Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dorsze z kutra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
934 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 01 kwiecień 2014 - 09:38

.... Mnie przynajmniej ręce mniej bolały bo łapaliśmy na 30-35 metrach.

 

I tego zazdroszczę Koledze :)



#182 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 12 kwiecień 2014 - 08:30

Wypłyneliśmy w ubiegłym tyg. z Władysławowa. 3,30 wyruszamy -  na drugi dzień łapka bolała, wielkość ryb zadowalająca, żadnego nie wymiarowego na łodzi, łowiliśmy na głebokościach 60m i więcej...


Użytkownik foxy77 edytował ten post 12 kwiecień 2014 - 08:31


#183 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 13 kwiecień 2014 - 09:09

Właśnie dostałem SMS z propozycją od szypra z nad Bałtyku 3 dni na Bornholm 900 pln,jak bym sobie pomnożył razy 3 to daje 2700 za 9 dni.Chyba sobie daruję,wolę odczekać,dołożyć i kameralnie pojechać gdzieś na północ.Nie musi być to daleka północ Norwegii gdzie jest znacznie drożej. W tym roku miałem propozycję od kumpla tydzień na miejscu w Norge z transportem za 2500 pln, myślę że jeśli chodzi o mnie to Bałtyk przez najbliższe parę lat sobie odpuszczę.



#184 ONLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 14:41

Odgrzeję kotlecika.

Wpadłem dziś na taką ciekawostkę na pewnym forum wędkarskim:

"Zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie inicjatywy dotyczącej zniesienia limitu połowowego dorsza dla sportowego wędkarstwa morskiego.
Limit dzienny 7 dorszy na jednego wędkarza wprowadził rozporządzeniem z 9 lipca 2004 r. Minister Rolnictwa. Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym obowiązują takie regulacje. W pozostałych państwach ograniczenia ilościowe na sportowe morskie połowy nie obowiązują.
W ostatnim czasie nasiliły się kontrole Inspektorów Rybołówstwa Morskiego respektujących bardzo ściśle ten restrykcyjny i anachroniczny przepis. Obecnie zauważamy, że coraz więcej wędkarzy rezygnuje z rejsów w obawie przed karami za przekroczenie limitu. Skutkuje to mniejszą ilością rejsów wędkarskich, a tym samym zmniejszy się zapotrzebowanie na artykuły związane z wędkarstwem morskim.
Dlatego uważamy, że w naszym wspólnym interesie leży jak najszybsze dotarcie do grona obywateli, którym to rozporządzenie nie odpowiada.
Dalsze funkcjonowanie obowiązującego rozporządzenie doprowadzi w krótkim czasie do upadku wędkarstwa morskiego.

Na petycję można oddać głos w formie elektronicznej po wejściu na poniższy adres:
http://www.petycjeon...t_polowu_dorsza

Lub poprzez wydrukowanie poniższego formularza, zebranie podpisów i wysłanie skanu na adres adam@ostry-dorsze.pl"

 

Blady strach padł na szyprów, bo zaczęły się kontrole spływających jednostek wędkarski.
Jak widać, wytłuczone zostały duże dorsze, to trzeba targać więcej małych- nie mieści mi się to w głowie!
 



#185 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 15:39

...Blady strach padł na szyprów, bo zaczęły się kontrole spływających jednostek wędkarski.
Jak widać, wytłuczone zostały duże dorsze, to trzeba targać więcej małych- nie mieści mi się to w głowie!


A niby kto wytłukł te duże dorsze - wędkarze ?.
Limity jakie są w Polsce to bzdura, dlaczego Niemcy, Duńczycy i inni takich nie mają ? Jesteśmy w czymś gorsi czy lepsi ?.
Wystarczy wprowadzić zapis, ze za każdą niewymiarową rybę w przypadku kontroli, osobnik płaci 500 złociszy z własnej kieszeni i każdy mięsiarz stuknie się w swój pusty łeb dwa razy zanim wrzuci bolka do kasterki.

#186 ONLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 18:30

No właśnie widać, że przestali przyjeżdżać skoro szyprom obroty spadają przez kontrole.
2 szczupaki można czasem złowić w dwóch rzutach, czy to powód do podniesienia limitów skoro populacja jest w beznadziejnej kondycji?

#187 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 20:01

...2 szczupaki można czasem złowić w dwóch rzutach, czy to powód do podniesienia limitów skoro populacja jest w beznadziejnej kondycji?


Przyjedź do mnie nad Odrę i złów te dwa szczupaki w dwóch rzutach ! Serdecznie zapraszam i szczęścia życzę.
Porównywanie ilości szczupaka do dorsza jest bez sensu i sam dobrze o tym wiesz.

W takim razie co proponujesz wędkarzom którzy owe 7szt złowili na kutrze w te pół godziny ?
- Panu już dziękujemy, limit wykorzystano a z tyłu jest mały pontonik i wiosełka proszę wracać do brzegu ? <_<.

 

Wędkarstwo morskie to również hobby, i niekoniecznie należy każdego postrzegać przez pryzmat brzegowych gumofilców i mięsiarzy.

To że element również zjeżdża się nad Bałtyk to wiemy już od dawna.

Ale są ludzie dla których możliwość mocowania się z rybą rozmiarowo większą niż okonie, adrenalina przy braniu, rywalizacja, hol ryby czy też spotkanie ze znajomymi jest tym po co przyjechali a walory kulinarne stawiają na drugim lub odleglejszym miejscu.

Jak pisałem, osobiście uważam iż zapis 7szt to pomyłka, dajmy ludziom łowić i obwarujmy to innymi zapisami o karach za niewymiarowe ryby lub wcześniej ustalone nad limity.

Wszystko to da się ujarzmić, będą zadowoleni wędkarze, szyprowie a i pogłowie dorsza nie ucierpi.

 

Dokręcanie śruby aż do upadłości wędkarskiej turystyki morskiej w niczym dorszom nie pomoże.

Jak nie będą łowić wędkarze, to przemysłowy statek zgarnie siecią ławice dorszy w ilości jakiej wędkarze nie są w stanie w marzeniach złowić.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 03 lipiec 2014 - 20:03


#188 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 03 lipiec 2014 - 20:31

Kolega ma racje największe spustoszenie robia tzw. polowy "paszowe" ryby nie "paszowe" teoretycznie powinny być wypuszczane ale to jest tylko teoria ,zresztą niewykonalne wszystko idzie w mielarke ,do tego polowy wlokami ,które od tego roku będą, już zakazane maja wpływ na wielkość i ogolna kondycje Baltyckiej populacji dorszy. Polowy wędkarskie nie maja wpływu na stan i populacje dorszy, tylko nadgorliwość, tepota i wygoda sluzb ........zamiast kontrolować traulery, to kontroluje się rodzimych "biedasow" kto będzie ganiac za Dunska czy Niemiecka szybka jednostka? za dużo później papierkowej roboty .....lepiej dorwać rodzimego "jelenia".

#189 ONLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 04 lipiec 2014 - 09:36

Napisałem długi wywód- dyskutując z przedstawionymi przez Was argumentami, które nie ukrywam nie trafiają do mnie w najmniejszym stopniu, ale przypadkowo skasowałem. Traktuję to jako znak, że chyba nie ma sensu kłócić się o coś, na czym mi tak na prawdę nie zależy. Dorszy nie łowię i łowić raczej nie będę(a jeśli będę to na pewno nie z kutra).

Moje zdziwienie budzi trochę fakt, że na forum promującym C&R ktokolwiek publicznie wyraża opinie akceptujące zwiększanie ilości możliwych do zabicia ryb- jak widać życie lubi zaskakiwać.

Tak czy owak,  życzę powodzenia! Kto chce- niech podpisuje petycję i w przyczepkach wozi dorszowe mięsko, kto nie chce ten niech nie podpisuje- demokracja ;)

Z mojej strony koniec tematu.



#190 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 04 lipiec 2014 - 19:55

Zabralem glos odnsnie gospodarki rybackiej Baltyku, nie mieszajcie mnie w spory natury etycznej.



#191 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 14:31

Witam,

 

Panie i Panowie, wybieram się z 4 kolegami, 13 września na dorsza. 

 

Prosze Was o opinie nt. pana Kapitana Wiśniewskiego: http://www.wla65.pl/nasze-jednostki.

Opinie na forach trochę mnie przerażają, ale niby nie ma być źle... 

 

Ktoś się zetknał w ostatnim czasie i może coś podpowiedzieć? 

Względnie możecie polecić szypra, któy byłby lepszy i jest szansa na termin jw.? 

 

Jakies inne rady i wskazówki też mile widziane :)



#192 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 14:32

A... Czy warto brać w ogóle na Władysławowo pilkery 150 gram lub mniejsze? Ewentualnie co polecacie? :)



#193 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 sierpień 2014 - 18:57

A... Czy warto brać w ogóle na Władysławowo pilkery 150 gram lub mniejsze? Ewentualnie co polecacie? :)

Nie warto, no chyba że będzie totalna flauta i 0 dryfu.  We Władku jest głęboko więc jeśli będzie dryf to 150g może nie sięgnąć dna.

Ale 1 czy 2 mieć musisz bo okaże się że dorsz jest na płytkim?



#194 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 19:17

150 g też się przyda, np. na 50 metrach przy słabym dryfie może być ciekawszą przynętą niż 200g . Warunek w miarę cienka pletka i bez przywieszki.



#195 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 27 sierpień 2014 - 19:23

Nie warto, no chyba że będzie totalna flauta i 0 dryfu.  We Władku jest głęboko więc jeśli będzie dryf to 150g może nie sięgnąć dna.

Ale 1 czy 2 mieć musisz bo okaże się że dorsz jest na płytkim?

 

150gr pilker na Władysławowo jest właśnie jak najbardziej właściwy, do tego nie za gruba plecionka bo i dorsze to nie to te co w latach 80-tych 

- osobiście stosuje pilkery od 100 do 180gr (najlepiej łowi mi się 125gr) i plecionkę 0,14 do 0,16

 

co do limitów to proszę sobie uświadomić, że wędkarze rocznie nie wyławiają tylu ryb co flota rybacka w jeden tydzień

(jednak nie mi oceniać limity dla wędkarzy)

 

w obecnej sytuacji i podejściu wielu wędkarzy do wypraw dorszowych (jak to w rzeczywiści wygląda) na płatny dorszowy rejs raczej bym się teraz nie wybrał,


Użytkownik @Wojti edytował ten post 27 sierpień 2014 - 20:17

  • popper i Zwierzu lubią to

#196 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 27 sierpień 2014 - 22:49

C&R ryby wyjętej z 50 czy 80m? Tylko czy pęcherz pławny wpychać im do bebechów na siłę czy się nie oszukiwać i skracać rybie cierpienia przed oddaniem jej Neptunowi?

A co do przynęt to mnie się najlepiej sprawdzały jak najlżejsze sięgające dna. 100-150 na 50m było ok, na 80 brakowało czasu na zabawę przy dnie.

#197 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 28 sierpień 2014 - 01:34

C&R ryby wyjętej z 50 czy 80m? Tylko czy pęcherz pławny wpychać im do bebechów na siłę czy się nie oszukiwać i skracać rybie cierpienia przed oddaniem jej Neptunowi?

Jeśli nie masz mega mocnego sprzętu i nie holujesz w ekspresowym tempie to pęcherz będzie ok. Mi osobiście się nie trafiło na kilkunastu wyprawach żeby dorsz dostał odmy, chociaż to się zdarza, ale widać to gołym okiem i można ocenić, faktycznie reanimacja mija się z celem, ale to nie tak częsty przypadek.

 

Co do przynęt to kwestia praktyki z czasem schodzi się niżej, ale warto zaczynać ciężej.

 

Dorsz gryzie ostatnio, jak wyniki się plasują?



#198 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 28 sierpień 2014 - 07:01

Sprawdzałem na 50 metrach, dorsz wyjęty z okolic dna wrzucony do siatki przy burcie. Padł w ciągu może 20min. Nie miał objawów zewnętrznych. Weź pod uwagę że na 50 metrach masz 5 atm! To 2x więcej niż w oponie samochodowej. A na 80m masz 8 atm czyli tyle ile dobija większość tańszych kompresorów. Pierwsza głębokość jest do osiągnięcia koło Helu z materaca, a druga z kutra czy pontonu.



#199 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 28 sierpień 2014 - 07:03

Sprawdzałem na 50 metrach, dorsz wyjęty z okolic dna wrzucony do siatki przy burcie. Padł w ciągu może 20min. Nie miał objawów zewnętrznych. Weź pod uwagę że na 50 metrach masz 5 atm! To 2x więcej niż w oponie samochodowej. A na 80m masz 8 atm czyli tyle ile dobija większość tańszych kompresorów. Pierwsza głębokość jest do osiągnięcia koło Helu z materaca, a druga z kutra czy pontonu.

no padł przy siatce przy burcie, ale skoro zejdzie do dna to może i sobie to ciśnienie wyrówna...



#200 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 28 sierpień 2014 - 07:15

Wiosną będę nad morzem (jak się uda...) to sprawdzę spuszczając dorsza na uwięzi. Ale nie robię sobie nadziei, 5krotne zwiększenie ciśnienia napierającego na ścianki pęcherza pławnego nie wróżą nic dobrego.