Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Bielska

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3679 odpowiedzi w tym temacie

#1641 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 maj 2014 - 07:28

Janusz, okonie zrobiłeś cudne, cudne, cudne (jak mawia pewna Pani z TV ;) ) Gratuluję perfekcyjnej roboty.

Pozdrawiam


  • woblery z Bielska lubi to

#1642 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 maj 2014 - 08:54

(...)mam chyba z 6 ukręconych stelaży a tego etapu najbardziej nie lubię, więc teoretycznie jestem do przodu.

Stelaż to dwie minuty/szt. Będę Cię chyba musiał nauczyć, jak się to robi B)

 

(...) :D za granicę powiadasz Januszu? Hmm, nie dawałem Ci mojego adresu :P

Nie, jeszcze mi nie podawałeś :) Ale miałeś przylecieć ;)

Chyba zrobię po sztuce dla każdego, kto weźmie udział w memoriale mojego taty. Tak, to dobry pomysł. Czyli jeśli znajdziesz czas i możliwość przyjazdu w ostatni weekend czerwcza - zapraszam Cię. Innych chętnych również - zapisy trwają :)

 

Dobry. A kiedy zrobisz dla nas? :)

No właśnie. Dobre pytanie :D

 

 

Wygladaja super, wdzieczny jestem  ze sie urodzily, chociaz porod byl na ile wiem trudny :)  :)

Robercie, jak dobrze wiesz, do porodu było więcej niż jedno podejście ;) :D :D :D

Ważne, że bez opóźnień i dziecko (dzieci) w miarę zgrabne powychodziły ;)

 

7,5 cm, 6,5 gramów (bez kotwic), pływak.

Załączony plik  3.JPG   62,09 KB   9 Ilość pobrań

 



#1643 OFFLINE   robkelt

robkelt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWilno
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 maj 2014 - 09:06

Nastepny krok to takie 9-11 cm ?  :D 



#1644 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 maj 2014 - 09:11

Na razie nie. Może w przyszłości? Z planów na ten rok jest jeszcze ukleja 6,5 cm. Muszę jeszcze jej głowę dopracować :)



#1645 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 06 maj 2014 - 10:01

Janusz,

Naprawdę z chęcią bym wpadł na memoriał twojego taty ale mam wyjazd akurat w ten weekend na urlop którego nie miałem od 2 lat :(:(

 

Odnośnie okoni... hmmm myślę, że 21szt - 7,5cm zaspokoi forum :P

żeby nie być zachłannym rezerwuję jedną sztukę:P

aaaa...

nadaj im numerki seryjne :P będzie limited edition :P

jak coś proszę nr 13 :D



#1646 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 06 maj 2014 - 19:21

Okonek, miazga !!!


  • joker, woblery z Bielska i ezehiel lubią to

#1647 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 maj 2014 - 19:03

Nie chcę nikogo urazić, ale z wszystkich woblerów, które miałem w rękach, najbardziej podobają mi się woblery Grzegorza Sidora. Gdy w końcu miałem okazję "pomacać" kilka sztuk tych "bardziej wypasionych"( ;) ) nieodwołalnie zachorowałem. Precyzja i smak, z jakim zostały wykonane, są niezrównane, a pomysły "jak" oraz widoczna w każdym woblerku "artystyczna dusza", wpędzają mnie w stan zachwytu. Pierwsze kilka woblerów wypożyczonych od Jacka @Franc obfotografowałem na wszystkie strony, obrysowałem - i nie zdobyłem się na ich skopiowanie. Pewnie bym potrafił, tylko jakoś tak - onieśmielały mnie pomysły kopiowania TYCH dzieł. Aby przybliżyć, o czym mowa - cztery z nich:

Załączony plik  1.JPG   121,24 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  2.JPG   109,54 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  3.JPG   127,37 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  4.JPG   105,58 KB   8 Ilość pobrań

Dzięki możliwościom, jakie daje fb (tfu, nigdy nie myślałem, że będę wymieniał ten portal z inna niż negatywną opinią), otóż dzięki fb mogłem nawiązać zalążek znajomości z Imć Grzegorzem. Niezwykle skromnym i bardzo miłym człowiekiem. Po wylaniu zwyczajowego wiadra miodu, nieśmiało zaproponowałem "Machniom"? I otóż zgodził się :D Znał nawet moje woblery (dziękuję Jacku :)). Jakiś tydzień temu, z okładem, otrzymałem swojego własnego "sidora". I znów stałem się dzieckiem. Kilkuletnim chłopczykiem, który otrzymał unikalną, wymarzoną zabawkę :wub: Przekładam ją teraz z miejsca na miejsce, popatrzę na grzbiet, ogon, wezmę lupę by dokładniej spojrzeć na szczegół i odkładam z powrotem. Dojrzałem do decyzji o podzieleniu się z Wami wyglądem mojej nowej zabawki. Jeszcze jej nie moczyłem, więc nie wiem jak pływa. Na razie tylko wiem, jak wygląda :) 

Załączony plik  5.JPG   81,68 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  6.JPG   64,4 KB   8 Ilość pobrań



#1648 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 08 maj 2014 - 19:24

Janusz tez bym tak zrobił szkoda je wrzucać do wody :) lupka i małe co nieco  patrzeć i podziwiać :)



#1649 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 maj 2014 - 19:33

Szkoda, że (jak na razie) Grzegorz nie daje się namówić na założenie własnego wątku na j.pl Może w przyszłości? :)

Wracam do tematu. Dla niektórych ważna jest cena i wtedy pianka przedstawia się bardziej atrakcyjnie. Czyli: Dla chleba...

Załączony plik  1.JPG   61,79 KB   6 Ilość pobrań

Są tacy, co wolą troszkę dopłacić, ale mieć drewno. A kto bogatemu zabroni? :D

Załączony plik  2.JPG   65,41 KB   6 Ilość pobrań

Tyle pracy, a tylko dwie rączki ;) :D

Załączony plik  3.JPG   71,24 KB   6 Ilość pobrań

Po pokazaniu okoni trafił się jakiś "niewierny Tomek", który zakwestionował ich drewniane wnętrze. Postanowiłem więc pokazać (prawie ;)) wszystkie sekrety i od jutra fotorelacja z powstawania okoni 5,5, 6 i 7,5 cm.


  • rybson i RUDI75 lubią to

#1650 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 maj 2014 - 20:35

A ja zapytam o przednie oczko w tych woblerach Grześka  :rolleyes:        czy to jest pojedynczy drut z uformowanym oczkiem ?????  Grubość wydaje się słuszna przy takim założeniu  :ph34r:



#1651 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 maj 2014 - 22:09

A ja zapytam o przednie oczko w tych woblerach Grześka  :rolleyes:        czy to jest pojedynczy drut z uformowanym oczkiem ?????  Grubość wydaje się słuszna przy takim założeniu  :ph34r:

Drut jest podwójny.

Tylko wychodzi z woblerka jeden obok drugiego (a nie jeden nad drugim, jak jest przyjęte) i dopiero w sterze następuje skręcenie oczka o 90stopni. A grubość drutu? Na moje oko to 0,65 lub 0,7 mm, czyli standard w tej wielkości woblerkach. Co wyróżnia, to rozmiar oczka. Nie jest robione na szczypcach do drutu :) Na próbę zrobię kilka woblerków z tak małym oczkiem. Dzisiejsze agrafki bez problemu się zmieszczą, z tak małe oczko nie jest podatne na uszkodzenia. To może być ciekawe rozwiązanie B)


  • rybson lubi to

#1652 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 08 maj 2014 - 22:28

A moja narzeczona stwierdziła, ze pierwszy łamaniec na fotce jej się podoba i ten Twój też, tylko oko nie bardzo  :P . Wybrednego mam znawcę  ;)


  • woblery z Bielska lubi to

#1653 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 08 maj 2014 - 23:57

Oj tam oj tam...
Janusz, niewiernych Tomaszy było paru.
Jeden nic nie zdziała.
Pokaż inne opcje
  • iksmen lubi to

#1654 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 maj 2014 - 05:37

No, Twoja nowa zabawka przepiękna. Chyba do wody bym tego nie wrzucił ...


Użytkownik Artech edytował ten post 09 maj 2014 - 05:37

  • woblery z Bielska lubi to

#1655 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 maj 2014 - 07:33

Zgodnie z obietnicą - jak robię okonie?

Załączony plik  1.JPG   76,74 KB   10 Ilość pobrań

Zaczynam od wybrania odpowiedniej grubości deski na każdy z rozmiarów. Tu - 6, 8 i 10 mm.

Załączony plik  2.JPG   64,45 KB   10 Ilość pobrań

Obrysowany zarys przyszłego woblera wycinam.

Załączony plik  4.JPG   89,63 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  5.JPG   77,44 KB   10 Ilość pobrań

Piłką robię nacięcie pod stelaż.

Załączony plik  6.JPG   75,5 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  7.JPG   84,25 KB   10 Ilość pobrań

Teraz przy pomocy Dremela i tarczy (kiedyś ;)) diamentowej wycinam otwór pod obciążenie.

Załączony plik  8.JPG   54,7 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  9.JPG   52,42 KB   10 Ilość pobrań

Przygotowuję stelaż i wklejam go kropelką.

Załączony plik  10.JPG   56,13 KB   10 Ilość pobrań

 

C.d.n.



#1656 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 maj 2014 - 21:13

Ciąg dalszy już (trochę) jest, ale cóż, dziś inne sprawy wypadły, do tego zmieniłem komputer i muszę odzyskać zdjęcia z poprzedniego. A jutro jezioro i łódka :D Ciąg dalszy nastąpi, choć najwcześniej w niedzielę.



#1657 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 maj 2014 - 17:54

Kolejne kroki, to dobór obciążenia. Po wstępnych testach, wyszło mi, że będzie to coś takiego:

Załączony plik  11.jpg   82,67 KB   8 Ilość pobrań

W zależności od miejsca wklejenia i głębokości (czyli odległości od brzucha, lub jak kto woli - grzbietu woblera), można uzyskiwać różne efekty. Obciążenie również można dzielić i część wklejać w jedno, a część w inne miejsce ( ;) ) Generalnie jest wiele sposobów na "zabawę" :)

Załączony plik  12.jpg   86,43 KB   8 Ilość pobrań

Puste przestrzenie najwygodniej jest zalać żywicą.

Załączony plik  13.jpg   82,05 KB   8 Ilość pobrań

Po związaniu żywicy resztę ubytków należy uzupełnić szpachlą:

Załączony plik  14.jpg   80 KB   8 Ilość pobrań

Po wyschnięciu szpachli:

Załączony plik  15.JPG   65,29 KB   8 Ilość pobrań

- można przystąpić do dalszych prac. Najpierw papierem 150 nadaję korpusom wstępny kształt:

Przed papierem:

Załączony plik  16.JPG   46,5 KB   8 Ilość pobrań

I po:

Załączony plik  17.JPG   49,64 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  18.JPG   43,88 KB   8 Ilość pobrań

 


  • joker, RUDI75 i ezehiel lubią to

#1658 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 maj 2014 - 18:01

fajny sposó robienia korpusów tak dalej z malowaniem <3 a jakich farb uzywasz do aero :D no chyba ze to pedzelkiem naginasz



#1659 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 maj 2014 - 18:24

Maluję pędzlem, aerografem, gąbką, palcem, a nawet rapidografem. Stosuję farby witrażowe Talens'a i Vitaral. A także tusze, farby akrylowe i plakatowe, nawet farby do tkanin. Konturówki i farby nitro. Mam nawet liczącą ponad dwadzieścia kolorów kolekcję lakierów do paznokci :D Nie jestem obrzydliwy w doborze farby - pod jednym warunkiem - musi mi dać efekt, który chcę uzyskać. Czasem okazuje się po latach, że poprzednio wykonane próby właśnie teraz mi się przydają, czasem wpadam na pomysł przypadkiem, a czasem jest to wynik przemyśleń. Generalnie brak mi (wyuczonej) wiedzy o technikach malarskich, dlatego stosuję nieortodoksyjne ( ;) ) podejście do malowania. I ciągle się uczę, mając przy tym trochę nerwów, ale w sumie i niezły fan :rolleyes:  B)

 

Nie rozumiem, co znaczy "<3". Mógłbyś mi wyjaśnić? :)


  • wojto-ryba i stoner lubią to

#1660 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 maj 2014 - 18:39

Janusz masz swój niepowtarzalny styl , nie kopiujesz innych a to ostatnio bardzo powszechne zjawisko. Nic więcej jak dla mnie udowadniać nie musisz.

 

P.S.

 

Z formy żywicowej zrezygnowałem znalazłem lepsze rozwiązanie jakby nie patrzeć dzięki za rady.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych