Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buty Ecco : nie kupujcie tego dziadostwa !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 27 listopad 2023 - 11:33

Poniżej zamieściłem filmik z 5 parami moich butów Ecco. Jak wiemy buty Ecco to "nie są tanie rzeczy" I swoje kosztują. Każda para moich butów Ecco z tego filmiku kosztował 90 - 120gbp jeżeli dobrze pamiętam. A może i więcej.

Zobaczcie jak "pięknie" rozpadają się te dziadowskie buty. Normalnie skandal.
500bgp jak w krew w piach.

https://youtu.be/DaS...PhSjf59dgWk730n
  • Friko lubi to

#2 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 listopad 2023 - 11:41

Przestrzegaj zasady:  "do trzech razy sztuka", unikniesz takich sytuacji. Osobiście jak się raz sparzę to... adieu!.


  • Guzu lubi to

#3 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 27 listopad 2023 - 11:44

One nie rozpadły się od razu. Kolekcjonuje (oprócz sprzętu wędkarskiego) również buty. Mam ich kilkadziesiąt par . Te tutaj kupiłem na przestrzeno 2-3 lat.

#4 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 listopad 2023 - 11:53

Ja tez miałem kilka par butów tej marki. Buty jak buty, to nie laczki szyte na miarę w Payżu. Pochodziłem 2-3 lata i kosz. Ty chyba musiałeś kupić buty sprzed 12-15 lat (tworzywo się starzeje) albo chadzasz w nich po  dziwnych substancjach...


Użytkownik zeralda edytował ten post 27 listopad 2023 - 12:17

  • MaleX i guciolucky lubią to

#5 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 27 listopad 2023 - 11:53

jezeli jedna para "padla' to po co kupowac druga, trzecia itd? 

Jak dotkniesz czegoś gorącego raz i się sparzysz to drugi raz tez probujesz? 



#6 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 27 listopad 2023 - 12:00

Wygląda  na to , że  pokazane modele  miały bardzo podobne  lub te same  spody , wygląda to na wadę  fabryczną / materiałową  . Ja  także  chodzę w butach  od  Ecco   już  od  kilkunastu lat  i nie  maiłem  takiego

przypadku  , ale  też  używałem  innych  modeli  .Staram się  unikać   ich  produktów made in China  tak bardziej z przekonania  , niż  z tego typu  przypadków  . Niestety   coraz mniej modeli  z tych  nowych  mi się podoba

 i  ceny   ostatnio  poszły   zbyt  mocno  w górę  .



#7 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 listopad 2023 - 12:10

W ciągu swojego życia, schodziłem wiele par butów firmy Ecco i oceniam bardzo dobrze.

#8 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 27 listopad 2023 - 12:26

Bardzo ekologiczne buty. Biodegradacja zachodzi już w trakcie użytkowania.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#9 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 listopad 2023 - 12:27

Parę dni temu wyrzuciłem dokładnie taki sam model jak te pokazane na początku. Uszkodzenia identyczne. Używałem je kilka lat. Wyrzuciłem również buty żony w których po ok 10ciu latach odpadła podeszwa z powodu rozkładu gumy. To chyba biodegradacja? ;)  :D . Nie lubię chodzić kilka czy kilkanaście lat w tych samych butach więc nie jestem specjalnie zbulwersowany



#10 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 27 listopad 2023 - 13:03

Czyli nie można  wykluczyć , że to zamierzone działanie  w kierunku  ochrony  przyrody /biodegradacji  .. :ph34r:



#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2023 - 13:07

Mam buty ECCO -wysoki model ze skóry Jaka podobno. Mają z 15-20 lat i są jak nowe. Tylko podeszwa trochę wytarta.


  • Quent lubi to

#12 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 27 listopad 2023 - 13:55

Na yt jest mnóstwo filmików z tym samym problemem z podesWami co u mnie na filmiku.

Nie ma znaczenia z jakiej fabryki Ecco pochodzi dana para butów, bo tutaj chodzi o użyte materiały. W moich butach (i wszystkich butach Ecco, w których odpadają i kruszą się podeszwy) , Ecco zastosowało materiał z ang zwany PU, który absorbuje wodę z otoczenia I prowadzi do rozkładu. Na żadnym materiale reklamowym, tudzież żadnych ulotkach podczas zakupu moich butów, Ecco nie raczyło mnie poinformować, że po 2 latach od zakupu podeszwy zacznąľ się rozpadać. Wręcz przeciwnie : firma Ecco promuje swoje buty jako "Shoes for life".

Ten filmik jest tylko ostrzeżeniem przed zakupem butów marki Ecco. Dopiero jak go wrzuciłem na yt to zorientowałem się, że takich filmików mnóstwo.
Każdy jest panem swoich pieniędzy i ma wolną wolę na co te pieniądze przeznaczy.
Ja już wystarczająco umoczyłem kasy w bublach Ecco.
  • Night_Walker lubi to

#13 OFFLINE   vsk

vsk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjadolnoslaskie
  • Imię:waldemar

Napisano 27 listopad 2023 - 14:29

Kup kolego Ecco model truck będziesz bardzo zadowolony.Nic nie będzie się działo z podeszwą
  • mohave lubi to

#14 OFFLINE   migdau

migdau

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria
  • Imię:Grzesiek

Napisano 27 listopad 2023 - 14:38

Miałem podobnie w butach trekingowych Karrimora na podeszwie vibram. Część poliuretanowa (PU) rozpadła się. kolega miał tak z butami wojskowymi też na vibramie.



#15 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 27 listopad 2023 - 14:45

Kup kolego Ecco model truck będziesz bardzo zadowolony.Nic nie będzie się działo z podeszwą

Ja osobiście w życiu już nie kupię butów Ecco. Nie chodzi już o sam wadliwy ich produkt(y), ale ich customer service to jedna wielka porażka. Jedyne na co było ich stać w emailu to, cytuje dosłownie : "Jest nam nie zmiernie przykro z powodu Pana doświadczenia z produktami ECCO."

Zaoferowali mi ... uwaga : zniżkę 20% na JEDNĄ parę butów Ecco w ich salonach..

Jak więc widzisz marka Ecco to wydmuszka

Użytkownik inglisz edytował ten post 27 listopad 2023 - 14:45

  • Night_Walker lubi to

#16 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 27 listopad 2023 - 14:47

Nie wiem gdzie obecnie są produkowane Ecco, ale mam jeszcze duńskie kupione ze 20 lat temu, wysokiej jakości skóra, Gorę plus Vibram. Trekkingowe YAK... Co najmniej od 10 lat, co roku, chcę je wyrzucić i nie potrafię :). 100% szczelności, nieprawdopodobna jakość. Schodziłem w nich wszystkie polskie, czeskie, słowackie góry, żadne z kolejnych, które kupowałem (Salewa, TNF, Lafuma...) nie były tak wygodne, no może poza Salomonem. Jakością dorównują im tylko Meindle.
  • grzesiekp. lubi to

#17 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 27 listopad 2023 - 14:49

i tak samo będzie z dowolnymi bytami z piankową częścią podeszwy, nawet jak na końcu będzie vibram... jest trochę informacji na ten temat na forach turystycznych... podobno żywotność tej pianki to około 10-ciu lat i do tego mniej szkodzi używanie butów niż ich magazynowanie:(



#18 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6213 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 listopad 2023 - 14:50

Na yt jest mnóstwo filmików z tym samym problemem z podesWami co u mnie na filmiku.
[...] Ecco zastosowało materiał z ang zwany PU, który absorbuje wodę z otoczenia I prowadzi do rozkładu. [...]


To "angielskie PU". To poliuretan :) Jeden z wielu rodzajów kompozytów tego polimeru. Coś jak z krewetkami BubbaGump, są poliuretany do robienia woblerów, poliuretan do laminowania, poliuretany do odlewnia na gorąco i na zimno, poliuretany do produkcji odzieży, poliuretany w różny sposób IMITUJĄCE gumę... Itd.

Raz miałem i więcej nie zamierzam. Trzy miesiące może (w drogich skórzanych butach). Jakość podeszwy poliuretanowej w stosunku do kauczukowej/
gumowej jest taka sama jak skóry naturalnej do "skóry" poliuretanowej. Zwracam od dawna na to uwagę jak kupuję obuwie.
  • Night_Walker lubi to

#19 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 27 listopad 2023 - 14:57

Dlatego mówię : Ecco próbuje jechać na reputacji sprzed wielu lat. Chcieli oczywiście uprościć (czyt. Obniżyć koszty materiałów i produkcji) i efekt mamy w postaci butów na moim filmiku.
Jak już mówiłem : na yt jest mnóstwo filmików z tym samym problemem co u mnie w butach Ecco. Dlatego sugeruję daleko idącą ostrożność przy zakupie butów Ecco, które kiedyś słynęły z wysokiej jakości.

#20 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 27 listopad 2023 - 15:14

 Korzystam z butów tej marki przeszło 25lat. Jakość wykonania i materiałów znacząco się pogorszyła. :huh:  tak jak piszesz - tanie nie są ale czego oczekujesz od butów jak od paru lat silniki samochodowe, pralki itp.  artykuły  jest  robiona na parę lat - nie naprawialne, jednorazowe :wacko:  :unsure: Wszechobecna tandeta i dziadostwo zalewa rynek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych