Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie o kolowrotek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2012 - 19:44

Foto super, niestety - nieaktualne :D
obecnie raczej:

Załączony plik  1.jpg   63,96 KB   43 Ilość pobrań

Plus, jak się uda, podróże mozesz zacząć już latem ;)

Są jeszcze jakies fotki z tych imprez?

#22 OFFLINE   Fanc

Fanc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 16 listopad 2012 - 19:49

Wracajac do kolowrotkow i dodatkowych szpul, to mysle ze kwestia upodoban i fajnie ze, katdy ma swoje. Ja lubie miec dodatkowa szpule, przewijanie jak dla mnie troche problemaryczne( szur sie czasam skreca i potem naciaganie, itd..), a lowie na duzej rzece i musze troche nim machac, wiec sznur ma byc "igla". Przy kompletowaniu sprzetu u mnie, pierwszym pytanie jest jak czesto bede nim lowil, jesli nie za czesto( a z tym tak bedzie) to wystarcza mi fajnie spasowana srednia klasa z kompletem sznurow rio lub guideline :D .

Znalazlem jeszcze cos takiego, pytanie cza warte swoich pieniedzy ?

http://www.ebay.de/i...=item256038f0f1

http://www.ebay.de/i...=item4ab883b0b6

#23 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 listopad 2012 - 19:51

Jest tego sporo, dobrze powspominać...

#24 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 listopad 2012 - 20:00

Zerknij tutaj, miałem w ręce. Solidna maszyna, dostępny w Krakowie.

http://jerkbait.pl/t...ii/page__st__40

#25 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 listopad 2012 - 20:13

Foto super, niestety - nieaktualne :D
obecnie raczej:

Załączony plik  1.jpg   63,96 KB   43 Ilość pobrań

Plus, jak się uda, podróże mozesz zacząć już latem ;)

Są jeszcze jakies fotki z tych imprez?

KUba a gdzie takie terenówki sprzedają :) .

#26 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2012 - 20:18

Mam do sprzedania Sage 2560 praktycznie nówka spokojnie linke 8 obsłuży używałem do 10" siódemki Winstona B3X i było. ok. Mocarny a zarazem lekki kręcioł. pzdr.

#27 OFFLINE   Fanc

Fanc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 16 listopad 2012 - 21:12

Po pomiarach, poszukiwania zawezily sie do kolowrotkow o wadze nieco powyzej 200 gram.

Użytkownik Fanc edytował ten post 16 listopad 2012 - 21:12


#28 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 16 listopad 2012 - 21:33

Znalazłem za outbounda 50 funtów, wiec w ogóle, nie ma o czym gadać
Pytanie tylko, czy do #9 brać #8 czy #9?
Kurewsko ciężkie te linki jak na swoje klasy, #9 to prawie 24.3 grama! (o ile pamiętam to CSW #10 miał 22?, a to był już kabel)
Nie wiem czy nie będzie zane'a #9 gasić za bardzo


Kuba, 50GBP to zadna rewelka na ebayu bez problemu kupisz za 79$ z darmową dostawą do europy, wydaje mi się że to podobne pieniądze.
Jeśli chodzi o wagę to łowię Outboundem short (tylko wersja tropic) sagem xi2 # 9 i powiem ci że to jest jedyna linka, którą nie przeciążam tego kija. I powiem jeszcze jedno, jak jechałem do Mongolii to kupiłem do tego kija znanego ci dobrze AIRFLO CSW w klasie #10 (tak jak PIKI Guideline które świetnie chodziły na xi2) w wersji szybko tonącej, nawinąłem, pomachałem i... zdjąłem po 15 min. Ciężko to było wyrwać z rzeki, a kij az trzeszczał. Tak więc jeśli ten Zane nie ma kregosłupa porównywalnego z xi2 to ja bym poważnie rozważył zejśce 1 sajz w dół.

#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2012 - 21:39

Dzięki za info
Miałem okazję mieć w jednej ręce zane'a, w drugiej xi2. xi2 wydaje się być ... delikatniejszy, na pewno ciut wolniejszy, zane jest szybszy i bardziej szczytowy?
Tak dumam własnie nad tym zejsciem klasę w dół
Na razie - napisałem do hardy'ego, niech doradzą

#30 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 16 listopad 2012 - 22:07

A jesli chodzi o teorię "szpulową" to jestem na przeciwnym biegunie niż Andrzej. Nic mnie tak nie wkurza jak ciągłe przewijanie linek tam i nazad, nawet w domu przed wjazdem na ryby. Zwłaszcza że często pakuję się w biegu... Faktycznie szpule tanie nie są, a kaseciki to wynalazek szatana, więc sprawe redukcji kosztów rozwiązałem redukując liczbę młynków. 6 lub 7 lat temu kupiłem kręciołek danielssona FW 4seven, który występuje także w wersji 5eight, które jest de facto tyma samym kołowrotkiem z innym set upem hamulca i głębszą szpulą. To zajebisty młynek który waży ponizej 130g i ma duzą średnicę szpuli, ale najfajniejsze jest to że szpule z obu wersji są zamienne. Tak więc z czasem dokupiłem do niego 5 zapasowych szpul 2 z wersji 4seven i 3 z wersji 5eight i zdejmuję z nich linki dopiero jak się zniszczą aby założyć nowe. Kołowrotek z odpowiednią szpulką pokrywa 90% mojego łowienia od 10 stopowej #3 do 9 stopowej 6 calowej #8. Do kijów ciezszych (a właściwie kija) i lekkich dh mam cięższą maszynę. I wsio...

#31 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 listopad 2012 - 22:44

Widocznie "młody" jesteś i brak Ci cierpliwości ;).
Włącz stoper, przeciąg linkę smarem lub "smalcem" nawiń na firmową szpulę i sprawdź ile czasu potrzeba na tą czynność. Będziesz zaskoczony. Sugerujesz skręcanie - wypuść całość na wodę i zwiń ponownie. Dojdzie około 2 minut. Przyjdzie czas, że przyznasz mi rację... :D

Pozdrawiam

#32 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 16 listopad 2012 - 22:49

A tym "nie całe 130g" to nie każdy kij da się dobrze wyważyć ;) Coś o tym wiemy z Andrzejem :P

#33 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 16 listopad 2012 - 23:06

Mój Danielsson F3W7teen(ach te złożone symbole...) ma pewną wadę konstrukcyjną.Polega na tym,że przy wymianie szpuli należy przełożyć także niewielką metalową rozetkę,która może wypaść z rąk.W trudnych warunkach,a szczególnie zimnie i wietrze,przy bujającej łodce łatwo o to,szczególnie gdy dłonie zgrabiałe.Pozbawione tej wady są Lamson Litespeed,i szczególnie godny polecenia Nautilus NV.Tu tylko obudowa i szpula,no a hamulec... :wub: Dobry,szybki system wymiany mają tradycyjne kołowrotki Hardy-zapadka na osi.Jednak ten system wymaga perfekcyjnego spasowania części,bo obowiązuje zasada" wszystko albo nic" i żadne dokręcenie nie niweluje luzu.Wymieniam szpulę-dość często- stojąc na środku rzeki,szczególnie gdy łowię linką tonącą,a nagle pojawiają się oczka.Wtedy prędkość ma znaczenie no i nie opuszczam łowiska.Ergonomia sprzętu weryfikowana jest dopiero na łowisku i to co w domu robimy jednym ruchem nad wodą okazuje się trudniejsze.
pzdr-kardi

#34 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 16 listopad 2012 - 23:23

Mylisz się, nie trzeba przekładać żadnej kostki. Luzujesz nakrętkę, przekręcasz jak to nazywasz kostkę o kilka stopni i ściągasz szpule, zakładasz druga, kostka w drugą stronę i dokręcasz. Nic ci nie spadnie, nie ma mowy. Nie wpadłeś na to?

#35 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 listopad 2012 - 23:23

Jeśli mam potrzebę zmiany linki robię to na brzegu, luz, spokój, można nawet zrobić siusiu. Relaks...
@kardi - masz nerwy i pewną rękę zmieniając szpule na środku rzeki, nawet w NX. Zawsze istnieje ryzyko wypadnięcia szpuli lub śruby dociskowej a w tedy żegnaj Gienia... Nie jestem kamikadze, wolę poczłapać na brzeg, kwadrans mnie nie zbawi...

#36 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 16 listopad 2012 - 23:32

A tym "nie całe 130g" to nie każdy kij da się dobrze wyważyć ;) Coś o tym wiemy z Andrzejem :P


Redingtona CPS 9'6" # 8 ze szpulką z 5eight, linką i podkladem wyważa w miejscu hook keepera...

#37 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 16 listopad 2012 - 23:35

Faktycznie :)

#38 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 17 listopad 2012 - 12:14

[...]Od Kolegi który zaliczył pół świata często słyszę - pojedziesz raz, zasmakujesz. Działa jak narkotyk, myślisz o jednym - następna wyprawa. Nic się nie liczy, wszystko podporządkujesz jednemu...[...]


Ciezko sie z tym nie zgodzic. Ale i tak warto podrozowac, trzeba tylko zachowac kontakt z rzeczywistoscia. Ja juz sie ciesze na sama mysl o kolejnym wyjezdzie :)

#39 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 17 listopad 2012 - 13:48

Luko - lubię podróże, bywam czasami tu i tam, jest to jednak typowe leżakowo - drinkowe nurkowanie w cieniu palmy... :D

#40 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 18 listopad 2012 - 14:06

A jak regulacja hamulca w opti-malnych loopach?Dzwięk,zakres ?Kolekcja wygląda imponująco :) Muszę powiedzieć ,że Danielsson -mój egzemplarz -pod tym względem nie powala.Niby wszystko gra,ale ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych