Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bracia Rodzen - Terapeutyczne organicze weglowodanow ! Nowy styl zycia !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 grudzień 2023 - 09:07

To i ja coś wrzucę.

Tylko dlatego, żeby pokazać jak krzykliwe tytuły mogą ukształtować na dzień doby naszą opinię.

 

Jako ciekawostkę wrzucę jeszcze to:

Skrajność, która może szokować. Mnie urzekła ciepłota i szczerość p. Karoliny.

 

Osobiście mocno ograniczyłem węglowodany. Czy idę dobrą drogą? Nie wiem, przynajmniej do momentu, kiedy zrobię sobie jakieś badania. :)



#42 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 grudzień 2023 - 18:21


  • HaDe lubi to

#43 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 grudzień 2023 - 12:33

Nie dałem rady przebrnąć całości ale jeśli chodzi o wątki, które miałem okazję zbadać w swoim życiu i nie tyle, jak to zrobił chłopak wypowiadający się w powyższym filmie czyli tylko na podstawie czytania wyników badań, to zauważyłem błędy. W moim odczuciu, mimo dość obszernej wypowiedzi, trudno wyłuskać w niej jakieś fakty. Trochę to ucieczka w mikrokosmos, która to forma szukania odpowiedzi na pytania bez odpowiedzi, jest obecnie modna i znajduje wiele osób, chętnych za to płacić.

 

Jeśli chodzi o żywienie, to moim zdaniem, powinniśmy cofnąć się w czasie i poszukać zależności związanych z tym co wiązało się z możliwością pozyskania jedzenia i jaki był tego energetyczny koszt. Krótko mówiąc, kto ciężko pracował (polował) mógł jeść mięso, kto był mniej ruchliwy jadł rośliny. Oczywiście z racji tego, że rośliny były zawsze łatwiej dostępne to częściej były jedzone. Jedno jest pewne, że obecnie wszyscy jemy więcej niż potrzebujemy i zbyt łatwo zdobywamy pokarm, tzn zbyt mało energii wydatkujemy w celu zdobycia pożywienia. Zatem głównym problemem, który na siłę staramy się korelować z żywieniem jest brak lub ograniczony ruch. Szukając rozwiązań w diecie zawsze napotykamy jakieś za i przeciw. Organizm jest zdrowy kiedy znajduję się w stanie homeostazy, która jest obecnie trudna do osiągnięcia, tym trudniejsza im dłużej żyjemy. Trudno odpowiedzieć na to pytanie ale czy to dobrze czy źle, że żyjemy znaczenia dłużej niż było to naturalne przez większość czas, naszego istnienia na planecie Ziemia? 


  • Pluszszcz, Rheinangler i Byniek lubią to

#44 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 grudzień 2023 - 12:49

Zdrowe wnioski Kuba. Ja osobiscie nie neguje zadnej z diet, przygladam sie im, czasem wylapie cos dla siebie. Nie podwazam takze okresowego sensu diet wykluczeniowych (wege, keto, carnivor etc) potrafiacych zmienic stan samopoczucia jak i zdrowia. Takze za zalete uwazam to, ze kazdy kto sie tym problemem zajmie zauwaza roznice miedzy jedzeniem a odzywianiem sie.

To juz moim zdaniem duzo.

Pamietam z ubieglych wakacji jak musialem to wytlumaczyc mojemu 14 letniemu synowi. Bardzo byl zdziwiony ale zaraz sprobowal i sam sie przekonal. Teraz wie  :) a co z tym zrobi,- to jego sprawa ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 10 grudzień 2023 - 12:51


#45 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 grudzień 2023 - 14:19

Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kg, to musimy być na deficycie kalorycznym. I każda dieta, jaka by nie była, do tego się sprowadza. Nawet wykluczając węgle a nie będąc na deficycie nie pozbędziemy się nadwagi.
  • Rheinangler, Byniek i korol lubią to

#46 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 grudzień 2023 - 14:29

Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kg, to musimy być na deficycie kalorycznym. I każda dieta, jaka by nie była, do tego się sprowadza. Nawet wykluczając węgle a nie będąc na deficycie nie pozbędziemy się nadwagi.


A nie jest tak że przy deficycie organizm odkłada i robi "zapasy"?

#47 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 grudzień 2023 - 14:40

zeby odkladac trzeba miec nadmiar  :) z niedoboru odkladac sie nie da  ;)


  • Artech, Sławek77 i Byniek lubią to

#48 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 grudzień 2023 - 14:51

Problem polega tylko na tym aby organizm podczas sięgania do zapasów, korzystał z tłuszczu a nie mięśni. 


  • Sławek77 i Byniek lubią to

#49 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 grudzień 2023 - 14:58

Problem polega tylko na tym aby organizm podczas sięgania do zapasów, korzystał z tłuszczu a nie mięśni.


I jak to zrobić?

#50 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 10 grudzień 2023 - 15:09

I jak to zrobić?

https://youtu.be/2bq8snkQ-9Y?t=402

 


Użytkownik HaDe edytował ten post 10 grudzień 2023 - 15:21


#51 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 grudzień 2023 - 15:41

I jak to zrobić?

Kazdy wysilek aerobowy, ktory odbywa sie w obciazeniu aktywujacym 60-65% masymalnego tetna mobilizuje organizm do siegania po energie z tkanki tluszczowej. Przekraczajac ow prog organizm musi siegnac po glikogen. Najpierw ten zgromadzony w miesniach bo on jest najlatwiej dostepny. Dlatego po intensywnym godzinnym biegu czuc jakby powietrze zeszlo z miesni. Dzieje sie to za sprawom dwoch czynnikow, czyli wyrzutu kortyzolu i spalenia glikogenu.

Trening oporowy na Keto zapewne jest mozliwy w kategorii kulturystycznej czyli budowania masy miesniowej, dzieki hipertrofi sarkoplazmatycznej, natomiast na pewno nie pomaga w budowaniu sily.

Zamiast jednak dopasowywac ideologie Keto do treningu silowego, mozna sie posluzyc zdrowym rozsadkiem i zachwac tylko tyle wegli w dziennej diecie ile zuzywamy w trakcie treningu w danym dniu.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 10 grudzień 2023 - 15:47

  • Artech lubi to

#52 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 10 grudzień 2023 - 17:20

Chętnie poczytałbym jeszcze wpisy (nieuprawiających sportu) osób, które mają nadwagę, otyłość, a zdecydowały się chociaż na miesiąc wyłamać się z mainstreamu i ograniczyć spożywanie węglowodanów w postaci pieczywa, ziemniaków, ryżu, kasz. Oczywiście przy całkowitej rezygnacji z fastfoodów (pizzy, kebsów, hot dogów itp.) i wszelkich słodyczy. Szczególnie interesuje mnie ewentualny spadek wagi, chęć podjadania, ilości posiłków zapewniających uczucie sytości, permanentne uczucie senności, wzdęcia, reflux spadek/wzrost energii, ciśnienie. 

Tak bez liczenia kalorii, do syta.  :)

 

Od siebie nieśmiało dodam, że od sierpnia spadek wagi o 11 kg, brak wzdęć, przysłowiowej zgagi, przypływ energii, która sprawiła, że znów chce mi się uprawiać sport - działa motywująco.

 

https://youtu.be/-zJBAsrLD8U?t=310


Użytkownik HaDe edytował ten post 10 grudzień 2023 - 17:48

  • Rheinangler i Byniek lubią to

#53 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 grudzień 2023 - 19:28

Rok temu przed sylwestrem okazało się, że muszę sporo poszerzyć spodnie od garnituru.
Stwierdziłem wtedy, że pora się wziąć za siebie, bo to już przegięcie. A ponieważ nienawidzę wszelkich diet zacząłem mniej żreć.
Poszła aplikacja do liczenia kalorii. Ustalone 1900 dziennie. Plus dwa treningi crossfitu w tygodniu. Kalorii nie liczę w weekendy. Wtedy mam czas na szklaneczkę whisky i inne przyjemności kulinarne. Bez tego nie wytrwał bym nawet miesiąca. A tak w pół roku zrzuciłem 14 kg, a teraz raczej utrzymuję wagę, bo kolejne 5 miesięcy to tylko - 2 kg.
Ale po drodze były wakacje, urlopy itp.
Brzucha się prawie pozbyłem, sylwetka się poprawiła, samopoczucie również. Kondycja lepsza niż 15 lat temu.
16 kilo mniej i znowu trzeba było odwiedzić krawcową 😉

#54 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 grudzień 2023 - 19:32

Rok temu przed sylwestrem okazało się, że muszę sporo poszerzyć spodnie od garnituru.
Stwierdziłem wtedy, że pora się wziąć za siebie, bo to już przegięcie. A ponieważ nienawidzę wszelkich diet zacząłem mniej żreć.
Poszła aplikacja do liczenia kalorii. Ustalone 1900 dziennie. Plus dwa treningi crossfitu w tygodniu. Kalorii nie liczę w weekendy. Wtedy mam czas na szklaneczkę whisky i inne przyjemności kulinarne. Bez tego nie wytrwał bym nawet miesiąca. A tak w pół roku zrzuciłem 14 kg, a teraz raczej utrzymuję wagę, bo kolejne 5 miesięcy to tylko - 2 kg.
Ale po drodze były wakacje, urlopy itp.
Brzucha się prawie pozbyłem, sylwetka się poprawiła, samopoczucie również. Kondycja lepsza niż 15 lat temu.
16 kilo mniej i znowu trzeba było odwiedzić krawcową 😉


Crossfit w domu czy siłowania?

#55 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 grudzień 2023 - 19:42

Crossfit w domu czy siłowania?

Cross Box z trenerem. Na mnie ktoś musi krzyczeć 😉
  • Sławek77 lubi to

#56 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 grudzień 2023 - 19:50

Cross Box z trenerem. Na mnie ktoś musi krzyczeć 😉


A aplikacja która Ci się sprawdzą?

#57 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 grudzień 2023 - 20:11

FatSecret
Najlepsza nie jest ale daje radę
  • Sławek77 lubi to

#58 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 grudzień 2023 - 21:42

Zbyszek i Hubert swietnie sie odchudzili poprzez Low-carb i keto,- super .

Artur przez ujemny bilans kaloryczny i crossfit.

Mnie przed dwoma laty udala sie redukcja o prawie 8kg takze poprzez liczenie kalorii i dodatkowa aktywnosc aerobowa i staly trening Powerlifting-owy.

Osobiscie na razie az do lutego pozostaje na kalorycznym "0" bo mam priorytat na BP i jak wszystkie oblicznenia wykonalem poprawnie to pod koniec lutego osiagne zamierzony cel i wtedy zaczne redukcje z Low-carb a moze nawet skoncze na keto  :rolleyes:  ale najpierw musze dotrzec do 600 kg w totalu  :P


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 10 grudzień 2023 - 21:44


#59 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 11 grudzień 2023 - 07:59

Kazdy wysilek aerobowy, ktory odbywa sie w obciazeniu aktywujacym 60-65% masymalnego tetna mobilizuje organizm do siegania po energie z tkanki tluszczowej. Przekraczajac ow prog organizm musi siegnac po glikogen. Najpierw ten zgromadzony w miesniach bo on jest najlatwiej dostepny. Dlatego po intensywnym godzinnym biegu czuc jakby powietrze zeszlo z miesni. Dzieje sie to za sprawom dwoch czynnikow, czyli wyrzutu kortyzolu i spalenia glikogenu.

(...)

Eeee.... mnie uczyli trochę inaczej - glikogen jest spalany najpierw, a dopiero potem rusza machina spalania tłuszczu. Przy dłuższym wysiłku da się to wyczuć, w pewnym momencie opadamy z sił (kończy się zapas dostępnych cukrów), jeśli będziemy kontynuować umiarkowany wysiłek, łapiemy drugi oddech. Zależnie od stanu metabolicznego, może to być mniej lub bardziej wyraźne, w ketozie może być niezauważalne, u kogoś z niesprawnymi mechanizmami spalania tłuszczu może dojść do utraty przytomności.
Co ciekawe okazało się, że intensywny wysiłek anaerobowy, również powoduje uruchamianie rezerw z tkanki tłuszczowej, nawet mocniej od aerobowego i długi czas po zakończeniu. Stąd popularność treningów interwałowych, tabat i temu podobnych.

A wyrzut kortyzolu akurat nie jest szczególnie korzystny przy odchudzaniu, bo między innymi hormon ten zwiększa odkładanie tłuszczu i zanik mięśni.


  • HaDe lubi to

#60 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 15 grudzień 2023 - 10:53

Rok 2021 kwiecień. Waga startowa 96kg. Pierwsza dieta ułożona przez dietetyczkę dla mojej żony,u mnie to samo tylko ilośc x1.5. Pięć posiłków dziennie,dieta zrównoważona. Utrata wagi do 12.2022-16 kg. Aktualnie od miesiąca po prawie roku "wszytkojedzenia" rozpocząłem keto. Z 86 kg w 30 dni zjechałem do 82 

Nie wydaje mi się jednak by to była zasługa tylko braku węglowodanów w diecie, bardziej wynikło to z regularnego odżywiania i stałej ilości dostarczanach kalorii.


  • Artech lubi to