Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

No Kill na Welu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 18 listopad 2012 - 20:11

Poranione ryby, to raczej efekt kormoranów lub sieci.

#22 OFFLINE   Welik

Welik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 18 listopad 2012 - 20:22

Latem kormoranów nie ma , przylatują dopiero we wrześniu ,coś takiego. A przypadki kłusownictwa są ,nie ukrywam (ale rzadko to się zdarza) gdyż są częste kontrole i akcje naszej straży. A co do poranionych ryb to mniej więcej widać co jest od czego.

#23 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 18 listopad 2012 - 21:06

Zgadzam się z kolegą @Welik.
Łowię na tym jeziorze co roku na urlopie i w tym roku również widziałem (złowiłem) szczupaka ok 75cm ze świeżymi ranami.
Uważam że sum nie długo zrobi w tym jeziorze spustoszenie a Wel jest za mały i za "szybki" aby się przemieściły.
Zarząd robi krzywdę tej wodzie sumem.

Użytkownik paawelek83 edytował ten post 18 listopad 2012 - 21:07


#24 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 10:06

Nie jestem ichtiologiem, nie znam sie.
Moze macie racje, ale z tego co wiem sum wcale nie je duzo wiecej od szczupaka (inny metabolizm) i glowne jego menu to ryby, ktorych jest najwiecej, w tym wypadku drobnica.
Czasem pewnie pogoni jakiegos szczupaka, ale nie demonizowalbym wasatych :-)

#25 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 21:55

Średnia masa ofiary, w stosunku do masy drapieżnika, jest u suma wyraźnie niższa niż u szczupaka, a nawet sandacza.
Gdybym zobaczył poranione ryby, byłbym (i pewnie nie tylko ja ;) ) w stanie stwierdzić co poraniło te ryby.

#26 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 listopad 2012 - 06:38

Kiedyś ktoś tu wrzucił dość obrzydliwy filmik, w którym gość po złowieniu suma sprawdzał czym ostatnio dany osobnik się odżywiał, poprzez zanurkowanie ręką do żołądka przez pysk.
Z tego co pamiętam, to rzadko który był wypchany rybami. Najwięcej było raków, chyba jakieś ślimaki i małże się zdarzały i na pewno jakiegoś ptaka z któregoś wyciągnął, chyba nawet był to kormoran :D

#27 OFFLINE   register

register

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2012 - 16:23

Włóczykij miałeś racje z tym jeziorkiem :)

#28 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 listopad 2012 - 20:11

Informacje zweryfikowane i na odcinku Toruńskim będzie no kill.

#29 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 21:05

Oby tylko ludzie dali się rybom odrodzić. Z tego co wiem praktycznie nic nie pojawiło się na tarliskach :(
Jakieś zarybienia są w operacie, więc jak się dopilnuje tej wody to może za kilka lat ...

#30 OFFLINE   register

register

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:43

http://www.pzw.org.p...u_ciechanowskie

 

gorąco zachęcam pozostałe okręgi do wprowadzenia podobnego



#31 OFFLINE   Użytkownik

Użytkownik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn
  • Imię:Krystian

Napisano 20 grudzień 2012 - 08:59

Pstrąg potokowy, tęczowy

źródlany, lipień

całkowity zakaz zabierania oraz posiadania

 

Nie rozumiem, dlaczego żródlaka i tęczaka nie można zabrać?

 

 

Karp

do 30 cm

2 sztuki

 Jak można chronić ustawowo karpia?

 

Połów ryb łososiowatych na wszystkich wodach Okręgu Ciechanowskiego dozwolony tylko na przynęty sztuczne.

 

Co z tęczakiem złowionym we Wkrze na rosówkę? Mam go wypuścić?

 

Nie bedę pisał o innych zakazach, które są tam zamieszczone.

 

Nie rozumiem kierunku rozwoju, a raczej cofania się. Kolejne zakazy, czy kolejne obręby ochronne.

Dla PZW to wygodne. Chcecie zakazu - proszę bardzo jest zakaz.

 

Z zasadami jest jak z podatkami. Wszędzie musi byc umiar i każdy powinien je zrozumieć.

 

Cóż to za ograniczanie dostępu do wody? Pływać można łódką tylko tu, a tu już nie wolno. Rybakowi wolno?

 

PZW to dzierżawca wód, a nie właściciel. Dla wędkarza nie ma praktycznie alternatywy więc i tak każdy  musi zapłacić. Czyli najlepiej zgarnąć kasę i zakazać wszystkiego.

 

Zasady powinny obowiązywać dwie. Okres ochronny i widełki wymiaru ochronego z limitem ilościowym.

 

Czyli proste zasady i kontrola. Proste nie tylko dla kontrolowanego, ale dla kontrolującego. Kontrola i inwestycja w sprzęt dla starży rybackiej. To jest kierunek, a nie kolejne zarybienia.

 

Szybka łódka, przyczepa i mocne auto i odpowiednia ekipa.

Celem PZW nie powinno  być wyeliminowanie wędkarzy tylko rybaków.

 

Czy przy takiej ilościi członków i wysokości składek naprawdę nie stać PZW na porządny sprzęt? Czy trzeba pompować non stop w zarybienia?


Użytkownik Użytkownik edytował ten post 20 grudzień 2012 - 10:30


#32 OFFLINE   register

register

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 20 grudzień 2012 - 09:16

Użytkownik: pewnie nie można zabierać dlatego, że ich tam praktycznie nie ma ;)

 

Co do zakazu pływania to bardziej chodzi o terminy, rybaków już mało chyba w Ciechanowskim. Co do samej PSR uważam, że działają sprawnie, nawet bardzo porównując do innych okręgów. Uwierz, że są tacy, że mimo, że kontrola na jeziorku jest czasem 2 razy w dzień to i tak wynoszą do samochodu. 



#33 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 20 grudzień 2012 - 13:38

Pstrąg potokowy, tęczowy

źródlany, lipień

całkowity zakaz zabierania oraz posiadania

 

Nie rozumiem, dlaczego żródlaka i tęczaka nie można zabrać?

Nie ma ich praktycznie w tych wodach, więc akurat martwy przepis, ale może dlatego, żeby wyeliminować akcje typu - "panie myślałem, że to tęczak"... 

Karp

do 30 cm

2 sztuki

 Jak można chronić ustawowo karpia?

Demokracja. Łowców karpików jest znacznie więcej niż nas, więc nie tylko PZW musi nim zarybiać, ale i w jakiś sposób chronić te ryby. Czasem żeby ugrać ważniejsze rzeczy to trzeba pójść na kompromis.

Połów ryb łososiowatych na wszystkich wodach Okręgu Ciechanowskiego dozwolony tylko na przynęty sztuczne.

 

Co z tęczakiem złowionym we Wkrze na rosówkę? Mam go wypuścić?

TAK. Po pierwsze dlatego, że jest "no kill" na te ryby, a po drugie dlatego, że na rosówkę.

Nie bedę pisał o innych zakazach, które są tam zamieszczone.

 

Nie rozumiem kierunku rozwoju, a raczej cofania się. Kolejne zakazy, czy kolejne obręby ochronne.

Dla PZW to wygodne. Chcecie zakazu - proszę bardzo jest zakaz.

 

Z zasadami jest jak z podatkami. Wszędzie musi byc umiar i każdy powinien je zrozumieć.

 

Cóż to za ograniczanie dostępu do wody? Pływać można łódką tylko tu, a tu już nie wolno. Rybakowi wolno?

Rybakowi nie wolno, bo ich nie ma w tym okręgu.

PZW to dzierżawca wód, a nie właściciel. Dla wędkarza nie ma praktycznie alternatywy więc i tak każdy  musi zapłacić. Czyli najlepiej zgarnąć kasę i zakazać wszystkiego.

 

Zasady powinny obowiązywać dwie. Okres ochronny i widełki wymiaru ochronego z limitem ilościowym.

 

Czyli proste zasady i kontrola. Proste nie tylko dla kontrolowanego, ale dla kontrolującego. Kontrola i inwestycja w sprzęt dla starży rybackiej. To jest kierunek, a nie kolejne zarybienia.

 

Szybka łódka, przyczepa i mocne auto i odpowiednia ekipa.

Celem PZW nie powinno  być wyeliminowanie wędkarzy tylko rybaków.

 

Czy przy takiej ilościi członków i wysokości składek naprawdę nie stać PZW na porządny sprzęt? Czy trzeba pompować non stop w zarybienia?

W tym okręgu doświadczysz więcej kontroli w ciągu jednego sezonu niż przez całe życie w mazowieckim. 

Prawdę mówiąc łowię ponad 20 lat w Wiśle i miałem ZERO kontroli. Trzy wyjazdy nad jedną z rzeczek w ciechanowskim zaowocowały dwoma kontrolami.

Rafał, słusznie że dyskutujesz. Krytyka jest wskazana, ale w tym wypadku jest bardzo nietrafiona.



#34 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 20 grudzień 2012 - 15:03

Serio ? Człowiek całe życie się uczy, myślałem że dozwolona przynęta dotyczy danego łowiska a nie gatunków ryb.

Mam rozumieć, że tęczaków nawet na wodzie nizinnej nie wolno łowić na robala ?

Był taki przepis niedawno w RAPR - ryby łososiowate złowione na przynęty naturalne musiały być wypuszczone. Chyba został zniesiony i obecnie jest chyba faktycznie tak jak mówisz.

Może to i dobrze ... 



#35 OFFLINE   shared

shared

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Michał

Napisano 20 grudzień 2012 - 15:06

Robek, czytaj ze zrozumieniem ;)  Regulamin dotyczy Okręgu Ciechanowskiego i 1 pkt regulaminu dokładnie określa, że na wodach Okręgu Ciechanowskiego ryby łososiowate można łowić tylko na przynęty sztuczne i dotyczy to wszystkich wód nizinnych i górskich. Dodatkowo obowiązuje całkowity zakaz zabierania i posiadania, czyli złowisz i od razu wypuszczasz.



#36 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 20 grudzień 2012 - 15:19

Hlehle wnioskując o nowe zakazy strzelasz sobie i innym wedkarzom chyba w kolano.PZW sie na to zgadza i jest im to na reke nikt im nie bedzie mógł zarzucić ze nie słuchają wędkarzy.Tylko co ze składkami skoro zmniejsza sie obszar dozwolony do wędkowania .Co z rybostanem czy tak naprawdę zrobił ktoś tzw. bilans otwarcia.Nie pisze tu tylko o Welu.Przypomina mi to trochę zasadę odpowiedzialnosci zbiorowej.Nie trzeba wszystkim zabierac prawa jazdy skoro niektórzy jeżdżą po pijaku.



#37 OFFLINE   shared

shared

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Michał

Napisano 20 grudzień 2012 - 15:21

@Robek nie, bo wtedy na górskich byłoby pełno robaczkarzy i myślę, że ten zapis głównie tych wód ma dotyczyć. Jednak jeśli nastawiasz się na ryby łososiowate na wodzie nizinnej to zgodnie z regulaminem łowisz tylko na sztuczną  :)  O przyłowach nie mówię, nie popadajmy w skrajności.


Użytkownik shared edytował ten post 20 grudzień 2012 - 15:22


#38 OFFLINE   register

register

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 20 grudzień 2012 - 22:48

Robek: to czy mają osobny czy nie maja określa dany okręg PZW :) to tak samo jak z wymiarem ochronnym, limitami itd. czy bzdura czy nie, pewnie też zależy od preferencji wędkarza.. Uwierz Robek PZW Ciechanów to naprawdę dobry okręg. Nie porównuje do innych, bo nie ma jak :)



#39 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 21 grudzień 2012 - 11:46

Hlehle wnioskując o nowe zakazy strzelasz sobie i innym wedkarzom chyba w kolano.PZW sie na to zgadza i jest im to na reke nikt im nie bedzie mógł zarzucić ze nie słuchają wędkarzy.Tylko co ze składkami skoro zmniejsza sie obszar dozwolony do wędkowania .Co z rybostanem czy tak naprawdę zrobił ktoś tzw. bilans otwarcia.Nie pisze tu tylko o Welu.Przypomina mi to trochę zasadę odpowiedzialnosci zbiorowej.Nie trzeba wszystkim zabierac prawa jazdy skoro niektórzy jeżdżą po pijaku.

Nie wnioskowałem o ten "No kill", ale jestem bardzo z niego zadowolony.

Jedyne rzeczy o jakie apelowałem to są: widełki, obszary ochronne na zimowiskach i pozbycie się rybaków.

W ten sposób sobie nie strzelam w kolano. Czy strzelam komuś innemu? Zawsze ktoś się znajdzie.


Użytkownik hlehle edytował ten post 21 grudzień 2012 - 11:47


#40 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 21 grudzień 2012 - 12:51

Z ciekawości zajrzałem do wykazu wód górskich tego okręgu. Są tylko dwie rzeki. Po co  nierealny nakaz łowienia łososiowatych na sztuczne przynęty na wszystkich wodach ?

 

Jak to zrealizować w praktyce ? Idziesz nad Wkrę z robaczkiem i wali w niego pstrąg, automatycznie łamiesz regulamin, choć łowisz zgodnie z regulaminem, bo przecież zamoczyłeś robaczka specjalnie pod płotkę :D  .

 

Idziesz nad wodę w kwietniu. Łowisz na groch. Wali w niego szczupak. Łamiesz regulamin?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych