Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij kiepsko rzuca - potrzebne inne przelotki?

rodbuilding przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 grudzień 2012 - 12:31

Warto napisać jakieś podsumowanie całej tej akcji:
-nie takie to straszliwe jak się wydaje
-kij nie zamienił się w jakąś lux torpedę dalekomiotną. WYDAJE się że rzuca trochę dalej i dużo lepiej, czyli :
-zdecydowanie poprawiły się odległości rzutowe lżejszymi przynętami - tak jak wcześniej dopiero 20 g frunęło w miarę, tak teraz i 15 i 12 to potrafi, prawie tak samo.
-zdecydowanie wzrósł zasięg przy bardzo wysilonych rzutach, w dobrych warunkach, cięższymi przynętami. Myślę że doszło nawet 30%

Nadal nie jest to jakaś mega armata, jednak jak na moje łowienie - wystarczająca w zupełności.

Teraz dumam nad odrapaniem go częściowo z lakieru i położeniem jeszcze raz przelotek, bo są najnormalniej w świecie krzywo - przekoszone niektóre o kilkanaście stopni...
Mialoby to Waszym zdaniem jakiś wpływ na wędkę, po za estetycznym?

#62 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 12:51

Jak jest sporo lakieru i farby to po skrobanku z pewnością odczujesz różnicę w użytkowaniu.A przezbrojenie zawsze ma sens i może jeszcze poprawić pracę wędki ,tym bardziej po historii z dolnymi przelotkami.Zwłaszcza ,że sam to poczynisz ,a takie dłubanko tylko rozwija warsztat i po cichu , nieuchronnie wciąga :D

#63 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 grudzień 2012 - 13:49

Kij jest ubrany w jakieś taniusieńkie przelotki, ale - nic więcej nie potrzebuję do mojego łowienia.
Problemem jest że na każdej omotce jest gigantyczna gula lakieru, plus własnie niektóre przelotki są po prostu krzywo.
LAkier jest jakiejś podłej jakości i na łączeniu powoli zaczyna się łuszczyć.
No własnie - łaczenie - kij nie jest na spigocie tylko put-in
Jak to rozwiązać?
Samo się rozwiązuje i wejdą łaczenia kilka mm dalej?
Muszę przyznać ze bardzo się mi to spodobało i myślę nad zrobieniem całej wędki kiedyś, ale to kiedyś...
Przeraża mnie trochę idea robienia rękojesci, klejenia, rozpiłowywania tego...


A jeszcze jedno pytanie - czy, przy pomyśle rozbierania kija warto by zmienić kolejnością przelotki?
Było 25-16 i jakaś drobnica później
teraz jest 30-16 i drobnica
Warto by zrobić 30-25-16 i drobnica -1?

#64 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 grudzień 2012 - 14:03

Raczej nie, 30,16,10 wystarczy. Obejrzyj jedynie dokładnie przelotki czy nic ich nie rysuje, jak są ok to zostaw ten komplet. Można się pokusić o wywalenie jednej czy dwóch oraz zwiększenie rozmiaru całosci np skończnie na 8. Kiedyś tak zbrojono kije i holowały, nie pękały i też z nich latało.
Czyli w swietle Twoich doznań super nowoczesne micro systemy są o kant d.. Odrapanie z lakieru spowoduje wzrost szybkości, podniesie trochę dolny i górny ciężar rzutowy. To już musisz do swoich upodobań i zastosowań dopasować. Najlepszy efekt skrobanki jest na delikatnych blankach.

#65 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 14:26

Jak sam piszesz ,przezbrojenie go to oczywista oczywistość :) łączenie put-in oznacza męska-żeńska? Co do kolejności przelotek to tak jak masz czyli 30,16,później10,8 inp reszta 6. 25 po 30 nic nie zmieni ,przy długim dalekosiężnym kiju może być 30,20.
Zwróć uwagę aby złącze nie znalazło się w okolicy środka odległości między wlotową a kolejną,bo jeśli kij jest mocny i pracuje głęboko to w tym miejscu będą duże przeciążenia i może strzelić.Więc kilka spraw musisz ogarnąć na początku odległość pierwszej o korby i przy której będzie złącze ,może być przy pierwszej i i drugiej .16 i10 rozstawisz tak aby przez nie jak i dwie największe linka szła w miarę nie obierając się o pierścienie ,a reszta to już twoja inwencja ,za specjalnie nie ma czego s...lić, bo nie podejrzewam cię o hołdowanie kwadratowemu ugięciu. A rękojeść hmmmm ,najprzyjemniejsza część całej imprezy . Nie masz dostępu do tokarki , wystarczy zwykła wiertarka z regulacją obrotów przytwierdzona taśmą klejącą np. do taboretu i pręt gwintowany 8 lub 10 mm ,jak poważny dolnik to odpowiednio gruby ,to się nie zatrzesz rozszlifowując go. :D

#66 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 14:32

Widzę ,że Wojtek mnie ubiegł ,jak się gramoliłem :) Oskrobałem jako pierwszego Premiera 6'6" cw 20z ,różnica była znaczna ,fakt dosta ł ringi castingowe zamiast dwustopkowych kartofli pod spina.Ale myślę ,że jak kijek jest często w użyciu ,to różnicę wychwycisz od razu.

#67 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 grudzień 2012 - 14:48

Ok
Spacingu nie chcę zmieniać, myślę ze jest ok i nie będę kombinował.
Kij jest ok, ale troszeczkę właśnie jakby na szybkości zyskał - było by dobrze przy łowieniu gumami.
Przelotki sa bardzo drobne, jednostopkowe, tu tez bym nie zmieniał.

#68 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 grudzień 2012 - 15:01

kurde kubus. Nie mialem w reku tego kija, ale jesli chcesz sie bawic w zmiane przelotek - gaszenie stozka i pozostac na firmowym spacingu - odleglosci poszczegolnych przleotkach to... ja to jakos tak srednio widze... choc moze sie zdarzyc ze masz farta i dasz rade :)

#69 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 15:10

Mifek ,a niech kombinuje na swoim ,prywatnym poligonie :) sam dojdzie do pewnych wniosków ,bo tak w zasadzie nikt na pewniaka nie doradzi ,nie znając kija.

#70 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 grudzień 2012 - 15:28

Problem jest inny
Ja jestem pewien, ze da się ten kij jeszcze trochę poprawić,czy spacingiem, czy innymi przelotkami.
Nie mniej jednak - nie mam o tym jakiegokolwiek pojęcia. Null, zero.
N?ie znam się na tym i chyba jakoś super znac się nie chcę.
Jeśli uda sie mi relatywnie niskim nakładem kij delikatnie poprawić - będzie super, ale niezbyt chce wsiakac w pewnie kilku tomową teorię zaawansowanego przelotkarstwa - bo po co mi to?
Jak kij będzie trochę mniej buraczanie wyglądał i będzie to trochę lepsze, dynamiczniejsze, toi tak bedzie jak dla mnie pełnia szczęścia.

#71 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 15:39

Jak może powiedzieć ,że się nie zna ktoś z węką za pan brat jak Ty.Przerobiłeś pewnie więcej badyli i technik niż większość domorosłych wędkorobów włącznie ze mną.Kto ma lepiej wiedzieć jak ma wyglądać praca ,ugięcie wędki jak nie ty.A cała reszta to tylko katalogi i symbole ,którymi każdy się posiłkuje bo nie sposób tego ogarnąć.Całą wiedzę dotyczącą rodbuildinu posiadam z tego forum ,podpartą kilkoma filmikami z YOUTUBE.,ale w większości to wymiana poglądów i doświadczeń jaka właśnie prowadzimy + oczywiście to ,że łowimy ryby lub usiłujemy :D

#72 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 grudzień 2012 - 16:29

Bez przesady
Słowo ciałem się stało i nastał czas skrobanki...
Brzmi jak thriller obyczajowy :ph34r:

#73 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 grudzień 2012 - 16:44

Skrobaj, zyskasz na szybkości. Przy okazji poprawi się spacing zapewne. Dobrze ze w ire jesteś bo za publiczne przyznanie się do skrobanki to już KK. Chyba że oni też.... :D

#74 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 10 grudzień 2012 - 17:08

a pro po skrobanki , czym polakierować goły blank ? wetrzeć za pomocą szmatki , gąbki (czy czegoś innego ) lakier taki sam jak do omotek -mam dwu składnikowy lite , czy można użyć caponu ? np zanudzając w nim i wieszając ?

#75 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 grudzień 2012 - 17:19

Skrobaj, zyskasz na szybkości. Przy okazji poprawi się spacing zapewne. Dobrze ze w ire jesteś bo za publiczne przyznanie się do skrobanki to już KK. Chyba że oni też.... :D

Tu jest chyba bardziej restrykcyjnie, ale... łone nie kumają naszej gwary ;)

Calkiem szybko to idzie :D

Pytanie - można blank tak zostawić?
Czy trzeba woskowac czy co tam robić?

#76 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 grudzień 2012 - 17:25

Papier ścierny, 1200 do 2200 wedle uznania. I można tak zostawić. Albo rozrabiasz Flex Coata i wcierzasz go bardzo szybko w blank. Przy wcieraniu miękka niepyląca szmatka w użyciu. Ma się rozgrzać do momentu aż parzy. Blank po godzinie jest do dalszej obróbki.

#77 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 grudzień 2012 - 23:30

Przeglądnij dokładnie Forum bo był ostatnio na tapecie wątek o skrobaniu polerowaniu i lakierowaniu blanku. Moim zdaniem można uzyskać ładny efekt tylko szlifując i polerując blank nie koniecznie dalej go lakierując.

#78 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 grudzień 2012 - 00:45

blank oskrobany, przelotki zdarte, położone nowe omotki i w zasadzie wszystko już wygląda całkiem nieźle
spróbuję z polerowaniem blanku jakąś wełną czy innym czymś?

#79 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 01:41

Na koniec pasta polerska do karoserii ,aż szmata będzie gorąca i odtłuścić spirytem lub acetonem,efekt lepszy jak lakier.

#80 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 grudzień 2012 - 06:34

blank oskrobany, przelotki zdarte, położone nowe omotki i w zasadzie wszystko już wygląda całkiem nieźle
spróbuję z polerowaniem blanku jakąś wełną czy innym czymś?

Kuba napisz do Mekamila, Kamil takie polerki robi wcierając żywicę to podpowie Ci jak to technicznie zrobić.Przezbrajał mi kijki zdzierając lakier i wcierając żywicę.Efekt superowy, brak świecącego lakieru tylko matowy żywy blank :) .





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, przelotki