Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 03 kwiecień 2013 - 19:24

Ja mogę chętnym pożyczyć świder do lodu o średnicy odwiertu 20cm - na szczupaki jak znalazł :)

 

A jakze. Przydatna rzecz :P  W ostatnim nr ,, FISKE ,,  zgloszona 124cm z ,, odwiertu ,,.


Użytkownik Marcel edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 19:25


#42 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:45

Mario -ja sie przyznam bez bicia mam 15 -che i ledwo krece .Dwoma dychami przez metr lodu jak znalazl na odwilzy .

Bujo -ja mam nadzieje ze kiedys sie skusisz .Wal smialo jak cos by Ci wpadlo w oko .Mam kilka rodzynkow .

Szczeze tez powiem ze kocham zime ale w tym roku to juz troche za dlogo .Pojerkowac czas niebawem ,guma poczesac ,ogolnie polowic juz ale z lajby .Pierwsze wiec wypadey beda raczej skromne ,dloga zima moze dac sie we znaki a ryby chimeryczne byc moga .Jak bedziecie pakowac podla nie zapmnijcie o bardzo chimerycznych przynentach ,lekkich glowkch ,jakiejs cinkiej ale dozej wachadlowce .

pozdr 



#43 OFFLINE   włodi

włodi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 23:25

Załamka.. :wacko:
Kasa za prom - nie do zwrotu, za pobyt - nie do zwrotu...przesuniecie pobytu - nie możliwe...a u Svenssonów lód że można samochodem przez jezioro jeździć.Pocieszyliście Panowie.

Miały być ryby...będą łyżwy... :blink: :(


  • wobler129 lubi to

#44 ONLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 00:03

Witam,

 

Ja bym sie nie bawil z jakimis jeteczkami, szkoda czasu. Wez klasyczne chrusty, elk hair caddis, supperpuppa no i oczywiscie klinkhammery. Ryby konkretne i wola raczej wieksze rozmiary. Ja uzywam haczykow 10-12 i sa w porzadku. Jesli bedzie latala jetka majowa ( moze byc nawet na poczatku lipca) to warto miec kilka sztuk w pudelku. Nimfy podobnie: rozmiar 8-10-12. Imitacji muszek na haczykach 22 nie jedza :) Klasyczne brazki sie sprawdzaja, red bulle i co tam jeszcze aby bylo spore i warte zachodu.

 

Bujo

Wielkie dzieki Bujo !Liczyłem na Twoja pomoc.Na szczęście dużych chrustów mam spory zapas ,jakoś w Polsce nie było gdzie tego wykorzystać,a liczę ,ze w Laponii na nie połowie  .

pozdrawiam serdecznie



#45 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 04 kwiecień 2013 - 06:28

Załamka.. :wacko:
Kasa za prom - nie do zwrotu, za pobyt - nie do zwrotu...przesuniecie pobytu - nie możliwe...a u Svenssonów lód że można samochodem przez jezioro jeździć.Pocieszyliście Panowie.

Miały być ryby...będą łyżwy... :blink: :(

Spokojnie,zawsze możesz połowić na okolicznych rzeczkach. Jest tam tego sporo,a lodu na nich nie ma. Zamarznięte są tylko wody stojące. Na tą chwilę  nie ma żadnego problemu znaleźć wodę na której połowisz(mam na myśli wody płynące),a za trzy tygodnie sytuacja się poprawi i możliwości będą zdecydowanie większe. Jak spojrzysz w mapę to praktycznie każda rzeka od Ystad do Kalmaru jest gotowa do łowienia,są to rejony przyujściowe,ale w głąb lądu jest tak samo. Jak znam życie,to może się okazać że,będzie kłopot bogactwa :) . Nie jest to takie standardowe szwedzkie łowienie,ale lepiej tak niż wcale...a i ryb sporo. Ps. W niedzielę będę w Szwecji to zbadam temat dokładnie,zresztą mam już kilka fajnych miejscówek upatrzonych(południe Se)i to takich ciekawych bez specjalnego szukania



#46 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 04 kwiecień 2013 - 14:00

Mario -ja sie przyznam bez bicia mam 15 -che i ledwo krece .Dwoma dychami przez metr lodu jak znalazl na odwilzy .

 

Rafał,

 

O nie, metrowego lodu bym 20ką nie zaatakował :ph34r:

15kę też mam dla chętnych na szwedzkie garbusy :P



#47 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 15:02

Mario -ja sie przyznam bez bicia mam 15 -che i ledwo krece .Dwoma dychami przez metr lodu jak znalazl na odwilzy .

Bujo -ja mam nadzieje ze kiedys sie skusisz .Wal smialo jak cos by Ci wpadlo w oko .Mam kilka rodzynkow .

Szczeze tez powiem ze kocham zime ale w tym roku to juz troche za dlogo .Pojerkowac czas niebawem ,guma poczesac ,ogolnie polowic juz ale z lajby .Pierwsze wiec wypadey beda raczej skromne ,dloga zima moze dac sie we znaki a ryby chimeryczne byc moga .Jak bedziecie pakowac podla nie zapmnijcie o bardzo chimerycznych przynentach ,lekkich glowkch ,jakiejs cinkiej ale dozej wachadlowce .

pozdr 

 

Hej,

 

Moze tym razem uda sie zobaczyc, ostatnio probowalismy gdy sie nam nagle pobyt skrocil o dzien i byl powiazany z wizyta w konsulacie po tymczasowy paszport :(

 

Wachadlowki na ostatni wyjazd robil mi Igor Olejnik, sprawdzily sie swietnie, jedynie bylo ich za malo i szybko wyszly z pudelka bo zaczepow od czorta. Okonie i szczupaki na jeziorze sa dosc chetne do wspolpracy chyba ze Friko je chce wytrolowac :) Rok temu bylo spowrotem duzo fajniej sieji tak do 40-paru cm, fajnie biora na malutkie obrotowki czy suchary :)

 

W tym roku zabieram ponton by oblowic kilka niedostrepnych inaczej miejscowek na rzece, mam nadzieje pobic rekord w pstragu, bedzie sie trzeba postarac tym bardziej, ze inne ekipy tez za nimi ruszaja na polnoc :)

 

Bujo

 

P.S. Standerus cos wspominal, ze zrobiles w malej ilosci blaszki wlasnie pod orringi, cos tam podobno ma to i wyprobujemy :) 


Użytkownik Bujo edytował ten post 04 kwiecień 2013 - 15:03


#48 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 kwiecień 2013 - 15:05

Si, tylko nieco dalej :)



#49 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2013 - 15:13

Spokojnie,zawsze możesz połowić na okolicznych rzeczkach. Jest tam tego sporo,a lodu na nich nie ma. Zamarznięte są tylko wody stojące. Na tą chwilę  nie ma żadnego problemu znaleźć wodę na której połowisz(mam na myśli wody płynące),a za trzy tygodnie sytuacja się poprawi i możliwości będą zdecydowanie większe. Jak spojrzysz w mapę to praktycznie każda rzeka od Ystad do Kalmaru jest gotowa do łowienia,są to rejony przyujściowe,ale w głąb lądu jest tak samo. Jak znam życie,to może się okazać że,będzie kłopot bogactwa :) . Nie jest to takie standardowe szwedzkie łowienie,ale lepiej tak niż wcale...a i ryb sporo. Ps. W niedzielę będę w Szwecji to zbadam temat dokładnie,zresztą mam już kilka fajnych miejscówek upatrzonych(południe Se)i to takich ciekawych bez specjalnego szukania

Witaj Kolego

Oj zbadaj, zbadaj...My z Waldim na Środkową Szwecję walimy i to już 6 maja...i też liczymy, że Golfstrom swoje zrobi....Bo jak nie, to mamy prze...rąbane... i faktycznie jak  piszesz mogą nam tylko rzeczki pozostać...

 

Waldi znalazł  w necie info, że różnica temperatury między wodą a powietrzem przy "śmigającym" Golfstromie, może sięgać 22 st C.

A ja chcę Waldiemu BARDZZZZZO uwierzyć.

 

Pozdrawiam

Alek



#50 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 04 kwiecień 2013 - 15:28

Ma rację :) ,południe to może być kwestia paru dni i lód puści. Zostało wam jeszcze trochę czasu,w każdym bądź razie w sobotę jadę do Se do 27.kwietnia. Będę podawał ,tak co tydz.co tam słychać ;) . Jak się uda to dostaniecie info.z różnych rejonów.


  • wobler129 i platynowłosy lubią to

#51 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2013 - 16:57

Ma rację :) ,południe to może być kwestia paru dni i lód puści. Zostało wam jeszcze trochę czasu,w każdym bądź razie w sobotę jadę do Se do 27.kwietnia. Będę podawał ,tak co tydz.co tam słychać ;) . Jak się uda to dostaniecie info.z różnych rejonów.

 

Ricci,

Dzięki za wsparcie :D

 

Liczę na tego Golfstroma. Bo jak nie, to przyjdzie zapytać : jak łowić p. Premierze ?  :D

 

Tu jest źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Golfstrom

Te 22 stopnie różnicy dotyczy jednak temperatury powietrza na zachodzie Norwegii i innych obszarów o podobnej szerokości geograficznej. Będziemy blisko Norwegii i tego się trzymamy :)  

 

 

Pozdrawiam,

Waldi



#52 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 04 kwiecień 2013 - 17:52

kolega pracuje jako kierowca Tira i przed świętami zjechał z Finlandii do domu to mówi, że był w szoku co u nas się dzieje. tam podobno WIOSNA



#53 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:20

current.jpg?1365156938


Użytkownik slawek_2348 edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 11:20

  • platynowłosy lubi to

#54 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2013 - 13:32

miód na moje serce.....wędkarskie.....



#55 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 14:41

Wielkie dzieki Bujo !Liczyłem na Twoja pomoc.Na szczęście dużych chrustów mam spory zapas ,jakoś w Polsce nie było gdzie tego wykorzystać,a liczę ,ze w Laponii na nie połowie  .

pozdrawiam serdecznie

 

Witam,

 

Jesli bedziesz lowil na jeziorach to zrob troche spentow z wyraznie segmentowanym tulowiem ( biotsy, pawi quill), sa super na spokojnej i czystej wodzie chociaz nie pamietam abysmy mieli problemy z dobraniem suchara. Jak nie braly na klasyczne to zakladalo sie klinkhammery. Szwedzi lowia glownie na te ostatnie, elk hair caddisy i goddardy ( tam chrusty potrafia byc bardzo duze wiec nawet cos na 10 czy 8 bedzie w sam raz). Kolega mial kiedys w pudelku klinkhammera jakiego zrobil mu na Szwecje Hans van Klinken, tworca muchy, to byl istne helikopter na 10 partridge czyli standard haczyk to  ze 4 ! :) 

 

Zapomnialem tez o czarnej mrowce ( ja robie z czarnej foki plus kogut na srodku), raz na jakis czas potrafia zbierac sieczke w ciagu dnia i wtedy dunajcowe suchary moga byc pozyteczne  ale ja po prostu czekam do 9 wieczorem jak wiatr pozgania chrusty z drzew i wtedy lowienie jest duzo ciekawsze.

 

Jak cos sobie jeszcze przypomne to napisze. Kiedy jedziesz do Laponi? 

 

Bujo



#56 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 08:37

Witam,

 

@pawelG- nie zapomnij zabrac ze soba pudelka z nimfami. Znowu bardziej 10-12, klasyczne polskie brazki sie sprawdzaly, cos z perlowa przewija czy tulowiem, prawda jest taka, ze owady lataja tylko przez czesc dnia, reszte mozna smialo spedzic na nimfowaniu. Ryby w lecie zra na potege, maja krotki okres przed zima, przez to wydaje sie, ze jest ich wiecej niz faktycznie. 

 

@krzysiek,

 

Moj sprzet widziales, 20 lbs na rzeke, 20+ 25 lbs na jezioro, aby tylko brali.... :) :) :) 



#57 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 kwiecień 2013 - 10:30

Heh, ja mam pełną gamę - od 12 do 25lb w cascie i  na dokładkę dwa spiny. Jak będą gryzły oringi wielkie jak prosiaki, to będe je trolował na beastmastera albo alpsa, a jak będą wielkie jak kingi, to na czarną mambę ;)



#58 ONLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 10:37

Witam,

 

Jesli bedziesz lowil na jeziorach to zrob troche spentow z wyraznie segmentowanym tulowiem ( biotsy, pawi quill), sa super na spokojnej i czystej wodzie chociaz nie pamietam abysmy mieli problemy z dobraniem suchara. Jak nie braly na klasyczne to zakladalo sie klinkhammery. Szwedzi lowia glownie na te ostatnie, elk hair caddisy i goddardy ( tam chrusty potrafia byc bardzo duze wiec nawet cos na 10 czy 8 bedzie w sam raz). Kolega mial kiedys w pudelku klinkhammera jakiego zrobil mu na Szwecje Hans van Klinken, tworca muchy, to byl istne helikopter na 10 partridge czyli standard haczyk to  ze 4 ! :)

 

Zapomnialem tez o czarnej mrowce ( ja robie z czarnej foki plus kogut na srodku), raz na jakis czas potrafia zbierac sieczke w ciagu dnia i wtedy dunajcowe suchary moga byc pozyteczne  ale ja po prostu czekam do 9 wieczorem jak wiatr pozgania chrusty z drzew i wtedy lowienie jest duzo ciekawsze.

 

Jak cos sobie jeszcze przypomne to napisze. Kiedy jedziesz do Laponi? 

 

Bujo

Dziękuje za wyczerpujące rady :) .Będziemy 21 lipca wieczorem już na miejscu i do 8-9 sierpnia.Pozdro



#59 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:16

Ja jadę 27.04. nad Boren 300km na północ od Karlskrony i załamujecie mnie tym metrowym lodem  :wacko:...

Prognozy faktycznie pokazują ładną temperaturę w dzień, ale w nocy blisko zera  :(.



#60 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 kwiecień 2013 - 12:25

Marcin, to jak? Podrzucić Wam garść informacji?