Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Japan vs Malezja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 31 październik 2012 - 00:32

Aspire kręciłem...poezja :)

#42 ONLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 31 październik 2012 - 00:36

Jutro bede go rozbierał umyć i przesmarować bo w listopadzie bedzie mial troche pracy :D

#43 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 październik 2012 - 07:17

temat jak studnia bez dna i to nie tylko pod wzgledem wedkarskim ale takze marketingowo i socjologicznie ...

czesto zadawane pytanie: czy i dlaczego kolowrotki produkowane w japonii sa lepsze? nie jest nieuzasadnione i mozna na nie dosyc szybko odpowiedziec ...

tak, oczywiscie, ze sa lepsze ... lepsze sa takze modele JDM produkowane poza japonia

sa lepsze z dwoch powodow, ktore dla przecietnego europejczyka sa z reguly niezrozumiale ... otorz japonski wedkarz to z reguly pasjonat i jako taki uprawia swoje hobby na poziomie uzaleznienia lub prawie religii i tym samym jest sklonny wydac na hobby ZNACZNIE wiecej niz przecietny europejczyk (co znakomicie i w wielu tematach widac na tutejszym forum, daleko szukac nie trzeba) ...

drugim powodem jest fakt, ze japonski producent jest zdeterminowany jakosciowo pod wzgledem produktu i serwisu ... ale takze pod wzgledem oczekiwan od strony klienta w kierunku jakosci/performance do zaplaconej ceny ...

o moich doswiadczeniach z poszczegolnymi modelami moge wiele napisac ... tylko czy ma to faktycznie sens?

#44 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 31 październik 2012 - 08:13

mnie to jakoś nie przekonuje.posiadam także tp 1000 fa japan i poza korpusem alu wielkich różnic nie widzę.

#45 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 31 październik 2012 - 13:48

o moich doswiadczeniach z poszczegolnymi modelami moge wiele napisac ... tylko czy ma to faktycznie sens?


pitt oczywiscie ze ma sens po to wlasnie byl temat zalozony aby dowiedziec sie czegos o poszczegolnych modelach.O ile sam fakt jakosci i produkcji japan i malezja jest oczywisty to mozna rowniez dowiedziec czegos na temat danego modelu czy to japan czy wlasnie malezja

#46 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 03 listopad 2012 - 08:14

Witam,nad aspire mógł bys powarznie pomysleć.....tylko może być cięzko trafic..a tu masz troszke o aspire
http://jerkbait.pl/t...age__hl__aspire

#47 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 03 listopad 2012 - 09:45

Dareczku czytalem to i czytalem na daily-fishing.ru.dziwi mnie tylko fakt ze f jest japan a r malezja(dziwne ze nie ma fa japan i fa malezja ) i zastanawia mnie wlasnie jak bardzo procz cena (1000zl) roznia sie te kolowrotki.Material pewnie ten sam chociaz moge sie mylic ale jak podaja z czego robione to niby to samo a cena hmm

#48 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 listopad 2012 - 09:53

Malezyjski ma hamulec walki i hamowanie z tyłu a japan ma przedni hamulec.

Użytkownik makamba edytował ten post 03 listopad 2012 - 09:55


#49 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 listopad 2012 - 15:56

Malezyjski ma hamulec walki i hamowanie z tyłu a japan ma przedni hamulec.


to wiem ale zastanawia mnie dlaczego nie ma odpowiednika f malezyjskiego.Bo np gt jest fa i ra malezyjski a tu z przednim jest tylko japan a z tylnim tylko malezja.exage jest f i r stradick jest z tylem i z przodem w produkcji malezyjskiej.A w aspire jest przod tylko japan tyl malezja

#50 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 04 listopad 2012 - 15:58

to wiem ale zastanawia mnie dlaczego nie ma odpowiednika f malezyjskiego.Bo np gt jest fa i ra malezyjski a tu z przednim jest tylko japan a z tylnim tylko malezja.exage jest f i r stradick jest z tylem i z przodem w produkcji malezyjskiej.A w aspire jest przod tylko japan tyl malezja

Może takie mają maszyny w fabrykach... :rolleyes:

#51 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 listopad 2012 - 16:18

zapewne.. :)

#52 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 04 listopad 2012 - 22:25

Witam Kolegów krecilem malezyjskimi shimaniakami tj.
Mialem shimano gt-ra 2500 krecilem nim ok 5 lat po czym go sprzedalem i wiem ze sie dalej kraci tyle ze na podkarpaciu :)
Teraz mam gt-rb 2500 od kiedy tylko pojawily sie na PL rynku i daje sobie swietnie rade
Kolejny to stara catana 2000 < popielata > i jak na swoje lata zabieram ja na lód i daje rade :)
Mam równiez kilkuletni model catany 2500 która przy pikerze spisuje sie wysmienicie oraz najnowszy model catany < czerwona seria > z tylnym hamulcem wiekosc 1000 i wspaniale sie spisuje w raz z bolonká
Podsumowujac na zaden z tych malezyjczyków nie narzekalem równa praca , równy nawój zylki i cienkich plecionek oraz stosunkowo dobra cena
Kolejny na oku to model 1500 gt-rb lub rc do nowo nabytego ulx ale decyzje podejme po wizycie w sklepie wedkarskim
Dodam ze raz w roku mlynki czyscilem i oliwilem

#53 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 06 listopad 2012 - 14:45

To dorzucę swoje 2 grosze.
Zgadzam się całkowicie z kolegą pitt. Górna półka JDM oferowana na Japonię, zarówno Shimano jak i Daiwy kosztuje u nich jakieś bajońskie sumy typu 70-150 tys jenów. Jakość tych kołowrotków jest dostosowana do oczekiwań japońskich pasjonatów.
Mam trochę kołowrotków JDM z dawnych lat (np stelle, TP HG 4000 czy tournamenty z). Ile by na nie nie łowił, to trzymają parametry jak nowe (serwisuję troskliwie). Natomiast skusiłem się na zakup malezyjskich baitrunnerów xt-fa 4000 do gruntówek i po jednym sezonie (może z 10 razy łowione) oba dostały luzów na korbce- a zwijam zestawy czy holuję ryby umiejętnie. Może da się to usunąć, ale ten przypadek powierdza, że po 2000 roku, obie wielkie firmy dyskontują renomę wyrobioną wcześniej albo oddając produkcję popularnych modeli do krajów z tanią siłą roboczą albo oszczędzając na materiałach.
Te baitrunnery są na gwarancji, zobaczę więc co na to serwis:)

#54 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 listopad 2012 - 15:05

Serwis shimaniakow to lipa.gwarancja 12 miechow a pol roku czekasz az dostaniesz kreciol z powrotem (podobno) daiwa nie ma serwisu w pl wszytsko leci do Niemiec

#55 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 listopad 2012 - 15:07

Nie jest tak, ze jeśli w ciągu 3 dni nie masz z powrotem to zwrot kasy?

#56 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 06 listopad 2012 - 15:20

To by była ciekawa opcja:)

Jeszcze nie sprawdzałem dokładnie, ale gdzieś czytałem, że jest serwis Normark w Łomiankach...

#57 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 listopad 2012 - 15:23

Kuba nie wiem o ktorym serwisie mowisz shimao czy daiwy.Shimano dowiadywalem sie w sklepach i podobno tak jest ze bardzo dlugo czekasz. kiedys zcytalem na jakims forum o serwisie shimano podobno kiedys jak dystrybutorem byl ktos inny bylo ok a teraz jak jest normark jest gorzej.Daiwe oddawalem do serwisu i szla do niemiec

#58 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 listopad 2012 - 15:28

30 dni, zero mi porwało ;)
To chyba jest jakoś regulowane odgórnie, ze tyle mogę trzymać, ew 6 tygodni, jeśli udowodnią że musieli sprowadzić części zza granicy?\
Gdzieś coś dzwoni, pewien nie jestem.

#59 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 listopad 2012 - 16:04

byc moze :) chociaz wiadomo co na papierze niekoniecznie w praktyce

#60 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 16:13

Pojedynek dalej trwa jak widać. A czy ktos mi uwierzy, że nowa Stella ma problem z kabłąkiem?? :lol: