Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   smad

smad

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 27 marzec 2013 - 12:44

Witam, ja się wybieram 26 kwietnia na jez. Fiolen i też mnie martwi sytuacja pogodowa. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca sprawa się wyklaruje....



#22 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 marzec 2013 - 12:55

Ja 27kwietnia na samo południe - szkiery i w razie lipy przenosimy się do południowo-środkowej Szwecji na leśne bajorka. Nie mam doświadczenia w Szwecji, mógłby ktoś opisać co może się dziać tego roku pod koniec kwietnia/początek maja? Przy niskiej temp. wody będą na prawdę mało ruchliwe?



#23 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 marzec 2013 - 13:18

Wobler trzeba będzie szukać płytkich miejsc z cieplejszą wodą


  • platynowłosy lubi to

#24 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 27 marzec 2013 - 15:24

  Trzy lata temu byłem w Szwecji na początku maja. Pogoda wtedy była dokładnie taka sama jak teraz.

Zima trzymała się dość długo.

 

 Temperatura wody na szkierach była max. 8 stopni. Na głównym plosie  5-6 stopni

 

 Wyniki były tylko w małej zatoce  ( wielkości połowy boiska) skąd ryby nie wyszły jeszcze z tarliska. Woda max  0,5-1m. Miejsce znalazł znajomy, ale to był jak trafienie  w totka.

Bez tego prze trzy dni Ja, Duży, Gaweł i Maraf pływaliśmy prawie na pusto.

 

Ja z bratem połapaliśmy sporo ładnych tłustych szczupaków w miejscu gdzie przebywały śledzie. Brały takie max do 85cm ale grubasy były nieprzeciętne. Woda w tym miejscu była chłodniejsza o tej w wspomnianej zatoce o 2stopnie.

 

Pozostałe miejsca, w których łowiliśmy w  zeszłym roku były bezrybne.

 

Powodzenia!


  • wobler129 lubi to

#25 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 27 marzec 2013 - 16:01

No na razie to masz wszystko zamarznięte jeśli chodzi o jeziorka i jeziora w płd-śr Szwecji. Masz jeszcze trochę czasu,choć o ile pamiętam w zeszłym roku rejon Dalalven-Gavle,Avesta,Falun,to z początkiem maja można było na łyżwach pośmigać. Niżej tzn.Boras,Vaxjo,Nasjo,też nie było lepiej..myślę że,lepiej skoncentrować się mimo wszystko na szkierach



#26 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 marzec 2013 - 17:18

Ja 27kwietnia na samo południe - szkiery i w razie lipy przenosimy się do południowo-środkowej Szwecji na leśne bajorka. Nie mam doświadczenia w Szwecji, mógłby ktoś opisać co może się dziać tego roku pod koniec kwietnia/początek maja? Przy niskiej temp. wody będą na prawdę mało ruchliwe?

Są rejony szkierowe gdzie obowiązuje okres ochronny szczupaka do końca maja . Warto zapytać co i jak .


Użytkownik aigle edytował ten post 27 marzec 2013 - 17:18


#27 OFFLINE   włodi

włodi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 13:14

Witam Panowie,
mam ustawiony wyjazd na 27 kwietnia - 5 maja do Szwecji nad jezioro Odevaten.To około 60km od Karlskrony.
Miał być to pierwszy wypad do Szwecji i spełnienie wędkarskich marzeń a coś czuje pogoda skutecznie pokrzyżuje plany(obecnie na jeziorach w tym obszarze(Emmaboda) pokrywa lodu wynosi 15cm).
Próbuje obrać jakiś plan awaryjny i szukam miejscówek mniej zagrożonych ryzykiem,szkiery? lub rzeki?. Jest coś do polecenia? Co byście radzili? Można w tych rejonach połapać fajne ryby pomimo takich prognoz pogody?
 



#28 OFFLINE   macumania

macumania

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaSantok
  • Imię:Dawid

Napisano 01 kwiecień 2013 - 17:12

Rozsądnie może będzie ruszyć do Szwecji we wrześniu ?

Na siłe lepiej nic nie organizować, bo cała akcja spali na panewce... Wiem to z autopsji :/



#29 ONLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 19:40

Łowił ktoś lipienie w Szwecji?Jakie suche muchy lubią ?Czy klasyczny chrust lub małe popielate jeteczki mogą się sprawdzić? Kompletnie nie wiem co kręcić,a już czas powoli robić zapasy much  ...

 

pozdrawiam pablo



#30 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 kwiecień 2013 - 14:49

Witam Panowie,
mam ustawiony wyjazd na 27 kwietnia - 5 maja do Szwecji nad jezioro Odevaten.To około 60km od Karlskrony.
Miał być to pierwszy wypad do Szwecji i spełnienie wędkarskich marzeń a coś czuje pogoda skutecznie pokrzyżuje plany(obecnie na jeziorach w tym obszarze(Emmaboda) pokrywa lodu wynosi 15cm).
Próbuje obrać jakiś plan awaryjny i szukam miejscówek mniej zagrożonych ryzykiem,szkiery? lub rzeki?. Jest coś do polecenia? Co byście radzili? Można w tych rejonach połapać fajne ryby pomimo takich prognoz pogody?
 

 

Też 27-go wybieram się niedaleko Karlskrony. Właśnie znalazłem takie coś i się zdziwiłem - bo u nas biało :)

 

http://www.webbkamer...krona_2_640.php



#31 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 kwiecień 2013 - 15:11

Maciek,

 

Poszukaj to może znajdzie kamerkę pokazującą akwen, na którym będziesz łowi.

Będziesz miał rozeznanie ja tam sytuacja z lodem wygląda.



#32 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 kwiecień 2013 - 15:12

Weź pod uwagę to, że Karlskrona leży nad samym morzem, które nie pozostaje bez wpływu na pogodę. Dzisiaj w Gdyni jest też nieporównywalnie mniej śniegu niż wczoraj było w Augustowie.



#33 OFFLINE   włodi

włodi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 22:51

Wobler129 a powiedź gdzie lecisz....na południowe szkiery? rejony wyspy Senoren? jest to chyba pierwsza i jedyna jak do tej pory alternatywa dla mojej ekipy,jeśli bajorka w rejonie Emmaboda będą skute lodem.Tylko czy łódki do wynajęcia się znajdą?!

Lecisz StenaLine'm 27kwietnia o 21:00 ?



#34 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 03 kwiecień 2013 - 06:26

StenaLine'm 27-go o 19:00 :)  Mamy inne alternatywy, jedziemy jeszcze bardziej na południe od Karlskrony :) Na wyspy.



#35 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 03 kwiecień 2013 - 12:49

Czesc.

Odnosnie pogody.

Co prawda mieszkam na zachod od rejonów wymienianych przez Was, lecz stale obserwuje pogode w Skandynawii.

Moje rejony wydaja sie byc cieplejsze niz srodkowa Szwecja - analizujac obecna zime - poza tym znaczacej roznicy nie zauwarzyłem w zachmurzeniu. Znajomi, ktorzy spedzali Wielkanoc w pd SE, potwierdzali swoimi obserwacjami

Od siebie dodam.

Od ponad 2 tygodni swieci codzien słonce.  Ludzie wygrzewaja sie i opalaja facjaty. Lecz ciagle bez zmian wieje praktycznie z polnocy lub połnocnego wschodu. Co odczuwalne jest w dzien, a w nocy temp schodzi ciut ponizej zera.

Snieg nie padal od dawna. Ostal sie w zacienionych miejscach, zadrzewionych i na wyzszych partiach.

Jeziora kompletnie skute lodem.

W poniedzialek na jeziorze - oddalonym od morza w lini prostej 1km. Tubylcy urzadzili sobie wariacje na Quadach.

Z wedkarskim pozdrowieniem....i oby do....lata. :P


Użytkownik Marcel edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 12:58

  • wobler129 lubi to

#36 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:22

Łowił ktoś lipienie w Szwecji?Jakie suche muchy lubią ?Czy klasyczny chrust lub małe popielate jeteczki mogą się sprawdzić? Kompletnie nie wiem co kręcić,a już czas powoli robić zapasy much  ...

 

pozdrawiam pablo

 

Witam,

 

Ja bym sie nie bawil z jakimis jeteczkami, szkoda czasu. Wez klasyczne chrusty, elk hair caddis, supperpuppa no i oczywiscie klinkhammery. Ryby konkretne i wola raczej wieksze rozmiary. Ja uzywam haczykow 10-12 i sa w porzadku. Jesli bedzie latala jetka majowa ( moze byc nawet na poczatku lipca) to warto miec kilka sztuk w pudelku. Nimfy podobnie: rozmiar 8-10-12. Imitacji muszek na haczykach 22 nie jedza :) Klasyczne brazki sie sprawdzaja, red bulle i co tam jeszcze aby bylo spore i warte zachodu.

 

Bujo


Użytkownik Bujo edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 16:22


#37 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:25

Wszystkim wybierajacym sie pod koniec miesiaca polecam kontakt z kolega @Termos. Robi swietne blaszki podlodowe :) Sam widzialem :) 

 

Ja na wszelki wypadek lipcowa wyprawe przelozylem o tydzien, szkoda tracic cenny czas. 

 

Tak dla draki  oprocz jerkow Salmo i Slawka zabieram tylko woblery Bonito. Ciekawe jak wypadna w porownaniu do mykajacych szalenstw forumowych mistrzow :) 

 

Bujo


  • Kuba Standera lubi to

#38 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 03 kwiecień 2013 - 17:09

Ja mogę chętnym pożyczyć świder do lodu o średnicy odwiertu 20cm - na szczupaki jak znalazł :)

#39 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 17:59

Mariusz,

 

Nie odbieraj chłopakom nadziej.



#40 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 03 kwiecień 2013 - 18:02

Podobnie jak u Marcel-a ,pogode mamy swieta .Martwi fakt ze lod groby na metr .Zaklady robizmy ze na majowce  lowimy w przereblu .

Mrozi jak diabli ,poranki .Dni cieple i dozo slonca .Czoc wiosne ale cierpliwie czekac trzeba .Mertowka nie topi sie szybko .

Z relacji wynika ze nawet tam gdzie ostatnie lata nie bylo lod jest ,szkiery w okolicach Nynes.Kolega sledzie z pod lodu zaczal lowic .Normalnie o tej porze w  zatoce trajlerem jada ,niestety nie tym razem .I tak tony sledzi prawie z dzior wyskakuja .Z rapotow zrociowo-pstragowych tez tu i tam slychac ze i troc i pstarg sie rusza .W stolicy woda niska wiec wiele miejsc ciekawych sie wylonilo jest wiec okazja pochodzic tam gdzie normalnie nie da rady.Jako ciekawostaka -znaleziono przez przypadek stary wrak 

http://rolandwalden....3/10/lagvatten/

 

pozdr 

ps. i doradzam przekladac wyjazdy o min. 3 tyg