Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wymiary widełkowe w Okręgu Ciechanowskim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 03 grudzień 2013 - 15:25

Już to widzę jak fioletowy nochal wypuszcza szczupłą metrówkę albo kilogramowego pasiaka. Niemniej pomysł znakomity, tylko bić brawo.



#22 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 15:36

Super, jest jakiś link do nowych przepisów? Chciałem go przytoczyć na forum mojego okręgu, jako dowód, że się da...

 

 

Takie przepisy nie są nowe, od 2014 dochodzą widełki dla jazia i klenia.

http://www.pzw.org.p...u_ciechanowskie

 

Już to widzę jak fioletowy nochal wypuszcza szczupłą metrówkę albo kilogramowego pasiaka. Niemniej pomysł znakomity, tylko bić brawo.

 

Może "fioletowy nochal" nie wypuści metrówki, ale on także zabierze rybę niewymiarową. Jednak większość wędkarzy przestrzega przepisów.

Poza tym kontrole w Okręgu Ciechanowskim są dość częste, więc przepisy są dość dobrze egzekwowane (w przeciwieństwie do takiego Okręgu Mazowieckiego, w którym nigdy nie miałem kontroli).


  • Guzu, Wobi i Maciek_7 lubią to

#23 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 15:49

Fioletowy może mieć problem z wypuszczeniem ale jak zobaczy to ktoś z jajami to będzie musiał to zrobić, chyba że cipa to się nie odezwie.


  • Wobi i czocho lubią to

#24 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 16:35

Czy ktoś się orientuje na jakiej podstawie widełki i limity zostały ustalone? Zgłoszenie wniosków, referendum lub coś innego?

 

PZW Białystok i WSPANIALI ludzie dbający o dobre imię związku i znakomity stan naszych wód uporczywie twierdzą, że nie można wprowadzić widełek ot tak sobie na czyjś wniosek. W związku z tym ma zostać przeprowadzone referendum wśród całej społeczności wędkarskiej. LUD ZADECYDUJE (a, że lud pragnie mięsa...)!

 

Ciekawi mnie tylko czy inne okręgi też za jakiekolwiek działanie zabierają się za zrobienie czegokolwiek jak rak do srania czy nasz okręg wiedzie prym? 


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 03 grudzień 2013 - 16:36


#25 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 03 grudzień 2013 - 17:14

Niesamowite jest to co przeczytałem :) Chyle czoła władzom okręgu Ciechanów, brawo!



#26 OFFLINE   shreek

shreek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 17:40

A tak sprawa będzie wyglądać od stycznia na jednej z wód mojego okręgu (szkoda że tylko jednej)

 

1.Zakaz spiningowania i łowienia na żywą bądź martwą rybkę do dnia 30 kwietnia
2.Całkowity zakaz połowu Amura
3.Na zbiorniku obowiązuje tygodniowy limit połowu(od poniedziałku do niedzieli)
a)Karp-2 sztuki
b)Szczupak 2 sztuki
c)Karaś pospolity 4 sztuki
d)Lin 4 sztuki
4.Wprowadza się wymiar ochronny dla karasia 25 cm
5.Wprowadza sie wymiar ochronny dla karpia do 40 cm i powyżej 55 cm
6.Wprowadza sie wymiar ochronny dla szczupaka do 50 cm i powyżej 80 cm
7 Ryby objęte limitem ilościowym należy każdorazowo wpisać do rejestru połowu ryb zaraz po wpuszczeniu do siatki

 

Pozostaje tylko mieć nadzieje, że to coś da, bo w tym roku to co "wędkarze" wyprawiali w głowie się nie mieściło :/ 



#27 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2013 - 17:44

Żeby wszystko było ładnie, pięknie, powinny w ślad za tymi zmianami pójść jeszcze kontrole PSR - w przeciwnym razie wielu z "łowiących" będzie uprawiać samowolkę w dalszym ciągu :/ Przy okazji, mam nadzieję, że niedługo zmniejszą u Was górny wymiar szczupaka do 70cm, bo w zasadzie 80cm pajk moim zdaniem jest już zbytnią rozpustą dla rybojadów...



#28 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 22:45

I wszyscy co mają możliwość powinni płacić składki '14r w ciechanowskim.



#29 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 grudzień 2013 - 23:04

Panowie, te wszystkie wpisy dowodzą, że bywają zarządy okręgów, które dbają o wodę i ryby w niej mieszkające. Nie potępiajcie wszystkich i wszystkiego, co szyldem PZW jest firmowane. Ludzie są ważni, to oni podejmują decyzje. 

 

Czy ktoś się orientuje na jakiej podstawie widełki i limity zostały ustalone? Zgłoszenie wniosków, referendum lub coś innego?

 

PZW Białystok i WSPANIALI ludzie dbający o dobre imię związku i znakomity stan naszych wód uporczywie twierdzą, że nie można wprowadzić widełek ot tak sobie na czyjś wniosek. W związku z tym ma zostać przeprowadzone referendum wśród całej społeczności wędkarskiej. LUD ZADECYDUJE (a, że lud pragnie mięsa...)!

 

Ciekawi mnie tylko czy inne okręgi też za jakiekolwiek działanie zabierają się za zrobienie czegokolwiek jak rak do srania czy nasz okręg wiedzie prym? 

 

Decyzje w tym temacie podejmuje się na podstawie Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW (rozdz. VI, pkt 11), Zarząd Okręgu autonomicznie decyduje o tym. W przypadku mojego okręgu udało się przekonać delegatów zjazdu do zobligowania ZO do decyzji, więc dyskusji nie było.  :P 



#30 OFFLINE   Milan

Milan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaCiurki, siurki, strumyki
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:FishingTramp

Napisano 04 grudzień 2013 - 00:53

Świetna decyzja i gdyby nie te kilometry wspomógłbym okreg Ciechanów sakiewką srebrników. Miło przeczytać, że coś jest robione z myślą o rybach i poprawie ich połowia.

Użytkownik Milan edytował ten post 04 grudzień 2013 - 00:55


#31 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2013 - 03:05

...zapewne forumowi łowcy poważnych okoni na poważne przynęty będą niezadowoleni...

Pan Kawalec nie wyrobi się z Komarami na nowy sezon!  :D  Może to on lobbował? :lol:

Co do ograniczenia długości przynęt, to przemilczę, że znów wędkarz "fajny" będzie ograniczany tylko po to, by była szansa zdyscyplinować tego "niefajnego". Ale coż, takie życie i dobrze, że coś się dzieje!!!

Pozdrawiam
Grzesiek



#32 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 04 grudzień 2013 - 07:01

Grzegorzu, ależ czy nie jest tak zawsze, że człowiek prawy za skarlałego karę ponosić musi? Z tego samego powodu zabroniono na ZZ połowu już w listopadzie. Bo tak prościej, a jak efektywnie przy tym.

#33 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 grudzień 2013 - 07:08

 


Użytkownik woyciech edytował ten post 04 grudzień 2013 - 07:08


#34 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 grudzień 2013 - 07:20

Czy ktoś się orientuje na jakiej podstawie widełki i limity zostały ustalone? Zgłoszenie wniosków, referendum lub coś innego?

 

PZW Białystok i WSPANIALI ludzie dbający o dobre imię związku i znakomity stan naszych wód uporczywie twierdzą, że nie można wprowadzić widełek ot tak sobie na czyjś wniosek. W związku z tym ma zostać przeprowadzone referendum wśród całej społeczności wędkarskiej. LUD ZADECYDUJE (a, że lud pragnie mięsa...)!

 

Ciekawi mnie tylko czy inne okręgi też za jakiekolwiek działanie zabierają się za zrobienie czegokolwiek jak rak do srania czy nasz okręg wiedzie prym? 

 

Kilka kół z OC złożyło wnioski do Biura Okręgu o wprowadzenie takich wymiarów  i Zarząd musiał podjąć decyzję  i tyle.

 

Żeby wszystko było ładnie, pięknie, powinny w ślad za tymi zmianami pójść jeszcze kontrole PSR - w przeciwnym razie wielu z "łowiących" będzie uprawiać samowolkę w dalszym ciągu :/ Przy okazji, mam nadzieję, że niedługo zmniejszą u Was górny wymiar szczupaka do 70cm, bo w zasadzie 80cm pajk moim zdaniem jest już zbytnią rozpustą dla rybojadów...

 

We wnioskach (o ile dobrze pamiętam) szczupak miał mieć górny wymiar 75 cm a okoń 30, ale niestety nie wszystkich członków Zarządu udało się przekonać  ;)

Ale i tak myślę że wiele udało się zrobić i zrobi się jeszcze więcej  :)



#35 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2013 - 14:22

Grzegorzu, ależ czy nie jest tak zawsze, że człowiek prawy za skarlałego karę ponosić musi? Z tego samego powodu zabroniono na ZZ połowu już w listopadzie. Bo tak prościej, a jak efektywnie przy tym.

Radosławie, tak jest może nie zawsze, ale na pewno zazwyczaj. Dlatego napisałem, że tak będzie "znowu". Godzę się z tym, chociaż trudno się z tego cieszyć, bo nienormalność staje się normą. Swoją drogą nawet nie wiedziałem, że na ZZ taki zakaz obowiązuje.



#36 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 04 grudzień 2013 - 14:34

A w Gorzowskim PZW tez trochę pozmieniali :)

tu są widełki.

·         karp do 30 cm                       – od 70 cm (nie dot. rzek)

·         amur do 30 cm                      – od 75 cm (nie dot. rzek)

·         sandacz do 50 cm                  – od 85 cm

·         szczupak do 50 cm                – od 85 cm

·         sum do 70 cm                        – od 170 cm (górny wymiar dotyczy wyłącznie rzek: Odra, Warta, Noteć oraz zbiornika Zalew Bledzewski)

·         boleń do 50 cm                      – od 80 cm

·         lipień do 30 cm                      – od 40 cm

·         okoń do 18 cm                      – od 40 cm (nie obowiązuje w wodach ujętych w informatorze krainy pstrąga i lipienia)

·         pstrąg potokowy do 30 cm   – od 50 cm·         karp do 30 cm                       – od 70 cm (nie dot. rzek)

·         amur do 30 cm                      – od 75 cm (nie dot. rzek)

·         sandacz do 50 cm                  – od 85 cm

·         szczupak do 50 cm                – od 85 cm

·         sum do 70 cm                        – od 170 cm (górny wymiar dotyczy wyłącznie rzek: Odra, Warta, Noteć oraz zbiornika Zalew Bledzewski)

·         boleń do 50 cm                      – od 80 cm

·         lipień do 30 cm                      – od 40 cm

·         okoń do 18 cm                      – od 40 cm (nie obowiązuje w wodach ujętych w informatorze krainy pstrąga i lipienia)

·         pstrąg potokowy do 30 cm   – od 50 cm

 

Limity też się pozmieniają od 2014, a to do poczytanie  w linku niżej.

 

http://www.pzw.org.p...iego_polowu_ryb



#37 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 04 grudzień 2013 - 14:36

@ Maynard: Naturalnie, to pewne uproszczenie, ale liczba tych złych przypadków dominuje :/ Co do ZZ, to również i tu poskąpiłem informacji - zakaz dotyczy odcinka powyżej mostu w Zegrzu do 32 km, w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 marca.


Użytkownik Dienekes edytował ten post 04 grudzień 2013 - 14:37


#38 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 15:20

@ Maynard: Naturalnie, to pewne uproszczenie, ale liczba tych złych przypadków dominuje :/ Co do ZZ, to również i tu poskąpiłem informacji - zakaz dotyczy odcinka powyżej mostu w Zegrzu do 32 km, w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 marca.

 

Zimowisko, a więc i bez tego oficjalnego zakazu w teorii nie powinno się tam łowić ;)



#39 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 04 grudzień 2013 - 15:26

Tak, to prawda, ale ja mam na myśli płytkie okoniowe (brzegowe) miejscówki, do których nie mam dostępu tylko dlatego, że grupa pazernych chamów na łodziach szarpała ryby z dołków.



#40 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2013 - 17:52

@ Dienekes, rozumiem, o tym mówię, chociaż zimowisko samo w sobie warto chronić. :)