Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 maj 2013 - 13:35

A nie chcesz się przyłączyć? Masz niezbędną wiedzę, którą można adaptować do lokalnych warunków. Pomógłbyś trochę :)



#222 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 maj 2013 - 13:37

Można pomyśleć nad wspólną głęboką penetracją z użyciem gadżetów.

 

Jestem za :)

 

może oszczędźcie nam szczegółów :)

 

Dobra dobra, Ciebie też zaprosimy :P :D



#223 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 maj 2013 - 13:40

nie, nie... ja już za stary jestem na TAKIE NUMERY... w sumie jak byłem młodszy to też wolałem inne rodzaje zabaw :P

 

Póki co... jutro się wybieram na ryby, które świecą w ciemności ;) bo makamba nie może sobie z nimi poradzić i go bezczelnie prowokują do rwania włosów z pleców... yyyy tzn głowy :D



#224 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 maj 2013 - 13:45

Można pomyśleć nad wspólną głęboką penetracją z użyciem gadżetów.

Grubo się bawicie na tych wyjazdach

Dobrze ze jesteśmy zabunkrowani, a wy set km dalej :D

Mógłby smar cdc nie wystarczyc :D



#225 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 maj 2013 - 13:53

Przestań, bo zaraz ktoś zgłosi ten wątek do moderatora jako naruszający dobre obyczaje i będący w sprzeczności z obowiązującymi normami moralnymi  :)



#226 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 24 maj 2013 - 20:08

WITAM

Czy o Finlandi  jakieś informacje od szanownych kolegów uzyskam

tak się złożyło że za tydzień będę tam wędkował :)

w Szwecji byłem parę razy  czy  trzeba spodziewać się czegoś???? 



#227 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 24 maj 2013 - 22:43

Krzyś jeżeli chodzi o polskie południowe zaporówki to nie łudź się. Ryb na skuteczne łowienie jest za mało. Nawet na solinie. Dla mnie nie jest niczym specjalym, że rano wstaję na ryby, a na przystani parę trociopstrągów obrabia drobnicę-kilka razy to widziałem. Tych ryb jest na zbiornikach za mało, żeby liczyć na efektywne połowy. Nigdy  ani ja ani koledzy nie mieliśmy takiego przyłowu, a przynęty ciągamy pod bolenie, więc podobne albo takie same:)

Jak już chcesz się bawić to Czorsztyn-tam możesz na głowę trafić.



#228 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 maj 2013 - 22:54

Krzysiek chciał poćwiczyć Czorsztyn, jak jeździliśmy na Marę, tylko to wyłączenie spaliny jest bolesne..



#229 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 27 maj 2013 - 21:34

Prawda jest taka, ze generalnie zaledwie liznelismy lowienia orringow w Szwecji zas kazdy kolejny wyjazd bedzie tylko poprawial wyniki. Moim problemem jest z kolei lenistwo i bezposredni dostep do kapitalnych lipieni. Na poprzednim wyjezdzie w 2-3 rzucie wyjalem 60-tke, chwile pozniej ryba sie spiela, nastepnym razem na tej miejscowce dwie stracone ryby. I na tym sie skonczyly moje wizyty. Gdybym siedzial tam codziennie wieczoremto zapewne kika ryb by sie skusilo bo i tak tamtedy musialy przeplywac.W tym roku  planuje podzielic czas rowno pomiedzy obydwie ryby, moze cos z tego wyjdzie :) 

 

Mysle tez, ze warto poszukac i popatrzec jak lowia miejscowi, jakie przynety sie sprawdzaja na tych lowiskach, ja tak trafilem na wahadlowki, w wykonaniu mistrza Igora sa swietna orringowa bronia :) 



#230 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 28 maj 2013 - 22:18

Co na Boren? :)



#231 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 maj 2013 - 07:00

Jeżeli ok. 20-25.04 zszedł lód, to już się pewnie ruszyło. No nic, poczekajmy na newsy...


  • yglo lubi to

#232 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 czerwiec 2013 - 08:49

Witam Szanownych Kolegów!

Wczoraj wróciłem z Laponii po 6 dniowym pobycie w ulubionych regionach ;)

Wspaniała pogoda(upały do 25 st.),już w pełni niestety  aktywne komary,tylko parę godzin burzy i ulewy,pokazujące się na tle starych nowe trzciny,niektóre liście "kapelonów"już na powierzchni, odkryte nowe jezioro,przyjaźni gospodarze,no i ....ryby :rolleyes: ,a  w tym muchowe szczupaki :wub:

Za parę dni postaram się zamieścić fotografie,ale jeśli krzysiek pytał o newsy to serdecznie polecam pobyt w najbliższych dniach,bowiem okoliczności przyrody są optymalne.

pzdr.kardi


  • platynowłosy lubi to

#233 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 czerwiec 2013 - 09:38

Nie da rady :( - z przyczyn losowych. 3.07 - i ani dnia wczesniej... Jak było? Jakieś klocki? Pstrągale? Palie?



#234 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 czerwiec 2013 - 15:11

Niestety bez troci,choć w ubiegłych latach nawet 80+ się zdarzało,lipienie w rzece tylko średniej-ok .20-35 cm-wielkości,okonie bardzo liczne-największy ok 45 cm,za to szczupaki dopisały świetnie-dwa metrowe,dość dużo 90-80 cm,sporo 75-cm dzikusów skaczących jak pstrągi.Największe nawet przynęty były pochłaniane i znikały w paszczach.W głębinach na trolling pusto.Woda ciepła-ok 17 stopni,tak więc w nocy parowała dostarczając widoków jak z bajki.Duże szczupaki wzięły w trzcinach w nocy,największy na duży spoon Rapali(fenomenalna przynęta od lat dedykowana do miejsc "nie do łowienia")

kardi



#235 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 czerwiec 2013 - 20:01

No to my już będziemy w toni :) :rolleyes:  Chyba trafiliście na "przebudzenie" wody...

Echhh, trafić takiego trocia :wub:



#236 OFFLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 23:32

Panowie,nurtuje mnie ostatnio myśl odnośnie wyjazdu  ,a mianowicie kwestia ubezpieczenia auta.Czy wymagane jest jakieś specjalne na taki wyjazd i czy ewentualnie warto wykupić jakieś dodatkowe (o ile to możliwe)?Pytanie może dla wielu głupie i niemające nic wspólnego z wędkarstwem  ,ale będę wdzięczny za jakieś sugestie,Ewentualne rady  mogą być na pw. żeby nie zaśmiecać forum.

pozdrawiam 

 

Dodam,ze i tak kończy mi się ubezpieczenie tuż przed wyjazdem to może warto od razu kupić jakieś bardziej korzystne na daleką podróż w nieznane...


Użytkownik pawelG edytował ten post 05 czerwiec 2013 - 00:04


#237 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 05 czerwiec 2013 - 06:26

Panowie,nurtuje mnie ostatnio myśl odnośnie wyjazdu  ,a mianowicie kwestia ubezpieczenia auta.Czy wymagane jest jakieś specjalne na taki wyjazd i czy ewentualnie warto wykupić jakieś dodatkowe (o ile to możliwe)?Pytanie może dla wielu głupie i niemające nic wspólnego z wędkarstwem  ,ale będę wdzięczny za jakieś sugestie,Ewentualne rady  mogą być na pw. żeby nie zaśmiecać forum.

pozdrawiam 

 

Dodam,ze i tak kończy mi się ubezpieczenie tuż przed wyjazdem to może warto od razu kupić jakieś bardziej korzystne na daleką podróż w nieznane...

wcale nie głupie pytanie. my w zeszłym roku, jadąc na Lofoty  mielismy wypadek w Szwecji i okazało się że "mądry" kolega nie miał nawet zwykłego assistance i AC. o koszty nawet nie pytaj. wiem, że assistance możesz wykupic na krótszy okres np. na czas wyjazdu z tym że nie wszystkie firmy tak chetnie sprzedają na skandynawię.



#238 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 05 czerwiec 2013 - 09:06

Panowie wczoraj wróciłem z Alandów , ryby brały dobrze ale  jeszcze nie wytarte , największa jaką złapałem miała 85cm /zresztą największa jaka została złapana na wyprawie/ wzięła na  Slaidera 10 RR tonącego strasznie była "spuchnięta" od ikry .Ryby brały tylko na płyciznach od 0.5m do 2m rozmiary to od 50 do 70cm , dużo okonia praktycznie założenie blachy  3 Gnoma czy Algi skutkowało natychmiastowym atakiem , przewaga takich 25- 30 cm kilka szt powyżej 35 kolega złowił tez szt 42 cm  , pogoda była super przez cały pobyt zero deszczu i cieplutko powyżej 25 stopni

łowić można było spokojnie do 23-24 bo było b.jasano



#239 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 05 czerwiec 2013 - 09:30

Panowie,nurtuje mnie ostatnio myśl odnośnie wyjazdu  ,a mianowicie kwestia ubezpieczenia auta.Czy wymagane jest jakieś specjalne na taki wyjazd i czy ewentualnie warto wykupić jakieś dodatkowe (o ile to możliwe)?Pytanie może dla wielu głupie i niemające nic wspólnego z wędkarstwem  ,ale będę wdzięczny za jakieś sugestie,Ewentualne rady  mogą być na pw. żeby nie zaśmiecać forum.

pozdrawiam 

 

Dodam,ze i tak kończy mi się ubezpieczenie tuż przed wyjazdem to może warto od razu kupić jakieś bardziej korzystne na daleką podróż w nieznane...

Ubezpieczenie na taki wyjazd to podstawa,

uważam że jeżeli nie kupujesz AC to przynajmniej wykup Assistance np w Generali.

Kupujesz najwyższą opcję na krótszy okres czasu tj na okres wyjazdu.

Takie ub zapewni wam pomoc w razie dzwona, popsucia się furki itp

i pomoże znależć nocleg, powrót do domu lub dostarczenie furki

do najbliższego warsztatu. Jeżeli masz AC to dodatkowo ochroną będzie objęta fura

jeżeli zderzysz się z łosiem. Takie ubezpieczenie Assistance nie powinno przekroczyć 100 zł.

W tym jak w każdym innym ubezpieczeniu najważniejsze są OWU czyli ogólne warunki ubezpieczenia

w których dokładnie jest opisane na co możesz liczyć ze strony firmy podczas szkody.

AC jeśli masz lub kupujesz to upewnij się czy obejmuje ono całą Europę ponieważ są firmy

które za takie rozszerzenie terytorialne pobierają dodatkową opłatę a inne mają w standardzie.

pozdrawiam,

ZH

p.s.-jak masz pytania w tej materii pisz prv.



#240 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 05 czerwiec 2013 - 12:42

Wróciliśmy ostatnio ze Szwecji ( jezioro Storsjon). Była to już trzecia wyprawa, niestety najmniej udana. Jezioro na którym łowiliśmy to ciekawy sandaczowo - szczupakowy akwen. Złowiliśmy co prawda kilka ładnych szczupaków między 90 a 98 cm. Niestety nie padła żadna metrówka ( pierwszy wyjazd kiedy nie udało nam się złowić ponad metrowego szczupaka, a była to już jedenasta wyprawa :(. Głownie nastawialiśmy się na sandacza, ale było bardzo słabo. Największy sandał 63 cm. Sporo niewymiarków. Ryby codziennie gdzie indziej i na różnych głębokościach. Największe na płytkiej wodzie, wiele jeszcze nie wytartych. Padło za to kilka fajnych okoni 40+. Największy 45 cm. Biorąc pod uwagę wcześniejsze wyjazdy na to jezioro nurtuję mnie jedno pytanko. Mieliśmy nieodparte wrażenie, że Szwedzi wyczyścili je nieco siatkami wyławiając znaczną ilość ładnego sandacza. Powiedzcie czy waszym zdaniem to możliwe?

Jakby ktoś potrzebował informację o tym jeziorze - jezioro Storsjon niedaleko Vastervik - służę pomocą.

 

pozdrawiam