacach zrzucilem 7 kilo siedzac w pracy przy biurku (9-12 godzin).Pracuje mi sie bez oznak zmecznenia i wypalenia ! Energie mam zgromadzona w duzym zapasie! Ograniczylem tylko slodycze prawie do zera! Redukuje weglowodany do np 1 bulki albo 50 g ryzu lub innych wegli na posilek.Naturlanie zajadam bialko ktore mi smakuje ( wolowina, kurczak , jajka , sery biale i Zolte , orzechy roznego rodzaju. Wszedlem w 16/8 tryb ( 16 godz nie jem ,8 to moje okienko zywieniowe ) jedzenia od poniedzialku do piatku. W Weekend wpasowuje sie w rodzinne posilki!

Bede relacjonowal moje postepy!

Powodzenia Wedkarze i mozna pieknie zyc !

https://www.youtube....s?feature=share

Użytkownik krokop edytował ten post 11 sierpień 2023 - 13:50


#2 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 sierpień 2023 - 13:50



#3 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 sierpień 2023 - 13:51



#4 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 sierpień 2023 - 13:51



#5 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 sierpień 2023 - 13:52



#6 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3703 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 11 sierpień 2023 - 13:54

Nachalna reklama!!!
  • Biesan, eRKa i Ardoro lubią to

#7 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 sierpień 2023 - 13:57

Przetestuj tzn powalcz z uzaleznieniem od jedzenia smieciowego ! I zamelduj sie za kilka miesiecy!
  • HaDe i mr.8legs lubią to

#8 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 11 sierpień 2023 - 14:18

Jesteśmy w dziale "cafe" gdzie dużo jest tematów niezwiązanych z wędkarstwem.
Skoro Cię to nie interesuje to nie czytaj.
Może ktoś zmaga się z podobnym problem i będzie to dla niego interesujące i pomocne.
Pozdrawiam.
Ps. Dzięki tej diecie moja żona w dużej mierze ograniczyła migreny ( nie mówiąc już o zrzuceniu wagi ). Więc ze swojej strony polecam i potwierdzam skuteczność.

Użytkownik neronhell edytował ten post 11 sierpień 2023 - 14:18


#9 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 11 sierpień 2023 - 14:28

Ja chętnie będę obserwował.

#10 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 11 sierpień 2023 - 14:30

Bez żadnych braci i spiskowych teorii, od stycznia zrzuciłem 15 kg.
Po prostu jem świadomie. Zwracam uwagę na to co jem i ile spożywam kalorii. Lekki deficyt utrzymuję w tygodniu (-200, -300 kcal) w weekendy nie liczę i sobie folguję.
Staram się też utrzymywać 2 treningi w tygodniu. Polecam się poruszać, co by trochę kondycji zbudować.
  • Mirek* i gulf lubią to

#11 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 11 sierpień 2023 - 14:46

A ja nie przytyłem od 40 lat a schudnąć nie mam z czego.
Zapasy, piłka nożna, koszykówka.
Po operacji kręgosłupa tylko wędkarstwo, ale lubię się przejść po krzakach kilka kilometrów.
Ogólnie nie lubię siedzieć, a na rybach lubię zobaczyć co jest za następnym zakrętem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#12 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 12 sierpień 2023 - 05:19

Chyba Bracia Rodzeń nie znaleźli tu podatnego gruntu. :-)

Trafiłem na nich około dwa lata temu. Plusy to 20kg obywatela mniej i odstawiona metformina, którą lekarka usilnie mi wciskała.

Minusy... mocno jednostronne podejście, jedynie słuszna droga, po obejrzeniu kilku/kilkunastu filmy się nudzą, bo w jednej konwencji klepią ciągle to samo - cukier zły, keto cacy, mamy super metodę dzięki której wyleczysz wszystko, tylko zapisz się do płatnej grupy w której dostaniesz wszystko albo jeszcze więcej, kup książki, zapisz się na szkolenia.

Dla mojego metabolizmu okno żywieniowe 8/16 (czasem mniejsze, czasem jednodniowa głodówka), okazało się dobrym rozwiązaniem. Największym problemem z dietami dla mnie był ciągły głód, po prostu tak mam, że jak nie zjem do syta to przez cały czas czuję ssanie w żołądku, świadomość, że następny posiłek też będzie niewielki wcale nie pomaga. Wytrzymanie na takim dupościsku przez dłuższy czas było dla mnie trudne. Zdecydowanie łatwiej mi najeść się i potem dłużej poczekać ze świadomością, że następny posiłek też będzie do syta. Co więcej organizm dość szybko adaptuje się do godzin posiłków i generalnie głodu się nie czuje.

Co do promowanej mocno przez Braci ketodiety... raczej bardziej przekonuje mnie wersja innego jutubowego doktora od jedzenia Marka Skoczylasa, owszem przynosi efekty, czasem zaskakująco dobre, ale dla większości ludzi raczej nie jest to dieta na stałe.


Użytkownik witeg edytował ten post 12 sierpień 2023 - 05:21

  • Artech, Night_Walker, Rheinangler i 1 inna osoba lubią to

#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 sierpień 2023 - 07:09

Rozumiem Zbyszka fascynacje, nie tylko dlatego, ze jest moim kolega! Natomiast nie rozumiem ataku na niego i jego probe podzielenia sie swoim sukcesem. Dieta ketogeniczna nie jest niczym nowym ani tajemniczym, podobnie jak post przerywany. Procesy biochemiczne jakie one uruchamiaja stoja za ich skutecznoscia a nie ci co ja promuja.

To, ze tych dwuch braci zrobilo z tego show, znalazlo odbiorcow i w jakis sposob odnioslo sukces, tez chyba nikogo nie dziwi? To, ze czesto w sposob nachalny wrecz ideologiczny cos tam podsumowuja jest oczywiscie czescia ich marketingowego przekazu (i sukcesu) wpisujacego sie w odbior tej tresci i charakterystyke odbiorcy - wielbiciela,- bezkrytycznego wielbiciela!

Sa takze w tym " youtubowym swiatku" osoby o bardzie zrownowazonej formie prezentacji i promocji zdrowego trybu zycia, chocby juz wyzej wspomniany Marek Skoczylas.

Odchudzanie, redukcja itd jest najprostszym zabiegiem jaki mozna wykonac na wlasnym ciele pod warunkiem, ze konsekwencja nie jest dla kogos ambiwalentna...

To nie jest tak, ze chudniemy od diety x,y,z....Chudniemy kiedy bilans kaloryczny jest ujemny, bez wzgledu na stosowana diete. Osobniczo latwiej jest nam utrzymac taka forme diety, ktora odpowiada naszym sklonnoscia zywieniowym. Wszysko to nie jest jednak przekazem 0-1-kowym i slepe kopiowanie czyjegos sukcesu moze skonczyc sie duuuzym rozczarowaniem.

Czynniki limitujace takie jak: stan zdrowia, wiek, aktywnosc fizyczna (jej rodzaj i ilosc), potrafia ten obraz bardzo zmienic. Takze efekt mierzony ubytkiem czy przybywaniem kilogramow jest slaba wiekoscia pomiarowa w kategorii zarowno zdrowia jak i wygladu, bo mozna bardzo szybko doprowadzic do utraty glikogenu w miesniach i sie troche odwodnic zeby polecialo pierwsze 2-3 kilo a jak przy tym uda sie oproznic dobrze jelita to i 5 kg przy "wiekszych osobinkach" jest mozliwe. Gwarantuje ze oprocz mniejszej cyfry pokazywanej przez wage, bedziemy w gorszym stanie zdrowotnym jak i bedziemy gorzej wygladac jak przed zabiegiem. Tylko utrata tkanki tluszczowej przy zachowaniu wlasciwych sobie albo rzyczonych parametrow swojego ciala, jest dla mnie poprawa wygladu i zdrowia. to jednak ma rowniez swoje zdrowotne granice... 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 12 sierpień 2023 - 07:21


#14 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 12 sierpień 2023 - 07:39

Moja mama kiedyś próbowała "diety optymalnej" Kwaśniewskiego. Schudła trochę i przez jakiś czas czuła się dobrze.
No ale ile można jeść praktycznie sam tłuszcz...

Sam chcę schudnąć. Póki co ustawiłem sobie cezurę na żacie o 20tej (wręcz nałogowo wyżerałem po nocach) staram się jeść 1/4 mniej a gdy muszę coś podjeść między posiłkami to wcinam owoc lub "styropiana".

Wyszedłem z założenia, że muszę nie tyle zmienić to co jem (chociaż odstawiłem lub ograniczyłęm najgorsze pogrubiacze typu chipsy, piwo, słodycze) a to jak, kiedy i ile jem.
Teściowa postawiła urodzinowy tort - przecież nie obrażę i nie odmówię, ale zjem jeden kawałek a nie dwa czy trzy. Idziemy na grilla - jem i piję normalnie, przecież nie odwalę akcji typu "rozpalaj szybciej bo nie zdążę" lub co gorsza "ja nie jem, za późno". Raz nie zawsze a wszystko jest dla ludzi.

Plan jest taki, by stopniowo zmienić swoje nawyki - gdy "przyzwyczaję się" do narzuconych sobie teraz ograniczeń zmienię sobie godzinę 20 na 19:30 - docelowo 18,ale będzie trudno.

Gorzej z ćwiczeniami - pracuję fizycznie i zazwyczaj po pracy nie mam ani czasu ani sił by sobie ćwiczyć.
Aleee... przed ślubem biegałem 2-3 razy w tygodniu, doszedłem, czy raczej dobiegłem do dystansu 10,5 km a ze 110+ zjechałem do 80+ (przy niedowzroście 175cm). Teraz dzieciak już na tyle duży, że może uda się wrócić do biegania.

I nie wchodzę na wagę! Pie***lę! Chcę wyjść z nałogu obżarstwa a nie wpadać w szał wyników i ważyć się co dzień żeby finalnie pierdyknąć jojo. Utrata wagi ma być fajnym skutkiem ubocznym zmiany nawyków, która jest celem, a nie odwrotnie.

Pozdrawiam brzuchatych.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Night_Walker, krzychun i 3 innych osób lubią to

#15 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 sierpień 2023 - 07:56

     Żywienie  8/16, znali już dziadkowie braci Rodzeń ( stara zasada - kolację oddaj wrogowi). Doświadczenie podpowiada, że wszystkie mody żywieniowe przemijają. Jedyną zdrową, racjonalną i sprawdzoną dietą jest niczym nie dająca się zastąpić dieta MŻ. Połączenie 8/16 i MŻ przynosi jak dotąd najlepsze rezultaty (bez skutków ubocznych). 


  • neronhell lubi to

#16 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 sierpień 2023 - 08:06

Daleki jestem od podawania recept Michale, jedno jest pewne i powie ci to kazdy lekarz czy profesjinalny ditetyk. Bez ustalenia faktycznej podarzy kalorycznej nie masz co liczyc na dlugotrwala poprawe, czego skutkiem beda ciagle efekty jo-jo i zniechecenie. Jesli uda ci sie ustalic Twoje zapotrzebowanie kaloryczne minimum i tzw "0" kaloryczne to metoda malej redukcj kalorii i uwzglednieniem w diecie tego co lubisz jesc, zajdziesz daleko. Dlugodystansowe biegi nie pomoga Ci na 100% w odchudzaniu, gdyz przy nich bedziesz mial bardzo duze wyrzuty kortyzolu, co bedzie hamowalo twojego "tescia" z ktorym masz na 100% juz od dawna na bakier przy opisanej przez ciebie nadwadze. "Tesc",- testosteron bedzie twoim nawiekszym sprzymierzencem w redukcji tkanki tluszczowej. Rozwazyl bym bardziej na twoim miejscu cwiczenia oporowe, w formie i intensywnosci odpowiadajacej twoim mozliwoscom. Poczatek bedzie na pewno trudny bo zgromadzony juz przez ciebie tluszcz , prawdopodobnie miedzyorganowy rowniez bedzie z poczatku powodowal aromataze, czyli konwertowanie tescia do estradiolu ale to z czasem bedzie coraz mniejsze.

Nie wiem ile masz lat, ale jesli nasz wiecej niz 35 wybral bym sie do endokrynologa, on wyjasni ci te procesy dokladnie i na pewno pomoze dobrze wystartowac. Jesli udalo by ci sie zachowac odstepy pomiedzy posilkami okolo 4 godzinne to bylby juz duzy postep. Takie odstepy w posilkach reguluja wyrzuty insuliny a to jak sadze tez jest prawdopodobnie twoj problem.

Jesli sie zagalopowalem to przepraszam  ;) nie to bylo moim zamiarem. To co napisalem jest bardzo ogolne i nie zawiera rzadnej analizy konkretnego przypadku,- po prostu dziala u wszystkich...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 12 sierpień 2023 - 08:52


#17 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 12 sierpień 2023 - 09:40

Daleki jestem od podawania recept Michale, jedno jest pewne i powie ci to kazdy lekarz czy profesjinalny ditetyk. Bez ustalenia faktycznej podarzy kalorycznej nie masz co liczyc na dlugotrwala poprawe, czego skutkiem beda ciagle efekty jo-jo i zniechecenie. Jesli uda ci sie ustalic Twoje zapotrzebowanie kaloryczne minimum i tzw "0" kaloryczne to metoda malej redukcj kalorii i uwzglednieniem w diecie tego co lubisz jesc, zajdziesz daleko. Dlugodystansowe biegi nie pomoga Ci na 100% w odchudzaniu, gdyz przy nich bedziesz mial bardzo duze wyrzuty kortyzolu, co bedzie hamowalo twojego "tescia" z ktorym masz na 100% juz od dawna na bakier przy opisanej przez ciebie nadwadze. "Tesc",- testosteron bedzie twoim nawiekszym sprzymierzencem w redukcji tkanki tluszczowej. Rozwazyl bym bardziej na twoim miejscu cwiczenia oporowe, w formie i intensywnosci odpowiadajacej twoim mozliwoscom. Poczatek bedzie na pewno trudny bo zgromadzony juz przez ciebie tluszcz , prawdopodobnie miedzyorganowy rowniez bedzie z poczatku powodowal aromataze, czyli konwertowanie tescia do estradiolu ale to z czasem bedzie coraz mniejsze.
Nie wiem ile masz lat, ale jesli nasz wiecej niz 35 wybral bym sie do endokrynologa, on wyjasni ci te procesy dokladnie i na pewno pomoe dobrze wystartowac.


Sprawiłeś mi wielką radość - nie sądziłem, że po kilku latach mojej nieibecności na JB ktokolwiek pamięta moje imię.
Niestety, mam 41, a pójście do endokrynologa... może posłucham i kiedyś dotrę.

#18 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 12 sierpień 2023 - 10:13

Jesteśmy w dziale "cafe" gdzie dużo jest tematów niezwiązanych z wędkarstwem.
Skoro Cię to nie interesuje to nie czytaj.
Może ktoś zmaga się z podobnym problem i będzie to dla niego interesujące i pomocne.
Pozdrawiam.
Ps. Dzięki tej diecie moja żona w dużej mierze ograniczyła migreny ( nie mówiąc już o zrzuceniu wagi ). Więc ze swojej strony polecam i potwierdzam skuteczność.

Oczywiście na ten temat też można podyskutować ale tutaj mamy do czynienia z nachalną reklamą. Co będzie jeżeli różni nawiedzeni zaczną zaśmiecać to forum wszystkim co chcą sprzedać?

Wg mnie te linki powyżej do YT do usunięcia. Można zostawić jeden 


  • Lepton i neronhell lubią to

#19 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 12 sierpień 2023 - 10:23

Oczywiście na ten temat też można podyskutować ale tutaj mamy do czynienia z nachalną reklamą. Co będzie jeżeli różni nawiedzeni zaczną zaśmiecać to forum wszystkim co chcą sprzedać?
Wg mnie te linki powyżej do YT do usunięcia. Można zostawić jeden

Oczywiście, nie miałem na myśli samych linków (tutaj rzeczywiście mógłby być jeden) tylko poruszania samego tematu jako diety ketogenicznej. Według mnie nie wpływa on negatywnie na merytorykę/jakoś forum.
Pozdrawiam

Użytkownik neronhell edytował ten post 12 sierpień 2023 - 10:27

  • Ardoro lubi to

#20 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 12 sierpień 2023 - 11:50

Taka mała uwaga do diety MŻ, deficytu kalorycznego vs post przerywany i ketoza.

Post przerywany i jedno- lub kilkudniowe głodówki uruchamiają szlaki metaboliczne kluczowe dla spalania tłuszczu zapasowego, a przez współczesny tryb życia praktycznie nie uruchamiane. Bywa tak, że trzymamy dietę, wyliczony ujemny bilans kaloryczny dostarczany w wielu posiłkach w ciągu dnia, a organizm broni się przed spalaniem tłuszczu przez zwolnienie metabolizmu i tak pomimo bycia głodnym przez cały czas trzymamy wagę, czy raczej nadwagę. Dopiero zastosowanie dłuższych okresów bez jedzenia, a właściwie bez wyrzutu insuliny, pozwala na przełamanie tego stanu, a nawet spalanie więcej niż wynikałoby to z tabelek zapotrzebowania kalorycznego.


  • HaDe lubi to